Ήρθε και η ώρα μου.. 3000 grafts 8-9 Φεβρουαρίου 2024

Inactive

Member
Καλή φυτρωση φίλε..
Μου αρέσει πολύ η εικόνα της δοτριας μετά από την εξαγωγή. Φαίνεται μικρή διάμετρος του εργαλείου εξαγωγής. Γνωρίζεις στοιχεία;
Επίσης αν μπορώ να σε ρωτήσω την εισαγωγή την κάνει με choi pen ο γιατρός ή κάνει τομές??
Ευχαριστώ πολύ φίλε. Ειλικρινά δεν ξέρω να σου απαντήσω γιατί και ήμουν λίγο αγχωμένος και με τόσες πληροφορίες δε θυμάμαι ακριβώς ορολογίες. Θα επανέλθω όμως άμα τυχόν με την πρώτη επικοινωνία με την υπεύθυνη νοσηλεύτρια που με έχει αναλάβει απαντηθούν αυτές οι ερωτήσεις.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Inactive

Member
Καλη επιτυχία, εύχομαι καλα αποτελέσματα. Ποσα grafts βάλατε τελικά ; Επίσης ποσο πλήρωσες για την επέμβαση σου;
Βάλαμε λίγα παραπάνω από 3000 grafts ( εννοώντας 3050 πχ ακριβώς δε θυμάμαι ) και η τιμή ήταν λίγο παραπάνω από 7
 

Inactive

Member
Πάντως ωραία η εικόνα σου με πολύ κοντό μαλλί.....Σκέψου τέτοιου είδους κουρέματα σου ταιριάζουν
Η αλήθεια είναι ότι και εμένα δε με χάλασε όντως η εικόνα του πολύ κοντού ( αλλά όταν είδα όμως τις περιοχές γεμάτες με τα grafts ) ίσα ίσα μπορώ να πω μου φάνηκε ωραίο.
 
Βάλαμε λίγα παραπάνω από 3000 grafts ( εννοώντας 3050 πχ ακριβώς δε θυμάμαι ) και η τιμή ήταν λίγο παραπάνω από 7
Σε ευχαριστώ. Οποτε σου βγήκε γύρω στα 2.4 το graft.
Επίσης μπορείς να πεις σε ποια στάδια συμμετείχε ο γιατρος και σε ποια οι νοσηλεύτριες ;
Ο γιατρος έκανε τις τομές στη λήπτρια; Ενώ εξαγωγή των μοσχευμάτων από τη δότρια και τοποθέτηση αυτών στη λήπτρια οι νοσηλεύτριες ;
 
Τελευταία επεξεργασία:

m3e36

Well-Known Member
Κατάλαβες σωστά! Έγινε μια online πρώτη διάγνωση ( αφότου είχα στείλει φωτογραφίες και ιστορικό) με έναν συνεργάτη του γιατρού και μιλήσαμε για τα πάντα. Και την μέρα της επέμβασης στην αρχή συνεχίσανε για τυχόν λεπτομέρειες και απορίες. Ναι φίλε μου έκανα διήμερη Πέμπτη Παρασκευή. Το κλίμα ήταν άριστο δεν υπήρξε πόνος οι ώρες πέρασαν αρκετά γρήγορα οπότε τζάμπα το «άγχος» μου για την όλη αυτή διαδικασία θα έλεγα. Τώρα θα ανεβάσω τις επόμενες μέρες φωτογραφίες από πρώτη από δεύτερη μέρα από σήμερα.. για το αποτέλεσμα ειδώμεν.
Εύχομαι να εχεις το προσδοκώμενο αποτελεσμα!!
Ειχες πάει και σε άλλους γιατρούς να σε δούνε?
Ποσα μοσχεύματα σου ειχαν προτείνει?
 

JimKan1

Well-Known Member
Φιλε μου καλη επιτυχια ευχομαι, η τοποθετηση και ο σχεδιασμος φαινονται ωραια.

Για να ειναι πιο ευκολο σε καποιον να καταλαβει μπορεις να βαλεις στον τιτλο τα grafts και την ημερομηνια της επεμβασης;

Ποσα βαλατε μπροστα και ποσα πισω;

Επισης ποια ηταν η συμμετοχη του γιατρου στην επεμβαση;
 

Bigk

Well-Known Member
Τώρα ξαναείδα τις φωτογραφίες σου. Οι τομές είναι pre-made incisions, και μετά τοποθετούνται τα grafts. Μακάρι να πάνε όλα καλά γιατί και το ποσό δεν είναι ευκαταφρονητο...
 

