Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

Quarantine

Active Member
Μπήκα σε φίνα από το στόμα τελικά.
Θα ξεκινήσω με 3 φορές την εβδομάδα.
Το ερώτημα είναι, δεν πρέπει που κ που να κάνουμε μια αποτοξίνωση, είτε ντουτα είτε φίνα; Με φίνα γίνεται εύκολα. Με ντουτα με αγχώνει λίγο, γιατί νομίζω κ τα δυο μπορούν να σου κάνουν έστω κάποιο μικρό θέμα μετά από χρήση χρόνων.
Όταν λες θέμα τι εννοείς?
Σεξουαλικό?
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dlazaros

Well-Known Member
Το ερώτημα είναι, δεν πρέπει που κ που να κάνουμε μια αποτοξίνωση, είτε ντουτα είτε φίνα; Με φίνα γίνεται εύκολα. Με ντουτα με αγχώνει λίγο, γιατί νομίζω κ τα δυο μπορούν να σου κάνουν έστω κάποιο μικρό θέμα μετά από χρήση χρόνων.
Δεν μπορώ να σου πω ακόμα καθώς είμαι στον 5ο μήνα αλλά όταν έκανα προφόρτωση με ντούτα κάθε μέρα για 1 μήνα μετά την φίνα το κατάλαβα μια χαρά στην αρχή και έντονα. Μετά τον πρώτο μήνα που πήγα στο 3χ την εβδομάδα κατάλαβα την μείωση μετά απο 2-3 εβδομάδες περίπου και δεν με έχει ενοχλήσει απολύτως τίποτα μέχρι σήμερα. Αντιθέτως μου έχει κουμπώσει πολύ καλύτερα η ντούτα και η δοσολογία της σε βαθμό που απο αρχή του χρόνου θα πάω σε 2χ για να το δω.
 

Quarantine

Active Member
Η μέρες που έχω επιλέξει πως σας φαίνονται?ένα χάπι την Τρίτη ένα την Πέμπτη και ένα το Σαββάτο?
Λέτε να το κάνω ένα χάπι ανά δύο ημέρες γενικά?πχ ένα την Δευτέρα ένα την Πέμπτη ένα την Κυριακή ένα την Τετάρτη και πάει λέγοντας?
Ελπίζω να δω βελτιώσει με μόνο τρία την εβδομάδα.Εχω τραβήξει και φωτογραφίες για before and after.
 

dlazaros

Well-Known Member
Η μέρες που έχω επιλέξει πως σας φαίνονται?ένα χάπι την Τρίτη ένα την Πέμπτη και ένα το Σαββάτο?
Λέτε να το κάνω ένα χάπι ανά δύο ημέρες γενικά?πχ ένα την Δευτέρα ένα την Πέμπτη ένα την Κυριακή ένα την Τετάρτη και πάει λέγοντας?
Ελπίζω να δω βελτιώσει με μόνο τρία την εβδομάδα.Εχω τραβήξει και φωτογραφίες για before and after.
Μια χαρά είναι οι μέρες, οτι βολεύει και σε κάνει να μην το ξεχνάς. Βελτίωση με 3 φορές την εβδομάδα θα δείς μικρή μετά απο 4-5 μήνες και μια σταθερότητα απο εκεί και πέρα, κάτι που είναι σημαντικό εαν σταματήσεις να χάνεις μαλλιά και δεν έχεις μεγάλη ζημιά στο κεφάλι. Όταν έχεις αρκετή ζημιά στο κεφάλι τότε το κάθε μέρα είναι το καλύτερο. Σε κάθε περίπτωση είναι μια ευκαιρία το 3χ για να δείς τι είναι αυτός ο "δράκος" που λένε όλοι και τι μπορεί να κάνει πάνω σου.
 

Marios1982

Well-Known Member
Μπήκα σε φίνα από το στόμα τελικά.
Θα ξεκινήσω με 3 φορές την εβδομάδα.

Όταν λες θέμα τι εννοείς?
Σεξουαλικό?
Εννοώ αυτό που έχει ειπωθεί από κάποια μέλη ότι μετά από χρόνια χρήσης έχει μερικές φορές σε κάποιους κάποιες παρενέργειες, τις κλασικές απλα δεν τος έβγαλαν στην αρχή αλλά μετά από χρόνια. Γιαυτο λένε κάθε ένα χρόνο 2 εβδομάδες break η κάτι τέτοιο. Να καθαρίσεις. . Εγώ αυτή τη στιγμή είμαι στον 11ο μήνα με πολύ καλά αποτελέσματα. Θα ήθελα όμως να δοκιμάσω και ντουτα , με τρώει ..
 

