ΦΙΝΑ ..ΔΟΚΙΜΗ ΜΕ ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ ΔΟΣΗ.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Όχι φίλε Θεσσαλονίκη.Καλες βουτιές αδελφέ ωραία η Ρεθύμνος έχω πάει.Αναστασακη τελικά πηγές;

Χανιώτης είμαι αδερφούλη και είπα να δώσω φέτος ευκαιρία και στο Ρέθυμνο να λάμψει. Μια φορά που είχα πάει γούσταρα. Αναστασάκη όχι δεν πήγα κάνω οικονομίες τώρα για το χειρουργείο της κύστης καθώς ναι μεν θα το κάνω σε δημόσιο αλλά θέλω να δώσω και κάτι στον γιατρό καθώς φάνηκε πολύ σωστός. Μετά τον Σεπτέμβριο θα επισκεφθώ τον κύριο Αναστασάκη λογικά. Βέβαια σκέφτομαι και αν θα πάω πλέον καθώς μετά τον Σεπτέμβριο θα είμαι ηδη 3 μήνες και βάλε φινα και θα πλησιάζει η ώρα των πρώτων αποτελεσμάτων ( αν δεν έχει έρθει ήδη ). Αν χρειαστεί να αλλάξω θεραπεία δε θα είναι κακό να την αφήσω αυτή ημιτελής ; Αυτό σκέφτομαι. Εσύ με το μαλλί που βρίσκεσαι τώρα;
 

bobby

Well-Known Member
@Legwg James @vlafo @CVIAL Δίκιο έχετε παιδιά για την ανοργανωσιά και τα προβλήματα διαχείρισης των αφων, αλλά σκεφτείτε ότι το μπάσκετ είναι βαρέλι χωρίς πάτο (θυμηθείτε πως το παράτησε ο «Θείος» σε μια νύχτα και έκτοτε βολόδερνε) και αν δεν υπήρχαν οι ΑΦΟΙ μπορεί να είμασταν μόνιμα τρίτο τέταρτοι ή και χειρότερα.

Έχουν κάνει λάθη, έχουν τα οικογενειακά θέματα τους αλλά πήραν 2 Ευρωλίγκες, ενώ ο βαζελος του dpg δεν έχει πάει ούτε F4. Μην τα ισοπεδώνουμε! Και εγώ είμαι τσαντισμένος και παρότι το μπάσκετ είναι το άθλημα μου (έπαιζα φανατικά μέχρι να πάθω χιαστό) δεν το παρακολουθώ από τα νεύρα μου…..

Εγώ θα ήθελα ο Θρύλος στο μπάσκετ να ήταν όπως η Ρεάλ και η Μπάρτσα, ότι κάνει δηλαδή ο Μαρινάκης με τον Ερασιτέχνη που ουσιαστικά το ποδόσφαιρο (ο Μαρινάκης δηλαδή) χρηματοδοτεί και τον Ερασιτέχνη (1-1,5 μυρια από μέλη-κάρτες φιλάθλου και αλλά τόσα τουλάχιστον από τσέπη). Δηλαδή να τον είχε ο Μαρινάκης (μόνος ή με συμπαίχτη-ες).

Όμως στην Ελλάδα αυτά δεν γίνονται (ένας είναι το αφεντικό και οι άλλοι δεν βάζουν τα λεφτά τους εκεί που δεν είναι αυτοί αφεντικά), επίσης θα αντέχετε 20 μυρια το χρόνο να «λείπουν» από το μπατζετ στο ποδόσφαιρο για να είναι το μπάσκετ «τούμπανο»; Εγώ όχι!!

Οπότε ας είμαστε ευχαριστημένοι με τα καλά και τα κακά τους. Θα ήθελα και εγώ να είναι πιο τσαμπουκάδες (γιατί αυτό είναι το πρόβλημα τους για Ελλάδα) αλλά όταν έχεις μεγαλώσει με γαλλικά και πιάνο αυτό δεν παίζει…..

Σορρυ για το εκτός θέματος…..
 

Gianney

Well-Known Member
Χανιώτης είμαι αδερφούλη και είπα να δώσω φέτος ευκαιρία και στο Ρέθυμνο να λάμψει. Μια φορά που είχα πάει γούσταρα. Αναστασάκη όχι δεν πήγα κάνω οικονομίες τώρα για το χειρουργείο της κύστης καθώς ναι μεν θα το κάνω σε δημόσιο αλλά θέλω να δώσω και κάτι στον γιατρό καθώς φάνηκε πολύ σωστός. Μετά τον Σεπτέμβριο θα επισκεφθώ τον κύριο Αναστασάκη λογικά. Βέβαια σκέφτομαι και αν θα πάω πλέον καθώς μετά τον Σεπτέμβριο θα είμαι ηδη 3 μήνες και βάλε φινα και θα πλησιάζει η ώρα των πρώτων αποτελεσμάτων ( αν δεν έχει έρθει ήδη ). Αν χρειαστεί να αλλάξω θεραπεία δε θα είναι κακό να την αφήσω αυτή ημιτελής ; Αυτό σκέφτομαι. Εσύ με το μαλλί που βρίσκεσαι τώρα;
[/QUOTE]
Χμ ναι καλά λες,εγώ στάσιμος μινοξ κάθε βράδυ και ίσως αργότερα 3 mg φινα
 

