Συζήτηση & πληροφορίες για την κλινική

JimKan1

Well-Known Member
..το μόνο που θα υπάρχει στο φόρουμ για αυτές θα είναι από ένα νήμα που θα εξηγεί τον λόγο μόνιμης διαγραφής τους και ότι κινήθηκε δικαστικά στα μέλη τα οποία εξέφρασαν παράπονα για χαμηλής ποιότητας αποτελέσματα..αν είναι σύμφωνοι ,ας γίνει ετσι
+1
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Για να μπαίνουν τα πράγματα σε μια σωστή διάσταση,το πρόβλημα δεν είναι μόνο των μελών η του διαχειριστή.

Είναι εκατέρωθεν και από την εκάστοτε κλινική όταν κάνει βαρείς χαρακτηρισμούς προς τα μέλη και κυρίως όταν τα αποκαλεί επίσης με ακατανόητες και ακατανόμαστες εκφράσεις που σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση σε ένα απλό διαπληκτισμό,στο δρόμο ας πούμε,επιφέρει αυτόματη μήνυση για πολύ συγκεκριμένους λόγους που άνετα τεκμηριώνονται με τη χρήση μαρτύρων.
Μια ομαδική αγωγή δε χρειάζεται να αναφέρω που μπορεί να οδηγήσει.
Μέχρι πριν λίγο επί λέξει αναφέρθηκε πως συγκεκριμένα "έμπειρα μέλη" που εκφέρουν άποψη είναι απλά γελοίοι γιατί δεν είναι απλά ιατροί.
Ευτυχώς τα γραπτά μένουν και είναι ολα κατατεθειμένα.

Αυτό είναι το ζητούμενο?
Εκεί θέλουν να το φτάσουμε?
Η ελευθερία λόγου έχει μεν κάποια όρια και κάποιο δομημένο λόγο που πρέπει να συντάσσεται,αλλά η απειλή και ο εκφοβισμός σε κάθε περίπτωση που δεν αρέσει η κριτική η σωστή και τεκμηριωμένη,και επειδή το μέλος δεν έχει το χρόνο και την όρεξη να τρέχει στα δικαστήρια δυστυχώς αποτελεί λόγο φίμωσης για τα μέλη.
Δυστυχώς μέλη έμπειρα που γράφουν σωστά και τεκμηριωμένα και είναι λίγα,όλα έχουν φιμωθεί.
Πρόσφατα και ο Panos.

Που μπορεί να οδηγήσει αυτό το φόρουμ όταν το βασικό συστατικό του που είναι η ελευθερία λόγου σωστά κατατεθειμένη παύει να υπάρχει?

Δε νομίζω εδώ επ ουδενί να έχουν ακουστεί χαρακτηρισμοί όπως απατεώνας και κλέφτης.
Αλλά προσπαθούμε να δούμε και να εντοπίσουμε τις ανακρίβειες και τις αναντιστοιχίες που λέγονται και γίνονται.

Δυστυχώς επειδή λίγοι τις ξέρουνε πολύ περισσότερο λιγότεροι τις λένε,αυτός ήταν αρχικά και ο στόχος και τελικά αυτό επιτυγχάνεται.

Εύχομαι ολόψυχα και το εννοώ να κάτσουν να ακούνε όλοι τους από τις κλινικές ότι λέγεται εδώ μέσα(που τα ακούνε)και να αφήσουν τις εξυπνάδες και να μας κουνάνε συνέχεια το δάχτυλο.

Εγώ ερωτήθηκα εχτές από το γιατρό αν πήρα μετρήσεις προεπεμβατικές και του απάντησα στα ίσα.
Ποιός μπορεί να με αμφισβητήσει κάπου ότι έχω παραπλανήσει κόσμο?
Αν και έχει συμβεί θα μπορούσα άνετα να κινηθώ αλλιώς και να το κάνω σε συγκεκριμένους που το έχουν πει.
Προτιμώ να το κάνω εδώ μέσα direct απαντώντας και όχι να απειλώ με μηνύσεις.
Άλλωστε και εμένα μπορεί εδώ μέσα διαφορά άτομα από την εταιρεία μου να παρακολουθούν το φόρουμ και ήδη με αυτά που λέγονται και έχουν λεχθεί προς το πρόσωπο μου,να μου έχουν προξενήσει ήδη ζημιά.Δεν είναι πρόβλημα μόνο από τις κλινικές που απειλούνται από εμάς κατά τα λεγόμενα τους.

Εγώ δεν έχω να προσθέσω κάτι άλλο τη λύση την ξέρω ποιά είναι,αλλά δυστυχώς θα μείνουμε στο ίδιο έργο θεατές.

