Έρευνα αγοράς σε Ελλάδα - Κύπρο

George3V

Member
Gio είπε:
George3V είπε:
Giο μη πέσει κάτω κανα υποννοούμενο για την αγαπημένη σου κλινική και δε σκύψεις να το μαζέψεις...

George3V απαγορεύεται και η άποψη πλέον; Aκόμα και αν είναι η αγαπημένη κλινική (που δεν είναι γιατί δεν έχω καμία σχέση μαζί τους παρά μόνο σαν ασθενής) εσένα πιο είναι το πρόβλημα σου; Έκανα κάποια διαφήμιση ή παρέπεμψα κανένα να πάει εκεί;

Λοιπόν, μην γυρίζουμε στα προ-pazuzu (πρώην rocknrolla ο οποίος παρεπιπτόντως έχει να φανεί απο την μέρα που κλείδωσε το επίμαχο νήμα) γεγονότα. Ο καθένας μπορεί να κρίνει τις προθέσεις μου και αν αυτές είναι καλοπροαίρετες ή οχι αλλά δεν σου δίνω κανένα δικαίωμα να με κατηγορείς για πράγματα που δεν ισχύουν. Ας σταματήσει το θέμα εδω σε παρακαλώ..

Η άποψη προφανώς και δεν απαγορεύεται.Απλά κάνει εντύπωση η εμμονή υπεράσπισης και οι αντιπαραθέσεις τύπου ποδοσφαιρικών ομάδων ή (παλαιότερα) πολιτικών κομμάτων.Fanboys κλινικών μαλλιών πρώτη φορά βλέπω. Να λέγατε και τπτ καινούριο...Τα ίδια πράγματα αναμασάτε προσπαθώντας να κερδίσετε ένα παιχνίδι εντυπώσεων.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panos1982

Well-Known Member
n094 είπε:
έχω κάνει εγώ στη δότρια και σαν τέστ σε ένα μικρό τμήμα της λήπτριας. Σίγουρα μέσα στους επόμενους μήνες θα κάνω και σε κάποια σημεία πίσω και στις πτέρυγες για να "κλείσω οπτικά" κάποια μικρά κενά που έχω. Δες εδώ το θέμα που είχα ανοίξει: http://www.hairlossgr.com/forum/thread-7647.html.

Επίσης αν δεις εδώ: http://www.hairlossexperiences.com/view_forum.php?id=52 θα βρεις πολλά αποτελέσματα για πύκνωση.

ευχαριστω για τα λινκ θα τα κοιταξω, εσυ που εχεις κανει πως σου φανηκε το αποτελεσμα?? ειναι ορατο η οχι ? φανταζομαι υπαρχουν αποχρωσεις μελανιου πιο σκουρες και πιο ανοιχτες....και για αλλη μια φορα οι πιο ανοιχτοχρωμοι θα ειναι οι τυχεροι ε?


tropheus είπε:
Σίγουρα το micropigmentation είναι μια καλή επιλογή ακόμα και για μακρυά μαλλάκια. Άλλωστε ήδη χρησιμοποιειται σε γυναίκες που έχουν μακριά μαλλάκια με ικανοποιητικά αποτελέσματα. Είναι όμως σχετικά νέα τεχνική η οποία έχει ακόμα κάποια προβλήματα και προς το παρόν θα ήμουν από τη μεριά εκείνων που περιμένουν να βελτιωθεί.
Άσε που, αν και εκ' πρώτης όψεως δεν της φαίνεται, απαιτεί μεγάλη εμπειρία που προς το παρόν δεν είμαι σίγουρος ότι υπάρχουν πολλοί που την έχουν...