Gianney

Well-Known Member
Όπως έχω δει παίζουν πολλά σχήματα με τα επικρατέστερα σαφώς 1 mg την μέρα κάθε μέρα αλλά και τα 3 mg την εβδομάδα μερα παρά μέρα.Εχει κανένας δοκιμάσει 5 mg την εβδομάδα σε μια μέρα δηλ ένα προσκαρ ολόκληρο μια μέρα την εβδομάδα να δούμε τι παίζει;;;
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Χανιώτης είμαι αδερφούλη και είπα να δώσω φέτος ευκαιρία και στο Ρέθυμνο να λάμψει. Μια φορά που είχα πάει γούσταρα. Αναστασάκη όχι δεν πήγα κάνω οικονομίες τώρα για το χειρουργείο της κύστης καθώς ναι μεν θα το κάνω σε δημόσιο αλλά θέλω να δώσω και κάτι στον γιατρό καθώς φάνηκε πολύ σωστός. Μετά τον Σεπτέμβριο θα επισκεφθώ τον κύριο Αναστασάκη λογικά. Βέβαια σκέφτομαι και αν θα πάω πλέον καθώς μετά τον Σεπτέμβριο θα είμαι ηδη 3 μήνες και βάλε φινα και θα πλησιάζει η ώρα των πρώτων αποτελεσμάτων ( αν δεν έχει έρθει ήδη ). Αν χρειαστεί να αλλάξω θεραπεία δε θα είναι κακό να την αφήσω αυτή ημιτελής ; Αυτό σκέφτομαι. Εσύ με το μαλλί που βρίσκεσαι τώρα;
Ωραία τα Χανιά φίλε μου, εξαιρετική τοποθεσία. Παίζει κανένα cabana mare τώρα γενικά;
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Ωραία τα Χανιά φίλε μου, εξαιρετική τοποθεσία. Παίζει κανένα cabana mare τώρα γενικά;

Έχει σίγουρα στην Αγία Μαρίνα φίλε μου. Ενδεχομένως να έχει και αλλού που δε γνωρίζω καθώς δεν είμαι μόνιμος κάτοικος. Η καταγωγή μου είναι από εκεί .
 

Gianney

Well-Known Member
Έχει σίγουρα στην Αγία Μαρίνα φίλε μου. Ενδεχομένως να έχει και αλλού που δε γνωρίζω καθώς δεν είμαι μόνιμος κάτοικος. Η καταγωγή μου είναι από εκεί .
Ρε φίλε δεν το πες νωρίτερα.Οι Κρητικοί όλοι είναι με μαλλουρα τρελοί και μουστάκι αλά 1821 χαχα μην σκας :D
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Ρε φίλε δεν το πες νωρίτερα.Οι Κρητικοί όλοι είναι με μαλλουρα τρελοί και μουστάκι αλά 1821 χαχα μην σκας :D

Ήταν μέχρι να γεννηθώ εγώ, από τώρα μονοπωλεί το μπιφτέκι. Ασε με ρε αδερφέ πατέρας 60 χρόνων με κατάμαυρο πυκνό μαλλί και γιος αντικαταστατης του Τζορτζεβιτς ( και μακάρι να μιλούσα ποδοσφαιρικά)...
 

dlazaros

Well-Known Member
Όπως έχω δει παίζουν πολλά σχήματα με τα επικρατέστερα σαφώς 1 mg την μέρα κάθε μέρα αλλά και τα 3 mg την εβδομάδα μερα παρά μέρα.Εχει κανένας δοκιμάσει 5 mg την εβδομάδα σε μια μέρα δηλ ένα προσκαρ ολόκληρο μια μέρα την εβδομάδα να δούμε τι παίζει;;;
Εγώ δεν έχω ΑΑ, ούτε τριχόπτωση. Στο φόρουμ γράφτηκα πρίν 5-6 χρόνια για να δυναμώσω λίγο τα μαλλιά καθώς έφτανα τα 50 (τώρα 52).
Proscar πήρα για υπερπλασία του προστάτη και παρατήρησα πράγματα στα μαλλιά οπότε:
Ξεκίνησα με 5mg κάθε μέρα για 1 μήνα= καούρα στην περιοχή ανάμεσα στους όρχεις και τον πρωκτό σε βαθμό εγκαύματος, πόνος στο αριστερό στήθος, ξαφνικοί σπασμοί στους όρχεις με έντονο πόνο, νερουλό σπέρμα, εντελώς μαλακισμένη διάθεση, λίμπιντο όμως στον θεό.
Συνεχίσαμε με μισό 2.5mg για άλλο ένα μήνα περίπου απο ότι θυμάμαι και σταματήσαν οι καψούρες και οι σπασμοί και άρχισε η ροή των ούρων να είναι πιο ελεύθερη (υπήρχε "κράτημα") και μειώθηκαν αρκετά οι νυκτουρίες.
Συνεχίσαμε συντήρηση με το χάπι στα 4 1,25mg κάθε μέρα για περίπου 3 μήνες και όλες οι ενοχλήσεις έφυγαν και δεν υπήρχε πλέον καμία ενόχληση ούρησης ή νυκτουρίας (εδώ να πώ πως όταν έκοψα την καφείνη και πήγα ντεκάφ ήταν σαν να έκλεισες εναν διακόπτη και σταμάτησε το νυχτερινό κατούρημα αμέσως!).
Συνεχίσαμε με 1,25mg για 3 ακόμα μήνες αλλά κάθε Τρίτη και Παρασκευή, δεν κατάλαβα καμία διαφορά απο το κάθε μέρα εκτός απο την λίμπιντο που αυξήθηκε λίγο.
Μετά σταμάτησα και δεν έχω πάρει ξανά απο τον Φεβρουάριο του 2020 και δεν έχω κανένα σύμπτωμα.