Δεν πειράζει καλά να είμαστε,εύχομαι καλό καλοκαίρι και να μένει κάτι εδώ από τους παλιούς και όχι να θάβεται με το πέρασμα του χρόνου.

Αυτό θα είναι και η μεγαλύτερη ήττα αυτού του φόρουμ.

Η μεγαλύτερη ήττα του φόρουμ θα είναι όταν προσφέρουμε λάθος γνώση και πληροφορίες σε αυτούς που μπαίνουν για να πληροφορηθούν. Αυτό συνέβαινε κατά κόρον παλαιότερα και συμβαίνει λιγότερο (αλλά συμβαίνει) και τώρα. Εκεί είναι το ζουμί.

Τα περί ελευθερίας έκφρασης δεν θα τα επαναλάβω. Τον Oreo τον μπανάρανε στο εξωτερικό επειδή τόλμησε να κάνει μια ερώτηση. Εδώ η συζήτηση αρχίζει όχι όταν λέμε ότι οι φωτό του Αναστασάκη δεν είναι καλές και σκοτεινές αλλά ότι το κάνει σκόπιμα για να κοροϊδεύει. Υπάρχει χαοτική διαφορά νομίζω.

Ως εκ τούτου αφήστε τα μελοδραματικά και μπείτε στην ουσία μιας ουσιαστικής, σκληρής κριτικής, με τον «επαγγελματισμό» που αρμόζει σε έμπειρα μέλη κάποιας ηλικίας και εργασιακής εμπειρίας.

Τα περί μηνύσεων από ανώνυμους σε επώνυμους δεν ευσταθούν, αλλά φυσικά μπορείς να το ψάξεις και να το κυνηγήσεις αν θεωρείς ότι πρέπει.

Τέλος πρέπει να καταλάβεις ότι εδώ δεν είμαστε μια παλιοπαρέα με πάλιουρες και νέοπες και διαφορετικά δικαιώματα. Ίσα ίσα οι παλιοί πρέπει να είναι πιο διαλλακτικοί, πιο σοφοί, πιο συγκαταβατικοί και να δείχνουν το σωστό δρόμο. Χωρίς εγωισμούς αλλά με γνώμονα το καλό της κοινότητας.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εγω λέω να αφήσουμε τις μαλακίες με τις μηνύσεις ,και να βρούμε αλλιώς τη λύση να τελειώνουμε..να βρεθούμε και να παίξουμε φαπες όπως πιτσιρικάδες ..αντρικά να πούμε .:cool:χαχαχαχαχα
Τώρα οι κλινικές ,να κάτσουν στα αυγά τους και να αφήσουν τις μηνύσεις στην άκρη γτ αν θέλουν να το πάμε έτσι,να σβηστεί κάθε ποστ τους από αποτελέσματα και παρουσιάσεις,να μην υπάρχει καμία διαφήμιση τους πάλι στο φόρουμ και να διαγραφούν από εδώ για πάντα χωρίς να έχουν δικαίωμα προβολής τους εδω και τότε να πάμε δικαστικώς ..το μόνο που θα υπάρχει στο φόρουμ για αυτές θα είναι από ένα νήμα που θα εξηγεί τον λόγο μόνιμης διαγραφής τους και ότι κινήθηκε δικαστικά στα μέλη τα οποία εξέφρασαν παράπονα για χαμηλής ποιότητας αποτελέσματα..αν είναι σύμφωνοι ,ας γίνει ετσι

Αυτό είναι ήττα για το φόρουμ γιατί στερείς από το κοινό την ενημέρωση. Αν θέλω να επιλέξω αυτοκίνητο θέλω να διαβάσω test για όλες τις μάρκες που υπάρχουν στην αγορά και όχι για κάποιες συγκεκριμένες. Απορώ γιατί πρέπει να οδηγούμεθα σε τέτοια ακρότητα όταν η λύση είναι μπροστά στα μάτια μας και απαιτεί ελάχιστο κόπο.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αλλό που πολλά μέλη έχουν κουραστεί ή αγανακτήσει με την κατεύθυνση που έχει παρει το φόρουμ και δεν γράφουν ή αποχωρούν. Όπως και ο @Panos1982 ένα πολύ έμπειρο μέλος, αγανάκτησε με όσα βλέπει εδώ μέσα και είπε να αποχωρήσει όπως και άλλα παλιά μελη έχουν σταματήσει. Σύντομα θα ακολουθήσουν και άλλοι.