Quarantine

Active Member
Εννοώ αυτό που έχει ειπωθεί από κάποια μέλη ότι μετά από χρόνια χρήσης έχει μερικές φορές σε κάποιους κάποιες παρενέργειες, τις κλασικές απλα δεν τος έβγαλαν στην αρχή αλλά μετά από χρόνια. Γιαυτο λένε κάθε ένα χρόνο 2 εβδομάδες break η κάτι τέτοιο. Να καθαρίσεις. . Εγώ αυτή τη στιγμή είμαι στον 11ο μήνα με πολύ καλά αποτελέσματα. Θα ήθελα όμως να δοκιμάσω και ντουτα , με τρώει ..
Τις παρενέργειες φαντάζομαι τις έχουν ενώ παίρνουν το χάπι κανονικά? ρωτάω γιατί με φοβίζει το σύνδρομο με τις μόνιμες παρενέργειες μετά την διακοπή.Εχεις ακούσει κανέναν να το έχει?
 
Τελευταία επεξεργασία:

oikodomos

Member
Εννοώ αυτό που έχει ειπωθεί από κάποια μέλη ότι μετά από χρόνια χρήσης έχει μερικές φορές σε κάποιους κάποιες παρενέργειες, τις κλασικές απλα δεν τος έβγαλαν στην αρχή αλλά μετά από χρόνια. Γιαυτο λένε κάθε ένα χρόνο 2 εβδομάδες break η κάτι τέτοιο. Να καθαρίσεις. . Εγώ αυτή τη στιγμή είμαι στον 11ο μήνα με πολύ καλά αποτελέσματα. Θα ήθελα όμως να δοκιμάσω και ντουτα , με τρώει ..
να χαμε να λεγαμε, δεν ξερουμε καν αν αυτες τις παρενεργειες τις προκαλεσε το χαπι ή κατι αλλο.
 

Kostas97

Well-Known Member
Υπεραναλυση με αποσπασματικες πληροφοριες και "περιστατικα" που κανουν αυτοδιαγνωση μη ξεροντας που να αποδωσουν τα οποια προβληματα τους.
 

Konstantinos_00

Active Member
Εγώ, χρησιμοποιώ Ντούτα από 23 του Οκτώβρη, 0.5mg κάθε μέρα το πρωί. Ξέρω, ακόμα νωρίς, αλλά το miniaturization μου συνεχίζει στον Θεό! Οι τρίχες που χάνω είναι διαλυμένες σε όλη τη διάμετρό τους. Λεπτές από πάνω μέχρι κάτω…Να μην σχολιάσω τα μονά τριχοθυλάκια (single hair follicular units)…Επίσης, χάνω αρκετές vellus, περίπου στα 0.3-0.5 εκατοστά…Είμαι πολύ απαισιόδοξος και δεν βλέπω αν αλλάξει αυτό αργότερα. Έχω πολύ επιθετική τριχόπτωση από τα 17 μου και τώρα είμαι ακόμα 22. Όταν ξεκίνησα φιναστερίδη, τοπικά και oral, το 2019/20, αντίστοιχα, μέσα μόλις σε 2 μήνες όλες οι τρίχες του κεφαλιού μου είχαν καλύτερη υφή, κλπ. Καταλαβαίνετε τι θέλω να πω. Μαδούσα 30-60 τρίχες, αλλά δεν έχανα έδαφος, γιατί έβγαιναν πιο δυνατές. Όλα αυτά κράτησαν μέχρι τον Δεκέμβρη του 2020 και έκτοτε έχω χάσει αρκετό έδαφος, ειδικά στους κροτάφους μου. Ό,τι μου είχε δώσει η μινοξ και η φινα στους κροτάφους (ΕΝΑ ΘΑΥΜΑ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ, όχι μόνο σε αυτούς, αλλά και σε όλο το κεφάλι), έγιναν πλέον vellus και ακολουθώ το pattern μου πάλι κανονικά…. Χωρίς φινα και μινοξ θα ήμουν ήδη τελειωμένος..ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ=Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΚΑΤΑΡΑ…
 

