Μετά το Regaine, τι?

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Gianney

Well-Known Member
Και είναι και λογικό φίλε @Gianney .
Όσο χαμηλές και να είναι οι πιθανότητες για παρενέργειες, είναι εκεί και υπάρχουν.
Ναι οι παρένεργειες είναι οκ,για παράδειγμα μια εβδομάδα να μην σου κάνει Κούκου όπως πρίν η κάτι άλλο οκ,η διάρκεια είναι το θέμα όπως κατάλαβα δηλ να μην συνεχιστεί για πολύ ακόμα είτε μόνιμα αν και δεν είμαι γνώστης
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Ναι οι παρένεργειες είναι οκ,για παράδειγμα μια εβδομάδα να μην σου κάνει Κούκου όπως πρίν η κάτι άλλο οκ,η διάρκεια είναι το θέμα όπως κατάλαβα δηλ να μην συνεχιστεί για πολύ ακόμα είτε μόνιμα αν και δεν είμαι γνώστης
Ναι ακόμη και αν το ξεκινήσει κάποιος το χάπι, θέλει αρκετό μπαλανσάρισμα μέσα στον οργανισμό του με breaks για να καθαρίζει και όχι υπερβολικές δόσεις.
 

Gianney

Well-Known Member
Ναι ακόμη και αν το ξεκινήσει κάποιος το χάπι, θέλει αρκετό μπαλανσάρισμα μέσα στον οργανισμό του με breaks για να καθαρίζει και όχι υπερβολικές δόσεις.
Εγώ πάντως νομίζω πως η ιδανική χρήση από αυτά που έχω διαβάσει ειναι 1 mg 3 φορές την μέρα και κάθε εξάμηνο 1 μήνα off κάπως έτσι.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Εγώ πάντως νομίζω πως η ιδανική χρήση από αυτά που έχω διαβάσει ειναι 1 mg 3 φορές την μέρα και κάθε εξάμηνο 1 μήνα off κάπως έτσι.
Ίσως..
Κανείς δε μπορεί να πει με ασφάλεια, και ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός.
 

Kostas97

Well-Known Member
Σαββατιάτικη εξόδους και το μαλλί εχει το λουκ πομαδας με αφρό Kirkland. Δεν υπάρχει... πιστεύω αξίζει μια δοκιμή. Ακομα και το πρωι το μαλλί παραμρνει ΟΚ και στρώνει.
 

dlazaros

Well-Known Member
Ίσως..
Κανείς δε μπορεί να πει με ασφάλεια, και ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός.
Συμφωνώ και εγώ. Δοκιμάζω τώρα 3,75mg και 2,5mg την εβδομάδα και νομίζω ότι τα 3,75 είναι ίσως πολλά για μένα. Η προσωποποιημένη δοσολογία νομίζω είναι κλειδί για ένα καλό κεφάλι με ορίζοντα 10+ χρόνια και παραπάνω.
 
Εαν θελεις πες μας και το φαρμακειο-κοστος, πολλοι ψαχνουν για φτιαχτες καψουλες.

εχω ξανα γραψει και σε αντιστοιχο θεμα:

Φαρμακειο στο Μαρουσι, Μιλτιαδους 14, Σπανόπουλος Ανδρέας, 54 EUR αν θυμαμαι ακριβως , 180 καψουλες 1 mg. proscar

Φαρμακειο
ΜΗΤΣΑΚΟΥ ΚΑΙ ΣΙΑ ΟΕ, ανω γλυφαδα, 50 EUR , 180 καψουλες 1 mg proscar
 

dlazaros

Well-Known Member
εχω ξανα γραψει και σε αντιστοιχο θεμα:

Φαρμακειο στο Μαρουσι, Μιλτιαδους 14, Σπανόπουλος Ανδρέας, 54 EUR αν θυμαμαι ακριβως , 180 καψουλες 1 mg. proscar

Φαρμακειο
ΜΗΤΣΑΚΟΥ ΚΑΙ ΣΙΑ ΟΕ, ανω γλυφαδα, 50 EUR , 180 καψουλες 1 mg proscar
Άμα ζητήσω 0,50mg θα μου φτιάξει ή είναι το 1 το κατώτερο ξέρεις?

Πάντως έχει την προσαύξηση του, 0,08€ το κομμάτι το προσκάρ, 0,27€ η φτιαχτή... αλλά βολεύει.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Μιας και το thread ειναι περι μινοξιδιλης, να αναφερω οτι σημερα παρέλαβα από τη goldhair τα 2 τεμάχια της folligain με 5 % μινοξιδιλη και 5 % trioxidil. Πολύ περίεργο διάλυμα. Εξαιρετικά παχύρευστο, με οσμή ελαιόλαδου και πολύ δύσκολη απορρόφηση από το δέρμα. Το έχω βάλει εδώ και 45 λεπτά και ακόμα στο φως λάμπει το κεφάλι μου ενώ δεν νιώθω τη παραμικρή φαγούρα όπως με εκείνο της hairway. Σαν να δεν έχω βάλει τίποτα. Το αφήνω εδώ γιατί ίσως φανεί χρήσιμο σε κάποιον.