το ξερω οτι σχετικα νεα τεχνικη....και επειδη εχω περι τα 2-3 χρονια να ψαχτω δεν εχω ακομα κανει ερευνα στο θεμα....ωστοσο θυμαμαι απο παλια που την ειχα στο μυαλο μου, ακομα δεν βιαζομαι αλαλ απ οτι με βλεπω σε 2 χρονια δλδ τον χειμωνα του 2015 θα κανω την δευτερη επεμβαση μου, γεμισμα λιγο κροουν και ενα facelift στην hairline που εχω στο προγραμμα θα τα κανω μαζι!!! Τωρα αναλογα τα αποτελεσματα μπορει να χρησιμοποιησω και το ταττοο αν χρειαστει...για να αποφευγω το dermatch για πυκνωση του κροουν...και ισως και ουλης αν χρειαζεται αυτη που εχω τωρα ειναι οκ....αρα μεχρι να κανω την 2η μμ και να βγουν τα αποτελεσματα θελω αλλον 1 χρονο αρα το ταττοο παει στα 3 χρονια μετα το λιγοτερο και εφ οσων το κρινω απαραιτητο...!! Ωστοσο ελπιζω να εχει βελτιωθει σαν τεχνικη και αυτο και οι μεταμοσχευσεις :)
 

Gio

New Member
George3V είπε:
Gio είπε:
George3V είπε:
Giο μη πέσει κάτω κανα υποννοούμενο για την αγαπημένη σου κλινική και δε σκύψεις να το μαζέψεις...

George3V απαγορεύεται και η άποψη πλέον; Aκόμα και αν είναι η αγαπημένη κλινική (που δεν είναι γιατί δεν έχω καμία σχέση μαζί τους παρά μόνο σαν ασθενής) εσένα πιο είναι το πρόβλημα σου; Έκανα κάποια διαφήμιση ή παρέπεμψα κανένα να πάει εκεί;

Λοιπόν, μην γυρίζουμε στα προ-pazuzu (πρώην rocknrolla ο οποίος παρεπιπτόντως έχει να φανεί απο την μέρα που κλείδωσε το επίμαχο νήμα) γεγονότα. Ο καθένας μπορεί να κρίνει τις προθέσεις μου και αν αυτές είναι καλοπροαίρετες ή οχι αλλά δεν σου δίνω κανένα δικαίωμα να με κατηγορείς για πράγματα που δεν ισχύουν. Ας σταματήσει το θέμα εδω σε παρακαλώ..

Η άποψη προφανώς και δεν απαγορεύεται.Απλά κάνει εντύπωση η εμμονή υπεράσπισης και οι αντιπαραθέσεις τύπου ποδοσφαιρικών ομάδων ή (παλαιότερα) πολιτικών κομμάτων.Fanboys κλινικών μαλλιών πρώτη φορά βλέπω. Να λέγατε και τπτ καινούριο...Τα ίδια πράγματα αναμασάτε προσπαθώντας να κερδίσετε ένα παιχνίδι εντυπώσεων.

George3V συνεχίζεις στο ίδιο μοτίβο, και μάλλον εσυ είσαι εκείνος που αναμασάει συνέχεια τα ίδια πράγματα. Ωστόσο να που με χαρακτήρισες και εσυ με κάτι νέο : Fanboy κλινής μαλλιών. Καλό και αυτό.

Απαντάω σε πολλά θέματα καθημερινά, και δεν βλέπω να σχολιάζετε εσείς οι... "ουδέτεροι" τις απαντήσεις μου εκεί παρα μόνο σε αυτά των μεταμοσχεύσεων. Και ο πλέον αδαής λοιπόν καταλαβαίνει οτι κάποιοι περιμένουν στην γωνία για να στάξουν.... φαρμάκι.
Προς θεού, δεν βάζω και εσένα στην ομάδα αυτή, εσυ έχεις κόσμια συμπεριφορά ωστόσο πολλές φορές δημιουργούνται εντάσεις απο το πουθενά. Θα σε παρακαλέσω λοιπόν για ακόμα μια φορά, να κρίνεις συνολικά την παρουσία μου στην κοινότητα, και όχι μεμονωμένα απο μια μου απάντηση, που στην τελική στοιχειοθετώ με επιχειρήματα. Ευχαριστώ..
 

