Konjaap, dr jose lorenzo, fue, 2200 grafts + 300 beard grafts, 18/09/2021 (1st operation)

Gianney

Well-Known Member
Μα αυτό λέμε. Σε τέτοιες περιπτώσεις που πρέπει να εξαντλήσεις την δότρια γιατί δεν φτάνουν τα g μπορείς να αρχίσεις να πέφτεις και πιο κάτω από 5.4 με ομογενοποίηση. Το 5.4 δεν είναι κόκκινη γραμμή αλλά ένας μπούσουλας.
Άρα που καταλήγουμε σε σχέση με την δοτρια; ομογενοποίηση βλέποντας πυκνότητες και παίρνοντας από γειτονικά πχ 2/7 η απλα κοιτώντας ώστε να έχουμε cv τουλάχιστον 5,4
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Gianney

Well-Known Member
Στην συγκεκριμένη περίπτωση πάντως με διαθέσιμη δοτρια με βάση το cv να ναι 5,4 είναι 4000 περίπου pre op βγάλε 2200 μένουν 1800,άρα στις επόμενες δύο μμ που είναι να γίνουν που θα βρει τα grafts;Όλη είναι 10000 αν πάρει κοντά 6000 η 6600 συνολικά μιλάμε για 60% .Εδώ ότι και ομογενοποίηση να γίνει δεν θα έχει χοντρό θέμα η δοτρια;;Μήπως δεν κατάλαβα κάτι καλά εγώ.Δεν ξέρω αν ο Vlafo εννοούσε το ίδιο πιο πανω
 

oreo

Well-Known Member
Εδώ τι παίχτηκε , ρωτας τον cvial,απαντάω σε εσένα, αυτός σε εμένα, ξανά αθτό που έχουμε πει και μετά ρωτάς το απαντημένο !!!!!
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα κολοκυθιΆ
 

oreo

Well-Known Member
Ποιο να είναι άραγε το survival rate σε beard 2 beard μεταμόσχευση, λογικά μεγαλύτερη απο beard 2 scalp ?
 

Gianney

Well-Known Member
Ποιο να είναι άραγε το survival rate σε beard 2 beard μεταμόσχευση, λογικά μεγαλύτερη απο beard 2 scalp ?
Χαχα εσύ καλό είναι να μαθαίνεις και για μμ από γενιά σε σκάλπ γτ η δοτρια σου δεν βλέπω να φτάνει για το πρόβλημα σου αχχαχαχαχχα:p:p:D:D:):):):cool::cool:
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Konjaap

Verified MM member
Παιδιά ευχαριστώ πολύ όλους για τις ευχές σας έναν έναν ξεχωριστά. Όταν με το καλό τελειώσει αυτή η ιστορία, αν όλα πανε κατ ευχην θέλω να είμαι καλά με τον εαυτό μου οτι έκανα ότι καλυτερο μπορούσα.
 

Konjaap

Verified MM member
Μακρύς ο δρόμος και για σένα konjaap, αλλά θα τον διαβούμε!
Υπομονή και καλή επιτυχία!

Ωραία hairline!
Θα τον διαβούμε Ιούλιε με το καλό. Καλή μας αρχή. Να ευχηθώ και σε σενα να έχεις το αποτέλεσμα που επιθυμείς.
Έχω ακούσει για τις καλλιτεχνικές σου ικανότητες. Χαίρομαι που σου αρέσει η hairline
 

Neverwinter

Active Member
Παιδιά ευχαριστώ πολύ όλους για τις ευχές σας έναν έναν ξεχωριστά. Όταν με το καλό τελειώσει αυτή η ιστορία, αν όλα πανε κατ ευχην θέλω να είμαι καλά με τον εαυτό μου οτι έκανα ότι καλυτερο μπορούσα.

