Έρευνα για μεταμόσχευση!

panos1234

Well-Known Member
αυτό που λένε κάποιοι πριν κάνουν μμ ότι δεν θέλω να φαίνεται ότι έκανα, δεν το καταλαβαίνω.
δηλαδή πως θα αλλάξει η εικόνα σας και θα γυρίσουν τα χρόνια πίσω αν δεν φαίνεται η αλλαγή πάνω σας?

Καλησπέρα Στράτο,
Θα σου απαντήσω σε αυτό που λες.
Εννοώ την αρμονία σε σχέση με την ηλικία μου, δεν είμαι της υπερβολής θέλοντας ένα αποτέλεσμα που να φαίνεται πως δεν δένει με την ηλικία μου.
Σίγουρα οι πολύ δικοί σου άνθρωποι θα γνωρίζουν για την ΜΜ και την αλλαγή που έρχεται.
Όμως άνθρωποι που έρχεσαι σε επαφή μια στο τόσο θεωρώ πως δεν θα γίνει αντιληπτό σε σημείο να ερωτηθείς.
Ξέρουμε όλοι άλλωστε τα κλισέ που υπάρχουν και μπορεί να σχολιαστεί αρνητικά η ΜΜ σε έναν άντρα αλλά θετικά ή προσθήκη σιλικόνης στο στήθος σε μία γυναίκα.
Προσωπικά επειδή έχω πάρει την απόφαση θα προχωρήσω και θα αδιαφορησω για τα παραπάνω διότι με ενδιαφέρει πρώτα να μου αρέσει αυτό που βλέπω στον καθρέφτη μου.
Εύχομαι να σε κάλυψα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Stratos

Well-Known Member
Καλησπέρα Στράτο,
Θα σου απαντήσω σε αυτό που λες.
Εννοώ την αρμονία σε σχέση με την ηλικία μου, δεν είμαι της υπερβολής θέλοντας ένα αποτέλεσμα που να φαίνεται πως δεν δένει με την ηλικία μου.
Σίγουρα οι πολύ δικοί σου άνθρωποι θα γνωρίζουν για την ΜΜ και την αλλαγή που έρχεται.
Όμως άνθρωποι που έρχεσαι σε επαφή μια στο τόσο θεωρώ πως δεν θα γίνει αντιληπτό σε σημείο να ερωτηθείς.
Ξέρουμε όλοι άλλωστε τα κλισέ που υπάρχουν και μπορεί να σχολιαστεί αρνητικά η ΜΜ σε έναν άντρα αλλά θετικά ή προσθήκη σιλικόνης στο στήθος σε μία γυναίκα.
Προσωπικά επειδή έχω πάρει την απόφαση θα προχωρήσω και θα αδιαφορησω για τα παραπάνω διότι με ενδιαφέρει πρώτα να μου αρέσει αυτό που βλέπω στον καθρέφτη μου.
Εύχομαι να σε κάλυψα
είναι διαφορετικά πράγματα να σου κάνουν hairline πάνω από τα φρύδια και να φαίνεται γελοίο και άλλο να πετύχεις ένα καλό αποτέλεσμα
που να σου αφαιρέσει χρόνια και να ταιριάζει με τα χαρακτηριστικά σου.
Και στις δύο περιπτώσεις θα φαίνεται η διαφορά αλλά δεν νομίζω στη 2η να σχολιάσει αρνητικά κάποιος ότι έκανες μμ.
Δεν νομίζω να είναι κλισέ πλέον η μμ.
 

panos1234

Well-Known Member
είναι διαφορετικά πράγματα να σου κάνουν hairline πάνω από τα φρύδια και να φαίνεται γελοίο και άλλο να πετύχεις ένα καλό αποτέλεσμα
που να σου αφαιρέσει χρόνια και να ταιριάζει με τα χαρακτηριστικά σου.
Και στις δύο περιπτώσεις θα φαίνεται η διαφορά αλλά δεν νομίζω στη 2η να σχολιάσει αρνητικά κάποιος ότι έκανες μμ.
Δεν νομίζω να είναι κλισέ πλέον η μμ.


Ίσως να είναι και έτσι όπως το λες εσύ!
Σημασία έχει όπως και να έχει να αρέσει πρώτα σε εμάς το αποτέλεσμα, να μας δώσει αυτοπεποίθηση και να νιώθουμε καλά με το αποτέλεσμα!
Νομίζω πως γι αυτό το λόγο είμαστε και όλοι σε αυτό το φόρουμ.
Η βοήθεια, η προστασία από τις κακοτοπιές και η προσπάθεια για τις πιο σωστές λύσεις και αποφάσεις!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Η περίπτωση σου πάντως για την HDC είναι ιδανική για να πάρεις δυνατό αποτέλεσμα. Αυτές οι περιπτώσεις είναι κλειστά μάτια για εμάς στο τελικό αποτέλεσμα.
 

