Έρχεται το φάρμακο της φαλάκρας...

IraklisV

New Member
Για το Τζερμα λέτε? Είναι δηλαδή ακριβός και χωρίς αποτέλεσμα? Πάντως ο ίδιος έχει μαλλί αρκετό.
Κάτι άλλο.
Τουλάχιστον μέχρι να βρεθεί το φάρμακο της φαλάκρας, έστω να υπάρχει μια θεραπεία που να σου συντηρεί τα υπάρχων μαλλιά
έτσι ώστε άμα βλέπεις αραίωση να αρχίζεις αυτή τη θεραπεία και να μένεις στάσιμος να μην εξελίσσεται η αραίωση.
Minoxidil δεν μου αρέσει γιατί λαδώνει τα μαλλιά, αφήνει κάτι ασπρα πάνω στο κεφαλι.
θα ήθελα κάτι φυσικό να υήρχε.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Για το Τζερμα λέτε? Είναι δηλαδή ακριβός και χωρίς αποτέλεσμα? Πάντως ο ίδιος έχει μαλλί αρκετό.
Κάτι άλλο.
Τουλάχιστον μέχρι να βρεθεί το φάρμακο της φαλάκρας, έστω να υπάρχει μια θεραπεία που να σου συντηρεί τα υπάρχων μαλλιά
έτσι ώστε άμα βλέπεις αραίωση να αρχίζεις αυτή τη θεραπεία και να μένεις στάσιμος να μην εξελίσσεται η αραίωση.
Minoxidil δεν μου αρέσει γιατί λαδώνει τα μαλλιά, αφήνει κάτι ασπρα πάνω στο κεφαλι.
θα ήθελα κάτι φυσικό να υήρχε.
Και βέβαια υπάρχουν πολυ καλες φυτικές θεραπείες Ηρακλή,
μέτρα την ορμόνη dht

Και τα λέμε.
 
Ας το παρουμε αποφαση...και σε 15 χρονια απο τωρα ακομα με φινα-μινοξ θα την παλευουμε ενω παραλληλα ολα τα ποντικια θα βγαζουν τριχωμα....Μαλλον δεν θα ειχαν αλλο θεμα να βρουν για να γεμισουν το δελτιο στο Mega και βρηκαν αυτο....
Μη λες τέτοια mizerix, κανε μια μέτρηση Ε1,
κ μετά πάρε τη θεραπεία του zaxodongano.
Και θα έχεις τα ιδια αποτελέσματα.
 

Mh2012

Member
Φίλε Γιώργοςbioherbal οι αιματολογικές βγήκανε εντάξει και σε dht και σε Ε1, μένει κάτι άλλο να μετρήσουμε?
 

Mizerix

Active Member
Μη λες τέτοια mizerix, κανε μια μέτρηση Ε1,
κ μετά πάρε τη θεραπεία του zaxodongano.
Και θα έχεις τα ιδια αποτελέσματα.
Εχω στειλει αιμα εδω και 1 εβδομαδα και αναμενω απο σημερα κιολας απο μερα μερα σε μερα να παρω τα αποτελεσματα...
 

tasos33

Well-Known Member
με 29 ευρω εκανα και τις δυο....ειμαι απο επαρχια και μαλισρα τις εστειλαν σε εργαστηριο των αθηνων
 

Mh2012

Member
Εγώ έδωσα 75 ευρώ και για τις 2 εξετάσεις στην Βιοιατρικη Θεσσαλονίκη ! Με γδάρανε κανονικά δηλαδή.
 

IraklisV

New Member
Και βέβαια υπάρχουν πολυ καλες φυτικές θεραπείες Ηρακλή,
μέτρα την ορμόνη dht

Και τα λέμε.
επίσης παλιοτερα είχα χρησιμοποιήσει το revivogen,
Δεν μου αρεσε που αφήνει μια κοκκινιλα στο δέρμα, αν όμως κάνει δουλειά...δεν ξέρω . Τώρα δεν βάζω κάτι και σκέφτομαι κάτι να αφοράσω αλλά τι? (εκτός από minoxidil ) Να πω επίσης ότι έχω λιπαρό δέρμα στο κεφάλι.
 
