Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Δεν έχω υπόψιν μου για αυξημένα se με ντουτα, και εκεί με την ποσότητα και πόσο κατεβάζει την dht έχει να κάνει απλά επειδή είναι μικρότερη η ποσότητα αλλά μεγαλύτερη η διάρκεια θέλει λιγότερες μέρες την εβδομάδα. Αυτό που εννοούσα είναι οτι ενα πολύ μικρό ποσοστό ανδρών έχουν μικρή εως καμία ανταπόκριση στην φίνα επειδή είναι το άλλο ένζυμο που σπέρνει τον χαμό στα μαλλιά τους. Και εκεί θέλει μόνο ντουτα.

Αυτο που λες ισχυει Λαζαρε το γνωρίζω, ειναι φακτ. Απλα για την ωρα νιωθω οκευ και θελω καιρο για να κανω το ταμειακι μου το τελικο. Αν δεν ειναι 2 χρονια, σιγουρα θα περιμενω εναμιση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
παιρνω μονο ντουντα ανα δυο μερες 6 μηνες τωρα ολα καλα...κι σε μικρη δοση πιστευω δουλευει πολυ καλα συν οτι ειναι πολυ πιο φθηνη.

Βρε μαζι σου δεν αμφιβάλλω περί της ικανότητας της ντουνταστεριδης. Στο μαλλι τι εχει δωσει ως τωρα;
 

dim d

Well-Known Member
μην το φοβασαι τοσο ειδικα σε χαμηλες δοσεις για μενα...κι εγω εκανα δυο χρονια φινα πριν παω ντουντα κι ειμαι στο 1,5 πρπ την βδομαδα...καμια παρενεργεια σε θεμα σεξ. Απο μαλλι σιγουρα εδωσε πυκνωση κι σταθεροποιησε.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
μην το φοβασαι τοσο ειδικα σε χαμηλες δοσεις για μενα...κι εγω εκανα δυο χρονια φινα πριν παω ντουντα κι ειμαι στο 1,5 πρπ την βδομαδα...καμια παρενεργεια σε θεμα σεξ. Απο μαλλι σιγουρα εδωσε πυκνωση κι σταθεροποιησε.

Να σου πω την αληθεια δε ξερω πως η συζητηση εφτασε σε μενα :p Καθολου δε το φοβαμαι, αν χρειαστεί την αλλη μερα το ξεκινησα. Απλα 4 μηνες με φινα ουτε σαιντ εχω ουτε μπορω να πω πως ταβανιασε κατι πανω μου για να την αλλαξω. Εχουμε μιλησει αρκετες φορες και δε σε εχω ρωτησει, τι ηλικια και nw εχεις dim ;
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Να σου πω την αληθεια δε ξερω πως η συζητηση εφτασε σε μενα :p Καθολου δε το φοβαμαι, αν χρειαστεί την αλλη μερα το ξεκινησα. Απλα 4 μηνες με φινα ουτε σαιντ εχω ουτε μπορω να πω πως ταβανιασε κατι πανω μου για να την αλλαξω. Εχουμε μιλησει αρκετες φορες και δε σε εχω ρωτησει, τι ηλικια και nw εχεις dim ;
Είσαι η τρέλλα μας η μεγάλη.
Είσαι ο μικρός μας επαναστάτης ενάντια στην ΑΓΑ εδώ μέσα.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Ο μικρός φαλακρός φίλος σας θα σας κάνει περήφανους ! Σε 1 χρόνο από τώρα θα μπω στα βιβλία γκινες ως το παιδί που νίκησε την καραφλα . Μπορει και οχι. Σημασια εχει παντως πως τα 70 ευρω για 30 χαπια μισου μιλιγκραμ περιεκτικότητας ντουντα που ζήτησε ενα φαρμακείο δε θα τα έδινα ποτέ :p
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Ο μικρός φαλακρός φίλος σας θα σας κάνει περήφανους ! Σε 1 χρόνο από τώρα θα μπω στα βιβλία γκινες ως το παιδί που νίκησε την καραφλα . Μπορει και οχι. Σημασια εχει παντως πως τα 70 ευρω για 30 χαπια μισου μιλιγκραμ περιεκτικότητας ντουντα που ζήτησε ενα φαρμακείο δε θα τα έδινα ποτέ :p
Δεν είσαι ούτε θα γίνεις ποτέ φαλακρός.
Θα την νικήσεις την ΑΓΑ, δε σε φοβάμαι, είσαι μεγάλος επαναστάτης από πολύ μικρή ηλικία.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Δεν είσαι ούτε θα γίνεις ποτέ φαλακρός.
Θα την νικήσεις την ΑΓΑ, δε σε φοβάμαι, είσαι μεγάλος επαναστάτης από πολύ μικρή ηλικία.

