RETROGRADE ALOPECIA και πως αντιμετωπίζεται χειρουργικά part 3

dim d

Well-Known Member
Έχετε δηλαδή πότε παρατηρήσει ασθενή να έχει δει αποτέλεσμα όταν είναι στη φιναστερίδη, μετά από το 12μηνο; Προσωπικά είμαι σε orally finasteride ΚΑΙ dutasteride για 13 μήνες και δεν έχω δει ούτε καν σταθεροποίηση της κατάστασης, ετών 26, NW4. Υπάρχει περίπτωση να έχουν κάτι άλλο να μου δώσουν τα φάρμακα που δε μου το έχουν δώσει ακόμα; σκεφτόμουν να σταματήσω εντελώς τα χάπια γι'αυτό.
οντας σε παρομοιο σχημα αν κι αρκετο καιρο πια μονο με ντουντα, σε επιθετικες αγα που ξεκινανε νωρις οι αγωγες φρεναρουν σε ενα βαθμο την πτωση κι προστατευουν την δοτρια κι γεφυρες κατι ομως πολυτιμο. Regrowth δεν θα δεις.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Κυριε Αναστασακη, επειδη το μονο που δεν θα ηθελα ειναι να παρεξηγηθει η σταση μου απο τα υπολοιπα μελη του forum, οφειλω να δωσω μια ερμηνεια για τη μελλοντικη μου αποχη απο τα νηματα σας.

Δε θελω να φανω πρωτα απ' ολα ασυνεπης απεναντι στον εαυτο μου. Ποτέ δεν εχω βιωσει το φοβο. Εχω αναπτυξει μια τετοια φιλοσοφια ζωης που δεν με αγγιζει καμια φοβια. Πολλοι που με γνωριζουν καλα, η ιδια μου η οικογενεια απορουν πως βρισκω τη δυναμη και μενω απαθης ακομη και σε σοβαρα ζητηματα, οπως π.χ. αυτο του θανατου.

Επομενως, η αποφαση μου σε καμια περιπτωση δεν ειναι απορροια φοβου για τις απειλες που εκτοξευσατε εναντιον μου.

Εξαλλου, αν σας ειχα φοβηθει, θα ειχα αποσυρθει εδω και πολυ καιρο, αφου δεν ειναι η πρωτη φορα που με απειλειτε με μηνυσεις. Πολλες φορες στο παρελθον εχετε καταφυγει σε τετοιου ειδους πρακτικες.

Ωστοσο, επειδη εκτος απο αφοβια εχω μεσα μου και εμπεδωμενη την αισθηση του σεβασμου, θα δεχθω με απολυτο σεβασμο την εκκληση σας να σταματησω να σχολιαζω στα νηματα της κλινικης.

Αν και θεωρω παραλογο να μη μπορουν τα μελη να ασκουν κριτικη με επιχειρηματα, να διατυπωνουν ευλογες αποριες, να μην υπαρχει ελευθεροστομια, απο δω και περα θα απεχω απο τα νηματα σας.

Με εχετε κατηγορησει πολλες φορες οτι λειτουργω ως φερεφωνο αλλων γιατρων με σκοπο να πληξω τη φημη σας. Νομιζω, ομως, οτι κανείς δεν μπορει να βρει ουτε ενα προσωπικο μου σχολιο, οπου λειτουργω ως "ψαρας" πελατων για καποια κλινικη. Μοναδικο μου μελημα ηταν παντοτε η διαφορετικη οπτικη γωνια, ο πλουραλισμος, η αποτροπη παραπλανησης μη εμπειρων μελων.

Αν θεωρειτε οτι η κριτικη που σας ασκουσα ηταν κακοπροαιρετη και υποκινουμενη, σας ζητω ειλικρινα συγγνωμη.

Σας ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να προοδευετε στον τομεα των μεταμοσχευσεων, να εξελισσεστε και να προσφερετε τις καλυτερες δυνατες υπηρεσιες στους πελατες σας. Και, φυσικα, σας στελνω τις ολοθερμες ευχες μου για υγεια και προσωπικη ευδοκιμηση.

