Ήρθε και η ώρα μου.. 3000 grafts 8-9 Φεβρουαρίου 2024

FreeThinker

Well-Known Member
Η υπάλληλος που λέει ο φίλος, είναι επίσης γιατρός και βοηθός του γιατρού. Βοηθάει με μια πρώτη διάγνωση και μετά δίνει insight στο γιατρό που σε βλέπει και μόνος του. Αυτά για όσους πάνε εκεί.
Δεν καταλαβαίνω σε τι ακριβώς βοηθάει να σου κάνει μια πρώτη διάγνωση η βοηθός-γιατρός, να το μεταφέρει στον Αναστασάκη και μετά να σε δει και αυτός για να κάνει και τη δική του διάγνωση. Μέσω Λαμίας ακούγεται απλά για να να μειώσει το χρόνο που απασχολείται ο γιατρός με δωρεάν ραντεβού και να μη φανεί στον ασθενή ότι πήγε για 5 λεπτά στην κλινική και τον ξεπετάξανε.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ch7.panos

Active Member
Δεν καταλαβαίνω σε τι ακριβώς βοηθάει να σου κάνει μια πρώτη διάγνωση η βοηθός-γιατρός, να το μεταφέρει στον Αναστασάκη και μετά να σε δει και αυτός για να κάνει και τη δική του διάγνωση. Μέσω Λαμίας ακούγεται απλά για να να μειώσει το χρόνο που απασχολείται ο γιατρός με δωρεάν ραντεβού και να μη φανεί στον ασθενή ότι πήγε για 5 λεπτά στην κλινική και τον ξεπετάξανε.
Εντάξει πιο πολύ ώρα έφαγα με τον γιατρό παρά εκείνη. Γενικά 15-20 λεπτά ήταν η φάση.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Μου αρέσει που ο γιατρός κράζει σε αμέτρητα βίντεο τις κλινικές που σου κλείνουν ραντεβού με εκπρόσωπο και όχι με τον ίδιο το γιατρό και τώρα μας λες ότι κι αυτός κάνει τα ίδια!

Καλή φύτρωση φίλε μου
Ο ιατρος κραζει τις κλινικες που δεν υπαρχει καν ιατρος, δεν υπάρχει καν σχεδιαση, πλανο, μετρησεις, και συνολικα ΓΝΩΣΗ και φυσικα δεν έχουν αποτελεσματα.
Προφανως απο επαρχια την πρωτη επικοινωνια την κανει καποιος και με εξειδικευμενο consultant και καθημερινα βλεπω ΟΛΕΣ τισ φωτογραφιες που στελνουν οι ενδιαφερομενοι σε meeting και ενημερωνω, παντοτε με την πιθανοτητα διακυμανσης +_ 10% στην οποια εκτιμηση.
ΠΡΟΦΑΝΩΣ δεν σηκωνω εγω τηλεφωνα
ΠΡΟΦΑΝΩΣ δεν κλεινω εγω τα ραντεβου
ΠΡΟΦΑΝΩΣ δεν βλεπω στην πρωτη συναντηση οαλ τα ραντεβου αν δεν ειναι απαραιτητο, αν δλδ καποιος περασ εμια βολτα να δει πως κουνιούνται οι βαρκες οπως κανουν πολλοι μεχρι να αποφασισουν τι θελουν
ΠΡΟΦΑΝΩΣ δεν ασχολουμε με τα παντα, οπως δεν ασχολειται ο σεφ με ττισ καρυησεις ή ο καπετανιος μετα τα εισιτηρια.
Αν θες αυτο για να αποδεχθεις καποιον, για άλλη μια φορα θα σε απογοητευσω.

Σαφες?
 

FreeThinker

Well-Known Member
Γιατρέ, άλλο σηκώνω τα τηλέφωνα και κλείνω ραντεβού, άλλο βλέπω τον ενδιαφερόμενο και του κάνω διάγνωση, τι λέμε τώρα; Ο μόνος λόγος που το σχολιάζω είναι επειδή έχεις κάνει τόσα βίντεο που σχολιάζεις αυτές τις πρακτικές από άλλες κλινικές.

Επίσης παλιά έλεγες ότι χρέωνες πάντα την επισκεψη για να δεις έναν ασθενή στο 1ο συμβουλευτικό ραντεβού, το οποίο το έβρισκα τίμιο και απολύτως δικαιολογημένο. Τώρα το έχεις κάνει δωρέαν και εσύ όπως οι περισσότερες κλινικές αφιερώνοντας λιγότερο χρόνο προφανώς και απο επιχειρηματική άποψη εικάζω ότι θα είναι η καλύτερη κίνηση. Δε σου κάνω υποδείξεις πως να λειτουργείς την κλινική σου, απλά σχολιάζω σε σχέση με αυτά που έλεγες παλιά.
 