Ουδείς αναντικατάστατος και φυσικά δεν εξαιρώ τον εαυτό μου. Τα «περί κατεύθυνσης του φόρουμ» είναι ένα ωραίο τσιτάτο χωρίς ουσία. Το φόρουμ χρειάζεται περισσότερο από ποτέ μέλη που να μπορούν να γράφουν χωρίς φόβο αλλά (κυριότερο) χωρίς πάθος. Να βλέπουν την μεγάλη εικόνα και να μην χάνονται στις λεπτομέρειες, στα επουσιώδη και να παρασύρονται από τα συναισθήματα και τις αντιπάθειες τους. Η εμπειρία στις μμ θα έρθει γρήγορα, αυτά που προανέφερα είναι τα δύσκολα.
 

aeratos28

Just aeratos
Εσύ κουνά το κεφάλι σου να κάνει φραπέ γτ έχει και ζεστη ..και μην το παρατραβας ούτε εσύ,ούτε και όποιος άλλος με μηνύσεις κτλ ..γτ άμα ξινεσαι στην γκλίτσα του τσοπάνη λένε..θα στην καθίσει ο βλάχος...το νου σου .να δω μετά αγχοι και στεναχώριες...πφφφ και πφφφ θα το πηγαίνετε..σαν σκαστρα χωρίς σωληνάκι θα ακούγεται και εσυ..κουλι ντάουν μάγκα μου ,μην πάει αλλού το θέμα στο τέλος και το φυσάμε και δεν κρυώνει με τπτ...;)
Καποιοι αγχωθηκαν....αλλα γιατι;;; αφου ειστε κοσμιοι με

@CVIAL στο τελος εσυ θα την πληρωσεις. Οχι απο κλινικη αλλα απο τα μελη...
 

aeratos28

Just aeratos
Έλα μωρέ,θα το ξεπεράσουμε ,θα ζήσουμε και με αυτό αν χρειαστεί..όσο συνεχίζει να πετάγεται ο Χρηστάκης,ο καμαρώστε τον Τέο χλαπατσα,που έλεγε και ο φίλος μου Ζήκος ,θα έχουμε μανουρες..και δεν κάνει το τομάρι του και το παίζει και αλεπουδιαρης...μωρη γάτα καψαλή Χρηστάρα..
Αυτό είναι ήττα για το φόρουμ γιατί στερείς από το κοινό την ενημέρωση. Αν θέλω να επιλέξω αυτοκίνητο θέλω να διαβάσω test για όλες τις μάρκες που υπάρχουν στην αγορά και όχι για κάποιες συγκεκριμένες. Απορώ γιατί πρέπει να οδηγούμεθα σε τέτοια ακρότητα όταν η λύση είναι μπροστά στα μάτια μας και απαιτεί ελάχιστο κόπο.
 

vlafo

Well-Known Member
Η μεγαλύτερη ήττα του φόρουμ θα είναι όταν προσφέρουμε λάθος γνώση και πληροφορίες σε αυτούς που μπαίνουν για να πληροφορηθούν. Αυτό συνέβαινε κατά κόρον παλαιότερα και συμβαίνει λιγότερο (αλλά συμβαίνει) και τώρα. Εκεί είναι το ζουμί.

Τα περί ελευθερίας έκφρασης δεν θα τα επαναλάβω. Τον Oreo τον μπανάρανε στο εξωτερικό επειδή τόλμησε να κάνει μια ερώτηση. Εδώ η συζήτηση αρχίζει όχι όταν λέμε ότι οι φωτό του Αναστασάκη δεν είναι καλές και σκοτεινές αλλά ότι το κάνει σκόπιμα για να κοροϊδεύει. Υπάρχει χαοτική διαφορά νομίζω.

Ως εκ τούτου αφήστε τα μελοδραματικά και μπείτε στην ουσία μιας ουσιαστικής, σκληρής κριτικής, με τον «επαγγελματισμό» που αρμόζει σε έμπειρα μέλη κάποιας ηλικίας και εργασιακής εμπειρίας.

Τα περί μηνύσεων από ανώνυμους σε επώνυμους δεν ευσταθούν, αλλά φυσικά μπορείς να το ψάξεις και να το κυνηγήσεις αν θεωρείς ότι πρέπει.