Inactive

Member
Τώρα ξαναείδα τις φωτογραφίες σου. Οι τομές είναι pre-made incisions, και μετά τοποθετούνται τα grafts. Μακάρι να πάνε όλα καλά γιατί και το ποσό δεν είναι ευκαταφρονητο...
Ακριβώς όπως τα λες και για τα δύο! Έγιναν τομές και μετά τοποθετήθηκαν τα grafts. Στην τελική θα μείνει μόνο το αποτέλεσμα και για αυτό δε ήταν τα χρήματα το βασικό μου κριτήριο επιλογής ( όχι εννοείται ότι ήταν εύκολο να τα μαζέψω αλλά το έκανα..)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Inactive

Member
Φιλε μου καλη επιτυχια ευχομαι, η τοποθετηση και ο σχεδιασμος φαινονται ωραια.

Για να ειναι πιο ευκολο σε καποιον να καταλαβει μπορεις να βαλεις στον τιτλο τα grafts και την ημερομηνια της επεμβασης;

Ποσα βαλατε μπροστα και ποσα πισω;

Επισης ποια ηταν η συμμετοχη του γιατρου στην επεμβαση;
Ευχαριστώ πολύ φίλε μακάρι να πάνε όλα καλά. Διόρθωσα το τίτλο για να καταλάβει κάποιος πιο εύκολα το περιεχόμενο του νήματος. Λοιπόν για τα grafts βάλαμε όπως είπα κάτι παραπάνω από 3000 τώρα για πόσα μπροστά πόσα πίσω θα επανέλθω την ήμερα που θα κάνω το πρώτο λούσιμο ( μου είπε εκείνη την ημέρα αλλά πάνω στην χαρά μου που επιτέλους πραγματοποίησα κάτι που ήθελα πολύ και πάνω στη ελαφρώς ζαλάδα από τα χάπια δε το συγκράτησα ) . Ο γιατρός ήταν παρών σε όλα τα στάδια έκανε την σχεδίαση και τις τομές που θα τοποθετούνταν τα grafts. Συμμετείχε σε όλα
 
Τελευταία επεξεργασία:

Inactive

Member
Εύχομαι να εχεις το προσδοκώμενο αποτελεσμα!!
Ειχες πάει και σε άλλους γιατρούς να σε δούνε?
Ποσα μοσχεύματα σου ειχαν προτείνει?
Ευχαριστώ πολύ φίλε. Είχα πάει σε πολύ νεότερη ηλικία ( 6 χρόνια πριν ) σε μια άλλη κλινική μαζί με έναν φίλο μου σαν παρέα ο οποίος πραγματοποίησε τότε την επέμβαση του εκεί και με την ευκαιρία ρώτησα και για εμένα μιας και ήταν τα πρώτα στάδια πολύ αρχικά όμως της αραίωσης μου (οπότε δεν συγκρίνεται με το σήμερα). Αλλά για την ιστορία μου είχαν πει τότε αρκετά καλή δότρια να βάλω 1800 grafts και η τιμή κάπου παραπάνω από 2. Απο την χρονική περίοδο αυτή και μετά για κάποια χρόνια ξεκίνησα λάδια και αγωγές ( αλλά όχι με συνέπεια ) μέχρι που πριν 3-4 χρόνια βρήκα το φόρουμ. Το παρακολούθησα και διάβασα πολλές απόψεις έτσι μπήκα σε αγωγή φίνα ( που κάπως με σταθεροποίησε γιατί η κατηφόρα είχε αρχίσει με γοργούς ρυθμούς).
 

Inactive

Member
Εύχομαι να εχεις το προσδοκώμενο αποτελεσμα!!
Ειχες πάει και σε άλλους γιατρούς να σε δούνε?
Ποσα μοσχεύματα σου ειχαν προτείνει?
Ευχαριστώ πολύ φίλε. Είχα πάει σε πολύ νεότερη ηλικία ( 6 χρόνια πριν ) σε μια άλλη κλινική μαζί με έναν φίλο μου σαν παρέα ο οποίος πραγματοποίησε τότε την επέμβαση του εκεί και με την ευκαιρία ρώτησα και για εμένα μιας και ήταν τα πρώτα στάδια πολύ αρχικά όμως της αραίωσης μου (οπότε δεν συγκρίνεται με το σήμερα). Αλλά για την ιστορία μου είχαν πει τότε αρκετά καλή δότρια να βάλω 1800 grafts και η τιμή κάπου παραπάνω από 2. Απο την χρονική περίοδο αυτή και μετά για κάποια χρόνια ξεκίνησα λάδια και αγώνες μινο
Σε ευχαριστώ. Οποτε σου βγήκε γύρω στα 2.4 το graft.
Επίσης μπορείς να πεις σε ποια στάδια συμμετείχε ο γιατρος και σε ποια οι νοσηλεύτριες ;
Ο γιατρος έκανε τις τομές στη λήπτρια; Ενώ εξαγωγή των μοσχευμάτων από τη δότρια και τοποθέτηση αυτών στη λήπτρια οι νοσηλεύτριες ;

