Στήριξη και βοήθεια απο κλινικές-γιατρούς σε αδύναμους οικονομικά!

LoverBoy

Well-Known Member
Παιδιά φεύγουμε εκτός θέματος και δεν είμαστε για διχόνοια σε αυτό το νήμα αλλά να ενώσουμε τις φωνές και την δυναμική μας μήπως μας βοηθήσουν οι ενδιαφερόμενοι όχι εμάς αλλά τους αδύναμους οικονομικά!Αν κάποιος θέλει να βοηθήσει καλώς!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

LoverBoy

Well-Known Member
Για μένα αν κάποιος έχει μεγάλο οικονομικό πρόβλημα το μυαλό του δε θα έπρεπε να απασχολείται με την τριχόπτωση, αλλά με το πώς θα λύσει το οικονομικό του. Παιδιά δεν έχουμε καρκίνο, καράφλα έχουμε. Αισθητικό είναι το ζήτημα. Ναι, μας διαλύει την ψυχολογία, αλλά ας το δούμε και ρεαλιστικά. Ο Cvial έχει κάνει μια τεράστια προσπάθεια για να ανεβάσει το επίπεδο των γιατρών στην Ελλάδα, και για να μας δώσει την ευκαιρία να έχουμε πρόσβαση στη χώρα μας σ' έναν τοπ γιατρό του εξωτερικού. Ακόμα αυτή η προσπάθεια συνεχίζεται.

Όσοι δεν έχουν λεφτά για μεταμόσχευση δε νομίζω ότι ασχολούνται στο ελάχιστο με την λεπτομέρεια που ασχολούμαστε οι υπόλοιποι που θέλουμε το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα που δε θέλουμε απλά να έχουμε μαλλιά εκεί πάνω.. Όσοι θέλουν απλά μαλλιά εκεί πάνω βρίσκουν και με 2 χιλιάρικα.
Συμφωνώ απόλυτα όσο έχει να κάνει με τον Cvial και έχει όλα τα μπράβο απο όλους μας!
Διαφωνώ κάθετα όμως ως προς το οικονομικό καθώς έχω περάσει 10 χρόνια αδερφέ τα καλύτερα μου χωρίς μαλλιά και προσωπικά εμένα με διέλυσε!Δεν θέλω να περάσει κανένα παιδί αυτή την μαυρίλα που έζησα αυτά τα 10 χρόνια!Ας δούμε το θετικό αυτής της κίνησης γιατί και τα 2000 μερικοί δεν τα έχουν αδερφέ μου!Πάνω απ'ολα εννοείται η υγεία αλλά και η ψυχολογία είναι θέμα υγείας!
 

FreeThinker

Well-Known Member
Ενώνουμε χρόνια τις φωνές μας @LoverBoy για να κάνουν οι ελληνικές κλινικές καλά τη δουλειά τους και να μην κοροϊδεύουν κόσμο. Η ιδέα σου έχει όλες τις καλές προθέσεις του κόσμου αλλά νομίζω ότι ξεφεύγει απ' τον αρχικό στόχο του φόρουμ που είναι ενημέρωση και πληροφόρηση. Συμφωνώ απόλυτα με τον αεράτο.

Ούτως ή άλλως έχουν συμβεί στο παρελθόν αυτά που λες, η dhi είχε κάνει κάποτε μετά από κλήρωση δωρεάν μεταμόσχευση σ'ενα παλικάρι του φόρουμ, το 2017 αν θυμάμαι καλά. Μέτριο αποτέλεσμα ήταν, το παλικάρι είχε μείνει ευχαριστημένο.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Ενώνουμε χρόνια τις φωνές μας @LoverBoy για να κάνουν οι ελληνικές κλινικές καλά τη δουλειά τους και να μην κοροϊδεύουν κόσμο. Η ιδέα σου έχει όλες τις καλές προθέσεις του κόσμου αλλά νομίζω ότι ξεφεύγει απ' τον αρχικό στόχο του φόρουμ που είναι ενημέρωση και πληροφόρηση.
Σαφώς και ο στόχος του φόρουμ είναι αυτός που λες και τον έχει πετύχει στο μέγιστο!Αλλά γιατί να μην εξελιχθούμε?Δεν είναι υποχρεωτικό το ζητούμενο αλλά τέθηκε κάποια συζήτηση προς βοήθεια σε ανήμπορους οικονομικά(αποδεδειγμένα) για είτε δωρεάν ΜΜ ή για γεναία έκπτωση!Μόνο καλό μπορούμε να βγάλουμε απο αυτό!
 