Panos1982

Well-Known Member
danceworld_2001 είπε:
Εμένα αρχικά με γοήτευε η ιδέα του Καναδά και hasson, είδα την δουλειά του panos1982 και τρελάθηκα. Απίστευτη πυκνότητα και φυσικότητα. Στην πορεία όμως άκουσα πως δεν χειρουργεί ο γιατρός και ξενέρωσα, και απο τα συμφραζόμενα του hairlosscursed έχει πέσει λίγο ο πύχης. Σαπίρο, ραχάλ, μπισάνκγα τους θεωρώ κορυφαίους, όμως πανάκριβοι και απρόσωποι.

Η Κύπρος φαντάζει τίμια επιλογή. Προσωπικά θα προτιμήσω Μ.Γ. γιατί μου κάνει καλή τιμη, ειναι σωστός και θα εμπλακεί 100% σε όλο το χειρουργείο. Σε περίπτωση αποτυχίας για τον Α ή Β λόγο εννοείτε σου κάνει δωρεάν repair Και αυτό μετράει για μένα πολύ. Για Κύπρο εκεί θα πήγαινα. H D... ειναι μεν φθηνότερη αλλά πιστεύω έχουν εντελώς άλλη νοοτροπία, λιγότερη εμπειρία - μαεστρία και δεν μπορούν ακόμη να κυνηγήσουν τις πυκνότητες άλλων γιατρών.

Καλησπερα Dance,
εμενα ειναι καλο το αποτελεσμα μου αλλα εχω χασει ελαφρα σε πυκνοτητα στην χερλαιν γιατι απο το 2009 που την εκανα εχουν περασει 4 χρονια και εχω χασει φυσικες τριχες που ειχα εκει...ωστοσο η πυκνοτητα στην χερλαιν εξ ακολουθει να ειναι πολυ καλη !!!!
Οπως ειπε και ο Τροφεας δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα με την δικη σου περιπτωση και ουτε χρειαζεται να πας εξωτερικο και ο βασικοτερος λογος απ ολους ειναι οτι οχι μονο δεν εχεις μεγαλο προβλημα αλλα οι τριχες σου ειναι ανοιχτοχρωμες....το αποτελεσμα σου ειτε ο γιατρος καταφερει να βαλει οσους θυλακες εβαλε σε μενα ο hasson ειτε λιγο παρακατω, θα ειναι σιγουρα καλυτερο οπτικα απ οτι το δικο μου...
και σε πληροφoρω οτι το δικο μου ειναι πολυ καλο...αρα εσενα θα ειναι super....
 

n094

Active Member
Panos1982 είπε:
n094 είπε:
έχω κάνει εγώ στη δότρια και σαν τέστ σε ένα μικρό τμήμα της λήπτριας. Σίγουρα μέσα στους επόμενους μήνες θα κάνω και σε κάποια σημεία πίσω και στις πτέρυγες για να "κλείσω οπτικά" κάποια μικρά κενά που έχω. Δες εδώ το θέμα που είχα ανοίξει: http://www.hairlossgr.com/forum/thread-7647.html.

Επίσης αν δεις εδώ: http://www.hairlossexperiences.com/view_forum.php?id=52 θα βρεις πολλά αποτελέσματα για πύκνωση.

ευχαριστω για τα λινκ θα τα κοιταξω, εσυ που εχεις κανει πως σου φανηκε το αποτελεσμα?? ειναι ορατο η οχι ? φανταζομαι υπαρχουν αποχρωσεις μελανιου πιο σκουρες και πιο ανοιχτες....και για αλλη μια φορα οι πιο ανοιχτοχρωμοι θα ειναι οι τυχεροι ε?


tropheus είπε:
Σίγουρα το micropigmentation είναι μια καλή επιλογή ακόμα και για μακρυά μαλλάκια. Άλλωστε ήδη χρησιμοποιειται σε γυναίκες που έχουν μακριά μαλλάκια με ικανοποιητικά αποτελέσματα. Είναι όμως σχετικά νέα τεχνική η οποία έχει ακόμα κάποια προβλήματα και προς το παρόν θα ήμουν από τη μεριά εκείνων που περιμένουν να βελτιωθεί.
Άσε που, αν και εκ' πρώτης όψεως δεν της φαίνεται, απαιτεί μεγάλη εμπειρία που προς το παρόν δεν είμαι σίγουρος ότι υπάρχουν πολλοί που την έχουν...