Συνημμένα

  • 17C2EBE3-CD27-4D7D-9224-819CCD12A5F6.jpeg
    17C2EBE3-CD27-4D7D-9224-819CCD12A5F6.jpeg
    117.7 KB · Προβολές: 47
  • 58088252-2A84-43B4-9386-24872F103AC0.jpeg
    58088252-2A84-43B4-9386-24872F103AC0.jpeg
    118.9 KB · Προβολές: 27
  • 721D5608-2D87-4F64-92D6-CF03B34DD2AC.jpeg
    721D5608-2D87-4F64-92D6-CF03B34DD2AC.jpeg
    132.1 KB · Προβολές: 19
  • 664F79EA-0CD9-444A-B09C-A22170D1CD4E.jpeg
    664F79EA-0CD9-444A-B09C-A22170D1CD4E.jpeg
    119.6 KB · Προβολές: 17
  • 2865314D-0051-4364-9E78-68ED0EEB177B.jpeg
    2865314D-0051-4364-9E78-68ED0EEB177B.jpeg
    127.5 KB · Προβολές: 20
  • F987E304-1F23-43A3-BEDE-508A179BB46A.jpeg
    F987E304-1F23-43A3-BEDE-508A179BB46A.jpeg
    351.6 KB · Προβολές: 22
  • 7EE0CE65-F9FC-4DEA-B50B-BD97CF5836E8.jpeg
    7EE0CE65-F9FC-4DEA-B50B-BD97CF5836E8.jpeg
    488.8 KB · Προβολές: 40
Τελευταία επεξεργασία:

Kostas97

Well-Known Member
Εγώ, χρησιμοποιώ Ντούτα από 23 του Οκτώβρη, 0.5mg κάθε μέρα το πρωί. Ξέρω, ακόμα νωρίς, αλλά το miniaturization μου συνεχίζει στον Θεό! Οι τρίχες που χάνω είναι διαλυμένες σε όλη τη διάμετρό τους. Λεπτές από πάνω μέχρι κάτω…Να μην σχολιάσω τα μονά τριχοθυλάκια (single hair follicular units)…Επίσης, χάνω αρκετές vellus, περίπου στα 0.3-0.5 εκατοστά…Είμαι πολύ απαισιόδοξος και δεν βλέπω αν αλλάξει αυτό αργότερα. Έχω πολύ επιθετική τριχόπτωση από τα 17 μου και τώρα είμαι ακόμα 22. Όταν ξεκίνησα φιναστερίδη, τοπικά και oral, το 2019/20, αντίστοιχα, μέσα μόλις σε 2 μήνες όλες οι τρίχες του κεφαλιού μου είχαν καλύτερη υφή, κλπ. Καταλαβαίνετε τι θέλω να πω. Μαδούσα 30-60 τρίχες, αλλά δεν έχανα έδαφος, γιατί έβγαιναν πιο δυνατές. Όλα αυτά κράτησαν μέχρι τον Δεκέμβρη του 2020 και έκτοτε έχω χάσει αρκετό έδαφος, ειδικά στους κροτάφους μου. Ό,τι μου είχε δώσει η μινοξ και η φινα στους κροτάφους (ΕΝΑ ΘΑΥΜΑ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ, όχι μόνο σε αυτούς, αλλά και σε όλο το κεφάλι), έγιναν πλέον vellus και ακολουθώ το pattern μου πάλι κανονικά…. Χωρίς φινα και μινοξ θα ήμουν ήδη τελειωμένος..ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ=Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΚΑΤΑΡΑ…
Καλησπερα, για την τοσο επιθετικη τριχοπτωση που αναφερεις απο τις φωτογραφιες του μικροσκοπιου/ ο,τι ειναι εγω τα πραγματα δεν τα βλεπω τοσο τραγικα... Τα vellus που εχεις κυκλωσει στην πλειοψηφια τους αφορουν πολυτριχα και επισης βλεπω οτι ορισμενα διτριχα επιβιωνουν μια χαρα καθως επισης φαινεται να μην εχουν επιρεαστει καθολου απο την ΑΓΑ, αφου εχουν κανονικο σκουροχρωμο χρωμα. Αυτο σημαινει οτι το προβλημα το αντιμετωπισες σχετικα νωρις, μια και εχεις υλικο αναμενουμε οσο μπορεις πληροφοριες για το πως δρα η ντουτα πανω σου.
 