Καλημέρα και καλή σου επιτυχία φίλε , σίγουρα έκανες το καλύτερο για τον εαυτό σου και εύχομαι να το χαρείς όσο πιο σύντομα γίνεται !
 

oreo

Well-Known Member
Ποιό είναι το μεγέθος εξαγωγής των beard graft και ποιος ο μέσος όρος πάχους της τρίχας , κατω απο το πηγούνι και στο λαιμό , όπου συνήθως γίνεται το extraction ? Γνωρίζει κάποιος ?
 

oreo

Well-Known Member
Έχω δει σε βιντέακι του lorenzo σε μεταμόσχευση beard2beard μέτρηση 0.072 και απόρησα αν εκεί κυμαίνεται ο μέσος όρος. Σαν πάχος είναι εμφανώς πoλύ μεγαλύτερο απο οποιοδήποτε scalp hair follicle, εξού και η απορία , τι scarring αφήνει στην λήπτρια στο πρόσωπο, οταν θές να καλύψεις κενό σημείο ή ουλή και μετά πρέπει να ξυριστείς. Στο scalp δεν επηρεάζει βέβαια μιας και η τοποθέτηση αφορά αθέατα σημεία.
 

veg

Active Member
εντυπωσιακες ολες οι περιπτωσεις που εγιναν απο τον Ισπανο στην Αθηνα και πολυ ωραιες παρουσιασεις ,καλη επιτυχια σε ολους , διαβασα για την στρατηγικη των 2 η 3 βηματων , πραγμα που φαινεται απολυτως λογικο , μια μονο παρατηρηση που ειμαι σιγουρος οτι λαβαινεται υποψιν . Το καθε βημα να μπορει να σταθει μονο του σε περιπτωση που ο 'ασθενης ' για καποιο λογο δεν μπορει να προχωρησει στο επομενο βημα η ακομα να καθυστερησει για καποιο λογο . Εννοω να μην φαινεται αφυσικος μονο με το πρωτο βημα . Ειμαι σιγουρος λαβαινει υποψιν ο γιατρος .
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Έχω δει σε βιντέακι του lorenzo σε μεταμόσχευση beard2beard μέτρηση 0.072 και απόρησα αν εκεί κυμαίνεται ο μέσος όρος. Σαν πάχος είναι εμφανώς πoλύ μεγαλύτερο απο οποιοδήποτε scalp hair follicle, εξού και η απορία , τι scarring αφήνει στην λήπτρια στο πρόσωπο, οταν θές να καλύψεις κενό σημείο ή ουλή και μετά πρέπει να ξυριστείς. Στο scalp δεν επηρεάζει βέβαια μιας και η τοποθέτηση αφορά αθέατα σημεία.

Νομίζω ότι εξαρτάται από το healing του καθενός καθώς και τα πόσα παίρνεις ανά μμ.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
εντυπωσιακες ολες οι περιπτωσεις που εγιναν απο τον Ισπανο στην Αθηνα και πολυ ωραιες παρουσιασεις ,καλη επιτυχια σε ολους , διαβασα για την στρατηγικη των 2 η 3 βηματων , πραγμα που φαινεται απολυτως λογικο , μια μονο παρατηρηση που ειμαι σιγουρος οτι λαβαινεται υποψιν . Το καθε βημα να μπορει να σταθει μονο του σε περιπτωση που ο 'ασθενης ' για καποιο λογο δεν μπορει να προχωρησει στο επομενο βημα η ακομα να καθυστερησει για καποιο λογο . Εννοω να μην φαινεται αφυσικος μονο με το πρωτο βημα . Ειμαι σιγουρος λαβαινει υποψιν ο γιατρος .

Αυτό δεν είναι option και είναι ξεκαθαρισμένο. Η τακτική του Lorenzo είναι τελειώνω περιοχές και πάω στην επόμενη (πχ ΙΟΥΛΙΟΣ ή και εγώ). To να μοιράσεις 2500g σε 100 ή 150 ή 210cm2 είναι ανώφελο και πρακτικά δεν βελτιώνεις την εικόνα σου. Άρα ξέρεις ότι από 5 μήνες έως 12μήνες πρέπει να κάνεις την επόμενη όπως έκανα εγώ ή θα κάνει και ο ΙΟΥΛΙΟΣ.
 
Μπλουζα