LoverBoy

Well-Known Member
Ωραία ιδέα φιλε, σίγουρα θα το έχουν ανάγκη πολλοί καθώς ο μέσος μισθός στην Ελλάδα ειναι πολυ χαμηλότερος σε σχέση με αλλες ευρωπαικές χώρες και πολλοί αδυνατούν να συγκεντρώσουν τα λεφτά με την ακρίβεια στα ύψη. Οι κλινικές χαμένες δεν θα βγουν καθώς θα κερδίσουν και από τη διαφήμιση με την παρουσίαση των μελών και σίγουρα έχουν κενές μέρες και ακυρώσεις χειρουργείων.
Και γενικότερα πιστεύω οι κλινικές που διαφημίζονται στο φόρουμ θα έπρεπε να προσφέρουν εκπτώσεις στα μέλη του φόρουμ καθώς διαφημίζονται τζάμπα εδώ μέσα ενώ εμείς τα μέλη γράφουμε χωρίς κάποιο οικονομικό όφελος και δεν βγάζουμε λεφτά από εδώ μέσα όπως οι κλινικές.
Οι κλινικές που ασχολούνται με το φόρουμ έχουν βγάλει πολλά λεφτά παιδιά και συνεχίζουν να βγάζουν. Το φόρουμ ειναι μια συνεχόμενη πηγή πελατών για τις κλινικές, και χωρίς το φόρουμ θα ειχαν πολυ λιγότερους ασθενεις άρα και πολυ λιγότερα κέρδη.
Άρα κατά κάποια έννοια οι κλινικές χρωστάνε στο φόρουμ ένα μεγάλο μερίδιο των κερδών τους, αφού χάρη σε αυτό αύξησαν την πελατεία τους..
Επομένως δεν πρέπει να ανταποδώσουν και οι κλινικές με εκπτώσεις στα μέλη με κάποιο τρόπο, αλλιώς ποιο το νόημα να διαφημίζονται τζάμπα εδώ στο φόρουμ ; Αμα θέλουμε να βλέπουμε επίσημα αποτελέσματα τους τα βλέπουμε και από τα social media τους ή παμε και στη κλινική να μας τα δειξει...
Έτσι ακριβώς φίλε μου!Μακάρι να πιάσει τόπο και να δώσουν την ευκαιρία σε ασθενείς που το έχουν τρομερή ανάγκη και δεν μπορούν να το κάνουν απο μόνοι τους!
 

_Johnny_

Member
Απευθύνομαι σε εσένα,γτ είσαι ο πιο καινούργιος και ζητάς πράγματα για τα μέλη...
Και για να συνεννοηθούμε..λες σε εμένα για πάσο και ανταποδώσεις κτλ?? Είμαι ο no1 εχθρός των κλινικών εδώ μέσα..για να ξέρεις με ποιον μιλάς..
Δεν γουστάρω ούτε χαρες σε τιμές σε μέλη ούτε τπτ ,γτ όταν θα γίνει αυτό ,και θα σου κόψει 1-2-3 χιλιάρικα ένας γιατρός ,εσύ μετά δεν θα είσαι αντικειμενικός στην παρουσίαση σου ..θα κρύψεις πράγματα ,η αν δεν πάει καλά θα εξαφανιστείς ώστε να μην φανεί ότι δεν πήγε καλά και δυσφημηστεί ο εκάστοτε γιατρός..αλλάζει η διαφάνεια του φόρουμ ,το οποίο εδώ και πολλά χρόνια είναι ίσως το μόνο καθαρό φόρουμ τριχόπτωσης ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ...και δεν είναι υπερβολή αυτό που λέω τώρα..σε αλλά φόρουμ του εξωτερικού,δεν τολμάνε τα μέλη να πουν τπτ αρνητικό για κανένα γιατρό.αυτο θα γίνει και εδώ αν αρχίσουν και δίνουν εκπτώσεις στις τιμες
Σε καμία περίπτωση δεν θα ήθελα να γινει αυτό και το μέλος να νιώθει μια υποχρέωση και μην είναι αντικειμενικό επειδή πήρε μια X έκπτωση ή να σταματήσει την παρουσίαση του αν δεν πάει καλά για να μη δυσφημιστεί η κλινική. Αν ειναι να συμβεί αυτό τότε πάω πάσο και καλύτερα να μη γινεί. Αν ήταν Θα έπρεπε να μπει ως όρος οτι θα συνεχιστεί όλη η παρουσίαση με διαφάνεια χωρίς να αποκρύπτει κάτι το μέλος ή να νιώθει κάποια υποχρέωση ως προς την κλινική να παρουσιάσει την έκβαση του αποτελέσματος του μονο αν πάει καλά. Απλά ανέφερα όλα αυτά γιατι οντως πολλοί δεν έχουν την οικονομική δυνατότητα και δυσκολεύονται. Βέβαια κλινικές υπάρχουν για ολα τα πορτοφόλια οπότε ο καθένας κάνει τις επιλογές του αναλόγως τι μπορεί να διαθέσει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