dlazaros

Well-Known Member
Εγώ, χρησιμοποιώ Ντούτα από 23 του Οκτώβρη, 0.5mg κάθε μέρα το πρωί. Ξέρω, ακόμα νωρίς, αλλά το miniaturization μου συνεχίζει στον Θεό! Οι τρίχες που χάνω είναι διαλυμένες σε όλη τη διάμετρό τους. Λεπτές από πάνω μέχρι κάτω…Να μην σχολιάσω τα μονά τριχοθυλάκια (single hair follicular units)…Επίσης, χάνω αρκετές vellus, περίπου στα 0.3-0.5 εκατοστά…Είμαι πολύ απαισιόδοξος και δεν βλέπω αν αλλάξει αυτό αργότερα. Έχω πολύ επιθετική τριχόπτωση από τα 17 μου και τώρα είμαι ακόμα 22. Όταν ξεκίνησα φιναστερίδη, τοπικά και oral, το 2019/20, αντίστοιχα, μέσα μόλις σε 2 μήνες όλες οι τρίχες του κεφαλιού μου είχαν καλύτερη υφή, κλπ. Καταλαβαίνετε τι θέλω να πω. Μαδούσα 30-60 τρίχες, αλλά δεν έχανα έδαφος, γιατί έβγαιναν πιο δυνατές. Όλα αυτά κράτησαν μέχρι τον Δεκέμβρη του 2020 και έκτοτε έχω χάσει αρκετό έδαφος, ειδικά στους κροτάφους μου. Ό,τι μου είχε δώσει η μινοξ και η φινα στους κροτάφους (ΕΝΑ ΘΑΥΜΑ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ, όχι μόνο σε αυτούς, αλλά και σε όλο το κεφάλι), έγιναν πλέον vellus και ακολουθώ το pattern μου πάλι κανονικά…. Χωρίς φινα και μινοξ θα ήμουν ήδη τελειωμένος..ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ=Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΚΑΤΑΡΑ…
Ψυχραιμία, η ντούτα θέλει 1 μήνα να φορτώσει στους ιστούς, 1 μήνα μετά θα ενεργοποιήσει κύκλο τριχόπτωσης για να πέσουν όλα τα άρρωστα μαλλιά (εδω θέλει ψυχραιμία γιατί θα σε πιάσει η ψυχή σου..) και απο τον 3ο μήνα και πέρα θα αρχίσουν να βγαίνουν τα νέα δυνατότερα μαλλιά τα οποία θα μπορείς να τα δείς και να τα νιώσεις περίπου κατά τον Φεβρουάριο. Μετά απο εκεί ανάλογα την ζημιά θα πέσουν άλλη μια φορά τον Απρίλιο-Μάιο και απο καλοκαίρι τα νέα μαλλιά στο κεφάλι. Αμα μέχρι τότε απογοητευτείς και σταματήσεις θα κάνεις μεγάλο λάθος. Αν σου εμφανιστεί οτιδήποτε με την ντούτα επειδή είναι δυνατή, τότε να μειώσεις την δοσολογία σε 3 φορές την εβδομάδα ελάχιστό αλλά μην σταματήσεις. Επίσης η επιστροφή στην φίνα δεν θα σου κάνει τίποτα και η μινόξ επίσης οπότε μην σκεφτείς πισωγυρίσματα. Καλή δύναμη και εμπιστεύσου την διαδικασία.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Marios1982