Τέλος πρέπει να καταλάβεις ότι εδώ δεν είμαστε μια παλιοπαρέα με πάλιουρες και νέοπες και διαφορετικά δικαιώματα. Ίσα ίσα οι παλιοί πρέπει να είναι πιο διαλλακτικοί, πιο σοφοί, πιο συγκαταβατικοί και να δείχνουν το σωστό δρόμο. Χωρίς εγωισμούς αλλά με γνώμονα το καλό της κοινότητας.
Λάθος γνώση και πληροφορία δεν προσφέρεται και όποιος θέλει και ενδιαφέρεται να μάθει ξέρει που να τη βρει.
Ειδικά από τα έμπειρα μέλη προσφέρεται η σωστή προσέγγιση και πληροφορία.

Τα ξένα φόρουμ δεν είναι κριτήριο σύγκρισης, εμένα με ενδιαφέρει το δικό μας το μαγαζί και μόνο.
Η κριτική ήταν πάντα σωστή,αυστηρή,τεκμηριωμένη και πάντα κόσμια απο τα έμπειρα μέλη,αλλά οι απαντήσεις ήταν επιεικώς απαράδεκτες και ατεκμηρίωτες.
Ας σταματήσει αυτή η καραμέλα,εμένα δεν με καλύπτει καμία τέτοια απάντηση γιατί πολύ απλά δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα.
Τα περισσότερα μέλη ήταν κύριοι και όχι τραμπούκοι.Αυτό είναι μια πραγματικότητα και δεν αλλάζει και κυρίως ρεαλιστικό και όχι μελοδραματικό.

Όσον αφορά τα περί μηνύσεως δε μίλησα ποτέ για ανώνυμους(προφανώς δε στέκει)αλλά όταν αυτός μετατρέπεται σε επώνυμο.

Όταν μιλάμε και λέμε παλιούς,εννοούμε τα έμπειρα μέλη που γνωρίζουν και όχι αυτούς που είναι χρόνια εδώ μέσα.
Όπως αντίστοιχα υπάρχουν στον έξω κόσμο άτομα που επίσης γνωρίζουν πολλά για μμ και δεν είναι μέσα στο φόρουμ.

Αναφορικά με τις αντιπάθειες και το πάθος που λέγεται συνεχώς,δεν υπάρχει τίποτα τέτοιο ειδικά σε αυτούς τους λίγους που γίνεται η αναφορά,υπάρχει απλά ξεκάθαρη εικόνα,γνώση και επάρκεια για τη δουλειά κάποιου από το παρελθόν μέχρι τώρα που την μεταδίδουν μέσα στο φόρουμ και κανείς δεν μπορεί αυτό να το αλλάξει.
Αυτό είναι που πρέπει να λέγεται για το καλό της κοινότητας και όχι να τα μασάμε όπως κάνουν οι περισσότεροι εδώ μέσα.

Όταν γίνει κατανοητό ότι εμείς δε θέλουμε το γιατρό να τα πίνουμε μαζί του,ούτε αν μας αρέσει η φάτσα του ή η συμπεριφορά του,αλλά πάνω από όλα να είναι σωστός και επαγγελματίας και πάνω από όλα ηθικός και διάφανος,τότε θα γίνει κατανοητή και η συνεισφορά που ήδη έχει αποτυπωθεί για το καλό του φόρουμ.

Και αυτή η δοθείσα συνεισφορά δεν επιδέχεται αποδείξεις πλέον και διαπιστευτήρια.

Αυτά έχουν ήδη δοθεί και με το παραπάνω.
Άλλοι πρέπει να τα δώσουν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

F1ght3r

Well-Known Member
Εσείς που θέλετε προστασία υπάρχει VPN, κατεβάστε κάποιο VPN να μην μπορούν να βρούν το IP adress, εύκολο είναι.
Παλιά είχα τώρα όχι πλέον αλλα είναι easy.
Κανεις surf από ελλάδα και ip adress έχεις από Uganda.
 
Τελευταία επεξεργασία:

montecristo

Well-Known Member
Εσείς που θέλετε προστασία υπάρχει VPN, κατεβάστε κάποιο VPN να μην μπορούν να βρούν το IP adress, εύκολο είναι.
Παλιά είχα τώρα όχι πλέον αλλα είναι easy.
Κανεις surf από ελλάδα και ip adress έχεις από Uganda.
Συνήθως χρησιμοποιούσαμε το VPN για να κατεβάζουμε σπασμένα προγράμματα από thepiratebay κτλπ..Τώρα πλέον νομίζω θα αρχίσουν πολλοί να χρησιμοποιούν VPN για αλλαγή τοποθεσίας και όταν μπαίνουν στο φόρουμ. Ας μπει και στους κανόνες του φόρουμ ότι προτείνεται στα μέλη η χρήση VPN από χώρα της επιλογής τους για παν ενδεχόμενο χαχα
 

Xristos87

Well-Known Member
ολο αυτο π γινεται το βρισκω απολυτα φυσικλογικο!!