ΠΟΤΕ δεν σε θεωρησα φερεφωνο ΚΑΝΕΝΟΣ.
Θα έκοβα το χερι μου οτι εισαι απόλυτα αδεκαστος!
Σε ευχαριστω για την αποφαση σου και δεσμευομαι να κανω οτι μπορω να πραγματοποιούνται καθημερινα οι ευχες σου!
 
  • Like
Reactions: tol

Panos1982

Well-Known Member
Δοκτωρα επειδη κουρασες με την ανωνυμια του φορουμ κ την επωνυμια την δικια σου,
Αν θες να επιμορφωσεις τον κοσμο κ το εχεις τοσο μερακι κ σε νοιαζει μοναχα αυτο.
Σβησε το λογαριασμο σου και μην ξαναγραψεις επωνυμα.
Φτιαξε ενα προφιλ οπως ολοι μας και
Χωρις να λες ποιος εισαι να απαντας με τις γνωσεις σου πανω στα θεματα κ να δινεις τα φωτα σου οποτε το εχεις κεφι κ να βοηθας τα μελη κ τον κόσμο που ψάχνονται κ δεν ξερουν.
Ο ενας κ μοναδικος λογος που εσυ μιλας με ονομα κ τα μελη οχι ειναι οτι εσυ εχεις ΚΕΡΔΟΣ ενω ολοι οι αλλοι οχι.Αυτο κ μονο σε απασχολει.

Αμα εισαι ομως τοσο καλος κ εμεις ειμαστε οι κακοι κ αδικοι....
σβησε το account σου φτιαξε ενα αλλο ανωνυμο και επιμορφωσε μας με τις αστειρευτες γνωσεις σου αφιλοκερδώς κ ανιδιοτελως, οπως κανουμε κ τα υπολοιπα μελη τοσα χρονια.

Αλλα σιγα μην σπαταλαγες εσυ χρονο να γραψεις εδω δωρεαν αν δεν ειχες σκοπο το κερδος, εδω 10 λεπτα έρχονται να σε δουν στο γραφειο κ ζητας 70αρι.....
 
Τελευταία επεξεργασία:

Giorgos-3

Well-Known Member
Δοκτωρα επειδη κουρασες με την ανωνυμια του φορουμ κ την επωνυμια την δικια σου,
Αν θες να επιμορφωσεις τον κοσμο κ το εχεις τοσο μερακι κ σε νοιαζει μοναχα αυτο.
Σβησε το λογαριασμο σου και μην ξαναγραψεις επωνυμα.
Φτιαξε ενα προφιλ οπως ολοι μας και
Χωρις να λες ποιος εισαι να απαντας με τις γνωσεις σου πανω στα θεματα κ να δινεις τα φωτα σου οποτε το εχεις κεφι κ να βοηθας τα μελη κ τον κόσμο που ψάχνονται κ δεν ξερουν.
Ο ενας κ μοναδικος λογος που εσυ μιλας με ονομα κ τα μελη οχι ειναι οτι εσυ εχεις ΚΕΡΔΟΣ ενω ολοι οι αλλοι οχι.Αυτο κ μονο σε απασχολει.

Αμα εισαι ομως τοσο καλος κ εμεις ειμαστε οι κακοι κ αδικοι....
σβησε το account σου φτιαξε ενα αλλο ανωνυμο και επιμορφωσε μας με τις αστειρευτες γνωσεις σου αφιλοκερδώς κ ανιδιοτελως, οπως κανουμε κ τα υπολοιπα μελη τοσα χρονια.

Αλλα σιγα μην σπαταλαγες εσυ χρονο να γραψεις εδω δωρεαν αν δεν ειχες σκοπο το κερδος, εδω 10 λεπτα έρχονται να σε δουν στο γραφειο κ ζητας 70αρι.....
Πανό η ευθύνη πάει αλλού πλέον ... Αφού τον παίρνει και κάνει ότι κάνει ..... Έχει δώσει τόσες φορές αφορμή για οριστικό Μπαν να απαλλαγούμε και από αυτήν την τοξικότητα που δεν χωράει αμφιβολία ότι υπάρχουν προφανώς λόγοι που δεν τους γνωρίζουμε και βρίσκεται ακόμα εδώ ....
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Πανό η ευθύνη πάει αλλού πλέον ... Αφού τον παίρνει και κάνει ότι κάνει ..... Έχει δώσει τόσες φορές αφορμή για οριστικό Μπαν να απαλλαγούμε και από αυτήν την τοξικότητα που δεν χωράει αμφιβολία ότι υπάρχουν προφανώς λόγοι που δεν τους γνωρίζουμε και βρίσκεται ακόμα εδώ ....