Well-Known Member
Ψυχραιμία, η ντούτα θέλει 1 μήνα να φορτώσει στους ιστούς, 1 μήνα μετά θα ενεργοποιήσει κύκλο τριχόπτωσης για να πέσουν όλα τα άρρωστα μαλλιά (εδω θέλει ψυχραιμία γιατί θα σε πιάσει η ψυχή σου..) και απο τον 3ο μήνα και πέρα θα αρχίσουν να βγαίνουν τα νέα δυνατότερα μαλλιά τα οποία θα μπορείς να τα δείς και να τα νιώσεις περίπου κατά τον Φεβρουάριο. Μετά απο εκεί ανάλογα την ζημιά θα πέσουν άλλη μια φορά τον Απρίλιο-Μάιο και απο καλοκαίρι τα νέα μαλλιά στο κεφάλι. Αμα μέχρι τότε απογοητευτείς και σταματήσεις θα κάνεις μεγάλο λάθος. Αν σου εμφανιστεί οτιδήποτε με την ντούτα επειδή είναι δυνατή, τότε να μειώσεις την δοσολογία σε 3 φορές την εβδομάδα ελάχιστό αλλά μην σταματήσεις. Επίσης η επιστροφή στην φίνα δεν θα σου κάνει τίποτα και η μινόξ επίσης οπότε μην σκεφτείς πισωγυρίσματα. Καλή δύναμη και εμπιστεύσου την διαδικασία.
Λαζαρε μετά τις γιορτές συμπληρώνω σχεδόν 12 μήνες big three. Θα βάλω φωτογραφίες θα στείλω κ Λορέντσο. Φοβάμαι αν πάω σε ντουτα μη στραβώσει κάτι και χάσω κ αυτά που κέρδισα.. θα ρωτήσω όλους για το αν υπάρχει περίπτωση να κερδίσω κάτι παραπάνω με την ντουτα και θα πάρω μια απόφαση. Πάντως και το πάχος της τρίχας αλλά και η σκούρυνση που ανέφερες λαζαρε, είναι ένα τεράστιο κέρδος
 

Konstantinos_00

Active Member
Καλησπερα, για την τοσο επιθετικη τριχοπτωση που αναφερεις απο τις φωτογραφιες του μικροσκοπιου/ ο,τι ειναι εγω τα πραγματα δεν τα βλεπω τοσο τραγικα... Τα vellus που εχεις κυκλωσει στην πλειοψηφια τους αφορουν πολυτριχα και επισης βλεπω οτι ορισμενα διτριχα επιβιωνουν μια χαρα καθως επισης φαινεται να μην εχουν επιρεαστει καθολου απο την ΑΓΑ, αφου εχουν κανονικο σκουροχρωμο χρωμα. Αυτο σημαινει οτι το προβλημα το αντιμετωπισες σχετικα νωρις, μια και εχεις υλικο αναμενουμε οσο μπορεις πληροφοριες για το πως δρα η ντουτα πανω σου.
Όχι, πιστέψτε με έχω τρομερή επιθετική τριχόπτωση και τα πράγματα για εμένα είναι τραγικά, ειδικά κροτάφους... Μην σας ξεγελούν οι φωτογραφίες, είναι απλά ένα δείγμα. Έχω πολλές περισσότερες. Όλη η δουλειά που βλέπετε είναι προφανώς λόγω της φίνας. Αυτή έκανε τα θαύματα μαζί με την μινοξ. Δεν το αντιμετώπισα νωρίς το πρόβλημα. Μακάρι να έβλεπα την καταστροφή μου νωρίτερα, πριν αυτή η ΚΑΤΑΡΑ τα διαλύσει όλα, να ξεκινούσα και να τα κατέβαζα τότε όλα, όσο πιο γρήγορα γινότανε. Αλλά, περίμενα να φτάσω στα 18 πρώτα....

*Παραθέτω φωτογραφίες πως ήμουν ήδη στα 17-18 και πως στα 15...….
*ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ DUPA+RETROGRADE... Που η φίνα είχε σταθεροποιήσει σε ικανοποιητικό βαθμό, αλλά πάλι και αυτά λεπταίνουν/καμία σχέση με πριν... Θυμάμαι που είχα στείλει στον Erdogan φωτογραφίες για γνώμη τότε το 2018. Καρφί μου είπε ότι πάω για NW7.....
* @Legwg James Φίλε μου, θυμάμαι κάποτε που είχες αναφέρει πως δεν είχες δει τόσο επιθετικές τριχοπτώσεις ή κάτι τέτοιο σχετικό σε νεαρές ηλικίες, επειδή διαβάζω το φόρουμ καθημερινά. Συγχώρεσε με αν κάνω κάποιο λάθος και δεν θυμάμαι σωστά. Μπορείς να δεις παρακάτω την απόλυτη καταστροφή...
 