το ξερω οτι σχετικα νεα τεχνικη....και επειδη εχω περι τα 2-3 χρονια να ψαχτω δεν εχω ακομα κανει ερευνα στο θεμα....ωστοσο θυμαμαι απο παλια που την ειχα στο μυαλο μου, ακομα δεν βιαζομαι αλαλ απ οτι με βλεπω σε 2 χρονια δλδ τον χειμωνα του 2015 θα κανω την δευτερη επεμβαση μου, γεμισμα λιγο κροουν και ενα facelift στην hairline που εχω στο προγραμμα θα τα κανω μαζι!!! Τωρα αναλογα τα αποτελεσματα μπορει να χρησιμοποιησω και το ταττοο αν χρειαστει...για να αποφευγω το dermatch για πυκνωση του κροουν...και ισως και ουλης αν χρειαζεται αυτη που εχω τωρα ειναι οκ....αρα μεχρι να κανω την 2η μμ και να βγουν τα αποτελεσματα θελω αλλον 1 χρονο αρα το ταττοο παει στα 3 χρονια μετα το λιγοτερο και εφ οσων το κρινω απαραιτητο...!! Ωστοσο ελπιζω να εχει βελτιωθει σαν τεχνικη και αυτο και οι μεταμοσχευσεις :)



Κοίτα Πάνο, το αποτέλεσμα είναι εντυπωσιακό, αλλά για το χρώμα καλό είναι πρώτα να γίνεται τεστ. Σε εμένα σε κάποια σημεία δεν ταιριάζει απόλυτα και αυτό διορθώθηκε στη δεύτερη συνεδρία, αλλά για να είναι κανείς σίγουρος πρέπει πρώτα να κάνει τεστ σε μη ορατό σημείο, να περιμένει 10 μέρες για τυχόν αποχρωματισμούς ή διαχύσεις και μετά να επανέλθει για το χρώμα που θα βάλει. Αυτά εκ πρώτης.
 

Panos1982

Well-Known Member
n094 είπε:
για να είναι κανείς σίγουρος πρέπει πρώτα να κάνει τεστ σε μη ορατό σημείο, να περιμένει 10 μέρες για τυχόν αποχρωματισμούς ή διαχύσεις και μετά να επανέλθει για το χρώμα που θα βάλει. Αυτά εκ πρώτης.

οταν λες διαχυσεις τι ακριβως εννοεις? το μελανι βαφει το δερμα σε εκταση οπως κανει ας πουμε το dermatch ? η σου ζωγραφιζουν σαν μικρες τριχες σε στυλ dots ?
ειδα παραδειγματα στο σαιτ που ανεφερες και ειναι αρκετα καλα αλλα προσπαθω να δω λεπτομερειες και δε με βοηθανε πολυ οι φωτο....επισης ειδα σε ενα μαυρομαλλη οτι το αποτελεσμα ηταν καλο μεν απο θεμα καλυψης αλαλ detectable σε σχεση με αλλους καστανους η ξανθους....
Αν κανεις στο δικο σου κεφαλι στους επομενους μηνες ανεβασε φωτο του πριν και μετα να δω αν γινεται....η και να σε δω απο κοντα ακομα καλυτερα...
 

n094

Active Member
μόλις το κάνω θα ανεβάσω φωτογραφίες και εννοείται μπορείς να με δεις και από κοντά... Τώρα για τη διάχυση εννοώ ότι ανάλογα με τον τύπο δέρματος οι τελείες ή μικρογραφίες τριχών που σου "χτυπάνε" πάνω στο δέρμα, μπορεί να αυξήσουν λίγο τον όγκο τους αν το μελάνι στο δέρμα σου δεν "κάτσει" καλά με αποτέλεσμα να χάσουν την αρχική τους μορφή και να "παχύνουν" λίγο (όπως και στα τατοο γενικά). Ξέρω ότι ίσως δεν το εξηγώ καλά, θα προσπαθήσω κάποια άλλη στιγμή γιατί τώρα είμαι λίγο πηγμένος στη δουλειά.
 