Απο την αταξια παμε σιγα σιγα να συμμαζευτουμε...

Παει να μπει μια ταξη στο φορουμ κ (παντα) βρισκονται οι πιο φασαριοζοι κ πιο ευνοουμενοι του φορουμ να διαμαρτυρονται...

Γραφουν κ ξανα γραφουν ασυνδετα πραγματα μεταξυ τους, κανοντας το ασπρο μαυρο, για να φτιαξουν ενα στορι π τους βολευει, να επιχειρηματολογησουν σε αυτο κ μετα να δαφνοστεφανωθουν!

γραφει ο εξαιρετος βλαφο
Η κριτική ήταν πάντα σωστή,αυστηρή,τεκμηριωμένη και πάντα κόσμια απο τα έμπειρα μέλη,αλλά οι απαντήσεις ήταν επιεικώς απαράδεκτες και ατεκμηρίωτες.

ο βλαφο π οτι εχει μαθει ειναι απο βιντεο κ φωτογραφιες κ ο,τι εχει πει ο Dr. Anastasakis k o Cvial (ο οποιος πραγματικα ασχλειται) το αναπαραγει χωρις να ξερεις τη βαση των λεγομενων του.

Προσπαθει να πεισει τωρα οτι εχει σωστη, τεκμηριωμενη θεση σε αυτα π γραφει. Ο ανθρωπος π δεν ηξερε να βγαλει το cv της μμ του κ να διαβασει το εξελακι το οποιο μαλιστα θεοποιει, ειρωνεια ε; Π δεν ξερει βασικα πραγματα οπως ποια ειναι τα διαλυματα π μπαινουν τα τθ, τι περιεχει η ενεση π μπαινει στο κεφαλι του για να μουδιασει κ πολλα αλλα βασικα της μμ....


Ανθρωποι χωρις γνωση π εκτειθονται απο ατομα με γνωση και "χανουν" μπροστα στο κοινο τους(μην ξεχναμε καποιοι νομιζουν οτι κανουν καριερα εδω μεσα ή εστω ζουν το ονειρο π δεν εκπληρωσαν πχ να γινουν γιατροι) προβαινουν σε ασχημους χαρακτηρισμους, σε βρωμικες κ υπουλες επιθεσεις, σε μειωση των ικανοτητων του αλλου κ αλλες αισχρες τακτικες για να υποστηριξουν το αστοχο αφηγημα τους (κ παραπλανητικο) κ να δειχθουν, οτι ξερουν καλυτερα...τι; την ιατρικη κ τη μμ ....ο εχω σπουδασει οικονομικα ετσι...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

JimKan1

Well-Known Member
ολο αυτο π γινεται το βρισκω απολυτα φυσικλογικο!!

Απο την αταξια παμε σιγα σιγα να συμμαζευτουμε...

Παει να μπει μια ταξη στο φορουμ κ (παντα) βρισκονται οι πιο φασαριοζοι κ πιο ευνοουμενοι του φορουμ να διαμαρτυρονται...

Γραφουν κ ξανα γραφουν ασυνδετα πραγματα μεταξυ τους, κανοντας το ασπρο μαυρο, για να φτιαξουν ενα στορι π τους βολευει, να επιχειρηματολογησουν σε αυτο κ μετα να δαφνοστεφανωθουν!

γραφει ο εξαιρετος βλαφο


ο βλαφο π οτι εχει μαθει ειναι απο βιντεο κ φωτογραφιες κ ο,τι εχει πει ο Dr. Anastasakis k o Cvial (ο οποιος πραγματικα ασχλειται) το αναπαραγει χωρις να ξερεις τη βαση των λεγομενων του.

Προσπαθει να πεισει τωρα οτι εχει σωστη, τεκμηριωμενη θεση σε αυτα π γραφει. Ο ανθρωπος π δεν ηξερε να βγαλει το cv της μμ του κ να διαβασει το εξελακι το οποιο μαλιστα θεοποιει, ειρωνεια ε; Π δεν ξερει βασικα πραγματα οπως ποια ειναι τα διαλυματα π μπαινουν τα τθ, τι περιεχει η ενεση π μπαινει στο κεφαλι του για να μουδιασει κ πολλα αλλα βασικα της μμ....