Το πιστεύω και εγώ αυτό. Αναθεώρησα πολύ τις τελευταίες μέρες. Με έχετε στηρίξει αρκετά οπότε το λιγότερο να μπουστάρω όσο μπορώ και εγώ. Για τον Λαζαρο δεν ανησυχω γιατι ειναι δοκιμασμενος οποτε απλα περιμενουμε να ερθει το αποτελεσμα. Εσυ με oral και ενα καλο πλανο συντομα θα εισαι μια χαρα. Ειδικα αν σπασεις τις ΜΜ σε 2 συνεδρίες των 2κ grafts πας για αποτελεσμα Ισπανιας.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Το πιστεύω και εγώ αυτό. Αναθεώρησα πολύ τις τελευταίες μέρες. Με έχετε στηρίξει αρκετά οπότε το λιγότερο να μπουστάρω όσο μπορώ και εγώ. Για τον Λαζαρο δεν ανησυχω γιατι ειναι δοκιμασμενος οποτε απλα περιμενουμε να ερθει το αποτελεσμα. Εσυ με oral και ενα καλο πλανο συντομα θα εισαι μια χαρα. Ειδικα αν σπασεις τις ΜΜ σε 2 συνεδρίες των 2κ grafts πας για αποτελεσμα Ισπανιας.
Κρατάμε μικρό καλάθι και την αφήνουμε να εξελιχτεί προς το παρόν. Είναι απρόβλεπτη δυστυχώς.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Κρατάμε μικρό καλάθι και την αφήνουμε να εξελιχτεί προς το παρόν. Είναι απρόβλεπτη δυστυχώς.

Μπλοκαρε οτι μπορεις. Ειναι κριμα εσυ ειδικα με τις γνωσεις που εχεις και την ψυχική ηρεμία που βγάζεις να μην την πνίξεις την ΑΓΑ . Σου αξιζει μαλλουρα και μπορεις να την εχεις. Αν ηταν ονειρο απατηλό θα σου λέγαμε παρα τα ολα. Αλλα δεν ειναι ;)
 

dim d

Well-Known Member
Ο μικρός φαλακρός φίλος σας θα σας κάνει περήφανους ! Σε 1 χρόνο από τώρα θα μπω στα βιβλία γκινες ως το παιδί που νίκησε την καραφλα . Μπορει και οχι. Σημασια εχει παντως πως τα 70 ευρω για 30 χαπια μισου μιλιγκραμ περιεκτικότητας ντουντα που ζήτησε ενα φαρμακείο δε θα τα έδινα ποτέ :p
αβονταρτ 0,5 mg, 10 ευρω
 

dlazaros

Well-Known Member
Σημασια εχει παντως πως τα 70 ευρω για 30 χαπια μισου μιλιγκραμ περιεκτικότητας ντουντα που ζήτησε ενα φαρμακείο δε θα τα έδινα ποτέ :p
30 χάπια του 0,50mg 9.80€, (3καρτέλες των 10 χαπιών) πήγα στο φαρμακείο να πάρω τα σελφ τέστ της κόρης για το σχολείο και ρώτησα.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Δεν έχω υπόψιν μου για αυξημένα se με ντουτα, και εκεί με την ποσότητα και πόσο κατεβάζει την dht έχει να κάνει απλά επειδή είναι μικρότερη η ποσότητα αλλά μεγαλύτερη η διάρκεια θέλει λιγότερες μέρες την εβδομάδα. Αυτό που εννοούσα είναι οτι ενα πολύ μικρό ποσοστό ανδρών έχουν μικρή εως καμία ανταπόκριση στην φίνα επειδή είναι το άλλο ένζυμο που σπέρνει τον χαμό στα μαλλιά τους. Και εκεί θέλει μόνο ντουτα.
Καλημερα Λαζαρε,υπαρχει καποια ερευνα για αυτο που αναφερεις σχετικα με τα 2 διαφορετικα ενζυμα και τηνμειωμενη ή μηδενικη δραστικοτητα φινας;Πρωτη φορα το ακουω.
 