Συνημμένα

  • AGE--14-15.jpg
    AGE--14-15.jpg
    47.3 KB · Προβολές: 36
  • RIGHT TEMPLE (2).jpg
    RIGHT TEMPLE (2).jpg
    539 KB · Προβολές: 34
  • LEFT TEMPLE_000 (2).jpg
    LEFT TEMPLE_000 (2).jpg
    491.7 KB · Προβολές: 32
  • IMG_3170.JPG
    IMG_3170.JPG
    2.3 MB · Προβολές: 33
  • IMG_1691 (2).JPG
    IMG_1691 (2).JPG
    207.2 KB · Προβολές: 34
  • DONOR_000 (2).jpg
    DONOR_000 (2).jpg
    1.8 MB · Προβολές: 31
  • AGE 17-18(4).jpg
    AGE 17-18(4).jpg
    83.7 KB · Προβολές: 30
  • AGE 17-18 (3).JPG
    AGE 17-18 (3).JPG
    1.6 MB · Προβολές: 32
  • AGE 17-18 (2).JPG
    AGE 17-18 (2).JPG
    109.9 KB · Προβολές: 40

Konstantinos_00

Active Member
Ψυχραιμία, η ντούτα θέλει 1 μήνα να φορτώσει στους ιστούς, 1 μήνα μετά θα ενεργοποιήσει κύκλο τριχόπτωσης για να πέσουν όλα τα άρρωστα μαλλιά (εδω θέλει ψυχραιμία γιατί θα σε πιάσει η ψυχή σου..) και απο τον 3ο μήνα και πέρα θα αρχίσουν να βγαίνουν τα νέα δυνατότερα μαλλιά τα οποία θα μπορείς να τα δείς και να τα νιώσεις περίπου κατά τον Φεβρουάριο. Μετά απο εκεί ανάλογα την ζημιά θα πέσουν άλλη μια φορά τον Απρίλιο-Μάιο και απο καλοκαίρι τα νέα μαλλιά στο κεφάλι. Αμα μέχρι τότε απογοητευτείς και σταματήσεις θα κάνεις μεγάλο λάθος. Αν σου εμφανιστεί οτιδήποτε με την ντούτα επειδή είναι δυνατή, τότε να μειώσεις την δοσολογία σε 3 φορές την εβδομάδα ελάχιστό αλλά μην σταματήσεις. Επίσης η επιστροφή στην φίνα δεν θα σου κάνει τίποτα και η μινόξ επίσης οπότε μην σκεφτείς πισωγυρίσματα. Καλή δύναμη και εμπιστεύσου την διαδικασία.
Κύριε Λάζαρε, το ξέρω, χρειάζεται αρκετή υπομονή....Όλα είναι αβέβαια... Δεν μπορώ να πω τίποτα.. Εγώ θα συνεχίσω κανονικά και την φίνα τη συνεχίζω κανονικά το βράδυ. Δεν πρόκειται να τη σταματήσω ανεξαρτήτως Ντούτας, διότι φοβάμαι να σταματήσω κάτι που δούλεψε τόσο καλά και ας είναι και περίσσιο στην προκειμένη. Παίρνω Ντούτα το πρωί και φίνα το βράδυ. Τίποτα δεν έχω σταματήσει από τις προηγούμενες θεραπείες μου, μόνο προσθέτω ως τώρα...
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Όχι, πιστέψτε με έχω τρομερή επιθετική τριχόπτωση και τα πράγματα για εμένα είναι τραγικά, ειδικά κροτάφους... Μην σας ξεγελούν οι φωτογραφίες, είναι απλά ένα δείγμα. Έχω πολλές περισσότερες. Όλη η δουλειά που βλέπετε είναι προφανώς λόγω της φίνας. Αυτή έκανε τα θαύματα μαζί με την μινοξ. Δεν το αντιμετώπισα νωρίς το πρόβλημα. Μακάρι να έβλεπα την καταστροφή μου νωρίτερα, πριν αυτή η ΚΑΤΑΡΑ τα διαλύσει όλα, να ξεκινούσα και να τα κατέβαζα τότε όλα, όσο πιο γρήγορα γινότανε. Αλλά, περίμενα να φτάσω στα 18 πρώτα....