Ανθρωποι χωρις γνωση π εκτειθονται απο ατομα με γνωση και "χανουν" μπροστα στο κοινο τους(μην ξεχναμε καποιοι νομιζουν οτι κανουν καριερα εδω μεσα ή εστω ζουν το ονειρο π δεν εκπληρωσαν πχ να γινουν γιατροι) προβαινουν σε ασχημους χαρακτηρισμους, σε βρωμικες κ υπουλες επιθεσεις, σε μειωση των ικανοτητων του αλλου κ αλλες αισχρες τακτικες για να υποστηριξουν το αστοχο αφηγημα τους (κ παραπλανητικο) κ να δειχθουν, οτι ξερουν καλυτερα...τι; την ιατρικη κ τη μμ ....ο εχω σπουδασει οικονομικα ετσι...
ελα φιλε κουραζεις κι εσυ, που οτι εχει μαθει ο Χ η ο Ψ ειναι απο τον Αναστασακη, γελανε και οι πετρες.

Forum υπαρχουν και αλλα εκει εξω οπως και γιατροι αμετρητοι και δοξα το θεο υπαρχει και το internet να μαθεις οτι θες, φιλικη συμβουλη βρες να ασχοληθεις με κατι αλλο απο το να περνας τοσο χρονο εδω μεσα, και οχι μονο εσυ.
 

oreo

Well-Known Member
Ο ανθρωπος π δεν ηξερε να βγαλει το cv της μμ του κ να διαβασει το εξελακι το οποιο μαλιστα θεοποιει, ειρωνεια ε; Π δεν ξερει βασικα πραγματα οπως ποια ειναι τα διαλυματα π μπαινουν τα τθ, τι περιεχει η ενεση π μπαινει στο κεφαλι του για να μουδιασει κ πολλα αλλα βασικα της μμ....
Ξέρεις εσύ τι είχαν τα διαλύματα που σου τα έσκασε ο αναισθησιολόγος και αμφιβάλλω αν είδες τα πόδια του γιατρού, απο τον ύπνο που έριξες. Και playback να σου είχε την φωνή απο άλλη μεταμόσχευση, χαμπάρι δεν θα έπαιρνες. Θα σου πω όμως τι σου έριξαν και βλέπεις δράκους και λες ασυναρτησίες. Λίγο απο Lucy in the Sky with Diamonds ;)
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Ξέρεις εσύ τι είχαν τα διαλύματα που σου τα έσκασε ο αναισθησιολόγος και αμφιβάλλω αν είδες τα πόδια του γιατρού, απο τον ύπνο που έριξες. Και playback να σου είχε την φωνή απο άλλη μεταμόσχευση, χαμπάρι δεν θα έπαιρνες. Θα σου πω όμως τι σου έριξαν και βλέπεις δράκους και λες ασυναρτησίες. Λίγο απο Lucy in the Sky with Diamonds ;)
Μπορω να του πως εγω με το νι και με το σιγμα και να σου απαντησει, όμως.
Λυνετε πολυ ευκολα αυτο βλεπεις.

Δεν σταματατε τις ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ επιθεσεις -διότι δεν βλέπω επιχειρήματα- ειδικα όταν ειστε 10 εναντιον ενος (τερμα λάθος) και να επικεντρωθείτε στο ζουμι που συζηταει ο @CVIAL?
Πρόταση προς όλες τις πλευρες.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ειδικά από τα έμπειρα μέλη προσφέρεται η σωστή προσέγγιση και πληροφορία.
Όχι πάντα. Έχω αρκετά παραδείγματα κεφαλιών που έχουν κάνει μμ, έχω δει τι έχει γραφτεί στο νήμα τους και τα έχω δει από κοντά στα cons.
Τα ξένα φόρουμ δεν είναι κριτήριο σύγκρισης, εμένα με ενδιαφέρει το δικό μας το μαγαζί και μόνο.
Η κριτική ήταν πάντα σωστή,αυστηρή,τεκμηριωμένη και πάντα κόσμια απο τα έμπειρα μέλη,αλλά οι απαντήσεις ήταν επιεικώς απαράδεκτες και ατεκμηρίωτες.
Ας σταματήσει αυτή η καραμέλα,εμένα δεν με καλύπτει καμία τέτοια απάντηση γιατί πολύ απλά δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα.
Τα περισσότερα μέλη ήταν κύριοι και όχι τραμπούκοι.Αυτό είναι μια πραγματικότητα και δεν αλλάζει και κυρίως ρεαλιστικό και όχι μελοδραματικό.
Στην αρχή ναι. Κάποια στιγμή το πάθος για κόντρα σε κάθε νήμα του γιατρού (το έχει επισημάνει και ο Vdupa) χτύπησε κόκκινο. Δεν αμφιβάλω ότι πολλά από αυτά που γράφτηκαν ήταν αληθή, ξεπεράστηκαν όμως πολλές κόκκινες γραμμές μεταξύ πραγματικότητας και υπόθεσης (πχ να θυμίσω τις περίφημες δηλώσεις του Γιώργου περί τόπικ στο νήμα του Τολ ο οποίος τουλάχιστον αποδέχτηκε το λάθος του).
Αναφορικά με τις αντιπάθειες και το πάθος που λέγεται συνεχώς,δεν υπάρχει τίποτα τέτοιο ειδικά σε αυτούς τους λίγους που γίνεται η αναφορά,
Ίδε ανωτέρω