aeratos28

Just aeratos
Αγόρι ,έχεις μπερδευτεί ελαφρώς και το βλέπεις πολύ ρομαντικά..σε δικαιολογω εν μέρη λόγω ότι και εσύ τώρα γράφτηκες στο φόρουμ ,αλλά δεν έχεις δει τπτ εδώ, από τσακωμούς με γιατρούς και τι ρόλο βαράνε εδώ μέσα..δούνε ,και λαβείν είναι όλα αυτά που σκέφτηκες εσύ τώρα,και έχουν ειπωθεί πολλές φορές παλιοτερα ..από μεριά των γιατρών απαιτούν μετά ,βάζουν όρους ..αν δεν πάει καλά δίνουν οδηγίες για να μην ενημερωθεί το φόρουμ ότι κάτι δεν πήγε καλά..μην τα βλέπετε αθώα τα πράγματα γτ οι λύκοι παραμονευουν ..
Παιδιά φεύγουμε εκτός θέματος και δεν είμαστε για διχόνοια σε αυτό το νήμα αλλά να ενώσουμε τις φωνές και την δυναμική μας μήπως μας βοηθήσουν οι ενδιαφερόμενοι όχι εμάς αλλά τους αδύναμους οικονομικά!Αν κάποιος θέλει να βοηθήσει καλώς!
 

LoverBoy

Well-Known Member
Ούτως ή άλλως έχουν συμβεί στο παρελθόν αυτά που λες, η dhi είχε κάνει κάποτε μετά από κλήρωση δωρεάν μεταμόσχευση σ'ενα παλικάρι του φόρουμ, το 2017 αν θυμάμαι καλά. Μέτριο αποτέλεσμα ήταν, το παλικάρι είχε μείνει ευχαριστημένο
Ενδιαφέρον και μπράβο τους!Δεν το γνώριζα φίλε μου!Εφόσον το παλικάρι έμεινε ευχαριστημένο αυτό μας ευχαριστεί όλους μας!Μακάρι να ξαναεπαναληφθεί!
 

LoverBoy

Well-Known Member
Αγόρι ,έχεις μπερδευτεί ελαφρώς και το βλέπεις πολύ ρομαντικά..σε δικαιολογω εν μέρη λόγω ότι και εσύ τώρα γράφτηκες στο φόρουμ ,αλλά δεν έχεις δει τπτ εδώ, από τσακωμούς με γιατρούς και τι ρόλο βαράνε εδώ μέσα..δούνε ,και λαβείν είναι όλα αυτά που σκέφτηκες εσύ τώρα,και έχουν ειπωθεί πολλές φορές παλιοτερα ..από μεριά των γιατρών απαιτούν μετά ,βάζουν όρους ..αν δεν πάει καλά δίνουν οδηγίες για να μην ενημερωθεί το φόρουμ ότι κάτι δεν πήγε καλά..μην τα βλέπετε αθώα τα πράγματα γτ οι λύκοι παραμονευουν ..
Έχω δει καθώς το παρακολουθούσα το φόρουμ απο μακριά όμως καθώς δεν είχα κάνει εγγραφή!Σίγουρα δεν ήμουν ενεργός όπως τώρα αλλά και έτσι να είναι όπως τα λες που δεν διαφωνώ ας τα λέμε ξανά και ξανά και αν βγάλουμε κάτι θα είναι κέρδος! :)
 

FreeThinker

Well-Known Member

Αυτός ήταν. Και θυμάμαι ότι το φόρουμ έκραζε ότι το αποτέλεσμα ήταν μέτριο και αυτός έλεγε ότι ήταν ευχαριστημένος. Δε νομίζω ότι βοήθησε την εικόνα της dhi αυτή η κίνηση και γι' αυτό δεν ξαναέγινε. Άκου τον αεράτο φίλε.
 

