Έρευνα αγοράς για μμ!!

dimitris50423

Well-Known Member
Νομίζω ότι κακώς την πέφτετε στο Δημήτρη. Έχει την άποψη του , ο καθένας την δική του και δεν αλλάζει. Δεν νομίζω ότι έχει νόημα όλο αυτό που γίνεται και τζάμπα χαλιέστε. Αφήστε τον να λέει ότι θέλει ακόμα και αν λέει κατά την άποψη σας πράγματα μη εμπεριστατωμένα. Στο φινάλε δεν είναι και άποψη ειδικού. Μια εμπειρία μεταμόσχευσης έχει ο άνθρωπος , γιατρός δεν είναι (αν θυμάμαι καλά).

@dimitris50423

Ο κύριος Βεκρής δεν έχει χαλάσει καμιά πιάτσα (δεν έχουμε δει πολλά αποτελέσματα από δικά του χέρια). Τα κορίτσια του ναι. Μια χαρά τα πάνε. Αφού ανοίγουν κλινικές μόνες τους πλέον.

Αυτο σκεφτομουν μολις τωρα. Ο καθενας απο εδω μεσα εχει προτιμηση σε καποιο γιατρο κλινικη ειτε γιατι εκανε πετυχημενη μεταμοσχευση ειτε για αποτελεσματα που εχει δει. Και ολοι εκφραζουν τις προτιμησεις τους. Επισης οποιος επιλεγει να κανει μεταμοσχευση ειναι ενηλικος ανθρωπος. Εχει την ευθυνη της επιλογης του. Ποσες φορες εχει γραφει στο φορουμ διαβασε τις μμ και δες αποτελεσματα για να επιλεξεις.
Δεν ειμαι γιατρος οτι ξερω γυρω απο τις μμ ειναι απο την εμπειρία της μεταμοσχευσης και απο τα φορουμ οπως και η συντριπτικη πλειονοτητα των μελων ενος φορουμ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Adriano

Well-Known Member
@dimitris50423

Θα είμαι όμως ειλικρινής μαζί σου. Τα post σου είναι λίγο στρογγυλεμένα όταν μιλάς για την κλινική. Και όταν επισημαίνεται από τρίτους κάτι κακό. Δεν είναι κακό να το παραδεχθείς αν ποτέ ήσουν πχ σε μία θέση ανάλογη του John. Ίσα ίσα. Ο John είχε κάνει βλακεία που δεν το είχε πει από την αρχή και τον είχα κράξει με pm. Μπορεί να στο επιβεβαιώσει.

Για να μην παρεξηγηθώ. Δεν σε κατηγορώ. Απλά όταν λέμε κάτι που είναι αντικειμενικά κακό, να το λέμε. Και υπήρχαν από την κλινική τέτοιες περιπτώσεις. Λίγες. Αλλά υπήρχαν.
 

Stripar

Established Member
Δεν με νοιαζει ρε Γιαννη. Αν επαιρνα εγω ενα μελος του φορουμ και το πηγαινα διπλα στο Hilton στην υπευθυνη να του κλεισει μεταμοσχευση και πηγαινε χαλια θα εβγαινε κανεις να πει οτι μου το ζητησε το μελος;;
Εδω ο αλλος λεει οτι τον πηρα στο λαιμο μου επειδη ελεγα καλα λογια ενω εγω απο nw3 προς 4 απεκτησα σε πεντε μηνες μαλλι και γεματη hairline. Αντε γιατι τα βλεπετε ολα απο τη μερια σας και ο βεκρ*ε χαλασε πιατσες απο οτι φαίνεται με τα αποτελεσματα και τις χαμηλες τιμες. Ο Akis εχει καθε δικαιωμα εφοσον ειναι πελατης της κλινικης και πληρωσε να ειναι δυσαρεσημενος.
Τα υπολοιπα ειναι να χαμε να λεγαμε.
Λοιπον και εγω λεω οτι τον πηρε στο λαιμο του.
Εσυ είσαι η προσωποποίηση της διευστρευλωσης και του στρουθοκαμηλισμού.
Αλλά λέω εγώ , αλλά σου λέει ο @John_John1 ,
Αλλά λες εσυ !!!

Άρες μέρες κουκουνάρες όπως έκανες και παλιά!,

Μια αηδία...
 

dimitris50423

Well-Known Member
@dimitris50423

Θα είμαι όμως ειλικρινής μαζί σου. Τα post σου είναι λίγο στρογγυλεμένα όταν μιλάς για την κλινική. Και όταν επισημαίνεται από τρίτους κάτι κακό. Δεν είναι κακό να το παραδεχθείς αν ποτέ ήσουν πχ σε μία θέση ανάλογη του John. Ίσα ίσα. Ο John είχε κάνει βλακεία που δεν το είχε πει από την αρχή και τον είχα κράξει με pm. Μπορεί να στο επιβεβαιώσει.

