panos1234, FUE, 4183g(+150g) , 01&02/11/2021

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Λοιπόν κύριοι εδώ θα βάλω κάποιους περιορισμούς. Τι εννοώ; Τέρμα πλέον οι προσωπικές αντιπαραθέσεις και χαρακτηρισμοί. Από την άλλη υπάρχει ελευθερία να γράψει ο καθένας ότι θέλει αρκεί να είναι κόσμιος και δεν προσβάλλει τον συνομιλητή του. Ακόμα και λανθασμένη άποψη να έχει ο σωστός τρόπος δεν είναι να τον μειώνουμε ή να τον απαξιώνουμε αλλά να του απαντάμε επί της ουσίας. Αυτό είναι η πεμπτουσία του φόρουμ και έτσι θα συνεχίσει να λειτουργεί.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Παντως και να αναφερεις ενα μυστικο δε νομιζω οτι μπορει καποιος ευκολα να το παρει και να το εφαρμοσει. Δεν ξερω αν ειναι ελληνικο φαινομενο αυτα τα μυστικα , γιατι και ο Αναστασακης δεν ηθελε να μπαινει σε λεπτομερειες.

Εγώ πάντως στα workshop βλέπω τους γιατρούς να δείχνουν τις τεχνικές τους σε άλλους γιατρούς και να τους εκπαιδεύουν πάνω σε αυτές (για αυτό γίνονται εξάλλου και τα workshops).

Μα το λέω .Μου έχει δείξει βίντεο .Στην εμφύτευση το αισθάνεσαι ότι τεντώνει το δέρμα ,ακουμπά το implanter ,αφήνει το δέρμα και εμφυτεύεται το graft .Το έκανε χιλιάδες φορές στο κεφάλι μου .

Καλό θα ήταν να τον έπειθες να μας το ποστάρει.
 

giannis1991

Well-Known Member
Άλεξ χωρίς παρεξήγηση αν θες ανέφερε τους λόγους της απόφασης σου να κάνεις 2η μμ στον Λορέντζο αντί για τον Τιρκάλα...Το λέω γιατί θυμάμαι ότι μένεις Θεσσαλονίκη και δίπλα στην κλινική,έχεις σε τεράστια εκτίμηση τον Σωτήρη ,υποθέτω με βάση τα όσα έγραψες και πριν ότι έχετε και μια παραπάνω σχέση και είχες ένα κροουν άδειο και πανευκολο για τοποθέτηση...
Προσωπικά αν συμπεριλάμβανα το 2,5 με 3 φορές παραπάνω κόστος (διαφορά τιμής γενικής +μιας καλύτερης τιμής για 2η μμ+έξοδα για ταξίδι και ξενοδοχείο Αθηνά) και την ταλαιπωρία και κούραση του πήγαινε έλα δεν θα έκανα αλλού...
Υγ.Ο Σωτήρης δεν το πήρε κάπως μιας και γνωρίζετε καλά που πήγες αλλού?τι σου είπε?
 

Pan77

Active Member
Άλεξ χωρίς παρεξήγηση αν θες ανέφερε τους λόγους της απόφασης σου να κάνεις 2η μμ στον Λορέντζο αντί για τον Τιρκάλα...Το λέω γιατί θυμάμαι ότι μένεις Θεσσαλονίκη και δίπλα στην κλινική,έχεις σε τεράστια εκτίμηση τον Σωτήρη ,υποθέτω με βάση τα όσα έγραψες και πριν ότι έχετε και μια παραπάνω σχέση και είχες ένα κροουν άδειο και πανευκολο για τοποθέτηση...
Προσωπικά αν συμπεριλάμβανα το 2,5 με 3 φορές παραπάνω κόστος (διαφορά τιμής γενικής +μιας καλύτερης τιμής για 2η μμ+έξοδα για ταξίδι και ξενοδοχείο Αθηνά) και την ταλαιπωρία και κούραση του πήγαινε έλα δεν θα έκανα αλλού...
Υγ.Ο Σωτήρης δεν το πήρε κάπως μιας και γνωρίζετε καλά που πήγες αλλού?τι σου είπε?
Να μην υποθέτεις, έχει πει παλιότερα ότι μιλάνε αρκετά συχνά και τον ενημερώνει τι γράφει ο κάθε ένας εδώ μέσα (βέβαια τα παρουσιάζει όπως θέλει...)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Didier11