dlazaros

Well-Known Member
Καλημερα Λαζαρε,υπαρχει καποια ερευνα για αυτο που αναφερεις σχετικα με τα 2 διαφορετικα ενζυμα και τηνμειωμενη ή μηδενικη δραστικοτητα φινας;Πρωτη φορα το ακουω.
Ναι υπάρχουν πολλές αναφορές. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6388756/
Απο τα αναγνώσματα μου κατάλαβα οτι ουσιαστικά αναφέρεται σε ανθρώπους που δεν τους πιάνει η φίνα, λέει το εξής: The enzyme 5α-reductase, which catalyzes the conversion of testosterone to its 5α-reduced form dihydrotestosterone (DHT), exists in 2 forms: Type 1 and Type 2. Finasteride inhibits Type 1 only, whereas dutasteride inhibits both Types 1 and 2.

Στην ουσία εκείνοι οι οποίοι δεν ανταποκρίνονται στην φίνα, ανταποκρίνονται στην ντούτα κάτι το οποίο φαίνεται να έχει να κάνει με την χημεία του οργανισμού και την τύπου 2 που δεν πιάνει η φίνα. Απλοικά πάντα, δεν είμαι και ειδικός.
 

prothanks

Member
Αν εισαι εσυ παντως στη φωτογραφια με το mft εισαι μια χαρα. Ασε τη ντουντα να υπαρχει.
Alex Turner ο τύπος στη φωτογραφία, frontman στους Arctic Monkeys, NW μείον 5
εγώ diffuse thinner είμαι και το σκέφτομαι για τοπική ντουτα , ήδη βαζω 4 μήνες τοπική φίνα απλά όταν πήρα στο φαρμακείο που μου φτιάχνει το mft της fagron δεν ήξεραν καν τι είναι η ντουτα. Έλεγα να ξεκινήσω microdose φίνα και τοπικα συνδυασμό μινοξ ντουτα.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Alex Turner ο τύπος στη φωτογραφία, frontman στους Arctic Monkeys, NW μείον 5
εγώ diffuse thinner είμαι και το σκέφτομαι για τοπική ντουτα , ήδη βαζω 4 μήνες τοπική φίνα απλά όταν πήρα στο φαρμακείο που μου φτιάχνει το mft της fagron δεν ήξεραν καν τι είναι η ντουτα. Έλεγα να ξεκινήσω microdose φίνα και τοπικα συνδυασμό μινοξ ντουτα.

Δε θα που πηγαινε ποτε το μυαλο οτι αυτος ειναι ο Αλεξ Τερνερ. Λολ. Θα μπορουσες να δοκιμάσεις το πρόγραμμα αυτό είναι αποδοτικό σύφμωνα με ορισμένους στο reddit.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
30 χάπια του 0,50mg 9.80€, (3καρτέλες των 10 χαπιών) πήγα στο φαρμακείο να πάρω τα σελφ τέστ της κόρης για το σχολείο και ρώτησα.

Εχθες πηρα τηλ και μου ειπαν τοσο οσο εγραψα. Δε ξερω τι φαση. Μπορει και να μπερδευτηκαν.
 

dlazaros

Well-Known Member
Εχθες πηρα τηλ και μου ειπαν τοσο οσο εγραψα. Δε ξερω τι φαση. Μπορει και να μπερδευτηκαν.
Μάλλον. Δεν είναι η πρώτη φορά. Εκτός και αν θέλησαν να πουλήσουν την δική τους σε περισσότερα κομμάτια όπως η φίνα που έρχεται 50 ευρώ τα 180 κομμάτια των 1mg.
 
Μπλουζα