Scrooge

Member
Όσον αφορά το θέμα χαμηλή ή υψηλή πυκνότητα κάλυψης της λήπτριας, εγώ βλέπω κάποια πλεονεκτήματα στη χαμηλή πυκνότητα. Παρακαλώ διορθώστε με αν κάνω κάποιο λάθος.
1) Λογικά υπάρχει μικρότερη πιθανότητα απώλειας μεταμοσχευμένων τθ καθώς και υφιστάμενων (λόγω shock loss) καθώς "αναπνέουν" πιο ελεύθερα.
2) Αν μελλοντικά χρειαστεί μεγαλύτερη κάλυψη (που είναι πολύ πιθανό), το κόστος της δεύτερης συνεδρίας είναι συνήθως μικρότερο, εφόσον γίνει στην ίδια κλινική. Δηλ. βάζεις τελικά τον ίδιο αριθμό τθ με μικρότερο κόστος.
3) Η διαφορά στην εμφάνιση πριν & μετά την επέμβαση φαίνεται λιγότερο με τη χαμηλή πυκνότητα, για όποιον βεβαίως δεν θέλει να μαθευτεί ότι έκανε μμ.
 

Physio40

Member
Ο συνάδελφος από τη δουλειά μου είχε κάνει πριν 5 χρόνια στριπ για πύκνωση και φαίνεται πολύ έντονα η διαφορά ανάμεσα στα δικά του και στα μεταμοσχευμένα του. Το καταλαβαίνεις ότι έχει κάνει...:s
 

krhtikos21

Member
An πήγαινε σε καμία σοβαρή κλινική τ εξωτερικού δε θα φαινότανε κτ....
σε κανά χασάπη θα πήγε.....πλέον έχουνε φτάσει σε σημείο οι μμ να είναι πολύ διακριτικές...
 

Panos1982

Well-Known Member
Scrooge είπε:
Όσον αφορά το θέμα χαμηλή ή υψηλή πυκνότητα κάλυψης της λήπτριας, εγώ βλέπω κάποια πλεονεκτήματα στη χαμηλή πυκνότητα. Παρακαλώ διορθώστε με αν κάνω κάποιο λάθος.
1) Λογικά υπάρχει μικρότερη πιθανότητα απώλειας μεταμοσχευμένων τθ καθώς "αναπνέουν" πιο ελεύθερα.

εχω δει κι αλλα μελη να το λενε αυτο....
Προσωπικα δε θα πιστεψω ποτε κατι τετοιο....μιας και απ τη φυση μας εχουμε περι τους 100 θυλακες ανα cm² και αναπνεουν μια χαρα και ζουν ωραιοτατα πριν αρχισει η ΑΑ.....αρα το να βαλεις 60 ανα cm² που στις μεταμοσχευσεις θεωρειται μια πολυ υψηλη πυκνοτητα δεν νομιζω οτι δε τους αφηνει να αναπνευσουν...μιας και ειναι περιπου οι μισοι σε σχεση με αυτους που ζουσαν εκει καποτε.....
αν δεν επιβιωσουν οι θυλακες, δε θα φταιει το "μπουκωμα" λογο πολλων θυλακων στην περιοχη...
αλλα θα φταινε οι λαβιδες γιατι δεν ειναι ικανες να κανουν τα incisions με τροπο τετοιο ωστε να μην τραυματιστουν και να μπορουν να επιβιωσουν τα μοσχευματα σε αυτες τις πυκνοτητες/αποστασεις μεταξυ τους....οταν θα φτιαχτουν καλυτερα εργαλεια...θα μπορουν να ανεβουν κι αλλο οι πυκνοτητες...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