Active Member
Πάνο νομίζω σε 1-2 μήνες που τα μεταμοσχευμένα μαλλιά θα πάρουν την τελική τους μορφή το αποτέλεσμα θα είναι αρκετά καλό, αν και ίσως χρειαστείς ένα μικρό touch up μπροστά. Αυτό που με προβλημάτισε λίγο είναι η δότρια πίσω, ίσως φταίει ο φωτισμός, ίσως έχεις και πολλές άσπρες τρίχες, δεν ξέρω. Πάντως για ό,τι χρειαστείς μελλοντικά, σίγουρα έχεις καλή δότρια.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Να μην υποθέτεις, μιλάνε σχεδόν καθημερινά και τον ενημερώνει τι γράφει ο κάθε ένας εδώ μέσα (βέβαια τα παρουσιάζει όπως θέλει...)

Το έχεις επαναλάβει αρκετές φορές, δεν χρειάζεται να λέμε τα ίδια και τα ίδια έτσι ώστε να ανεβαίνουν οι τόνοι. Ας κρατηθούμε στα γεγονότα.
 

giannis1991

Well-Known Member
@Pan77 όπως είπε ο cvial ας μείνουμε στα γεγονότα...Όταν δεν έχουμε απτές αποδείξεις για κάτι δεν μπορούμε να το ισχυριστούμε ..Στο λέω γιατί έχω κάνει "υποθέσεις" στο παρελθόν που στα μάτια μου είναι φως φανάρι αλλά τελικά ή δεν ίσχυαν ή πρέπει να πιαστεί κάποιος με το αρνί στην πλάτη για να "απολογηθεί"..Ποιος ξέρει?!?!
Εγώ το ρωτάω γιατί δεν έχει ειπωθεί ποτέ μιας και δεν βοηθάει ότι δεν έχει ανοίξει νήμα ο Άλεξ και είναι πραγματικά απορίας αξία αυτή η αντίθεση λεγομένων και πεπραγμένων...
 

vlafo

Well-Known Member
Και εγώ είχα κλείσει Γιάννη αρχικά με τον Ισπανό αλλά όπως εξήγησα τους λόγους το ακύρωσα.
Το ένα δεν αναιρεί το άλλο και δε σημαίνει ότι απορρίπτεις τον προηγούμενο γιατρό που έκανες.
 

alex7

Well-Known Member
Εχω απαντήσει πολλάκις γιατί έκανα στον Lorenzo .Δε θα επαναλαμβάνομαι εδώ μέσα
 

giannis1991

Well-Known Member
Βλαφο αν μπορείς θύμισε μου για ποιους λόγους ακυρώσες...
Άλεξ θυμάσαι σε ποιο νήμα-τα ειναι να ανατρέξω???
 

alex7

Well-Known Member
Βλαφο αν μπορείς θύμισε μου για ποιους λόγους ακυρώσες...
Άλεξ θυμάσαι σε ποιο νήμα-τα ειναι να ανατρέξω???
Δε θυμάμαι το νήμα αλλά μου έχει γίνει η ίδια ερώτηση από πολλούς και την απάντησα ανοιχτά μπροστά σε όλους .Δε θα επαναλαμβάνομαι .Βλέπω όμως κλίκα -μπλοκ να διαμορφώνεται εδώ μέσα η οποία και αντιλαμβάνομαι ξεκάθαρα από ποιους και πως και με τι κίνητρο οργανώνεται
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Giannis
Είχα πει πως ένας από τους λόγους και ο πιο βασικός,ότι ακυρώθηκε αρχικά για Φεβρουάριο που μπορούσα και πήγε Μάρτιο.
 

giannis1991

Well-Known Member
Ε τότε άστο μην επαναλαμβάνεσαι και αν σε έφερα σε δύσκολη θέση σου ζητώ συγνώμη...Αυτά τώρα για κλίκες άστα δεν θα τα σχολιασω γιατί θα γράψω καμιά σελίδα και θα χαλαστουμε...Ελπίζω μόνο να σχολιάζουμε όλοι εδώ μέσα πλεον με γεγονότα και τα λεγόμενα μας να ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα για να μην δημιουργούμε ψευδείς εντυπώσεις σε υποψήφια μέλη...Γενικά το λέω Ε μην παρεξηγηθεις...Καλή συνέχεια!
 