aeratos28

Just aeratos
Έχει συμβεί ηδη όπως σου είπα .το τι έκανε ο γιατρός .αν ψάξεις στο φόρουμ,θα βρεις τι και πώς..χαρες από κανέναν ,ούτε κουτοπόνηρα κανένας να ζητάει καλύτερες τιμές βάζοντας μπροστά το φόρουμ ειδικά καινούργια μέλη . Το ότι γράφτηκε τώρα κάποιος 1-2-5-10 μήνες και να βάζει μπροστά το φόρουμ για να επωφεληθεί οικονομικά είναι ανηθικο...ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΤΩΡΑ ..ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΛΑΘΟΣ..
Σε καμία περίπτωση δεν θα ήθελα να γινει αυτό και το μέλος να νιώθει μια υποχρέωση και μην είναι αντικειμενικό επειδή πήρε μια X έκπτωση ή να σταματήσει την παρουσίαση του αν δεν πάει καλά για να μη δυσφημιστεί η κλινική. Αν ειναι να συμβεί αυτό τότε πάω πάσο και καλύτερα να μη γινεί
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

_Johnny_

Member
..ήδη,γιατρός εδώ,πριν 2-3 χρόνια,έκανε αυτό που σου λέω..έλεγε στον πελάτη που δεν πήγε πολύ καλά η επέμβαση,να μην γράφει στο φόρουμ άλλο ,να πει και κάποιες δικαιολογίες κτλ..αυτό θέλεις? Εγώ δεν πάω πάσο σε αυτό..αδιαπραγματευτο..
Όχι δεν θέλω αυτό εννοείται. Τελικά με αυτόν τον γιατρό που έλεγε στον πελάτη του να μη γράφει στο φόρουμ επειδή δεν πήγε καλά η επέμβαση τι έγινε ; υπήρξε κάποια ποινή από τον υπεύθυνο προς την συγκεκριμένη κλινική αφου εδώ το φόρουμ δεν ειναι όπως του εξωτερικού που προστατεύονται οι κλινικές;
Η λογική μου λεει οτι αν αυτό συμβεί μια φορά μπορεί να είχε συμβεί ή να συμβαίνει και με αλλους ασθενείς του συγκεκριμένου γιατρού οπότε να μην υπάρχει διαφάνεια στα περιστατικά του.
 

aeratos28

Just aeratos
Ξαναδιάβασε την απάντηση που έδωσα .
Όχι δεν θέλω αυτό εννοείται. Τελικά με αυτόν τον γιατρό που έλεγε στον πελάτη του να μη γράφει στο φόρουμ επειδή δεν πήγε καλά η επέμβαση τι έγινε ; υπήρξε κάποια ποινή από τον υπεύθυνο προς την συγκεκριμένη κλινική αφου εδώ το φόρουμ δεν ειναι όπως του εξωτερικού που προστατεύονται οι κλινικές;
Η λογική μου λεει οτι αν αυτό συμβεί μια φορά μπορεί να είχε συμβεί ή να συμβαίνει και με αλλους ασθενείς του συγκεκριμένου γιατρού οπότε να μην υπάρχει διαφάνεια στα περιστατικά του.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Έχει συμβεί ηδη όπως σου είπα .το τι έκανε ο γιατρός .αν ψάξεις στο φόρουμ,θα βρεις τι και πώς..χαρες από κανέναν ,ούτε κουτοπόνηρα κανένας να ζητάει καλύτερες τιμές βάζοντας μπροστά το φόρουμ ειδικά καινούργια μέλη . Το ότι γράφτηκε τώρα κάποιος 1-2-5-10 μήνες και να βάζει μπροστά το φόρουμ για να επωφεληθεί οικονομικά είναι ανηθικο...ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΤΩΡΑ ..ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΛΑΘΟΣ..
Ούτε καν το παίρνω έτσι αδερφέ καθώς δεν είμαι εύλαωτος οικονομικά(αποδεδειγμένα) για αυτό το τόνισα!Εγώ την επέμβαση μου την έκανα μάζεψα ότι μπόρεσα και όπως μπόρεσα και την έκανα!Άπο εκεί και πέρα αν είναι να δίνω λάθος εντύπωση πάω πάσο δεν θέλω να είμαστε απέναντι με εσάς!
 

