Η ζωη με Covid-19

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Stratos

Well-Known Member
Εισαι σε καλο δρομο. Αλλες μια δυο μερες χρειαζεσαι.
Και εμενα πρωτα το Τ ηταν εντονο, μετα εγινε αχνο και μετα εξαφανιστηκε :D
Τεταρτη απογευμα θα βγω αρνητικος? τι λες? θελω να παω δουλεια την Πεμπτη
 

tol

Well-Known Member
Τεταρτη απογευμα θα βγω αρνητικος? τι λες? θελω να παω δουλεια την Πεμπτη

Εχεις αφησει τα διαγωνισματα του τετραμηνου για μετα τις γιορτες, φιλε Στρατο, και τωρα σε πιεζει ο χρονος;

Γι' αυτο καλο ειναι να τα βαζουμε πριν απο τις γιορτες, ωστε να εχουμε το κεφαλι μας ησυχο.
 

Stratos

Well-Known Member
Εχεις αφησει τα διαγωνισματα του τετραμηνου για μετα τις γιορτες, φιλε Στρατο, και τωρα σε πιεζει ο χρονος;

Γι' αυτο καλο ειναι να τα βαζουμε πριν απο τις γιορτες, ωστε να εχουμε το κεφαλι μας ησυχο.
όχι, τα έβαλα πριν, βαρέθηκα στο σπίτι γι αυτο το λεω, μου έλειψαν οι μαθητές και οι συναδελφοι
 
  • Like
Reactions: tol

tol

Well-Known Member
η πιο ωραια δουλεια στο κοσμο συναδελφε, οση ωρα και να καθομαι σχολειο δεν με πειραζει καθολου.


Ετσι ειναι, φιλε Στρατο.

Οταν το βλεπεις σαν λειτουργημα και οχι αποκλειστικα σαν βιοποριστικο επαγγελμα, τοτε, οντως, το να εισαι καθηγητης ειναι το καλυτερο επαγγελμα του κοσμου.

Μονο και μονο το γεγονος οτι συγχρωτιζεσαι καθημερινα με το πιο ζωντανο κομματι της κοινωνιας, τη νεολαια, σε αναζωογονει και προσδιδει νοημα στη ζωη σου.

Επισης, καθημερινα συναισθανεσαι και το χρεος σου να αποτελεις προτυπο για τα παιδια με τα λογια και τις πραξεις σου. Ετσι, ωθεισαι σε μια διαρκη προσπαθεια αυτοβελτιωσης, ωστε να φανεις πραγματικα ανταξιος των προσδοκιων των μαθητων σου...ή καλυτερα των ΠΑΙΔΙΩΝ σου.
 

pagouras

Well-Known Member
Τεταρτη απογευμα θα βγω αρνητικος? τι λες? θελω να παω δουλεια την Πεμπτη
Στρατό είσαι στα τελειώματα, τεταρτη θα σαι σίγουρα αρνητικός. Πάει περάσε, και είναι προς τιμήν σου που προτρέπεις να εμβολιαστούν ατομα που διστάζουν η έχουν ενστάσεις.
 

Stratos

Well-Known Member
Στρατό είσαι στα τελειώματα, τεταρτη θα σαι σίγουρα αρνητικός. Πάει περάσε, και είναι προς τιμήν σου που προτρέπεις να εμβολιαστούν ατομα που διστάζουν η έχουν ενστάσεις.
δυστυχως αν δεν παθεις δεν πειθεσαι, αν γυριζα το χρονο πισω θα το εκανα, τωρα περιμενω 3 μηνες να δω αν θα χρειαστει, θα το κανω
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tol

Well-Known Member
Θάνατοι 2019 χωρίς covid, θάνατοι 2021 με covid στα κόκκινα, σίγουρα θέλει μελέτη για πολλούς παραμέτρους, αλλά σαν μπούσουλας με βάζει σε σκέψεις.


Φιλε μου, φιλοι μου...