n094

Active Member
Πάντως Πάνο, αυτό με τους 100 θύλακες/εκ2 είναι λίγο μύθος. Λίγοι άνθρωποι έχουν 100 και πάνω θύλακες/εκ2 ο Μ.Ο. για εμάς του λευκούς (καυκάσιους όπως συχνά αναφερόμαστε λανθασμένα) είναι περίπου 65-75 θύλακες/εκ2. Μου πήρε και εμένα καιρό να το καταλάβω άλλα τόσο είναι. Φαντάσου ότι πήγαινα για πυκνομερήσεις στην DHI και μου βγάζανε σε αδούλευτη δότρια 70 θύλακες/εκ2 και σχεδόν τσακωνόμασταν αφού τους έλεγα ότι αποκλείεται και τα σχετικά. Μέχρι που μου βάλανε στερεοσκοπική εικόνα σε κάναβο και μετρήσαμε σε 4 διαφορετικά σημεία στη δότρια όλους του θύλακες ανά εκ2, σε κάποια σημεία είχα και 85 αλλά τελικά είχαν δίκιο γιατί ο Μέσος Όρος έβγαινε γύρω στο 72 και με αυτόν τον Μ.Ο. έχω ήδη πάρει 4500 μοσχεύματα και έχω ακόμα να δώσω... Σε πολύ δουλεμένα σημεία της δότριάς μου μπορεί να έχω τώρα και 55 θύλακες/εκ2
 

Panos1982

Well-Known Member
Σωστος εισαι,
Αν και δεν εχω κανει ερευνα ποσους θυλακες εχει ο καθε λαος....αυτο που ξερω κι εγω χοντρικα ειναι οτι 100/cm² δεν εχουν ολοι αλλα καποιοι σκουροδερμοι κυριως λαοι οπως ινδοι, αφρικανοι κτλπ...οι υπολοιποι μελαχρινοι οπως οι Ελληνες εχουμε λιγο κατω απο 100/cm²...
εγω ας πουμε εχω περι τους 85/cm² στην δοτρια μου....αν σκεφτεις οτι το στριπ μου ηταν 27x1,4cm και μου εδωσε 3240 θυλακες αν κανεις τους υπολογισμους τοσο βγαινει...και εχω πολυ πυκνο μαλλι στη δοτρια...
Ωστοσο το γενικο συμπερασμα για μενα δεν αλλαζει...χησιμοποιουμε το 100 σαν αριθμο επειδη ειναι και πιο στρογγυλος αλλα και ~85 να ειναι δε μας πειραζει....ειναι παλι πολυ μεγαλυτερος απ αυτον που χρησιμοποιειται στις μεταμοσχευσεις και δε νομιζω προσωπικα οτι υπαρχει προβλημα χωρητικοτητας οταν παμε να βαλουμε πανω απο 55θυλακες στην δοτρια....την ζημια δε την κανει η κακη αιματωση...η αιματωση μια χαρα επαρκει....οι λαβιδες δεν ειναι ακομα αυτες που πρεπει ωστε να καταφερουν μεγαλυτερες πυκνοτητες....
 

n094

Active Member
Τώρα συμφωνώ απόλυτα μαζί σου Πάνο. Έχε υπόψη ωστόσο, ότι για άτομα σαν εμένα που λαμβάνουν το μάξιμουμ από τη δότρια (δλδ περίπου 1μοσχ ανά 3 στη δότρια, ίσως και 1 ανά 2 σε κάποιες περιοχές) ακόμα και τα 40 μοσχ/εκ2 στη λήπτρια μπορούν να δώσουν ένα πολύ ομοιόμορφο αποτέλεσμα μεταξύ δότριας και λήπτριας αφού η διαφορά μεταξύ τους (εννοώ στους θύλακες) είναι πλέον πολύ μικρή, άντε να έχει η δότρια 5-10 παραπάνω θύλακες μετά το τέλος της εξαγωγής, αλλά αν βάλεις και το illusion στη δότρια, πραγματικά το αποτέλεσμα είναι πολύ ομοιόμορφο.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Pano εγω ειχα τομη 27χ1,2cm και μου βγαλαν 3400 graft.Σημαινει οτι ειχα πυκνοτερη δοτρια?
Δεν νομιζω οτι εχω και απο τις καλες
 

