The curious case of Oreo

ManCyprus87

Well-Known Member

εδω εισαι
Πραγματικά, αποτελέσματα για σεμινάριο από τον Dr. Freitas.
Σούπερ φυσικότητα και ομοιογένεια, που δύσκολα μπορεί να καταλάβει το κοινό μάτι ότι έγινε ΜΜ.
Κάπου διάβασα στην παρουσιάση του συγκεκριμένου ότι έκανε εξαγωγή 2030 και ιmplantation 2600.
Παίζει με splitting ο Dr. Freitas αν γνωρίζει κανείς;
Αν έχεις υπόψη σου και άλλα ανεξάρτητα φίλε @JimKan1 από τον Dr. Freitas, ρίξε αν θες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

JimKan1

Well-Known Member
Πραγματικά, αποτελέσματα για σεμινάριο από τον Dr. Freitas.
Σούπερ φυσικότητα και ομοιογένεια, που δύσκολα μπορεί να καταλάβει το κοινό μάτι ότι έγινε ΜΜ.
Κάπου διάβασα στην παρουσιάση του συγκεκριμένου ότι έκανε εξαγωγή 2030 και ιmplantation 2600.
Παίζει με splitting ο Dr. Freitas αν γνωρίζει κανείς;
Αν έχεις υπόψη σου και άλλα ανεξάρτητα φίλε @JimKan1 από τον Dr. Freitas, ρίξε αν θες.
Ισπανικο forum ειναι γεματο και εχει και καποια στο hairrestorationnetwork, οτι καλο βλεπω εννοειται το ριχνω και πιστευω αυτο ταιριαζει γαντι στην περιπτωση του oreo. Το σκεφτεσαι για εκει φιλε;
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Ισπανικο forum ειναι γεματο και εχει και καποια στο hairrestorationnetwork, οτι καλο βλεπω εννοειται το ριχνω και πιστευω αυτο ταιριαζει γαντι στην περιπτωση του oreo. Το σκεφτεσαι για εκει φιλε;
Προσωπική ταπεινή μου άποψη φίλε @JimKan1:
Η φυσικότητα στη χερλαιν που κάνει ο Dr. Freitas είναι από τις καλύτερες που έχω δει.
Επιλέγει τα κατάλληλα grafts σε πάχος και λάμψη, και τα τοποθετεί με τέτοιο τρόπο διαβαθμίζοντας ορθά την πυκνότητα από το transition στο defined zone, κάτι το οποίο βοηθά στη φυσικότητα και στην ομοιογένεια πολύ.
Είναι μεγάλη πρόκληση..
 

aeratos28

Just aeratos
Αφού είπα πιο κάτω ρε συ ότι δεν έχει καν πρόβλημα ο μπισκοτος.απλα παρατήρησα τα oreo δίπλα και σκέφτηκα ότι έβγαλε φωτό με την οικογένειά του μαζί..χαχαχααχαχαχχααχα, όλο το σόι,γτ το βλέπω γεμάτο το ράφι με οreo:D
Τα oreo μπισκοτα σχολιάζεις;;;;; ή ότι το υποφαινόμενο κεφάλι έχει ποστάρει φωτο σε φορουμ που ασχολείται με την αλωπεκία;;;;;;;;;:p:p:p:p:p:p
 

Marios1982

Well-Known Member
Προσωπική ταπεινή μου άποψη φίλε @JimKan1:
Η φυσικότητα στη χερλαιν που κάνει ο Dr. Freitas είναι από τις καλύτερες που έχω δει.
Επιλέγει τα κατάλληλα grafts σε πάχος και λάμψη, και τα τοποθετεί με τέτοιο τρόπο διαβαθμίζοντας ορθά την πυκνότητα από το transition στο defined zone, κάτι το οποίο βοηθά στη φυσικότητα και στην ομοιογένεια πολύ.
Είναι μεγάλη πρόκληση..
Εγώ πάντως που βλέπω τα βιντεάκια και των τριών, δε βλέπω διάφορες στη φυσικότητα της hairline. Πιστεύω πιο πολύ παίζει ρόλο το πάχος της μαμάς τρίχας για τη φυσικότητα. Αυτή δηλαδή που έχουν πιο λεπτό μαλλί φαίνεται πιο καλά. Μπορεί να κάνω κ λάθος αλλά στα μάτια μου δε διακρίνω διαφορές καλλιτεχνικής φύσεως των γιατρών
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μάριε είπες μια μεγάλη αλήθεια. Σε πολύ καλούς γιατρούς το 70% του αποτελέσματος (ως προς την φυσικότητα) εξαρτάται από τα χαρακτηριστικά του καθενός (πάχος τρίχας, ίσια/σπαστή, ύπαρξη ή όχι υπολλείματος hairline, φίνα, κλπ).
 