Ο πινακας που ανεβασες ειναι αλλη μια αποδειξη της ΟΛΕΘΡΙΑΣ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑΣ που γινεται απο τα κωλοsite του διαδικτυου, τα site των συνωμοσιολογων αρνητων του εμβολιου (ειμαι 100% πεπεισμενος οτι ο συγκεκριμενος πινακας κυκλοφορει ασυστολα ως μεσο προπαγανδας και πλυσης εγκεφαλου).

Τι εννοω;

Οι θανατοι που αναφερονται για το 2019, συγκεκριμενα 125.000, ειναι ΓΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟ ΕΤΟΣ.

Αντιθετως, οι συνωμοσιολογοι και τα πειθηνια οργανα τους δε βλεπουν οτι πανω απο τον αριθμο του ετους 2021 υπαρχει ενας ΑΣΤΕΡΙΣΚΟΣ.

Τι σημαινει αυτος ο ΑΣΤΕΡΙΣΚΟΣ;

Πολυ απλα...οι θανατοι για το 2021, συγκεκριμενα 105.000, ειναι προσωρινα στοιχεια. Ειναι μονο μεχρι το τελος ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ. ΔΕΝ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ ΜΗΝΕΣ (που φυσικα ειχαμε παρα πολλους θανατους εξαιτιας της εκρηξης της πανδημιας).

Μεχρι το τελος του 2021 οι θανατοι εκτιμωνται (δεν εχουν οριστικοποιηθει) ειναι περιπου 140.000.

Αν αφαιρεσουμε τους 15.000 θανατους απο covid το 2021, τοτε εχουμε 125.000 θανατους απο αλλες αιτιες.

Οσους ακριβως και το 2019.

Αρα, καμια θεωρια συνωμοσιας δεν ευσταθει.

Για αλλη μια φορα πλυση εγκεφαλου.

Καταρριπτεται αλλο ενα επιχειρημα του κ@λου των γνωστων τυχαρπαστων αρνητων του διαδικτυου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

pagouras

Well-Known Member
Θάνατοι 2019 χωρίς covid, θάνατοι 2021 με covid στα κόκκινα, σίγουρα θέλει μελέτη για πολλούς παραμέτρους, αλλά σαν μπούσουλας με βάζει σε σκέψεις.

 

Georgie

Well-Known Member
Φιλε μου, φιλοι μου...


Ο πινακας που ανεβασες ειναι αλλη μια αποδειξη της ΟΛΕΘΡΙΑΣ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑΣ που γινεται απο τα κωλοsite του διαδικτυου, τα site των συνωμοσιολογων αρνητων του εμβολιου (ειμαι 100% πεπεισμενος οτι ο συγκεκριμενος πινακας κυκλοφορει ασυστολα ως μεσο προπαγανδας και πλυσης εγκεφαλου).

Τι εννοω;

Οι θανατοι που αναφερονται για το 2019, συγκεκριμενα 125.000, ειναι ΓΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟ ΕΤΟΣ.

Αντιθετως, οι συνωμοσιολογοι και τα πειθηνια οργανα τους δε βλεπουν οτι πανω απο τον αριθμο του ετους 2021 υπαρχει ενας ΑΣΤΕΡΙΣΚΟΣ.

Τι σημαινει αυτος ο ΑΣΤΕΡΙΣΚΟΣ;

Πολυ απλα...οι θανατοι για το 2021, συγκεκριμενα 105.000, ειναι προσωρινα στοιχεια. Ειναι μονο μεχρι το τελος ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ. ΔΕΝ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ ΜΗΝΕΣ (που φυσικα ειχαμε παρα πολλους θανατους εξαιτιας της εκρηξης της πανδημιας).

Μεχρι το τελος του 2021 οι θανατοι εκτιμωνται (δεν εχουν οριστικοποιηθει) ειναι περιπου 140.000.