*Παραθέτω φωτογραφίες πως ήμουν ήδη στα 17-18 και πως στα 15...….
*ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ DUPA+RETROGRADE... Που η φίνα είχε σταθεροποιήσει σε ικανοποιητικό βαθμό, αλλά πάλι και αυτά λεπταίνουν/καμία σχέση με πριν... Θυμάμαι που είχα στείλει στον Erdogan φωτογραφίες για γνώμη τότε το 2018. Καρφί μου είπε ότι πάω για NW7.....
* @Legwg James Φίλε μου, θυμάμαι κάποτε που είχες αναφέρει πως δεν είχες δει τόσο επιθετικές τριχοπτώσεις ή κάτι τέτοιο σχετικό σε νεαρές ηλικίες, επειδή διαβάζω το φόρουμ καθημερινά. Συγχώρεσε με αν κάνω κάποιο λάθος και δεν θυμάμαι σωστά. Μπορείς να δεις παρακάτω την απόλυτη καταστροφή...
Age 17...i feel u bro
 

Συνημμένα

  • received_888842684934034.jpeg
    received_888842684934034.jpeg
    81.7 KB · Προβολές: 38

dlazaros

Well-Known Member
Κύριε Λάζαρε, το ξέρω, χρειάζεται αρκετή υπομονή....Όλα είναι αβέβαια... Δεν μπορώ να πω τίποτα.. Εγώ θα συνεχίσω κανονικά και την φίνα τη συνεχίζω κανονικά το βράδυ. Δεν πρόκειται να τη σταματήσω ανεξαρτήτως Ντούτας, διότι φοβάμαι να σταματήσω κάτι που δούλεψε τόσο καλά και ας είναι και περίσσιο στην προκειμένη. Παίρνω Ντούτα το πρωί και φίνα το βράδυ. Τίποτα δεν έχω σταματήσει από τις προηγούμενες θεραπείες μου, μόνο προσθέτω ως τώρα...
Μετά απο 1 μήνα ντούτα πρέπει να σταματήσεις την φίνα αλλιως ρισκάρεις να έχεις επιπλοκές. Η ντούτα ούτως η άλλως είναι 2 φορές και βάλε ποιό δυνατή απο την φίνα οπότε το να συνεχίσεις να παίρνεις και φίνα είναι μόνο αρνητικό να παίρνεις και τα δύο κάθε μέρα.
 

Kostas97

Well-Known Member
Όχι, πιστέψτε με έχω τρομερή επιθετική τριχόπτωση και τα πράγματα για εμένα είναι τραγικά, ειδικά κροτάφους... Μην σας ξεγελούν οι φωτογραφίες, είναι απλά ένα δείγμα. Έχω πολλές περισσότερες. Όλη η δουλειά που βλέπετε είναι προφανώς λόγω της φίνας. Αυτή έκανε τα θαύματα μαζί με την μινοξ. Δεν το αντιμετώπισα νωρίς το πρόβλημα. Μακάρι να έβλεπα την καταστροφή μου νωρίτερα, πριν αυτή η ΚΑΤΑΡΑ τα διαλύσει όλα, να ξεκινούσα και να τα κατέβαζα τότε όλα, όσο πιο γρήγορα γινότανε. Αλλά, περίμενα να φτάσω στα 18 πρώτα....

*Παραθέτω φωτογραφίες πως ήμουν ήδη στα 17-18 και πως στα 15...….
*ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ DUPA+RETROGRADE... Που η φίνα είχε σταθεροποιήσει σε ικανοποιητικό βαθμό, αλλά πάλι και αυτά λεπταίνουν/καμία σχέση με πριν... Θυμάμαι που είχα στείλει στον Erdogan φωτογραφίες για γνώμη τότε το 2018. Καρφί μου είπε ότι πάω για NW7.....
* @Legwg James Φίλε μου, θυμάμαι κάποτε που είχες αναφέρει πως δεν είχες δει τόσο επιθετικές τριχοπτώσεις ή κάτι τέτοιο σχετικό σε νεαρές ηλικίες, επειδή διαβάζω το φόρουμ καθημερινά. Συγχώρεσε με αν κάνω κάποιο λάθος και δεν θυμάμαι σωστά. Μπορείς να δεις παρακάτω την απόλυτη καταστροφή...
Ναι οπως τα λες ειναι, το ενθαρρυντικο της υποθεσεης ειναι οτι τουλαχιστον σε οσες φωτογραφιες εχεις βαλει με μικροσκοπιο, δεν δικαιολογουν την εικονα που βλεπουμε, συνεπως σε πιανει η θεραπεια.
Ελπιζω βεβαια οσες ειναι με μικροσκοπιο να μην αφορουν τα γυρω γυρω...

Σωστη επιλογη η duta για την περιπτωση σου. Εαν σε πιασει εχεις επιλογες με μεταμοσχευση θεωρω.. εαν το αφηνες, δεν υπηρχε επιστροφη.
 