Για να μην παρεξηγηθώ. Δεν σε κατηγορώ. Απλά όταν λέμε κάτι που είναι αντικειμενικά κακό, να το λέμε. Και υπήρχαν από την κλινική τέτοιες περιπτώσεις. Λίγες. Αλλά υπήρχαν.

Αν ημουν οπως ειναι ο john john. Που συμφωνω οτι επρεπε να το κανει απο την αρχη και εφοσον εχουμε δει οτι το φορουμ δέχεται εκπροσωπους κλινικων δεν υπαρχει λογος να μην το κανει καποιος. Ο john john εχει πολυ περισσοτερες ελευθεριες να διαφημιζει την κλινικη του με πολλους τροπους σε σχεση με πριν. Κανω λαθος;
Αν ηθελα να γραψω καλα λογια θα μπορουσα να γραψω πολυ καλύτερα.
Αν ποτε ειμαι σε τετοια θεση θα γινει γνωστο. Εγω σου λεω οτι δεν πολυασχολουνται. Εχουν ανοιξει 10 κλινικες σε ολη την Ελλαδα οταν οι αλλοι ειναι στην πρωτη τους ακομη. Μπορει σε μια μερα να κανουν τοσες μεταμοσχευσεις οσες κανουν αλλοι σε ενα μηνα. Για αυτο σου λεω εχει χαλασει την πιατσα. Στην Ελλαδα της κρισης και των 500€ μισθων ειναι λιγοι εκεινοι που θα δωσουν 2,5 ευρω το μοσχευμα. Και αυτος με τις τιμες και τα αποτελεσματα εχει παρει τη μεριδα του λεοντος απο τις μεταμοσχευσεις. Οι υπολοιποι η θα πλησιασουν στις τιμες η θα μεινουν στα λιγα περιστατικα. Οι μειωσεις στις τιμες που ειδαμε στις ανταγωνιστικες κλινικες σε Ελλαδα και κυπρο σε αυτον οφειλονται και ας μην το παραδεχτουν καποιοι. Πριν σκασει μυτη ηταν σταθερα υψηλες
 

Georgie

Well-Known Member
Ενηλικοι Άνθρωποι ειμαστε
Αν ειναι δυνατόν να σε επηρεάσει ο οποιοσδήποτε για μια επιλογή τέτοια .
. Η απόφαση και το κόστος αυτής ειναι καθαρά προσωπική υπόθεση.
Πάντα παίζει για διάφορους λόγους και ο παράγοντας της αποτυχίας
Όλοι νομίζω τον είχανε στο πίσω μέρος του μυαλού τους οταν μπήκανε στη διαδικασία ,εάν οχι τοτε λάθος .
Δε νομίζω οτι οι προσωπικές αντιπαραθέσεις βοηθούν τα νεα μέλη που σκέφτονται τη μεταμοσχευση σε κατι .
Η παρουσίαση των αποτελεσμάτων μιλάει μόνη της .
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Να σημειώσω μόνο ότι εδώ και 1 χρόνο και 1 μηνά υπάρχει αυτή η συνεργασία και όχι εδώ και 8 χρονιά που είμαι μέλος στο φόρουμ. Αυτό που λέτε δεν το είπα ίσχυε για τις πρώτες 20 ήμερες περίπου και ήμουν έτοιμος να το βγάλω στην φόρα.
Στα 7 χρόνια δεν είχα χειραγωγηθεί από κανέναν και από καμιά κλινική και αυτό φαίνεται από τις έντονες διαμάχες που είχα σε διάφορα θέματα του φόρουμ πράμα που τις έχω κόψει εδώ και 1 χρόνο τώρα όπως και έκοψα το τότε φανατισμό μου που σίγουρα με χάλασε το προφίλ μου.
 

akishellas3

Well-Known Member
Πιο ωριμα πλεον ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΝΑΙ ΤΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΟ ΜΟΥ ΤΟΤΕ ναι παρασυρθηκα αλλα το μεγαλυτερο λαθος το εχω εγω δεν ημουν μικρος ,απλα πιαστηκα κοτσος πανω στον ενθουσιασμο μου διοτι δεν ζητησα γραπτες εγγυησεις .
Το μονο παραπονο μου ειναι οτι μου πειραξαν το ενδιαμεσο ΕΠΙΤΗΔΕΣ λες κ δεν ειχαν αλλου να τοποθετησουν ... κ εκει ημουν πιο πυκνος κ καλυπτα την hairline μου διοτι απο οτι καταλαβα κ πιο μετα ειναι πως για hairline κτλ μην περιμενεις καλυτερα αποτελεσματα σε ελληνικη κλινικη .
Οταν βρω χρονο θα βγαλω φωτο με κοντο μαλλι με μανε κ χωρις μανε .
 

