Έρευνα για μεταμόσχευση!

panos1234

Well-Known Member
Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά και συγχαρητήρια για την προσπάθεια ενημέρωσης που γίνεται!
Μένω Αθήνα, είμαι 41 ετών και ήδη έχω περάσει πολλές ώρες μαζί σας διαβάζοντας τις απόψεις και τα αποτελέσματα σας!
Δεν έχω κάνει κανένα ραντεβού ακόμα εδώ στην Ελλάδα, απλά έχω στο μυαλό μου κάποιους γιατρούς από τα αποτελέσματα που ανεβάζουν τα παιδιά.
Βλέπω επίσης τα εντυπωσιακά αποτελέσματα που υπάρχουν σε κλινικές της Τουρκίας.
Σας παραθέτω κάποιες φώτο με το πρόβλημα μου.
Δεν έχω την εμπειρία να καταλάβω περίπου πόσα grafts χρειάζομαι, σίγουρα τα πιο έμπειρα μάτια των παιδιών εδώ θα βοηθήσουν.
Τέλος να αναφέρω πως δεν έχω κάνει καμία θεραπεία με φάρμακο και πως το πρόβλημα ξεκίνησε από τα 22-23 μου όπου αργά και σταθερά έφτασα εδώ που είμαι σήμερα.
 

Συνημμένα

  • IMG_20210315_220916.jpg
    IMG_20210315_220916.jpg
    854.2 KB · Προβολές: 124
  • IMG_20210315_144540.jpg
    IMG_20210315_144540.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 147
  • IMG_20210315_144451.jpg
    IMG_20210315_144451.jpg
    1.4 MB · Προβολές: 125
  • IMG_20210315_144714.jpg
    IMG_20210315_144714.jpg
    1.4 MB · Προβολές: 135

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Theodor

Member
Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά και συγχαρητήρια για την προσπάθεια ενημέρωσης που γίνεται!
Μένω Αθήνα, είμαι 41 ετών και ήδη έχω περάσει πολλές ώρες μαζί σας διαβάζοντας τις απόψεις και τα αποτελέσματα σας!
Δεν έχω κάνει κανένα ραντεβού ακόμα εδώ στην Ελλάδα, απλά έχω στο μυαλό μου κάποιους γιατρούς από τα αποτελέσματα που ανεβάζουν τα παιδιά.
Βλέπω επίσης τα εντυπωσιακά αποτελέσματα που υπάρχουν σε κλινικές της Τουρκίας.
Σας παραθέτω κάποιες φώτο με το πρόβλημα μου.
Δεν έχω την εμπειρία να καταλάβω περίπου πόσα grafts χρειάζομαι, σίγουρα τα πιο έμπειρα μάτια των παιδιών εδώ θα βοηθήσουν.
Τέλος να αναφέρω πως δεν έχω κάνει καμία θεραπεία με φάρμακο και πως το πρόβλημα ξεκίνησε από τα 22-23 μου όπου αργά και σταθερά έφτασα εδώ που είμαι σήμερα.

Γεια σου φιλε. Καλυτερα να το κανεις στην Ελλαδα αντι για Τουρκια και να κοιταξεις να ειναι ιατρος αυτος που θα κανει την επεμβαση και με τον οποιο θα μπορεις να εχεις μια καλη επικοινωνια και ο οποιος θα σε παρακολουθει στο μελλον.
Απο τη μεση και πισω μεχρι το crown σε βλεπω μια χαρα.

Οποτε θα χρειαστεις μια ΜΜ για να φτιαξεις hairline και κροταφους και τεχνικη FUE.
Τα grafts κατα τη γνωμη μου δεν ειναι παντα stadar αλλος μπορει να σου πει 1500 και αλλος 1000.

Η δοτρια σου φενεται πολυ κοντοκουρεμενη αλλα πιστευω θα εισαι ενταξει με την τεχνικη FUE.
 
Τελευταία επεξεργασία:

ManCyprus87

Well-Known Member
Καλησπέρα φίλε.
Κατά την άποψη μου, με μια πρώτη ματιά θα έλεγα 3000-3200 στην Α' ζώνη μπροστά θα είσαι αρκετά πλήρης.
Από πίσω αν θες βάλε και άλλες φώτο πιο πανοραμικές για να φανεί η γυμνή περιοχή καλύτερα.
Η δότρια φαίνεται επαρκής και ότι μπορεί να δώσει όσα χρειάζεσαι.
 

Mak39

Member
Καλησπέρα φίλε!
Σου συνιστώ να κάνεις τα ραντεβού με τους κλινικές και παράλληλα να διαβάζεις το φόρουμ. Είναι πολύ σημαντική η επιλογή του γιατρού.
Σίγουρα η θεραπεία με κάποιο φάρμακο θα σε βοηθήσει.
 