υπάρχει απλά ξεκάθαρη εικόνα,γνώση και επάρκεια για τη δουλειά κάποιου από το παρελθόν μέχρι τώρα που την μεταδίδουν μέσα στο φόρουμ και κανείς δεν μπορεί αυτό να το αλλάξει.
Αυτό είναι που πρέπει να λέγεται για το καλό της κοινότητας και όχι να τα μασάμε όπως κάνουν οι περισσότεροι εδώ μέσα.
Το μάσημα είναι ένα γενικότερο φαινόμενο ανάλογα με τις συμπάθειες/αντιπάθειες και λίγο πολύ διαπερνά όλα τα νήματα. Αυτό που έχει σημασία είναι σε κάθε νήμα η κριτική να γίνεται με σωστές παρατήρησεις και με σωστά κριτήρια.
 

aeratos28

Just aeratos
Για καθηστε λίγο ρε μάγκες..γτ το πάει αλλού ο γιατρός και Ραντανπλάν ο Χρηστάκης από πίσω..εσύ cvial,πιστεύεις ότι οι ερωτήσεις που του έχουν γίνει του Αναστασάκη ,πέραν όσων έχουμε πει όταν τσακωνόμαστε,δεν είναι σωστές? Είχαμε κάπου λάθος και για τις πυκνότητες και για τον τρόπο αντιμετώπισης των περιστατικών του?
Όχι πάντα. Έχω αρκετά παραδείγματα κεφαλιών που έχουν κάνει μμ, έχω δει τι έχει γραφτεί στο νήμα τους και τα έχω δει από κοντά στα cons.

Στην αρχή ναι. Κάποια στιγμή το πάθος για κόντρα σε κάθε νήμα του γιατρού (το έχει επισημάνει και ο Vdupa) χτύπησε κόκκινο. Δεν αμφιβάλω ότι πολλά από αυτά που γράφτηκαν ήταν αληθή, ξεπεράστηκαν όμως πολλές κόκκινες γραμμές μεταξύ πραγματικότητας και υπόθεσης (πχ να θυμίσω τις περίφημες δηλώσεις του Γιώργου περί τόπικ στο νήμα του Τολ ο οποίος τουλάχιστον αποδέχτηκε το λάθος του).

Ίδε ανωτέρω


Το μάσημα είναι ένα γενικότερο φαινόμενο ανάλογα με τις συμπάθειες/αντιπάθειες και λίγο πολύ διαπερνά όλα τα νήματα. Αυτό που έχει σημασία είναι σε κάθε νήμα η κριτική να γίνεται με σωστές παρατήρησεις και με σωστά κριτήρια.
 

Chris34

Well-Known Member
Πρέπει να υπάρχει ένα όριο στον αριθμό των posts των κλινικών. Στα πρόσφατα νήματα ΠΑΝΤΑ υπάρχουν 2-3 του Αναστ****η.
Δεν γίνεται από καμία άλλη κλινική αυτό οι υπόλοιπες ενημερώνουν για νέα προσφορές και ενδεικτικά κάποια αποτελέσματα.
Εδώ γίνεται υπερπροβολη μιας συγκεκριμένης κλινικής.
Επίσης όλα τα μέλη μιλάνε και μιλούσαν πάντα όπως ήθελαν για τα αποτελέσματα οποιασδήποτε κλινικής (εντός φυσιολογικών ορίων).
Από τη στιγμή που μπήκε ο συγκεκριμένος γιατρός άρχισαν συνεχόμενες υποδείξεις και υπονοούμενα για μηνύσεις με αποτέλεσμα άλλοι να μην γράφουν καθόλου και άλλοι ελάχιστα.
Αυτή είναι η ήττα που βλέπω εγώ στο φόρουμ.
Άλλαξαν πράγματα που βολεύουν μια συγκεκριμένη κλινική.
Όριο στα ποστ των κλινικών. Γίνεται κατάχρηση ώστε να είναι στα πρώτα νήματα συνεχώς και να παίρνει τη μέγιστη προβολή.
Αν συνεχίσει η πιθανότητα μηνύσεων απέναντι στα μέλη θα πρότεινα απαγόρευση όλων των κλινικών καθώς όλες οι κλινικές ενδιαφέρονται για την πώληση και όχι να μας εκπαιδεύσουν.
Όπως ήταν και πιο παλιά από ότι έχω δει.
Καλή συνέχεια.
 