Gianney

Well-Known Member
Σε αυτό δεν έχεις και άδικο αλλά από την άλλη αυτοι με το λεπτό μαλλί θα δυσκολευτουν στην κάλυψη και σε πυκνοτητες.Ευχη και κατάρα δηλ
Εγώ πάντως που βλέπω τα βιντεάκια και των τριών, δε βλέπω διάφορες στη φυσικότητα της hairline. Πιστεύω πιο πολύ παίζει ρόλο το πάχος της μαμάς τρίχας για τη φυσικότητα. Αυτή δηλαδή που έχουν πιο λεπτό μαλλί φαίνεται πιο καλά. Μπορεί να κάνω κ λάθος αλλά στα μάτια μου δε διακρίνω διάφορες καλλιτεχνικής φύσεως των γιατρών
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Και μένα Μ αρέσει πολύ και ο σχεδιασμός που κάνει.Σε λάμψη τι εννοείς;
Τα μονότριχα που τοποθετούνται στην πρώτη σειρά του transition zone της χερλαιν είναι καλύτερα να μην έχουν έντονη λάμψη.
Τέτοια μονότριχα μπορούν να βρεθούν στις περιοχές πίσω και πάνω από το αυτί, και όχι από την occipital.
Σε αυτές τις περιοχές τα μονότριχα έχουν ιδανικά χαρακτηριστικά για χερλαιν όσο αφορά τη λάμψη, πάχος και το ρυθμό ανάπτυξης τους, συμβάλλοντας έτσι στη φυσικότητα.
 

Marios1982

Well-Known Member
Τα μονότριχα που τοποθετούνται στην πρώτη σειρά του transition zone της χερλαιν είναι καλύτερα να μην έχουν έντονη λάμψη.
Τέτοια μονότριχα μπορούν να βρεθούν στις περιοχές πίσω και πάνω από το αυτί, και όχι από την occipital.
Σε αυτές τις περιοχές τα μονότριχα έχουν ιδανικά χαρακτηριστικά για χερλαιν όσο αφορά τη λάμψη, πάχος και το ρυθμό ανάπτυξης τους, συμβάλλοντας έτσι στη φυσικότητα.
Οι τοπ γιατροί θεωρείς ακολουθούν όλοι αυτή την τεχνικη; Η αν το ζητήσει ο ασθενής, είναι τοσο δύσκολο να το κάνουν αν δεν το συνηθίζουν; Γενικά είχε ανοιχτεί πρόσφατα και μια κουβέντα για την καλλιτεχνική φύση.. κ μετά για το cherry picking κλπ. Μιλώντας για τους τρεις κορυφαίους της fue είναι δυνατόν να ακολουθεί κάποιος διαφορετική τεχνική με καλύτερα αποτελέσματα; Αφού ίδια σχολη είναι όλη.. τέλος, η γνώμη του ασθενή δεν παίζει ρόλο; Δεν κατευθύνει τον γιατρό; Το θέμα hairline εμένα με έχει προβληματίσει αρκετά. Όχι τόσο στο σχεδιασμό, αλλά όσο στην καλλιτεχνικότητα που επικαλείστε πολλοί, αλλά όσα βίντεο κ να δω μεταξύ των τριών, δεν μπορώ να την καταλάβω..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