επίσης παλιοτερα είχα χρησιμοποιήσει το revivogen,
Δεν μου αρεσε που αφήνει μια κοκκινιλα στο δέρμα, αν όμως κάνει δουλειά...δεν ξέρω . Τώρα δεν βάζω κάτι και σκέφτομαι κάτι να αφοράσω αλλά τι? (εκτός από minoxidil ) Να πω επίσης ότι έχω λιπαρό δέρμα στο κεφάλι.
Πρέπει να πάρεις έλαιο γεράνι (απο donkeyisland)
κ να βάζεις δύο φορές τη βδομάδα τοπικό),

εκτός κι αν θελεις Ντουντα, κι αυτη θα σε βοηθήσει.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
τωρα το δοκιμαζω αυτο γιωργο..εχω τρεις μερες που το πηρα...μελι θυμαρισιο καθε βραδυ...αιθ ελαιο θυμαρι σχεδον καθημερινα...σταφυλελαιο μια φορα την ε βδομαδα....και ερχονται κ τα υπολοιπα....κεδρος ω3 κτλ....σε πρωτη φαση οι τριχες εχουν δυναμωσει χοντρυνει και μαυρισει κ καποιες πολυ αδυναμες εγιναν τριχες κανονικες...ενα μηνα ακριβως εχω κ συνεχιζουμε...υποψιν δε τα πσιρνω ολα μαζι για να δω τι δουλευει κ τι οχι
 

tasos33

Well-Known Member
σε τρια μλ μινοξ βαζω μερικες σταγονες αλκα το βαχω και σκετο βαζοντας σταγονες στα δαχτυλα κ τοίς απλωνω στο δερμα...αυτο βεβαια ειναι δυσκολο κ θελει πολυ πραμα...ειναι στο προγραμμα να μου φτιαξουν λοσιον φυτικης βασης με θυμσρι μονογια ευκολη εφαρμογη
 

FreeThinker

Well-Known Member
επίσης παλιοτερα είχα χρησιμοποιήσει το revivogen,
Δεν μου αρεσε που αφήνει μια κοκκινιλα στο δέρμα, αν όμως κάνει δουλειά...δεν ξέρω . Τώρα δεν βάζω κάτι και σκέφτομαι κάτι να αφοράσω αλλά τι? (εκτός από minoxidil ) Να πω επίσης ότι έχω λιπαρό δέρμα στο κεφάλι.

Εσυ φιλε μου θελεις και την πιτα ολοκληρη και τον σκυλο χορτατο. Δεν γινεται ετσι. Αν δε θες να λαδωνεις τα μαλλια σου, χαπακωσου με propecia. Αλλιως χαιρι δεν προκειται να δεις. Εκτος αν κανεις τη θεραπεια του καπα, που θα πρεπει να ματωνεις το κεφαλι σου. Και απο ο,τι καταλαβαινω δεν ψηνεις να κουραστεις πολυ για το θεμα, οποτε ουτε αυτο θα σ αρεσει
 

IraklisV

New Member
Εσυ φιλε μου θελεις και την πιτα ολοκληρη και τον σκυλο χορτατο. Δεν γινεται ετσι. Αν δε θες να λαδωνεις τα μαλλια σου, χαπακωσου με propecia. Αλλιως χαιρι δεν προκειται να δεις. Εκτος αν κανεις τη θεραπεια του καπα, που θα πρεπει να ματωνεις το κεφαλι σου. Και απο ο,τι καταλαβαινω δεν ψηνεις να κουραστεις πολυ για το θεμα, οποτε ουτε αυτο θα σ αρεσει[/QUOTE
σιγα μη χαπακωθω για τρίχες...
 

GiannisTak

Active Member
http://www.alopeciaworld.com/forum/topics/xeljanz-tofacitnib-citrate-my-experience-on-the-trial

το xeljanz, για την ρευματοειδή αρθρίτιδα χρησιμοποιείται πειραματικά για την θεραπεία της Alopecia Areata (γυροειδής αλωπεκία) και μόνο. Πρόκειται για ισχυρό ανοσοκατασταλτικό φάρμακο κάτι που ενισχύει την ούτως ή άλλως ισχυρή θεωρία ότι η ΑΑ είναι αυτοάνοσο νόσημα. Η ανδρογενετική τριχόπτωση δεν οφείλεται σε ανοσολογικά αίτια αλλά έχει ισχυρό γενετικό υποβαθρο που ενεργοποιείται από τις ανδρικές ορμόνες σε κάποια ηλικία.
Στη γυροειδή, ο τριχοθύλακας παραμένει υγιής και μπορεί να ενεργοποιηθεί ακόμα και μετά από πολλά χρόνια σε αντίθεση με την κοινή φαλάκρα που ατροφει και νεκρώνεται
 
Μπλουζα