Συζήτηση για το φόρουμ και το μέλλον του

Aldo

Well-Known Member
Ο cvial έχει την καλή διάθεση σίγουρα, επιπλέον θα υπάρξουν αρκετά παιδιά που θα θέλουν να δουν τη δουλειά έγινε στο κεφάλι τους. Στο τέλος θα μπλέξει ο mod. Δεν το αναλύω αυτό βεβαίως τώρα, αλλά σίγουρα θα μπλέξει.
Και ποιος σου λέει ότι δε θα πηγαίνει εκεί περιστατικό επιλεγμένο από τις κλινικές …
Προφανώς κ έχει όλη την καλή διάθεση ο άνθρωπος απλά δεν είμαι βεβαιος για το αν ειανι βιώσιμη ως λύση .

Κ εδώ θα συνεχίζεται το harvesting..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bobby

Well-Known Member
Εγώ που έχω υπάρξει εκπαιδευτικός λοιπόν μπορώ να σας πω με βεβαιότητα πως σε σχεδον όλους εκεινους που τα ξέραν όλα (νόμιζαν) δε μπόρεσα να τους βοηθήσω να φτάσουν στο επίπεδο που φτάσαν άλλοι που ήρθαν αρχάριοι .
Ξέρεις αυτός που είναι γεμάτος/γαματος δεν έχει χώρο για αλλα …
Αυτό δε σημαίνει βέβαια ότι αυτοι στους οποίους αναφέρεστε ανήκουν στη παραπάνω κατηγορία!
Θα συμπλήρωνα "αυτός που νομίζει οτι είναι γεμάτος/γαματος δεν έχει χώρο για άλλα …"
 

bobby

Well-Known Member
Οι παρουσιάσεις το τελευταίο διάστημα (με την βοήθεια των αγαπητών πρωτεϊνούχων αυγών).

  1. Να εδώ ο Μιχάλης όταν πρωτοήρθε στην κλινική μας.
  2. Επειδή είμαστε γαμάτοι καταφέραμε να εξάγουμε κάθε safe τριχοθυλάκιο , αλλά δυστυχώς δεν μπορούμε να μοιραστούμε στοιχεία, διότι ως μη ιατροί είστε ακατάλληλοι να τα ερμηνεύσετε.
  3. Η υπεργαματοσύνη μας φαίνεται σε αυτή την φώτο που ο Μιχάλης απέκτησε μαλλιά και χτύπησε το γκομενάκι
Τα μέλη απορούν, σπάνε το κεφάλι τους, απάντηση επι της μετ δεν παίρνουν, οπότε αρχίζουν τα σχόλια.
Αρνητικά σχόλια χωρίς την επίδειξη αστυνομικής ταυτότητας, απολυτηρίου στρατού και συστάσεις εργοδοτών της τελευταίας 10 ετίας, δεν γίνονται δεκτά, οπότε το νήμα κλειδώνεται αφού έχει βομβαρδιστεί.

Μενουν φιμωμένα τα
αυγουλάκια τα καημένα.
Έπος...................................................................................................................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

oreo

Well-Known Member
Και ποιος σου λέει ότι δε θα πηγαίνει εκεί περιστατικό επιλεγμένο από τις κλινικές …
Προφανώς κ έχει όλη την καλή διάθεση ο άνθρωπος απλά δεν είμαι βεβαιος για το αν ειανι βιώσιμη ως λύση .

Κ εδώ θα συνεχίζεται το harvesting..
Δεν παίζονται ρε φίλε, έχεις κοιτάξει τα reviews τους απο περιέργεια. 5 αστέρια γιατί ήταν ευγενικό το προσωπικό και αισθάνθηκε οτι τον πρόσεξαν στην μετ ο πελατάκος.... αυτό στο άψε σβήσε πρίν κρυώσει το κεφάλι. Για δες πόσοι έγραψαν στο εξάμηνο , στο χρόνο, όταν τέλος παντων έχει ολοκληρωθεί το αποτέλεσμα. Bingo !!!!! Ο κόσμος είναι βαθιά νυχτωμένος εκτός φόρουμ. Δυστυχώς και να μην είσαι νυχτωμένος την πατάς γιατί μπορεί να παρασυρθείς. Μεγάλη ρουφιάνα η ελπίδα της αλλαγής.
 