Ronaldo

Well-Known Member
Καλησπέρα φιλε. Είσαι σε καλή ηλικία για μεταμόσχευση. Πιστεύω ότι χρειάζεσαι γύρω στα 3000+ μοσχεύματα για την μπροστινή Α ζώνη. Επικοινώνησε με διάφορες κλινικές και δες-σύγκρινε τι σου προτείνει η καθεμία. Προσοχή σε όποια κλινική επιλέξεις να μη δεχτείς μια συντηριτική προσέγγιση με μικρότερο αριθμό grafts, γιατί δεν θα σε ενθουσιάσει το αποτέλεσμα.
 

panos1234

Well-Known Member
Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.
Μετά την μεταμόσχευση θα πρέπει να παίρνω κάποιο φάρμακο ή μόνο κατά τις περίοδο της αποθεραπείας?
Κρατάω σίγουρα για 3000+ grafts ώστε να γεμίσει σωστά η περιοχή όπως είπαν κάποια παιδιά.
Οτιδήποτε άλλο έχετε να μου πείτε καλοδεχουμενο και με μεγάλη χαρά.
 
καλησπερα!
επειδη οι πιο πολλοι απο εσας εχετε εμπειρια, εαν σας ρωτησουμε τελικα σε ποιον ιατρο ειτε ελλαδα ειτε εξωτερικο πρεπει να παει καποιος για να παρει οτι καλυτερο απο αποψης ποιοτητας? πειτε οτι δεν σας νοιαζει το οικονομικο εννοω? τελικα ποιον θα προτεινατε?
 

Scar

Active Member
Φίλε δες και τις δύο κλινικές της Κύπρου με λογικές τιμές και δυνατά αποτελέσματα.
Διάβασε, διάβασε, διάβασε... ψάξε, ψάξε, ψάξε το forum και δες αποτελέσματα (φωτό) για κάθε περίπτωση. Όλες οι γνωστές κλινικές έχουν στο forum αποτελέσματα και κρίνε μόνος σου. Μην βασιστείς στο Marketing και στα μεγάλα λόγια. Επίλεξε γιατρό με τεράστια εμπειρία και αποδεδειγμένα αποτελέσματα.
 
Φίλε δες και τις δύο κλινικές της Κύπρου με λογικές τιμές και δυνατά αποτελέσματα.
Διάβασε, διάβασε, διάβασε... ψάξε, ψάξε, ψάξε το forum και δες αποτελέσματα (φωτό) για κάθε περίπτωση. Όλες οι γνωστές κλινικές έχουν στο forum αποτελέσματα και κρίνε μόνος σου. Μην βασιστείς στο Marketing και στα μεγάλα λόγια. Επίλεξε γιατρό με τεράστια εμπειρία και αποδεδειγμένα αποτελέσματα.
δηλαδη μου λες αν καποιος θελει να ξοδεψει ασ πουμε και 10000 να παει κυπρο γιατι ειναι καλυτερα απο το εξωτερικο?
 

koumparos

Well-Known Member
Αν δεν έχεις θέμα μπάτζετ κοιτάς προς Ισπανία.
Μην τσιγκουνευτεις διότι η μμ δεν είναι απλή υπόθεση.Μια μέση λύση είναι η hdc στην Κύπρο και αρκετά safe εδώ και χρόνια.Αλλα εάν έχεις την δυνατότητα να πας στους καλύτερους κοίτα προς Ισπανία.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Αν δεν έχεις θέμα μπάτζετ κοιτάς προς Ισπανία.
Μην τσιγκουνευτεις διότι η μμ δεν είναι απλή υπόθεση.Μια μέση λύση είναι η hdc στην Κύπρο και αρκετά safe εδώ και χρόνια.Αλλα εάν έχεις την δυνατότητα να πας στους καλύτερους κοίτα προς Ισπανία.
αυτο περιμενα να ακουσω !
αρα με λιγια λογια στην ελλαδα τιποτα το ιδιαιτερο
 

panos1234

Well-Known Member
Λόγω της κατάστασης που περνάμε όλοι μας θα ήθελα να αποφύγω τις μετακινήσεις εκτός Ελλάδας.
Έστειλα από περιέργεια και 2 μέιλ σε κλινικές της Τουρκίας (Yaman που έστειλε πολύ αναλυτικό μήνυμα και μου είπε εν ολίγοις πως χρειάζομαι 4000g με τιμή 3250€ & Hair of instanbul που δεν αναφέρει graft και χρεώνει 5000€).
 