gregkont13

Verified MM member
Ανθρωποι χωρις γνωση π εκτειθονται απο ατομα με γνωση και "χανουν" μπροστα στο κοινο τους(μην ξεχναμε καποιοι νομιζουν οτι κανουν καριερα εδω μεσα ή εστω ζουν το ονειρο π δεν εκπληρωσαν πχ να γινουν γιατροι) προβαινουν σε ασχημους χαρακτηρισμους, σε βρωμικες κ υπουλες επιθεσεις, σε μειωση των ικανοτητων του αλλου κ αλλες αισχρες τακτικες για να υποστηριξουν το αστοχο αφηγημα τους (κ παραπλανητικο) κ να δειχθουν, οτι ξερουν καλυτερα...τι; την ιατρικη κ τη μμ ....ο εχω σπουδασει οικονομικα ετσι...

Ναι όλοι είχαμε όνειρο να γίνουμε γιατροί μμ. Δεν είναι και νευροχειρουργική... Ωστόσο, εσύ βλέπω είχες όνειρο να γίνεις υπάλληλος...

Αναρωτίεμαι τι έχεις σπουδάσει εσύ...
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Όχι πάντα. Έχω αρκετά παραδείγματα κεφαλιών που έχουν κάνει μμ, έχω δει τι έχει γραφτεί στο νήμα τους και τα έχω δει από κοντά στα cons.

Στην αρχή ναι. Κάποια στιγμή το πάθος για κόντρα σε κάθε νήμα του γιατρού (το έχει επισημάνει και ο Vdupa) χτύπησε κόκκινο. Δεν αμφιβάλω ότι πολλά από αυτά που γράφτηκαν ήταν αληθή, ξεπεράστηκαν όμως πολλές κόκκινες γραμμές μεταξύ πραγματικότητας και υπόθεσης (πχ να θυμίσω τις περίφημες δηλώσεις του Γιώργου περί τόπικ στο νήμα του Τολ ο οποίος τουλάχιστον αποδέχτηκε το λάθος του).

Ίδε ανωτέρω


Το μάσημα είναι ένα γενικότερο φαινόμενο ανάλογα με τις συμπάθειες/αντιπάθειες και λίγο πολύ διαπερνά όλα τα νήματα. Αυτό που έχει σημασία είναι σε κάθε νήμα η κριτική να γίνεται με σωστές παρατήρησεις και με σωστά κριτήρια.
Άντε πάλι .... Είπα ότι ήμουν σίγουρος ότι ήταν τοπικ αλλά και αν δεν ήταν οι φωτός είναι παραπλανητικές όπως και να χει για αυτό και υπάρχει αυτή η αμφιβολία.... Μην λέμε ανακρίβειες.... Ο τολ ζήτησε συγνώμη για την λάθος εκτίμηση λέει τοπικ ... Όχι ότι θεωρεί σωστές τις φωτός .... Και σε ρώτησα και εκεί και δεν απάντησες ...οι φωτός και τα βίντεο σου έτσι θα είναι και εσένα ; Επειδή δεν τα κατακρίνεις και τα δικαιολογεις από πάνω γιατί βγαίνουν έτσι επειδή ξέρεις την αίθουσα και έχεις πάει και το φως είναι έτσι και αλλιώς αλλά δεν μας λες ότι συμβαίνει μόνο στο ΜΕΤΑ και τα στορια έχουν χαλάσει στα παράθυρα.....
 

Kostas97

Well-Known Member
Εχουμε φαει πολυ χρονο στον Αναστασακη που επι της ουσιας σε σχεση με τις υπολοιπες κλινικες με παρουσια εδω, εχει τις πληρεστερες παρουσιασεις σε επιπεδο φωτογραφιων κλπ.
Εγω ακομα περιμενω να δω ποτε θα κανουν εμφανιση αλλες κλινικες με αντιστοιχο υλικο... Ποσο μαλλον οσοι απο το φορουμ πηραν την τοπ διαφημιση.
Το θεωρω αγενεια εκ μερους τους οταν απο το φορουμ κερδισαν επι της ουσιας πελατες... να μην εμφανιζονται να πουνε ουτε ενα "Γεια"!!!!
 
Μπλουζα