Aldo

Well-Known Member
Δεν παίζονται ρε φίλε, έχεις κοιτάξει τα reviews τους απο περιέργεια. 5 αστέρια γιατί ήταν ευγενικό το προσωπικό και αισθάνθηκε οτι τον πρόσεξαν στην μετ ο πελατάκος.... αυτό στο άψε σβήσε πρίν κρυώσει το κεφάλι. Για δες πόσοι έγραψαν στο εξάμηνο , στο χρόνο, όταν τέλος παντων έχει ολοκληρωθεί το αποτέλεσμα. Bingo !!!!! Ο κόσμος είναι βαθιά νυχτωμένος εκτός φόρουμ. Δυστυχώς και να μην είσαι νυχτωμένος την πατάς γιατί μπορεί να παρασυρθείς. Μεγάλη ρουφιάνα η ελπίδα της αλλαγής.
Μαν μου εγώ τα ξέρω, το ίδιο έκανα κ εγώ μόνο που ξεκαθάρισα πως θα κάνω update στο δωδεκάμηνο …. Όπως και έκανα !
Ε την συνέχει την ξέρετε χαχαχα

Ο άλλος έδειξε το στριπ του και τον πήγε δικαστήριο ο Αναστασάκης, τι συζητάμε τώρα .
 

le2der

Active Member
Ας στηρίξουμε όλοι την προσπάθεια με τα verified περιστατικά και στην πορεία διορθώνουμε και αναπροσαρμόζουμε όπου χρειαστεί . Να γίνει η αρχή και θα συμπαρασυρθούν όλοι . Σκεφτείτε να φτάσουμε σε ένα ικανοποιητικό αριθμό πετυχημένων/αποτυχημένων περιστατικών ανά κλινική το οποίο θα είναι και στατιστικά μετρήσιμο/ συγκρίσιμο !! Ας ανεβάζουν όσα περιστατικά θέλουν οι κλινικές μετά , θα έχουν ουσιαστικά αχρηστευτεί
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ο cvial έχει την καλή διάθεση σίγουρα, επιπλέον θα υπάρξουν αρκετά παιδιά που θα θέλουν να δουν τη δουλειά έγινε στο κεφάλι τους. Στο τέλος θα μπλέξει ο mod. Δεν το αναλύω αυτό βεβαίως τώρα, αλλά σίγουρα θα μπλέξει.

Θεωρητικά έχεις δίκιο. Αν βάλεις τα νούμερα κάτω όμως η εικόνα δείχνει άλλα. Σε 1 χρόνο με τον Λορενζο έχω δει 60 κεφάλια, τουλάχιστον 20 από αυτά αφορούν περιστατικά που κάνουν ανεξάρτητες παρουσιάσεις. Αυτά σε 3 μέρες (Κυριακές), περίπου 6 ώρες την φορά. Δεν μιλάμε μόνο για verification αλλά και για πλήρη ανάλυση των περιστατικών. Αυτό σημαίνει ότι αν αφιερώσω 2 ακόμα πρωινά (Σ ή Κ) τον χρόνο μπορώ μα κάνω verify άλλα 60 αφού το verify παίρνει πολύ λιγότερο χρόνο από το cons. Αν προσθέσεις και αυτά που θα συνεχίσω να βλέπω στα cons με Λορενζο βάλε άλλα 20, το σύνολο 80.

Για πες μου έχουμε μέσα σε ένα χρόνο 80 ανεξάρτητα περιστατικά που παρουσιάζουν; Όχι. Άρα είναι απολύτως εφικτό το εγχείρημα και ανοιχτό προς όλους.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Και ποιος σου λέει ότι δε θα πηγαίνει εκεί περιστατικό επιλεγμένο από τις κλινικές …
Προφανώς κ έχει όλη την καλή διάθεση ο άνθρωπος απλά δεν είμαι βεβαιος για το αν ειανι βιώσιμη ως λύση .

Κ εδώ θα συνεχίζεται το harvesting..

Και ποιος σου λέει ότι εγώ θα κάνω verify ότι κολυμπάει και πετάει. Μόνο ανεξάρτητα που ξεκινάνε να παρουσίαζουν from day 1. Τίποτα άλλο.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αν όντως προχωρήσει η ιδέα με το "verified", όντως είναι μια πολύ Καλή ιδέα αυτό με την δημιουργία μιας επιτροπής που θα αξιολογεί τα αποτελέσματα και να υπάρχουν και αναπληρωματικά μέλη της επιτροπής σε περίπτωση απουσίας μελών της επιτροπής. Έτσι θα αποφευχθούν και τυχόν παράπονα ότι συγκεκριμένες κλινικές ή γιατροί ευνοούνται και αβαντάρονται σε βάρος άλλων ή οτι δεν υπάρχει η ιδια αυστηρότητα στα περιστατικά και σίγουρα μια πολυφωνία και εναλλαγή απόψεων μεταξύ της επιτροπής θα βοηθήσει στη λήψη σωστών αποφάσεων.