Δεν υπάρχει κανένας, προφανώς, λόγος και λυπάμαι που το λες. Πολύ ωραία ορίζεις την δημοκρατία. Αν διαφωνείς με κάποιον, ή αν δεν σου αρέσει κάποιος, απλά τον διαγράφεις για να απαλλαγείς από την παρουσία του και τις απόψεις του. Το αντρίκιο είναι να τον έχεις απέναντί σου και να του απαντάς όπως κάνει ο Panos ή και άλλοι, να του ασκείς κριτική και να έχει δικαίωμα να απαντήσει. Η ευθύνη "που πάει αλλού πλέον" είναι να κρατάει τον διάλογο ανοιχτό και να μην φιμώνεται κανείς. Και όπως έγραψα και αλλού ρισκάροντας ΜΟΝΟ το δικό του κεφάλι.
 

panos1234

Well-Known Member
Πάει @CVIAL, θα χαθεί τώρα για 15-20 μέρες μέχρι να ξεχαστούν τα περισσότερα και μετά θα εμφανιστεί πάλι σαν να μην τρέχει τίποτα, να μας δείξει μια νέα επαναστατική του επέμβαση.
Αυτή είναι η τακτική που ακολουθεί.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Τι σημασία έχει αν χαθεί ή όχι. Τα γραπτά και οι απόψεις μένουν. Ο καθένας μπορεί να διαβάσει, να κρίνει, και να αποφασίσει ακούγοντας και τους μεν και τους δε. Αυτό είναι και το νόημα του φόρουμ. Πληροφόρηση.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Δεν υπάρχει κανένας, προφανώς, λόγος και λυπάμαι που το λες. Πολύ ωραία ορίζεις την δημοκρατία. Αν διαφωνείς με κάποιον, ή αν δεν σου αρέσει κάποιος, απλά τον διαγράφεις για να απαλλαγείς από την παρουσία του και τις απόψεις του. Το αντρίκιο είναι να τον έχεις απέναντί σου και να του απαντάς όπως κάνει ο Panos ή και άλλοι, να του ασκείς κριτική και να έχει δικαίωμα να απαντήσει. Η ευθύνη "που πάει αλλού πλέον" είναι να κρατάει τον διάλογο ανοιχτό και να μην φιμώνεται κανείς. Και όπως έγραψα και αλλού ρισκάροντας ΜΟΝΟ το δικό του κεφάλι.
Καλά ότι θα τα πούμε από κοντά θα τα πούμε ...δεν χωράει αμφιβολία γι αυτό ... Κ θα σε ρωτήσω κάποιες απορίες μου ....έρχομαι συνέχεια Αθήνα μονοήμερα προς το παρόν αλλα θα κάτσει και καμιά διανυκτέρευση.....στο δια ταύτα ....πιστεύεις ότιτο πρόβλημα μας είναι αν το συμπαθούμε απλά η όχι σαν άτομο; Αυτόν και το παπαγάλακι του; Στις πόσες φορές εξαπάτησης-παραπλανησης-προσβολων-απειλων νομικών και σωματικών αποβάλλεται κάποιος; Για να ξέρω δλδ... Γιατί η ασυλία του δεν έχει τελειωμό...να σταματήσει κάποια στιγμή αυτό το αστείο....
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ο καθένας εκτίθεται με αυτά που γράφει και λέει. Αυτό ακριβώς ενδιαφέρει το φόρουμ και είναι μέγιστη υπηρεσία. Κάποιος που τα διαβάζει, ενημερώνεται και σχηματίζει άποψη για κάποιον που πιθανότατα κάποια στιγμή μπορεί να του προσφέρει μια υπηρεσία. Ξέρω ότι αδυνατείς να το δεις από αυτή την οπτική (για τους δικούς σου λόγους) αλλά εγώ έτσι το βλέπω. Comprende?
 