FreeThinker

Well-Known Member

Και ο Αναστασάκης το έχει κάνει παλιότερα εκτός φόρουμ. Όποιος το έχει ανάγκη ας μιλήσει κατευθείαν με το γιατρό που θέλει. Το φόρουμ το φοβούνται οι γιατροί γιατί τόσα χρόνια τους πιέζει να κάνουν καλά τη δουλειά τους. Αν μας βγει τ' όνομα ότι είμαστε εδώ για να παζαρέψουμε κάτι καλύτερο σε τιμή τη χάσαμε τη μπάλα.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Αυτό το έχω δει το αποτέλεσμα στα repair του Αναστασάκη!Δεν κάνουμε βρε παζάρια όχι εμείς αλλά σε κάποιους που μπορεί να έχουν ανάγκη!
 

aeratos28

Just aeratos
Ρε αγόρι..στον johny το έγραψα αυτό όχι σε εσένα.χαχα..δεν υπάρχει θέμα ώστε να είμαστε απέναντι κτλ..απλά αυτά που λες τώρα για βοήθεια,είναι πράγματα που έχουν γίνει και παλιότερα και θα γίνουν και στο μέλλον..κάποιο δωρεάν χειρουργείο η ότι άλλο..το να μπαίνει το φόρουμ στη διαδικασια να κάνει τέτοια πράγματα σου εξηγώ,πως είναι λάθος,γτ ο εκάστοτε γιατρός θα πιστεύει πως του είμαστε υποχρεωμένοι και θα πρέπει να κάνουμε τα στραβά μάτια σου σε αυτόν μετά εξηγ ω
Ούτε καν το παίρνω έτσι αδερφέ καθώς δεν είμαι εύλαωτος οικονομικά(αποδεδειγμένα) για αυτό το τόνισα!Εγώ την επέμβαση μου την έκανα μάζεψα ότι μπόρεσα και όπως μπόρεσα και την έκανα!Άπο εκεί και πέρα αν είναι να δίνω λάθος εντύπωση πάω πάσο δεν θέλω να είμαστε απέναντι με εσάς!
 

_Johnny_

Member
Ξαναδιάβασε την απάντηση που έδωσα .
Δεν ειδα κάτι συγκεκριμένο. Γενικά σε ρωταώ τι θεωρείς σωστό να γινεται σε αυτές τις περιπτώσεις όταν ένας γιατρός προσπαθεί να συνεννοηθεί με ενα μέλος για να σταματήσει να γράφει στο φόρουμ αν δεν πάει καλά η επέμβαση του;
Δεν θεωρείς οτι αυτό αν συμβεί μια φορά θα μπορούσε κάλλιστα να συνεννοείται και με αλλους ασθενείς του οπότε και τα περιστατικά του να μην έχουν διαφάνεια; Εσείς το δεχτήκατε ολο αυτό και ας χάνεται η διαφάνεια του φόρουμ;
 

aeratos28

Just aeratos
Να κοιτάξεις στο φόρουμ σου λέω για να δεις τι άποψη έχω εγώ,αφού ρωτάς εμένα συγκεκριμένα ..και θα δεις όχι τι θεωρώ, αλλά τι ΕΚΑΝΑ ,όταν έγιναν αυτά με τον γιατρο
Δεν ειδα κάτι συγκεκριμένο. Γενικά σε ρωταώ τι θεωρείς σωστό να γινεται σε αυτές τις περιπτώσεις όταν ένας γιατρός προσπαθεί να συνεννοηθεί με ενα μέλος για να σταματήσει να γράφει στο φόρουμ αν δεν πάει καλά η επέμβαση του;
Δεν θεωρείς οτι αυτό αν συμβεί μια φορά θα μπορούσε κάλλιστα να συνεννοείται και με αλλους ασθενείς του οπότε και τα περιστατικά του να μην έχουν διαφάνεια; Εσείς το δεχτήκατε ολο αυτό και ας χάνεται η διαφάνεια του φόρουμ;

...μην θες μασημένη τροφή..το φόρουμ είναι προς ανάγνωση αδερφέ,έχει τα πάντα εδώ μέσα .
 

LoverBoy

Well-Known Member
Ρε αγόρι..στον johny το έγραψα αυτό όχι σε εσένα.χαχα..δεν υπάρχει θέμα ώστε να είμαστε απέναντι κτλ..απλά αυτά που λες τώρα για βοήθεια,είναι πράγματα που έχουν γίνει και παλιότερα και θα γίνουν και στο μέλλον..κάποιο δωρεάν χειρουργείο η ότι άλλο..το να μπαίνει το φόρουμ στη διαδικασια να κάνει τέτοια πράγματα σου εξηγώ,πως είναι λάθος,γτ ο εκάστοτε γιατρός θα πιστεύει πως του είμαστε υποχρεωμένοι και θα πρέπει να κάνουμε τα στραβά μάτια σου σε αυτόν μετά σου εξηγ ω
Ναι σόρρυ νόμιζα οτι ήταν για εμένα το μνμ!
 
Μπλουζα