Επίσης το verified να μη θεωρείται πανάκεια όπως λες. Καθώς μπορεί κάποια μέλη παρότι κάνουν μια παρουσίαση στα σωστά πρότυπα να μην έχουν τον χρόνο ή να αδυνατούν να παρευρεθούν για μετρήσεις οπότε δεν θα σημαίνει οτι δεν είναι αξιόπιστοι καθώς η παρουσίαση τους θα είναι και σε πραγματικό χρόνο αλλά και με το κατάλληλο φωτογραφικό υλικό οπότε θα βοηθάει στο να βγουν συμπεράσματα όπως γίνεται εξάλλου και στα φόρουμ του εξωτερικού που δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο με το verified, γιατί αλλιώς θα αποθαρρύνονται πολλά μέλη να κάνουν παρουσίαση και θα μειωθούν οι ανεξάρτητες παρουσιάσεις.

Σιγά μην κάνουμε και προανακριτική. Ο τρόπος verification θα είναι απλός, αδιάβλητος και τεκμηριωμένος έτσι ώστε να μην υπάρχει καμμία σκιά. Θεωρώ ότι οι ανεξάρτητες θα αυξηθούν διότι μόνο αυτές θα έχουν δικαίωμα verification, άρα να πάρουν και μια αναλυτική γνώμη παραπάνω για το αποτέλεσμα τους.
 

george_hatzi

Well-Known Member
Mod μέσα σε αυτήν την εξίσωση καλό θα ήταν να βάλεις και την παράμετρο της επόμενης ημέρας του φόρουμ. Όσο περισσότερες αρμοδιότητες αναλαμβάνεις τόσο πιο καμένη γη θα αφήσεις όταν φύγεις (που εύχομαι να αργήσει πολύ, αλλά ποτέ δεν ξέρεις).
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

seeker

Verified MM member
Και ποιος σου λέει ότι εγώ θα κάνω verify ότι κολυμπάει και πετάει. Μόνο ανεξάρτητα που ξεκινάνε να παρουσίαζουν from day 1. Τίποτα άλλο.
Το day 1 θα μειωσει τα verified. Εγω προσωπικα δεν ηθελα να κανω απο day 1 γιατι δεν ηθελα το εξτρα αγχος που προσθετει σε καποιον που τρεχει νημα η κουβεντα που γινεται.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Mod μέσα σε αυτήν την εξίσωση καλό θα ήταν να βάλεις και την παράμετρο της επόμενης ημέρας του φόρουμ. Όσο περισσότερες αρμοδιότητες αναλαμβάνεις τόσο πιο καμένη γη θα αφήσεις όταν φύγεις (που εύχομαι να αργήσει πολύ, αλλά ποτέ δεν ξέρεις).

Πάντα το έχω αυτό στο μυαλό μου. Μόλις βρω κάποιον που έχει γνώσεις (ή θέλει να μάθει), είναι αντικειμενικός και πάνω από όλα φίλαθλος (γιατί έχουμε γεμίσει οπαδούς) με κριτήριο να διευρύνει το φόρουμ και όχι να το κάνει club κλειστών ομάδων με τα ίδια γούστα που κάνει like ο ένας τον άλλο επειδή έχουν γίνει φίλοι θα το κάνω.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το day 1 θα μειωσει τα verified. Εγω προσωπικα δεν ηθελα να κανω απο day 1 γιατι δεν ηθελα το εξτρα αγχος που προσθετει σε καποιον που τρεχει νημα η κουβεντα που γινεται.

Μην το παίρνεις τοις μετρητοίς. Όταν λέω day 1 εννοώ αυτούς που παρουσιάζουν μμ σε πραγματικό χρόνο.
 

Aldo

Well-Known Member
Και ποιος σου λέει ότι εγώ θα κάνω verify ότι κολυμπάει και πετάει. Μόνο ανεξάρτητα που ξεκινάνε να παρουσίαζουν from day 1. Τίποτα άλλο.
Εσυ θα κανεις verify ότι μπορείς! Το τι θα στέλνουν/ τι θα είναι διαθέσιμο για verify όμως δε θα εξαρτάται μόνο από εσένα.
Καταλήγουμε πάλι στα ανεξάρτητα, σε πραγματικό χρόνο.

Πρέπει να δοθεί κίνητρο λοιπόν στις κλινικές να σπρώχνουν περιστατικά που θα κάνουν παρουσιάσεις σε πραγματικό χρόνο. Όπως πχ το εγχείρημα με το Λορέντσο όπου κάνουν μετ και μετά παρουσιάζουν. Δε μπορεί να εφαρμοστεί αυτό και με τις άλλες κλινικές ;
Αυτή τη στιγμή γεμίζει το φόρουμ με επίσημα τα οποία πάσχουν ουσιαστικά όπως σου έχουν αναφέρει ήδη τα παιδιά…

Υπάρχει κάποιο πλάνο να αλλάξει αυτό ή θα συνεχίσει το harvesting?
 