Inactive

Member
Δεν καταλαβαίνω σε τι ακριβώς βοηθάει να σου κάνει μια πρώτη διάγνωση η βοηθός-γιατρός, να το μεταφέρει στον Αναστασάκη και μετά να σε δει και αυτός για να κάνει και τη δική του διάγνωση. Μέσω Λαμίας ακούγεται απλά για να να μειώσει το χρόνο που απασχολείται ο γιατρός με δωρεάν ραντεβού και να μη φανεί στον ασθενή ότι πήγε για 5 λεπτά στην κλινική και τον ξεπετάξανε.
Θα πω για άλλη μια φορά ότι μου ζητήθηκε να πάω από εκεί ( που ενδεχομένως θα με έβλεπε ο γιατρός ) και εγώ ο ίδιος το «απέφυγα» διότι δεν μπορούσα να κατέβω Αθήνα για μια ημέρα λόγο φόρτου εργασίας. Όποτε δε μπορώ να είμαι άδικος με κάποιον που μου έδωσε επιλογή
 

Inactive

Member
Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Δηλαδή από οτι βλέπω τα 2/3 της επέμβασης που είναι η εξαγωγη και η τοποθέτηση των μοσχευμάτων γίνονται από τις νοσηλεύτριες και το 1/3 επεμβασης από τον γιατρο.
Οποτε και το αποτέλεσμα της επέμβασης σου κρίνεται σε μεγάλο βαθμό από την εμπειρία των συγκεκριμενων νοσηλευτριών που θα ασχοληθούν με σένα.
Φίλε μου καταλαβαίνω τι θες να πεις αλλά δεν έγινε ακριβώς έτσι . Συμμετείχε σε όλες τις διαδικασίες και ήταν παρών ο γιατρός
 
Τελευταία επεξεργασία:

FreeThinker

Well-Known Member
Θα πω για άλλη μια φορά ότι μου ζητήθηκε να πάω από εκεί ( που ενδεχομένως θα με έβλεπε ο γιατρός ) και εγώ ο ίδιος το «απέφυγα» διότι δεν μπορούσα να κατέβω Αθήνα για μια ημέρα λόγο φόρτου εργασίας. Όποτε δε μπορώ να είμαι άδικος με κάποιον που μου έδωσε επιλογή
Απαντούσα στον @ch7.panos φίλε μου, εσύ το εξηγήσες ήδη
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Γιατρέ, άλλο σηκώνω τα τηλέφωνα και κλείνω ραντεβού, άλλο βλέπω τον ενδιαφερόμενο και του κάνω διάγνωση, τι λέμε τώρα; Ο μόνος λόγος που το σχολιάζω είναι επειδή έχεις κάνει τόσα βίντεο που σχολιάζεις αυτές τις πρακτικές από άλλες κλινικές.

Επίσης παλιά έλεγες ότι χρέωνες πάντα την επισκεψη για να δεις έναν ασθενή στο 1ο συμβουλευτικό ραντεβού, το οποίο το έβρισκα τίμιο και απολύτως δικαιολογημένο. Τώρα το έχεις κάνει δωρέαν και εσύ όπως οι περισσότερες κλινικές αφιερώνοντας λιγότερο χρόνο προφανώς και απο επιχειρηματική άποψη εικάζω ότι θα είναι η καλύτερη κίνηση. Δε σου κάνω υποδείξεις πως να λειτουργείς την κλινική σου, απλά σχολιάζω σε σχέση με αυτά που έλεγες παλιά.
Αρχικα, χαιρομαι που εχεις δει τοσα βινετο μου και τα θυμασαι!
Πριν σχολιασω αυτα που γραφεις, να σε ρωτησω 2 πραγματα.
1. Οσον αφορα αφορα τη μεταμοσχευση, τα φαρμακα, τα προιόντα, την ανδρογενετική αλωπεκια, και οτιδηποτε σχετικό με το προβλημα σου (για να εισαι εδω και τοσο ενεργος, υποθετω...), τουλαχιστον στην Ελλαδα ειμαι με τεραστια διαφορα η καλύτερης ποιότητας και ποσοτητας πηγη πληροφοριας ΑΠΟ ΙΑΤΡΟ?
2. Εχεις ακούσει απο εμενα ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ πληροφορια που να μην ειναι απολυτα έγκυρη, ειλικρινης, τεκμηριωμενη και ζυγισμενη επιστημονικα?