Konstantinos_00

Active Member
Μετά απο 1 μήνα ντούτα πρέπει να σταματήσεις την φίνα αλλιως ρισκάρεις να έχεις επιπλοκές. Η ντούτα ούτως η άλλως είναι 2 φορές και βάλε ποιό δυνατή απο την φίνα οπότε το να συνεχίσεις να παίρνεις και φίνα είναι μόνο αρνητικό να παίρνεις και τα δύο κάθε μέρα.
Έχω ήδη κλείσει τον μήνα στη Ντούτα. Προφανώς εννοείτε αρνητικό ως προς τις παρενέργειες, σωστά; Δεν πιστεύω να υπάρχει πρόβλημα στον συνδυασμό και τον δύο, απλά όντως η φινα περισσεύει.
 

Konstantinos_00

Active Member
Ναι οπως τα λες ειναι, το ενθαρρυντικο της υποθεσεης ειναι οτι τουλαχιστον σε οσες φωτογραφιες εχεις βαλει με μικροσκοπιο, δεν δικαιολογουν την εικονα που βλεπουμε, συνεπως σε πιανει η θεραπεια.
Ελπιζω βεβαια οσες ειναι με μικροσκοπιο να μην αφορουν τα γυρω γυρω...

Σωστη επιλογη η duta για την περιπτωση σου. Εαν σε πιασει εχεις επιλογες με μεταμοσχευση θεωρω.. εαν το αφηνες, δεν υπηρχε επιστροφη.
Ασφαλώς και δεν θα υπήρχε επιστροφή… Μα ναι, αυτό λέω η θεραπεία δούλεψε ΘΑΥΜΑΤΟΥΡΓΑ, όμως από το Δεκέμβρη του 2020 και έπειτα χάνω συνεχώς έδαφος.. Φυσικά οι φωτογραφίες μου αφορούν το μπροστινό μέρος-hairline. Αν σας ανεβάσω από τους κροτάφους, θα δείτε ότι έχουν αρχίσει πια να γίνονται vellus.. Η ντούτα σωστή επιλογή, αλλά έχω χάσει κάθε πίστη και κροτάφους νομίζω ότι δεν θα ξαναδώ, πλην μεταμόσχευσης…. Και ποια μεταμόσχευση; Όταν είμαι ακόμα 22!… Ακόμα θα υποφέρω άλλα τόσα χρόνια…. Και αν με δεχτούν οι γιατροί… Εδώ, αν δεν με πιάνουν οι θεραπείες, η μεταμόσχευση μόνο ουτοπία θα είναι…
 

dlazaros

Well-Known Member
Έχω ήδη κλείσει τον μήνα στη Ντούτα. Προφανώς εννοείτε αρνητικό ως προς τις παρενέργειες, σωστά; Δεν πιστεύω να υπάρχει πρόβλημα στον συνδυασμό και τον δύο, απλά όντως η φινα περισσεύει.
Η ντούτα μειώνει την ορμόνη που δημιουργεί την καράφλα κατά 90%+ και η φίνα κατά 70%. Αμα παίρνεις και τα δύο μαζί η ντούτα κυριαρχεί και η μείωση είναι η μεγάλυτερη που μπορείς να έχεις οπότε η φίνα δεν χρησιμεύει και δεν μειώνει περισσότερο ή έχει κάποια ευεργετική δράση. Το συκώτι σου όμως και τα νεφρά θα πρέπει να φιλτράρουν 2 φάρμακα. Έχω πάρει φίνα στα 5 mg για τον προστάτη και έχει μεγάλη διαφορά απο το 1mg. Σφίγγονται οι όρχεις, χαλάει ο ύπνος, η λίμπιντό πέφτει στο 0 και έχεις ένα σφίξιμο στο δεξί νεφρό. Δεν χρειάζεται να βάζεις τον οργανισμό σου σε αυτή την δοκιμασία. Παίρνεις ντούτα που είναι οτι δυνατότερο και αποτελεσματικότερο για τα μαλλιά κάθε μέρα και ζείς την ζωή σου. Δεν χρειάζεται τίποτα άλλο πλέον. Αμα σε 10-20 χρόνια δείς οτι δεν λειτουργεί πλέον την κόβεις και καθάρισες αφού δεν υπάρχει ακόμα κάτι ανώτερο απο την ντούτα (άμα βγεί τα ξαναλέμε).
 
Μπλουζα