Σε ευχαριστώ. Οποτε σου βγήκε γύρω στα 2.4 το graft.
Επίσης μπορείς να πεις σε ποια στάδια συμμετείχε ο γιατρος και σε ποια οι νοσηλεύτριες ;
Ο γιατρος έκανε τις τομές στη λήπτρια; Ενώ εξαγωγή των μοσχευμάτων από τη δότρια και τοποθέτηση αυτών στη λήπτρια οι νοσηλεύτριες ;
Όχι ακριβώς , ήταν παρών σε όλη την διαδικασία και συμμετείχε σε όλα. Απλά δε τα έκανε όλα μόνος του προφανώς
 
Τελευταία επεξεργασία:

FreeThinker

Well-Known Member
Φίλε μου επειδή μένω επαρχία έγιναν όλα μέσω βαιμπερ με κάποιο υπάλληλο στην αρχή! Την ημέρα που πήγα για την επέμβαση έγιναν όλες οι μετρήσεις πρωτού προχωρήσουμε στον οριστικό σχεδιασμό.
Μου αρέσει που ο γιατρός κράζει σε αμέτρητα βίντεο τις κλινικές που σου κλείνουν ραντεβού με εκπρόσωπο και όχι με τον ίδιο το γιατρό και τώρα μας λες ότι κι αυτός κάνει τα ίδια!

Καλή φύτρωση φίλε μου
 

Inactive

Member
Μου αρέσει που ο γιατρός κράζει σε αμέτρητα βίντεο τις κλινικές που σου κλείνουν ραντεβού με εκπρόσωπο και όχι με τον ίδιο το γιατρό και τώρα μας λες ότι κι αυτός κάνει τα ίδια!

Καλή φύτρωση φίλε μου
Δεν γνωρίζω τι λέει ειλικρινά , στην δίκη μου περίπτωση πάντως μου ζήτησαν να περάσω από εκεί τους είπα ότι είναι αρκετά δύσκολο να κατέβω για μια ημέρα έτσι κλείσαμε το ραντεβού μέσω βαιμπερ και μίλησα με μια συνεργάτιδα του την συγκεκριμένη μέρα ( επίσης είχα στείλει φωτό βίντεο κτλ) οπότε για να είμαι δίκαιος ήταν και δική μου επιθυμία ( το να μη πάω από εκεί ).

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου
 

FreeThinker

Well-Known Member
Δεν γνωρίζω τι λέει ειλικρινά , στην δίκη μου περίπτωση πάντως μου ζήτησαν να περάσω από εκεί τους είπα ότι είναι αρκετά δύσκολο να κατέβω για μια ημέρα έτσι κλείσαμε το ραντεβού μέσω βαιμπερ και μίλησα με μια συνεργάτιδα του την συγκεκριμένη μέρα ( επίσης είχα στείλει φωτό βίντεο κτλ) οπότε για να είμαι δίκαιος ήταν και δική μου επιθυμία ( το να μη πάω από εκεί ).

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου
Η συνεργάτιδα τι σε ρώταγε?
 
Ναι ναι ακριβώς έτσι όπως τα λες συν ότι κάναμε μαζί με τον γιατρό τον σχεδιασμό και ότι ερχόταν συχνά στις διαδικασίες που δεν συμμετείχε , υποθέτω για να δει ότι όλα πάνε καλά.
Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Δηλαδή από οτι βλέπω τα 2/3 της επέμβασης που είναι η εξαγωγη και η τοποθέτηση των μοσχευμάτων γίνονται από τις νοσηλεύτριες και το 1/3 επεμβασης από τον γιατρο.
Οποτε και το αποτέλεσμα της επέμβασης σου κρίνεται σε μεγάλο βαθμό από την εμπειρία των συγκεκριμενων νοσηλευτριών που θα ασχοληθούν με σένα.
 

ch7.panos

Active Member
Δηλαδη αν καταλαβα σωστα εκανες μια. On line διαγνωση με ενα υπαλληλο και εκλεισες ραντεβου για μεταμόσχευση χωρίς να σε εχει δει καν ο γιατρος απο κοντα.
Απο τα γραφομενα σου καταλαβαινω οτι την εκανες ηδη την επέμβαση ετσι?
Η υπάλληλος που λέει ο φίλος, είναι επίσης γιατρός και βοηθός του γιατρού. Βοηθάει με μια πρώτη διάγνωση και μετά δίνει insight στο γιατρό που σε βλέπει και μόνος του. Αυτά για όσους πάνε εκεί.
 
Μπλουζα