Θα σε παρακαλεσω να απαντησεις ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ και οχι με ασαφειες. Ειναι πολυ συγκεκριμενες ερωτησεις χρησιμες πριν σχολιασω αυτα που γραφεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Gianney

Well-Known Member
@Anastasakis Hair Clinic γιατρέ καλησπέρα.Εγω που σας ακολουθώ στα social είδα πρόσφατα να απαντάτε σε μια ερώτηση σχετικά με το prp ότι τελικά δεν δουλεύει και δεν δίνει τα αναμενόμενα ούτε πριν ούτε μετά την μμ.Θυμομουν παλιά που ήσασταν υπέρμαχος και δίνατε καπέλα σε κάποιους ασθενείς σας,αλλά μάλλον επαναπροσδιορίσατε.Ασχετο και ζητώ συγνώμη από τον φίλο που άνοιξε το νήμα.
 

FreeThinker

Well-Known Member
Αρχικα, χαιρομαι που εχεις δει τοσα βινετο μου και τα θυμασαι!
Πριν σχολιασω αυτα που γραφεις, να σε ρωτησω 2 πραγματα.
1. Οσον αφορα αφορα τη μεταμοσχευση, τα φαρμακα, τα προιόντα, την ανδρογενετική αλωπεκια, και οτιδηποτε σχετικό με το προβλημα σου (για να εισαι εδω και τοσο ενεργος, υποθετω...), τουλαχιστον στην Ελλαδα ειμαι με τεραστια διαφορα η καλύτερης ποιότητας και ποσοτητας πηγη πληροφοριας ΑΠΟ ΙΑΤΡΟ?
2. Εχεις ακούσει απο εμενα ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ πληροφορια που να μην ειναι απολυτα έγκυρη, ειλικρινεις, τεκμηριωμενη και ζυγισμενη επιστημονικα?

Θα σε παρακαλεσω να απαντησεις ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ και οχι με ασαφειες. Ειναι πολυ συγκεκριμενες ερωτησεις χρησιμες πριν σχολιασω αυτα που γραφεις.
1. Ναι
2. Όχι
 

Kostas97

Well-Known Member
@Anastasakis Hair Clinic γιατρέ καλησπέρα.Εγω που σας ακολουθώ στα social είδα πρόσφατα να απαντάτε σε μια ερώτηση σχετικά με το prp ότι τελικά δεν δουλεύει και δεν δίνει τα αναμενόμενα ούτε πριν ούτε μετά την μμ.Θυμομουν παλιά που ήσασταν υπέρμαχος και δίνατε καπέλα σε κάποιους ασθενείς σας,αλλά μάλλον επαναπροσδιορίσατε.Ασχετο και ζητώ συγνώμη από τον φίλο που άνοιξε το νήμα.
Γιανναρε μαλλον σεσχετισες το LLLT με το prp.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Γιατρέ άσχετο, είχες πάει πέρυσι στην ομιλία του Jordan Peterson ? Φίλε νηματοθέτη με το καλό η επέμβαση !
 

FreeThinker

Well-Known Member
@Anastasakis Hair Clinic γιατρέ καλησπέρα.Εγω που σας ακολουθώ στα social είδα πρόσφατα να απαντάτε σε μια ερώτηση σχετικά με το prp ότι τελικά δεν δουλεύει και δεν δίνει τα αναμενόμενα ούτε πριν ούτε μετά την μμ.Θυμομουν παλιά που ήσασταν υπέρμαχος και δίνατε καπέλα σε κάποιους ασθενείς σας,αλλά μάλλον επαναπροσδιορίσατε.Ασχετο και ζητώ συγνώμη από τον φίλο που άνοιξε το νήμα.
Όχι έλεγε ότι το prp έχει αποτελέσματα μόνο με πολύ μεγάλη ποσότητα αίματος. Με τα lllt μπερδεύεσαι όπως είπε και ο φίλος παραπάνω
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Ωραια.
παμε σε αυτα που γραφεις.
"Γιατρέ, άλλο σηκώνω τα τηλέφωνα και κλείνω ραντεβού, άλλο βλέπω τον ενδιαφερόμενο και του κάνω διάγνωση, τι λέμε τώρα;
Προφανως, αλλα ΔΕΝ χρειαζονται ολοι διαγνωση, πολλοι περνουν απλα γιατι ακούσαν για τον Αναστασακη, να παρουν τιμουλα και τελικα να πανε μεντιζενέ (οπως το λεν) ή Τουρκια γιατι "εκει ξερουν".