koumparos

Well-Known Member
Και γιατί δεν πας να κάνεις άλλη μια μμ να διορθώσεις το πρόβλημα και να ηρεμήσεις ψυχολογικά??Έχεις μια καλή βάση μαλιων και έχεις πολλές πιθανότητες να αποκτήσεις πολύ καλό look.Μηπως και σταματήσεις να γκρινιάζεις...:D καλημερες
 

John E

Member
Μετά τα τελευταία post έδωσα άκυρο στην ahc για του προφανείς λόγους σήμερα μίλησα με Hair of Istanbul από τις τουρκικές κλινικές φαίνεται η πιο legit αν κάποιος ξέρει η έχει μιλήσει μαζί τούς ας το γράψει
 

paulakos266

Active Member
Μετά τα τελευταία post έδωσα άκυρο στην ahc για του προφανείς λόγους σήμερα μίλησα με Hair of Istanbul από τις τουρκικές κλινικές φαίνεται η πιο legit αν κάποιος ξέρει η έχει μιλήσει μαζί τούς ας το γράψει
John E και εγώ την κοιτάω αυτή την κλινική έχει πολύ δυνατά αποτελέσματα και από ότι θυμάμαι πέρυσι έδινε τιμές 1.800 ευρώ και όλα πληρωμένα αεροπορικά. ξενοδοχεία. μεταφορές.μάλλον πρέπει να έχουν άλλες τιμές τώρα
 

John E

Member
John E και εγώ την κοιτάω αυτή την κλινική έχει πολύ δυνατά αποτελέσματα και από ότι θυμάμαι πέρυσι έδινε τιμές 1.800 ευρώ και όλα πληρωμένα αεροπορικά. ξενοδοχεία. μεταφορές.μάλλον πρέπει να έχουν άλλες τιμές τώρα
Τότε να το κοιτάξουμε να δούμε τι παίζει να κάνουμε μια ενημέρωση και εδώ γιατί τα αποτελέσματα είναι δυνατά
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

paulakos266

Active Member
Τότε να το κοιτάξουμε να δούμε τι παίζει να κάνουμε μια ενημέρωση και εδώ γιατί τα αποτελέσματα είναι δυνατά
απλώς με προβληματίζει τη διαχείριση κάνουν στη δότρια μήπως την καταστρέφουν γιατί για μένα είναι πολύ σημαντικό κομμάτι
 

John E

Member
απλώς με προβληματίζει τη διαχείριση κάνουν στη δότρια μήπως την καταστρέφουν γιατί για μένα είναι πολύ σημαντικό κομμάτι
Αυτό απασχολεί όλους αλλά αξίζει να δούμε τι παίζει κάνε μια αίτηση να σου πουν τιμή κλπ έκανα κ εγώ
 

paulakos266

Active Member
Αυτό απασχολεί όλους αλλά αξίζει να δούμε τι παίζει κάνε μια αίτηση να σου πουν τιμή κλπ έκανα κ εγώ
επειδή δεν ξέρω καλά αγγλικά πες τους να σου στείλουν κάποιες φωτογραφίες από τη δότρια περιοχή να δούμε τι παίζει
 

paulakos266

Active Member
παιδιά θέλω να ρωτήσω αμα κάνουμε εξαγωγή από τη δότρια με manual η moto και κουρέψουμε τα μαλλιά μας κοντά τα σημάδια θα φαίνονται.η είναι θέμα γιατρού
 

John E

Member
Μόλις μίλησα maximum grafts αλλά safe χωρίς ζημιά στην δοτρια πάει 3000 με ξενοδοχείο 3 μέρες ,prp και ότι δίνουν όλες οι κλινικές! Αν θες παραπάνω grafts είναι η ίδια τιμή αλλά όχι ρέστα μετά για δοτρια
 

primax

Member
Στη συγκεκριμένη κλινική (Hair of Istanbul ) χρησιμοποιούν motorized εξαγωγή τριχοθυλακίων, που θεωρείται ότι έχει αρκετά μειονεκτήματα.
 

paulakos266

Active Member
Μόλις μίλησα maximum grafts αλλά safe χωρίς ζημιά στην δοτρια πάει 3000 με ξενοδοχείο 3 μέρες ,prp και ότι δίνουν όλες οι κλινικές! Αν θες παραπάνω grafts είναι η ίδια τιμή αλλά όχι ρέστα μετά για δοτρια
Ρώτησες μήπως τη διαμέτρους εργαλεία χρησιμοποιεί πίσω?
 

John E

Member
Όχι δεν είχαμε πολύ χρόνο είναι η αλήθεια !! Όποιος ενδιαφέρεται ας επικοινωνήσει μαζί τους να ακούσουμε και άλλη άποψη !
 

paulakos266

Active Member
Από ότι έχω δει από τις φωτό η εξαγωγή από πίσω φαίνεται να δουλευτε με πιο μικρά εργαλεία από του βεκρή μιας και αυτός δουλεύει με μότο
 
Μπλουζα