Αν αφαιρεσουμε τους 15.000 θανατους απο covid το 2021, τοτε εχουμε 125.000 θανατους απο αλλες αιτιες.

Οσους ακριβως και το 2019.

Αρα, καμια θεωρια συνωμοσιας δεν ευσταθει.

Για αλλη μια φορα πλυση εγκεφαλου.

Καταρριπτεται αλλο ενα επιχειρημα του κ@λου των γνωστων τυχαρπαστων αρνητων του διαδικτυου.
Φίλε μου @tol θαυμάζω το κουράγιο σου.
 
  • Like
Reactions: tol

konelos

Active Member
Φιλε μου, φιλοι μου...


Ο πινακας που ανεβασες ειναι αλλη μια αποδειξη της ΟΛΕΘΡΙΑΣ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑΣ που γινεται απο τα κωλοsite του διαδικτυου, τα site των συνωμοσιολογων αρνητων του εμβολιου (ειμαι 100% πεπεισμενος οτι ο συγκεκριμενος πινακας κυκλοφορει ασυστολα ως μεσο προπαγανδας και πλυσης εγκεφαλου).

Τι εννοω;

Οι θανατοι που αναφερονται για το 2019, συγκεκριμενα 125.000, ειναι ΓΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟ ΕΤΟΣ.

Αντιθετως, οι συνωμοσιολογοι και τα πειθηνια οργανα τους δε βλεπουν οτι πανω απο τον αριθμο του ετους 2021 υπαρχει ενας ΑΣΤΕΡΙΣΚΟΣ.

Τι σημαινει αυτος ο ΑΣΤΕΡΙΣΚΟΣ;

Πολυ απλα...οι θανατοι για το 2021, συγκεκριμενα 105.000, ειναι προσωρινα στοιχεια. Ειναι μονο μεχρι τον ΟΚΤΩΒΡΙΟ.

Μεχρι το τελος του 2021 οι θανατοι εκτιμωνται (δεν εχουν οριστικοποιηθει) ειναι περιπου 140.000.

Αν αφαιρεσουμε τους 15.000 θανατους απο covid το 2021, τοτε εχουμε 125.000 θανατους απο αλλες αιτιες.

Οσους ακριβως και το 2019.

Αρα, καμια θεωρια συνωμοσιας δεν ευσταθει.

Για αλλη μια φορα πλυση εγκεφαλου.

Καταρριπτεται αλλο ενα επιχειρημα του κ@λου των γνωστων τυχαρπαστων αρνητων του διαδικτυου.

Άκου φίλε μου
Τον πίνακα τον έφτιαξα εγώ και αυτά που λες ότι κυκλοφορεί κτλπ είναι άσχετα, κάτι έχεις μπερδέψει, δεν είμαι αρνητής, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θα το ψάχνω.
Όντως ο αστερίσκος σημαίνει αυτό
2021: 4/1/2021 - 3/10/2021
και δεν το είδα, οπότε ναι είναι λάθος, μπερδεύτηκα με τον αστερίσκο του 20 που λέει ότι υπάρχει διαφορά εβδομάδας.
Το διαγραφώ γιατί όντως υπάρχουν καραγκιόζηδες που μπορεί να το κάνουν βόλτα.
Ευχαριστώ για την διευκρίνιση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

tol

Well-Known Member
Άκου φίλε μου
Τον πίνακα τον έφτιαξα εγώ και αυτά που λες ότι κυκλοφορεί κτλπ είναι άσχετα, κάτι έχεις μπερδέψει, δεν είμαι αρνητής, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θα το ψάχνω.
Όντως ο αστερίσκος σημαίνει αυτό
2021: 4/1/2021 - 3/10/2021
και δεν το είδα, οπότε ναι είναι λάθος, μπερδεύτηκα με τον αστερίσκο του 20 που λέει ότι υπάρχει διαφορά εβδομάδας.
Το διαγραφώ γιατί όντως υπάρχουν καραγκιόζηδες που μπορεί να το κάνουν βόλτα.
Ευχαριστώ για την διευκρίνιση.