Ο μόνος λόγος που το σχολιάζω είναι επειδή έχεις κάνει τόσα βίντεο που σχολιάζεις αυτές τις πρακτικές από άλλες κλινικές.
ξαναδες τα βιντεο:

Αν καποιος δει ΜΟΝΟ ΜΗ ΙΑΤΡΟ, να ΜΗΝ κλειεσει χειρουργειο συμβουλευω, γιατι ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΙΑΤΡΟ!
Στην περιπτωση του @Inactive , συμφωνω, ΔΕΝ επρεπε να κελισει χειρουργειο "επι της αρχής".
Φθανεις ομως ως επαγγελματιας να αποκτας αρκετη αξιοπιστια, στη δική μου περιπτωση οπως ειπες και μονος σου δικαιολογημενα, ωστε να νιωθεις ασφαλης ο ασθενής να προχωρησει χωρις να τον δεις απο κοντα.
Αν συμφωνω: ΟΧΙ!
Αν μπορω να το παρεχω χωρις κανενα πρόβλημα και με μηδενική απόκλιση: ΝΑΙ.
Αν τωρα ΔΕΝ ηταν σε αυτη την ηλικια, ΔΕΝ επαιρνε φινα, ΔΕΝ ήταν σταδιο 4, δεν ηταν πειθαρχημενος (το ξερω λογω δουλειας του), το ποσοστο της αποκλισης θα ήταν >0, μπορει και 20%, οπότε θα του απαιτουσα να τον δω από κοντα.

Επίσης παλιά έλεγες ότι χρέωνες πάντα την επισκεψη για να δεις έναν ασθενή στο 1ο συμβουλευτικό ραντεβού, το οποίο το έβρισκα τίμιο και απολύτως δικαιολογημένο.

Και εγω.! Αλλα αφουγκραστηκα τους ασθενεις μου και την ...κουλτουρα που δεκαετιεσ εχουν καλλιεργησει επιτηδειοι.
Ανακαλυψα ότι πολλοι κοντοφθαλμοι ενδιαφερόμενοι προτιμησαν καποιον για πρωτο ραντεβου επειδη ηταν τσαμπα και ΤΗΝ ΦΑΓΑΝΕ και τους ειδα ως repair μετα απο 2 χρόνια με την ουρα στα σκελια που το 50ρικο τους κοστισε επι 200. Καθοτι προτιμω να τους βλεπω με παρθενα κεφάλια ΔΕΝ εμεινα προσκολλημενος στην σωστη κατα τα αλλα αποψη μου, ουτε περιμενα να βαλει ο κοσμος μυαλο και να ΜΗΝ κρινει με βασει το 50αρικο. Απλα ΕΞΟΥΔΕΤΕΡΩΣΑ τον κακο ανταγωνισμό και τωρα οι περισσοτεροι που κοιταν και το 50ρικο ερχονται ΚΑΙ σε εμενα. Και οταν ερθει σε εμενα, αντε μετα να τον πεισουν ολοι αυτοι.... Ακομα και εγω να μην τον αναλαβω λογω τιμής, ΔΕΝ θα τον καταστρεψουν καποιοι τοσο ευκολα οσο πριν.

Τώρα το έχεις κάνει δωρέαν και εσύ όπως οι περισσότερες κλινικές αφιερώνοντας λιγότερο χρόνο προφανώς και απο επιχειρηματική άποψη εικάζω ότι θα είναι η καλύτερη κίνηση. Δε σου κάνω υποδείξεις πως να λειτουργείς την κλινική σου, απλά σχολιάζω σε σχέση με αυτά που έλεγες παλια"

Σου απαντησα παραπανω.
Οταν έχεις εξαιρετικούς συνεργατες, οι δυνατοτητες αυξανονται εντυπωσιακα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

kollaps

Member
Γιατρέ άσχετο, είχες πάει πέρυσι στην ομιλία του Jordan Peterson ? Φίλε νηματοθέτη με το καλό η επέμβαση !
Aυτός δεν είναι που λέει ψέματα ότι επανέφερε τη hairline του με κρεατοφαγική δίαιτα ενώ έχει κάνει καραμπινάτη μεταμόσχευση;
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Γιατρέ άσχετο, είχες πάει πέρυσι στην ομιλία του Jordan Peterson ? Φίλε νηματοθέτη με το καλό η επέμβαση !
Ναι!
Ηθελα απαραιτητως να τον γνωρισω!
Του δωρισα και τον 1ο τομο του συγγραμματος μου με αφιέρωση και μου το σχολιασε μετα από μερικες εβδομαδες με
τοσο θερμα λογια που δακρυσα απο συγκινηση και περηφανια...
 
Μπλουζα