Panos1982

Well-Known Member
n094 είπε:
Τώρα συμφωνώ απόλυτα μαζί σου Πάνο. Έχε υπόψη ωστόσο, ότι για άτομα σαν εμένα που λαμβάνουν το μάξιμουμ από τη δότρια (δλδ περίπου 1μοσχ ανά 3 στη δότρια, ίσως και 1 ανά 2 σε κάποιες περιοχές) ακόμα και τα 40 μοσχ/εκ2 στη λήπτρια μπορούν να δώσουν ένα πολύ ομοιόμορφο αποτέλεσμα μεταξύ δότριας και λήπτριας αφού η διαφορά μεταξύ τους (εννοώ στους θύλακες) είναι πλέον πολύ μικρή, άντε να έχει η δότρια 5-10 παραπάνω θύλακες μετά το τέλος της εξαγωγής, αλλά αν βάλεις και το illusion στη δότρια, πραγματικά το αποτέλεσμα είναι πολύ ομοιόμορφο.

Εσυ που κρατας το μαλλι σου κιολας κοντα απ οτι εχω διε στις φωτο ναι φαινεται πολυ ομοιομορφο με μια πιο μειωμενη πυκνοτητα στο crown μονο απ οτι θυμαμαι....αλλα μπορεις να κανεις tattoo εκει...στο στυλ που εχεις τα μαλλια σου και με το χρωμα που εχεις νομιζω βοηθαει αρκετα περιπτωσεις σαν τη δικη σου....Ωστοσο ειδα οτι στους ξανθους τελικα δε δειχνει τοσο καλο το ταττοο οσο στους πιο καστανους...ο τροφεας βεβαια λεει οτι το ταττοο ακομα θελει βελτιωση, δε ξερω τι ακριβως ενοοει,μιας και δεν εχω ψαχτει ακομα εκει τοσο πολυ αλλα αυτο δε σημαινει οτι δε μπορει να φανει χρησιμο και τωρα!!!


John_John1 είπε:
Pano εγω ειχα τομη 27χ1,2cm και μου βγαλαν 3400 graft.Σημαινει οτι ειχα πυκνοτερη δοτρια?
Δεν νομιζω οτι εχω και απο τις καλες


Γιαννη συμφωνα με τους αριθμους εχεις καπου στα 105 θυλακια ανα cm²
και αυτο σημαινει οτι εχεις πολυ πυκνη δοτρια....βεβαια αυτο το νουμερο ειναι πολυ μεγαλο και μαλλον πλασματικο γιατι οι γιατροι πολλες φορες περνουν τους δυτριχους , τριτριχους , τετρατριχους και πανω θυλακες και τους κανουν split...οποτε ενω μπορει να εκαναν harvest 2800-3000 θυλακες με τα split μετα να εγιναν 3400 ας το πουμε...σημασια εχει ποσοι ηταν την ωρα που βγηκαν οχι μετα το split...δε ξερω αν εγινα σαφης...
Επισης η πυκνοτητα της δοτριας ειναι ενας απ τους παραγοντες που επηρεαζουν το ποσο καλα θα καλυπτεται η ουλη....
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εγινες σαφης ευχαριστω αλλα με ειχαν πει εχω γυρω στα 85 θυλακια ανα τετραγωνικο αρα οπως λες split Θα εγινε γιατι δεν εξηγητε αλλιως.Αλλα οπως λες,σημασια εχει ποσοι ηταν την ωρα που βγηκαν οχι μετα το split.
 
Μπλουζα