Kostas97

Well-Known Member
Ο mod ειπε καποια στιγμη πιο πανω.
Η "πολλη δημοσιοτητα δεν κανει παντα καλο".
Ο καθενας αυτο το αντιλαμβανεται οπως νομιζει.
Ο νοων νοειτω.
 

Panos1982

Well-Known Member
Πανό η ευθύνη πάει αλλού πλέον ... Αφού τον παίρνει και κάνει ότι κάνει ..... Έχει δώσει τόσες φορές αφορμή για οριστικό Μπαν να απαλλαγούμε και από αυτήν την τοξικότητα που δεν χωράει αμφιβολία ότι υπάρχουν προφανώς λόγοι που δεν τους γνωρίζουμε και βρίσκεται ακόμα εδώ ....

Γιώργο, βλεπω κι εγω οτι υπαρχει μια ελαστικοτητα προς τη κλινικη αλλα θεωρω οτι ο cvial προσπαθει απλα να κραταει τις ισορροπίες.
Αλλωστε ουκ ολιγες φορες εχει εκφρασει κ ο ιδιος καποιες παρατηρησεις κ καποιες διαφωνιες που εχει με καποιους τροπους που λειτουργει η κλινικη με κοσμιο τροπο παντα γιατι ειναι κ λεπτη η θέση του.
Από κει κ περα ειναι κ χρέος της κλινικης να αντιληφθει καποια πραγματα και απ οτι βλεπουμε οσοι καταλαβαινουμε η κλινικη αδυνατει να καταλαβει κ βαζει τα χερια της κ βγαζει τα ματια της.
No problem.....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Εγώ πάντως,στενοχωριέμαι με κάτι άλλο..με το ότι δεν γράφει ο γιατρός τόσο συχνά και βλέπω να είναι ενεργός ο Mak39 συνέχεια ,να μπαίνει στα νήματα του γιατρού και να είναι έτοιμος με το δάχτυλο στο like και ο γιατρός να μην γράφει..γράψε ρε γιατρέ..ξεροσταλιαζει το παιδί..ένα μνμ σου μόνο...ένα.!
 

Rigos

Member
οντας σε παρομοιο σχημα αν κι αρκετο καιρο πια μονο με ντουντα, σε επιθετικες αγα που ξεκινανε νωρις οι αγωγες φρεναρουν σε ενα βαθμο την πτωση κι προστατευουν την δοτρια κι γεφυρες κατι ομως πολυτιμο. Regrowth δεν θα δεις.
Φίλε δε βλέπω καν μείωση της τριχόπτωσης, πιστεύω πως είμαι από τα περιστατικά που είναι γενετικά ανεπηρέαστοι από duta/fina. Έλεγξα προχθές το DHT μου, ένα χρόνο μετά από duta+fina. εξακολουθεί να είναι στο θεό. Θα συνεχίσω για ένα εξάμηνο ακόμα τις αγωγές, κι άμα δε δω βελτίωση, πάει να πει ότι πράγματι τα χάπια τα παίρνω άσκοπα, το λένε και τα νούμερα.
1640242175385.png
 

Gianney

Well-Known Member
Φίλε δε βλέπω καν μείωση της τριχόπτωσης, πιστεύω πως είμαι από τα περιστατικά που είναι γενετικά ανεπηρέαστοι από duta/fina. Έλεγξα προχθές το DHT μου, ένα χρόνο μετά από duta+fina. εξακολουθεί να είναι στο θεό. Θα συνεχίσω για ένα εξάμηνο ακόμα τις αγωγές, κι άμα δε δω βελτίωση, πάει να πει ότι πράγματι τα χάπια τα παίρνω άσκοπα, το λένε και τα νούμερα.
Προβολή συνημμένου 43470
Έχεις 10% πάνω από το κανονικό δηλ 0,10 έχω ακούσει πολύ πιο υψηλές τιμές γενικά
 

dim d

Well-Known Member
γενικα οι τιμες αυξομειωνονται μεσα στη μερα δεν εχει ιδιαιτεερο νοημα να κοιτας σε εξετασεις. Δυστυχως σε επιθετικες αγα κι η ντουντα ακομα δεν θα σε κρατησει αλλα θα δωσει ενα βιωσιμο πλανο για μμ μετα...κατ εμε μην απογοητευεσαι ακομα.
 