alex7

Well-Known Member
Οι τοπ γιατροί θεωρείς ακολουθούν όλοι αυτή την τεχνικη; Η αν το ζητήσει ο ασθενής, είναι τοσο δύσκολο να το κάνουν αν δεν το συνηθίζουν; Γενικά είχε ανοιχτεί πρόσφατα και μια κουβέντα για την καλλιτεχνική φύση.. κ μετά για το cherry picking κλπ. Μιλώντας για τους τρεις κορυφαίους της fue είναι δυνατόν να ακολουθεί κάποιος διαφορετική τεχνική με καλύτερα αποτελέσματα; Αφού ίδια σχολη είναι όλη.. τέλος, η γνώμη του ασθενή δεν παίζει ρόλο; Δεν κατευθύνει τον γιατρό; Το θέμα hairline εμένα με έχει προβληματίσει αρκετά. Όχι τόσο στο σχεδιασμό, αλλά όσο στην καλλιτεχνικότητα που επικαλείστε πολλοί, αλλά όσα βίντεο κ να δω μεταξύ των τριών, δεν μπορώ να την καταλάβω..
Έχει και μυστικά το επάγγελμα .Σιγά μη σας τα μάθουν οι κορυφαίοι γιατροί .Μετά τι θα κάνουν;
 

witcher

Well-Known Member
Μακάρι να είχαν όλοι εδώ μέσα το "πρόβλημα" σου φίλε oreo..Τι να πουν και άλλοι με DUPES-BUPES, περιορισμένες δότριες που δεν φτάνουν να καλύψουν το πρόβλημα τους, μεγάλα norwood, επιθετικές μορφές αραιωσης σε μικρές ηλικίες, με λεπτές τρίχες κτλπ....Θα βλέπουν την περίπτωση σου και θα γελάνε.. :p
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Οι τοπ γιατροί θεωρείς ακολουθούν όλοι αυτή την τεχνικη; Η αν το ζητήσει ο ασθενής, είναι τοσο δύσκολο να το κάνουν αν δεν το συνηθίζουν; Γενικά είχε ανοιχτεί πρόσφατα και μια κουβέντα για την καλλιτεχνική φύση.. κ μετά για το cherry picking κλπ. Μιλώντας για τους τρεις κορυφαίους της fue είναι δυνατόν να ακολουθεί κάποιος διαφορετική τεχνική με καλύτερα αποτελέσματα; Αφού ίδια σχολη είναι όλη.. τέλος, η γνώμη του ασθενή δεν παίζει ρόλο; Δεν κατευθύνει τον γιατρό; Το θέμα hairline εμένα με έχει προβληματίσει αρκετά. Όχι τόσο στο σχεδιασμό, αλλά όσο στην καλλιτεχνικότητα που επικαλείστε πολλοί, αλλά όσα βίντεο κ να δω μεταξύ των τριών, δεν μπορώ να την καταλάβω..
Προσωπικά φίλε Μάριε, πολύ λίγους γιατρούς βλέπω να εφαρμόζουν όλα αυτά που πρέπει ώστε να φαίνεται φυσική μια χερλαιν και να δένει με τα υπόλοιπα μαλλιά αρμονικά, και να μην κάνει μπαμ από το χιλιόμετρο ότι κάποιος έκανε ΜΜ.
Τα "ριγαρισμένα" χερλαιν είναι συχνό φαινόμενο..
Στην προσπάθεια πολλές φορές να κάνουν πυκνή χερλαιν την μετατρέπουν σε "ριγαρισμένη" και αφύσικη, και αντίστροφα στην προσπάθεια τους να κάνουν φυσική χερλαιν χάνουν σε πυκνότητα.
Για να επιτευχθεί και η φυσικότητα και η πυκνότητα την ίδια ώρα απαιτούνται ασσυμετρίες στις πρώτες σειρές του transition zone, και η πυκνότητα να αυξάνεται-διαβαθμίζεται καθώς πηγαίνουμε στις πίσω σειρές και στο defined zone.
 

oreo

Well-Known Member

εδω εισαι
Συμφωνώ τα έχω ξεσκονίσει αυτά, είναι απο αυτά που ταιριάζουν στην φάση μου :)
 
Μπλουζα