Ολα καλα, φιλε μου. Απο τη στιγμη που εγινε η διευκρινιση και εγινε αποδεκτη, ολα καλα.

Ωστοσο, αυτο το επιχειρημα περι θανατων δεν ειναι δικο σου. Ειναι, οντως, επιχειρημα που το διαβαζει κανείς στα κ@λοsite των αρνητων. Ισχυριζονται οτι θανατοι απο αλλες αιτιες καταγραφονται ως θανατοι απο covid, για να κατασκευασθει μια δηθεν πανδημια.

Τα πραγματικα, ομως, στοιχεια ειναι αυτα που παρεθεσα πιο πανω.

Οι 15.000 θανατοι απο covid το 2021 ειναι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ.

Αποκυημα της φαντασιας των αρνητων ειναι ο ισχυρισμος περι εικονικων θανατων (απο αλλη δηλαδη αιτια).

Υπαρχουν "καραγκιοζηδες", οπως ισχυριστηκες, που ηδη αυτα τα αναληθη στοιχεια τα παρουσιαζουν ως πραγματικα και στηνουν μια ολοκληρη προπαγανδα.

Καλο βραδυ, φιλε μου.
 

dim d

Well-Known Member
Ετσι ειναι, φιλε Στρατο.

Οταν το βλεπεις σαν λειτουργημα και οχι αποκλειστικα σαν βιοποριστικο επαγγελμα, τοτε, οντως, το να εισαι καθηγητης ειναι το καλυτερο επαγγελμα του κοσμου.

Μονο και μονο το γεγονος οτι συγχρωτιζεσαι καθημερινα με το πιο ζωντανο κομματι της κοινωνιας, τη νεολαια, σε αναζωογονει και προσδιδει νοημα στη ζωη σου.

Επισης, καθημερινα συναισθανεσαι και το χρεος σου να αποτελεις προτυπο για τα παιδια με τα λογια και τις πραξεις σου. Ετσι, ωθεισαι σε μια διαρκη προσπαθεια αυτοβελτιωσης, ωστε να φανεις πραγματικα ανταξιος των προσδοκιων των μαθητων σου...ή καλυτερα των ΠΑΙΔΙΩΝ σου.
μεγαλη αληθεια το βλεπω κι εγω με το διδακτορικο κι μια ανασκαφη που συμμετεχω καθε χρονο... με την σωστη οπτικη δεν φαινεται ποτε σαν δουλεια.
 
  • Like
Reactions: tol

vlafo

Well-Known Member
Εγώ διπλά εμβολιασμένος μέχρι και την 10η μέρα έβγαινα θετικός. Στην 12η που ξαναέκανα βγήκα αρνητικός.
Ναι ποικίλει αλλά η 7η κυρίως η 9η είναι η ιδανική ημέρα εάν και εφόσον έχουν περάσει τα συμπτώματα 2,3 μέρες.
Εγώ έκανα την 9η αλλά από την 5-6η ήμουν εντελώς καθαρός.
 

manly_Man

Well-Known Member
Ναι ποικίλει αλλά η 7η κυρίως η 9η είναι η ιδανική ημέρα εάν και εφόσον έχουν περάσει τα συμπτώματα 2,3 μέρες.
Εγώ έκανα την 9η αλλά από την 5-6η ήμουν εντελώς καθαρός.
Εμένα δεν είχαν περάσει τελείως λόγω και μεγαλύτερου ιικού φορτίου, γι'αυτό καθυστέρησα και πιο πολύ.
Τώρα θα έχουμε και περισσότερα αντισώματα (εμβολίου και νόσησης), οπότε και υψηλή ανοσία. Τώρα για 3η δόση ποτε θα μπεις; Πρέπει να περιμένεις κάποιο καιρό από οτι ξέρω άμα νοήσεις.
 
Μπλουζα