Rigos

Member
Έχεις 10% πάνω από το κανονικό δηλ 0,10 έχω ακούσει πολύ πιο υψηλές τιμές γενικά
Το δικό μου το DHT έχει αυξηθεί από όταν ήμουν χωρίς τις αγωγές. Δες εδώ αποτελέσματα, ξεκινώντας από 25/11/20, πρωτού ξεκινήσω κάποια αγωγή:
1640243801558.png


μετά από 8μιση μήνες σε fina ΚΑΙ duta-φουλ δόσολογία:
1640244100573.png


έπειτα από 12 μήνες σε duta και fina φουλ δοσολογία:
1640244252555.png

Είναι φυσικό να διπλασιαστεί σχεδόν η DHT μετά από τη χρήση τους; δεν έπρεπε να πέσουν οι τιμές έστω και λίγο; Αυτό δε δείχνει ότι οι αγωγές λειτουργούν αρνητικά σε μένα;
 

Gianney

Well-Known Member
Το δικό μου το DHT έχει αυξηθεί από όταν ήμουν χωρίς τις αγωγές. Δες εδώ αποτελέσματα, ξεκινώντας από 25/11/20, πρωτού ξεκινήσω κάποια αγωγή:
Προβολή συνημμένου 43471

μετά από 8μιση μήνες σε fina ΚΑΙ duta-φουλ δόσολογία:
Προβολή συνημμένου 43473

έπειτα από 12 μήνες σε duta και fina φουλ δοσολογία:
Προβολή συνημμένου 43474
Είναι φυσικό να διπλασιαστεί σχεδόν η DHT μετά από τη χρήση τους; δεν έπρεπε να πέσουν οι τιμές έστω και λίγο; Αυτό δε δείχνει ότι οι αγωγές λειτουργούν αρνητικά σε μένα;
Χμμ ναι μέχρι τώρα στο αίμα η dht δεν βλέπω να φρενάρει ,τώρα ίσως να δώσεις και άλλο χρόνο ;Δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι άλλο που ανταγωνίζεται τα δύο φάρμακα και δεν τα αφήνει να κάνουν την δουλειά τους.Αυτο ίσως δεις
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Γιώργο, βλεπω κι εγω οτι υπαρχει μια ελαστικοτητα προς τη κλινικη αλλα θεωρω οτι ο cvial προσπαθει απλα να κραταει τις ισορροπίες.
Αλλωστε ουκ ολιγες φορες εχει εκφρασει κ ο ιδιος καποιες παρατηρησεις κ καποιες διαφωνιες που εχει με καποιους τροπους που λειτουργει η κλινικη με κοσμιο τροπο παντα γιατι ειναι κ λεπτη η θέση του.
Από κει κ περα ειναι κ χρέος της κλινικης να αντιληφθει καποια πραγματα και απ οτι βλεπουμε οσοι καταλαβαινουμε η κλινικη αδυνατει να καταλαβει κ βαζει τα χερια της κ βγαζει τα ματια της.
No problem.....
Συμφωνώ ότι προσπαθεί να κρατήσει τις ισορροπίες διαφωνώ στο το έχει καταφέρει παρά τις φιλότιμες προσπάθειες..... Πρόσωρινα τον έχει σε καταστολή και ανά διάστημα ξανά κυλάει ....τον νταντευει εν ολίγοις όσο και αν δεν το παραδέχεται....αυτό γινεται και θα γίνεται γιατί όπως λέω ο άνθρωπος δεν αλλάζει ειδικά από κάποια ηλικία και μετά...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Συμφωνώ ότι προσπαθεί να κρατήσει τις ισορροπίες διαφωνώ στο το έχει καταφέρει παρά τις φιλότιμες προσπάθειες..... Πρόσωρινα τον έχει σε καταστολή και ανά διάστημα ξανά κυλάει ....τον νταντευει εν ολίγοις όσο και αν δεν το παραδέχεται....αυτό γινεται και θα γίνεται γιατί όπως λέω ο άνθρωπος δεν αλλάζει ειδικά από κάποια ηλικία και μετά...