EDIT : Εχει περάσει ένα δίωρο και δεν έχει στεγνώσει. WTF.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Άμα ζητήσω 0,50mg θα μου φτιάξει ή είναι το 1 το κατώτερο ξέρεις?

Πάντως έχει την προσαύξηση του, 0,08€ το κομμάτι το προσκάρ, 0,27€ η φτιαχτή... αλλά βολεύει.
Δεν το γνωριζω, ωστοσο αν γκουκλαρεις τα φαρμακεια θα δεις το τηλεφωνο τους, παρε και ρωτα δεν χανεις τιποτα, παντως φανταζομαι πως γινεται και 0.5, δεν εχει διαφορα στην διαδικασια παρασκευης
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Μάγκες κλείνουμε οκταωρο και αυτό το πράγμα δεν έχει στεγνώσει καθόλου. Είναι σαν λάδι που κάθεται στην επιφάνεια του κεφαλιού και μένει έτσι. Φουλ weird shit. Το έχει ξαναβαλει κάποιος ποτέ του αυτό της folligain?
 

Gianney

Well-Known Member
Μάγκες κλείνουμε οκταωρο και αυτό το πράγμα δεν έχει στεγνώσει καθόλου. Είναι σαν λάδι που κάθεται στην επιφάνεια του κεφαλιού και μένει έτσι. Φουλ weird shit. Το έχει ξαναβαλει κάποιος ποτέ του αυτό της folligain?
Τελικά τ έγινε φίλε; απορροφάται;
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Τελικά τ έγινε φίλε; απορροφάται;

Οχι φιλε. Μεχρι την ωρα που το ξεβγαλα ( 9 ωρες μετα ) ηταν ακομα στο δερμα ! Οχι στην ιδια ποσοτητα, ενιωθες και παλι τη λιπαρότητα του ομως. Επισης αν κατσει πανω στο μαλλι, τον ηπιες... Στο κολλαει φουλ και παιζει να σου ξεκολλήσει η περούκα στο χτένισμα. Μου φαινεται πολυ ισχυρο και σιγουρα θα πειραματιστώ για ενα δίμηνο απλα κολλαω λιγο στο 2 φορες τη μερα. Νομιζω αν το βαζεις 2 φορες θα εχεις μεγαλο θεμα και στην εικονα απο αποψη λαδωματος αλλα και σαν αισθηση.
 

bobby

Well-Known Member
Άμα λαδώνει τόσο πολύ και για τόση ώρα, σαν χωριάτικη σαλάτα θα είναι το κεφάλι…… Για αυτό δεν θα βάλω ποτέ τοπικά εκτός και αν με μια χρήση γίνομαι σαν το αβάταρ μου….. :D :D :D :D :D
 

Gianney

Well-Known Member
ισχύει, ποτε δεν παρατηρησα τρελη διαφορα, απλως ηξερα οτι ειναι το μονο που μπορουσα να κανω για να σταματησω την τριχόπτωση.Μεχρι που πηγα Αναστασακη και μου εδωσε φινα
Σου μίλησε καθόλου για τοπική;η κατευθείαν κάψουλες φίνα από φαρμακείο;Επίσης σ πε τίποτα γ εξετάσεις κτλ;
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Τελικά έπρεπε καιρό να αλλάξω μινοξιδίλη. Τόσο καιρό οι φαγούρες που παραπονιόμουν και τα ξεραμένα κομμάτια δέρματος ήταν καθαρά θέμα της μινοξιδιλης που χρησιμοποιούσα και εγώ φοβόμουν πως ίσως η φαγούρα να ναι θέμα του ότι αραιώνω. Βαζω 2 μέρες τώρα αυτή της Foligain και εχω παθει πλακα. Την απλωνεις στο κεφάλι και ξεχνάς ότι την έβαλες. Δε νιωθεις τίποτα. Το ότι θέλει λίγο χρόνο να απορροφηθεί και γενικά ίσως κάθεται λίγο παραπάνω στο δέρμα είναι ένα φακτ, αλλά όχι τέτοιο για να μην κινηθεί κάποιος προς την απόκτηση της. Τη προτείνω ανεπιφύλακτα, πολύ καλό προιον !

Υ.Γ. Βλεπω τη foligain πολύ σίγουρη για την ουσια που βαζει παρεα με τη μινοξιδιλη, την trioxidil. Για να τη δούμε και αυτή. Η περιεκτικότητα της είναι στα ίδια επίπεδα με της μινοξ (5 % ) .
 
Μπλουζα