εγω πιστευω οτι αν ειναι να κανει καποιος μμ ασ παει στους κορυφαιους και ασ δωσει 2 η και 3 φορες πανω λεφτα
τον καλο ιατρο απο τον κορυφαιο τον ξεχωριζει οταν νιωθει το προβλημα που περνα ο ασθενης του και οχι απλα μπες να στο κανω να τελειωνουμε
και μην μου πειτε οτι δεν γινονται αυτα.....
εχω 2 φιλους που τους ειπαν ολα καλα με τη δοτρια σου, τελεια ελα σε 5 μερες....δεν παησαν ξανα εκει ποτε
 

panos1234

Well-Known Member
Ο Yaman στο μέιλ του επίσης μου σχεδίασε στις φώτο που του έστειλα εγώ, τα ανάλογα graft που χρειάζονται.
Σας τα παραθέτω προς σχολιασμό.
 

Συνημμένα

  • ef464fa0-aa74-4da7-9065-297e84398d75.jpg
    ef464fa0-aa74-4da7-9065-297e84398d75.jpg
    525.7 KB · Προβολές: 86
  • 6fe5da53-bd0a-4286-9bf3-7998d07d26ec-1.jpg
    6fe5da53-bd0a-4286-9bf3-7998d07d26ec-1.jpg
    551 KB · Προβολές: 93
  • dcac76c3-cfbb-4dee-85c1-9488db98572a-3.jpg
    dcac76c3-cfbb-4dee-85c1-9488db98572a-3.jpg
    369.2 KB · Προβολές: 85

Nik.Mos

Well-Known Member
Kαλησπερα φιλε.Λοιπον,το μαλλι σου και ο τυπος τριχοπτωσης μου θυμιζει πολυ το συγκεκριμενο περιστατικο,αξιζει να ριξεις μια ματια για να δεις πανω κατω τι μπορεις να αναμενεις,οι ομοιοτητες σας πολλες :


Αποψη μου,μεινε μακρια απο τουρκια.
 

panos1234

Well-Known Member
Kαλησπερα φιλε.Λοιπον,το μαλλι σου και ο τυπος τριχοπτωσης μου θυμιζει πολυ το συγκεκριμενο περιστατικο,αξιζει να ριξεις μια ματια για να δεις πανω κατω τι μπορεις να αναμενεις,οι ομοιοτητες σας πολλες :


Αποψη μου,μεινε μακρια απο τουρκια.


Από το στόμα σου και στου Θεού το αφτί.
Νομίζω ο φίλος στο βίντεο έχει λίγο παραπάνω μαλακι από μένα μπροστά και είναι ελαφρώς πιο μικρή η hairline του πριν την επέμβαση από μένα.
Πάντως μοιάζει πάρα πολύ το πρόβλημα μου.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Εχεις πολυ καλη τριχα οπως το παιδι στο βιντεο.Εσυ μπορει να θελεις να την κατεβασεις χαμηλοτερα απο οτι εκεινος,παντως και στο ιδιο υψος να την οριοθετησεις οπως του παιδιου στο βιντεο θα σου πηγαινει.Γενικα τετοιες Hairline ειναι χαρακτηριστικο γνωρισμα του Βisanga,εννοω σχημα και υψος.
Εντωμεταξυ,μολις προσεξα κατι,οντως σου προτεινε ο yaman 1000 grafts για το crown σου;Η προκειται περι τυπογραφικου λαθους;Απορω με ποιο σκεπτικο προτεινε να μπει στο crown σου και ειδικα με τοσο πολλα grafts.Μεινε ευρωπη φιλε,δες bisanga ,ικανοποιημενος δεν θα ησουν;Επισης αν επιλεξεις ευρωπη,θα μπορεις πριν την μμ να εξεταστεις απο τον γιατρο και να χαραξει πλανο συμφωνα με τις δικες σου ιδιαιτερες αναγκες και απαιτησεις.Στην Τουρκια ολα γινονται στα τυφλα.
 

panos1234

Well-Known Member
Επειδή είμαι και 41 δεν θεωρώ πως είναι σωστό να κατέβει η hairline μου πιο χαμηλά.
Μετά νομίζω θα κάνει καραμπαμ πως έκανα ΜΜ.
Ναι μου έκανε και εμένα εντύπωση για τον αριθμό graft στο crown.
 

Stratos

Well-Known Member
Επειδή είμαι και 41 δεν θεωρώ πως είναι σωστό να κατέβει η hairline μου πιο χαμηλά.
Μετά νομίζω θα κάνει καραμπαμ πως έκανα ΜΜ.
Ναι μου έκανε και εμένα εντύπωση για τον αριθμό graft στο crown.
αυτό που λένε κάποιοι πριν κάνουν μμ ότι δεν θέλω να φαίνεται ότι έκανα, δεν το καταλαβαίνω.
δηλαδή πως θα αλλάξει η εικόνα σας και θα γυρίσουν τα χρόνια πίσω αν δεν φαίνεται η αλλαγή πάνω σας?
 
Μπλουζα