Xristos87

Well-Known Member
αυτό που λένε κάποιοι πριν κάνουν μμ ότι δεν θέλω να φαίνεται ότι έκανα, δεν το καταλαβαίνω.
δηλαδή πως θα αλλάξει η εικόνα σας και θα γυρίσουν τα χρόνια πίσω αν δεν φαίνεται η αλλαγή πάνω σας?
νομιζω οτι αυτο π θελει ν πει ειναι οτι χρειαζεται φυσικοτητα το αποτελεσμα για ν μην το καταλαβει κανεις ...οχι "ποσοτητα"
 

Xristos87

Well-Known Member
ποσα τετραγωνικα εκ ειναι η επιφανεια των2000 gr κ ποσο των 1000 gr οπως αυτες φαινονται στις φωτογραφιες π ελαβες;
 

panos1234

Well-Known Member
ποσα τετραγωνικα εκ ειναι η επιφανεια των2000 gr κ ποσο των 1000 gr οπως αυτες φαινονται στις φωτογραφιες π ελαβες;
Καλή απορία Χρήστο, αλλά δεν αναφέρεται κάτι παραπάνω στο μέιλ που μου έστειλαν για τετραγωνικά.
 

manly_Man

Well-Known Member
Καλή απορία Χρήστο, αλλά δεν αναφέρεται κάτι παραπάνω στο μέιλ που μου έστειλαν για τετραγωνικά.
Για να δεις τι έκταση έχεις θα πρέπει να πας σε μια κλινική να σου κάνει μετρήσεις απο κοντά αναλόγως που θα βάλεις και το hairline...μη περιμένεις απο ενα email να σου πούνε για τετραγωνικά εκατοστά και τέτοιες λεπτομέριες.
Περίπου στα 3000-3200 θες μπροστά.
 
καλησπερα!
επειδη οι πιο πολλοι απο εσας εχετε εμπειρια, εαν σας ρωτησουμε τελικα σε ποιον ιατρο ειτε ελλαδα ειτε εξωτερικο πρεπει να παει καποιος για να παρει οτι καλυτερο απο αποψης ποιοτητας? πειτε οτι δεν σας νοιαζει το οικονομικο εννοω? τελικα ποιον θα προτεινατε?

Αυτό ψάχνω και εγώ γιατί ενώ υπάρχει αυτό βλέπεις ότι σε όλα τα post υπάρχουν ενστάσεις . Προτείνω να κάνουμε ένα poll όπου μόνο άνθρωποι που έχουν κάνει μεταμόσχευση να μπορούν να πουν τη γνώμη τους με πραγματικά αποτελέσματα.
 

panos1234

Well-Known Member
19 μέρες και σήμερα πριν την μμ μου, διαβαζω πολύ έντονα για τις βιταμίνες PilFood... Να ξεκινήσω από τώρα να τις παίρνω ή να πάω στο κρεβάτι του πόνου χωρίς να πάρω κάποιο βοήθημα οεο??
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20211013_225854.jpg
    Screenshot_20211013_225854.jpg
    221.7 KB · Προβολές: 5

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Gianney

Well-Known Member
19 μέρες και σήμερα πριν την μμ μου, διαβαζω πολύ έντονα για τις βιταμίνες PilFood... Να ξεκινήσω από τώρα να τις παίρνω ή να πάω στο κρεβάτι του πόνου χωρίς να πάρω κάποιο βοήθημα οεο??
Μετά την μμ.Που θα κάνεις;θ πεις κάποια πράγματα;
 

alex7

Well-Known Member
19 μέρες και σήμερα πριν την μμ μου, διαβαζω πολύ έντονα για τις βιταμίνες PilFood... Να ξεκινήσω από τώρα να τις παίρνω ή να πάω στο κρεβάτι του πόνου χωρίς να πάρω κάποιο βοήθημα οεο??
Όχι πριν την επέμβαση .Μετά θα τις ξεκινήσεις
 

karaflomallias

Active Member
19 μέρες και σήμερα πριν την μμ μου, διαβαζω πολύ έντονα για τις βιταμίνες PilFood... Να ξεκινήσω από τώρα να τις παίρνω ή να πάω στο κρεβάτι του πόνου χωρίς να πάρω κάποιο βοήθημα οεο??
στις προεγχειρητικές οδηγίες του Λορένζο τις pillfood τις ξεκινάμε 15 μέρες πριν την επέμβαση...
 

giorgosv

Active Member
Τελικά πριν ή μετά είναι το σωστό??
:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
βιταμίνες είναι.. Δεν υπάρχει σωστό και λάθος.. καλύτερα 10-15 μέρες πριν ώστε με το που γίνει η επέμβαση τα επίπεδα των βιταμινών στον οργανισμό σου να είναι ήδη σε επάρκεια και να ξεκινήσει η διαδικασία της επούλωσης, της ενδυνάμωσης των μαμά μαλλιών, και η τροφοδότηση των νέων μοσχευματων με τον καλύτερο τρόπο. Καλή επιτυχία!! ;)
 

alex7

Well-Known Member
βιταμίνες είναι.. Δεν υπάρχει σωστό και λάθος.. καλύτερα 10-15 μέρες πριν ώστε με το που γίνει η επέμβαση τα επίπεδα των βιταμινών στον οργανισμό σου να είναι ήδη σε επάρκεια και να ξεκινήσει η διαδικασία της επούλωσης, της ενδυνάμωσης των μαμά μαλλιών, και η τροφοδότηση των νέων μοσχευματων με τον καλύτερο τρόπο. Καλή επιτυχία!! ;)
Οι βιταμίνες είναι και αυτές φάρμακα .Υπάρχουν κλινικές που δεν τις συνιστούν πριν την επέμβαση γιατί ίσως παίζουν κάποιο ρόλο στην αιμορραγία -πήξη του αίματος
 
Μπλουζα