Αthens2021

Active Member
Giannis
Είχα πει πως ένας από τους λόγους και ο πιο βασικός,ότι ακυρώθηκε αρχικά για Φεβρουάριο που μπορούσα και πήγε Μάρτιο.
Vlafo, αυτο που εκανες, δηλαδη να βαλετε εναν αριθμο grafts αναμεσα σ αυτα που ηδη ειχες, που ειχαν ηδη πολυ καλη πυκνοτητα, θεωρεις οτι ηταν ευκολα πραγματοποιησιμο και δεν ειχε ρισκο να χαλασεις κι αυτο που ειχες? (ειτε το εκανε ο Τυρκαλας, ειτε ο Lorenzo)
 

vlafo

Well-Known Member
Vlafo, αυτο που εκανες, δηλαδη να βαλετε εναν αριθμο grafts αναμεσα σ αυτα που ηδη ειχες, που ειχαν ηδη πολυ καλη πυκνοτητα, θεωρεις οτι ηταν ευκολα πραγματοποιησιμο και δεν ειχε ρισκο να χαλασεις κι αυτο που ειχες? (ειτε το εκανε ο Τυρκαλας, ειτε ο Lorenzo)
Κανένα απολύτως ρίσκο από τη στιγμή που τα περισσότερα ήταν μμ.
Υπήρχε ένα μικρό ρίσκο όπως σε όλα τα πράγματα στη ζωή,να χάσω κάποια μαμά που ήταν αδύναμα,αλλά παίρνω φίνα οπότε τα είχα θωρακίσει.
Άλλωστε και ο γιατρός ήταν ρητή η εντολή κανένα ρίσκο να μην παρθεί αν δεν ήταν απόλυτα σίγουρος και ήταν σύμφωνος 100%.
 

alex7

Well-Known Member
Ε τότε άστο μην επαναλαμβάνεσαι και αν σε έφερα σε δύσκολη θέση σου ζητώ συγνώμη...Αυτά τώρα για κλίκες άστα δεν θα τα σχολιασω γιατί θα γράψω καμιά σελίδα και θα χαλαστουμε...Ελπίζω μόνο να σχολιάζουμε όλοι εδώ μέσα πλεον με γεγονότα και τα λεγόμενα μας να ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα για να μην δημιουργούμε ψευδείς εντυπώσεις σε υποψήφια μέλη...Γενικά το λέω Ε μην παρεξηγηθεις...Καλή συνέχεια!
Που έγγραψα κάτι που δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα και παραπλάνησαν μέλη ; Γίνε συγκεκριμένος.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Βλέπω όμως κλίκα -μπλοκ να διαμορφώνεται εδώ μέσα η οποία και αντιλαμβάνομαι ξεκάθαρα από ποιους και πως και με τι κίνητρο οργανώνεται

Άλεξ θα σε παρακαλέσω να εκφραστείς καθαρά γιατί εγώ που δεν είμαι σε καμμιά κλίκα και βοηθώ τους ΠΑΝΤΕΣ οφείλω να ξέρω. Πρέπει να σταματήσουμε τα μισόλογα είτε είναι από την μια είτε από την άλλη πλευρά.
 

alex7

Well-Known Member
Ε τότε άστο μην επαναλαμβάνεσαι και αν σε έφερα σε δύσκολη θέση σου ζητώ συγνώμη...Αυτά τώρα για κλίκες άστα δεν θα τα σχολιασω γιατί θα γράψω καμιά σελίδα και θα χαλαστουμε...Ελπίζω μόνο να σχολιάζουμε όλοι εδώ μέσα πλεον με γεγονότα και τα λεγόμενα μας να ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα για να μην δημιουργούμε ψευδείς εντυπώσεις σε υποψήφια μέλη...Γενικά το λέω Ε μην παρεξηγηθεις...Καλή συνέχεια!
Που έγγραψα κάτι που δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα και παραπλάνησα μέλη ; Γίνε συγκεκριμένος.
 

vlafo

Well-Known Member
Τώρα στο τρίμηνο μπορώ να πω πως έχω δικαιωθεί σε απόλυτο βαθμό Athens για την όλη στρατηγική μου και τον τρόπο που το προσέγγισα.
Άλλωστε λάθη και ευθύνες δεν επιρρίπτω σε κανένα,τον έλεγχο του εαυτού μου τον παίρνω εγώ με τις αποφάσεις μου,τα ανάλογα ρίσκα και συνέπειες.
 
Μπλουζα