Chris34

Active Member
Οι επίσημες παρουσιάσεις των κλινικών πρέπει ή να είναι πρότυπα σωστής παρουσίασης ή να μην υπάρχουν καθόλου. Όχι να παρακαλάμε για αυτονόητα στοιχεία του τύπου πόσα graft έχουν μπει.
Οτιδήποτε άλλο υπάρχει είναι για να παραπλανήσει και να τραβήξει πελάτες. Που και αυτό δεν πάει μακριά βέβαια γιατί αργά η γρήγορα σκάνε ανεξάρτητα αποτελέσματα με προβλήματα.
Καλες οι verified παρουσιάσεις αλλά είμαστε σίγουροι ότι δεν θα επηρεάσουν οι πιέσεις από τους αντίστοιχους ιατρούς - κλινικές;;
Έχουμε δει επιθετικές συμπεριφορές στο παρελθόν.
Μακάρι να δουλέψει για την πιο αντικειμενική ενημέρωση των μελών.
 

dlazaros

Well-Known Member
Άποψη μου πάντως είναι να μην μείνουμε μόνο στις παρουσιάσεις και ας είναι ο πόνος των περισσότερων αυτός γιατί διαφορετικά να ονομάσουμε το φόρουμ μεταμόσχευση.gr...
Υπάρχουν αρκετοί που δεν θέλουν να φτάσουν εκεί και αναζητούν το φώς στο τέλος του τούνελ και θέλουν οδηγό.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ρε παιδιά πόσες επίσημες είναι οι κλινικές που παρουσιάζουν? Εμείς HDC και ο Αναστασάκης.
Εγώ όσο δεν είμαι μέσα στην κλινική η παρουσιάσεις θα είναι όπως γίνονται τώρα από εμένα. Κανείς άλλος δεν ασχολείται με το μάρκετινγκ.
Αν θέλετε να πάρουμε πόδι να μου το πείτε μάλλον πολλοί το λέτε αλλά από εμένα μην ξανά περιμένετε να σας απαντάω και να σας βοηθάω από pm και προσωπικά μυνήματα γιατί μετά θα την κάνω από εδώ μέσα.
Όχι ότι έχω τις σούπερ γνώσεις αλλά δεν θα τρώω άλλο τον χρόνο μου εδώ μέσα απαντώντας σε pm ακόμη και απλά πράματα.
Αν δεν σας βοηθούν έστω και λίγο οι παρουσιάσεις μας η αυτό που κάνω εγώ να φέρνω σε επαφή τα μέλη με την κλινική και να πολεμάμε για μια καλύτερη τιμή οκ τότε.
Την κάνω με ελαφριά.
 

jersey

Well-Known Member
Νομίζω θα πρέπει να μπει και ένας κανόνας αυτές οι ανεξάρτητες παρουσιάσεις που ελέγχονται περεταίρω να είναι πραγματικά ανεξάρτητες και να ανεβαίνει η πορεία των μελών με δικές τους αποκαλυπτικές φωτογραφίες σε διάφορες συνθήκες (εκτός από τις αρχικές της επέμβασης) και χωρίς την παρέμβαση κανενός γιατρού που να τους επηρεάζει και να τους πιέζει στα νήματά τους.
Γιατί έχουμε δει και δήθεν "ανεξάρτητα" περιστατικά με φωτογραφίες επίσημες των κλινικών από την αρχή έως το τέλος χωρίς προσωπικές φωτογραφίες των μελών, που είναι ουσιαστικά σαν μια υποκινούμενη επίσημη παρουσίαση της κλινικής.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Παραπλανουνε οι κλινικές λενε...Ωραία ας δούμε την δική μας βγάλτε ένα ένα τα αποτελέσματα που έχω ανεβάσει και εξηγήσετε την παραπλάνηση. Ναι κάποια ίσως να μην έχουν τις καλές φωτός που χρειάζεται αλλά αν δεν μπορείς να βγάλεις ένα συμπερασμα το τι δουλειά κάνουμε τότε δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο. Βλέπεις και τις ανεξάρτητες οι οποίες οι περισσότερες είναι πιο χάλια και από τις επίσημες και κάθεστε και μιλάτε μετά για παραπλάνηση.
Δεν βλέπετε που υπάρχει οπαδισμος και ο καθένας στηρίζει την κλινική του... Εκεί είναι η πραγματική παραπλανήση και η μη αντικειμενικοτητα.
 
Μπλουζα