Έχεις χάσει το νόημα (το επαναλαμβάνω). Η προσπάθεια, για αυτούς που καταλαβαίνουν ποιος είναι ο σκοπός του φόρουμ, έχει επιτευχθεί στο μέγιστο. Δεν γίνεται καμία προσπάθεια καταστολής ούτε "νταντέματος", ίσα ίσα το ανάποδο συμβαίνει, η κλινική είναι ελεύθερη να γράψει ή να σιωπήσει, να ποστάρει ή να απέχει. Αυτό που με ενδιαφέρει (και πιστεύω ενδιαφέρει το ίδιο και όλους τους σκεπτόμενους ανθρώπους) είναι η αποτύπωση της πραγματικότητας και όχι η εξαφάνισή της. Μακάρι και άλλες κλινικές να είχαν τέτοια παρουσία και interaction με τα μέλη. Θα ήταν πολύ διαφωτιστικό. Τώρα απλά κάνουμε υποθέσεις. Η πρόσφατη εγγραφή πχ της ASMED θα είναι πολύ διαφωτιστική και σε αντίθεση με άλλα φόρουμ ο διάλογος θα είναι επί της ουσίας με σκληρά (αλλά κόσμια) ερωτήματα. Αυτή εξάλλου είναι η ουσία. Να δούμε πως συμπεριφέρονται (και πως απαντούν) οι κλινικές σε πραγματικές συνθήκες (και όχι αποστειρωμένες).
 
Τελευταία επεξεργασία:

Giorgos-3

Well-Known Member
Έχεις χάσει το νόημα (το επαναλαμβάνω). Η προσπάθεια, για αυτούς που καταλαβαίνουν ποιος είναι ο σκοπός του φόρουμ, έχει επιτευχθεί στο μέγιστο. Δεν γίνεται καμία προσπάθεια καταστολής ούτε "νταντέματος", ίσα ίσα το ανάποδο συμβαίνει, η κλινική είναι ελεύθερη να γράψει ή να σιωπήσει, να ποστάρει ή να απέχει. Αυτό που με ενδιαφέρει (και πιστεύω ενδιαφέρει το ίδιο και όλους τους σκεπτόμενους ανθρώπους) είναι η αποτύπωση της πραγματικότητας και όχι η εξαφάνισή της. Μακάρι και άλλες κλινικές να είχαν τέτοια παρουσία και interaction με τα μέλη. Θα ήταν πολύ διαφωτιστικό. Τώρα απλά κάνουμε υποθέσεις. Η πρόσφατη εγγραφή πχ της ASMED θα είναι πολύ διαφωτιστική και σε αντίθεση με άλλα φόρουμ ο διάλογος θα είναι επί της ουσίας με σκληρά (αλλά κόσμια) ερωτήματα. Αυτή εξάλλου είναι η ουσία. Να δούμε πως συμπεριφέρονται (και πως απαντούν) οι κλινικές σε πραγματικές συνθήκες (και όχι αποστειρωμένες).
Συγνώμη ρε cvial γιατί θα χάσουμε τα λογικά μας εντελώς δλδ... Αυτή η πως να την χαρακτηρίσω συμπεριφορά της συγκεκριμένης κλινικής λες ότι είναι ο σκοπός του φόρουμ και εχώ χάσει το νόημα και "μακάρι κ άλλες κλινικές να είχαν τέτοια παρουσία";;; Οι απειλές απόκριψη της αλήθειας οι παραπλανήσεις και όλα τα όμορφα που συμβαίνουν ανά τακτά χρονικά διαστήματα τα θες και από άλλους; Αλίμονο μας αν γίνονταν αυτό .... Ας την σταματήσουμε την κουβέντα επειδή πιστεύω ότι κάνεις ότι δεν καταλαβαινεις τι λέω γιατί άλλο είπα εγώ και άλλου το πας εσύ ... Αν έμενε στις παρουσιάσεις τις και τίποτα άλλο οι οποίες θα ταν πραγματικές και όχι επεξεργασμένες και αν άφηνε ήσυχα τα ανεξάρτητα μέλη ξέρεις πολύ καλά ότι όλα θα ταν μια χαρά ....
 
Μπλουζα