Στα μαλλιά παρατήρησα τα εξής:
Τον τρίτο μήνα μου έπεσαν τρίχες ακόμα και στις μασχάλες και αραίωσα παντού στο σώμα και στο κεφάλι!
Μετά άρχισαν να βγαίνουν μαύρες (τα μαλλιά και τα γένια είναι λευκά) και χοντρές τρίχες σε βαθμό που δεν με είχα ξαναδεί έτσι τα τελευταία 25 χρόνια, μοκέτα! Φρύδια, τρίχες στην μύτη και στα αυτιά, χέρια, όλα πίθηκος! (καλά που δεν έχω καθόλου στην πλάτη!).
Αυτό διατηρήθηκε περίπου για 1 χρόνο μετά το τέλος της θεραπείας και μετά επανήρθαν όλα εκεί που ήταν πρίν με μια βελτίωση σε μερικά σημεία στο κεφάλι λόγο αραίωσης ηλικίας. Αυτά είχα να καταθέσω και είμαι στην διάθεση σας για οτιδήποτε μπορώ να είμαι χρήσιμος. ;)
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Εγώ δεν έχω ΑΑ, ούτε τριχόπτωση. Στο φόρουμ γράφτηκα πρίν 5-6 χρόνια για να δυναμώσω λίγο τα μαλλιά καθώς έφτανα τα 50 (τώρα 52).
Proscar πήρα για υπερπλασία του προστάτη και παρατήρησα πράγματα στα μαλλιά οπότε:
Ξεκίνησα με 5mg κάθε μέρα για 1 μήνα= καούρα στην περιοχή ανάμεσα στους όρχεις και τον πρωκτό σε βαθμό εγκαύματος, πόνος στο αριστερό στήθος, ξαφνικοί σπασμοί στους όρχεις με έντονο πόνο, νερουλό σπέρμα, εντελώς μαλακισμένη διάθεση, λίμπιντο όμως στον θεό.
Συνεχίσαμε με μισό 2.5mg για άλλο ένα μήνα περίπου απο ότι θυμάμαι και σταματήσαν οι καψούρες και οι σπασμοί και άρχισε η ροή των ούρων να είναι πιο ελεύθερη (υπήρχε "κράτημα") και μειώθηκαν αρκετά οι νυκτουρίες.
Συνεχίσαμε συντήρηση με το χάπι στα 4 1,25mg κάθε μέρα για περίπου 3 μήνες και όλες οι ενοχλήσεις έφυγαν και δεν υπήρχε πλέον καμία ενόχληση ούρησης ή νυκτουρίας (εδώ να πώ πως όταν έκοψα την καφείνη και πήγα ντεκάφ ήταν σαν να έκλεισες εναν διακόπτη και σταμάτησε το νυχτερινό κατούρημα αμέσως!).
Συνεχίσαμε με 1,25mg για 3 ακόμα μήνες αλλά κάθε Τρίτη και Παρασκευή, δεν κατάλαβα καμία διαφορά απο το κάθε μέρα εκτός απο την λίμπιντο που αυξήθηκε λίγο.
Μετά σταμάτησα και δεν έχω πάρει ξανά απο τον Φεβρουάριο του 2020 και δεν έχω κανένα σύμπτωμα.

Στα μαλλιά παρατήρησα τα εξής:
Τον τρίτο μήνα μου έπεσαν τρίχες ακόμα και στις μασχάλες και αραίωσα παντού στο σώμα και στο κεφάλι!
Μετά άρχισαν να βγαίνουν μαύρες (τα μαλλιά και τα γένια είναι λευκά) και χοντρές τρίχες σε βαθμό που δεν με είχα ξαναδεί έτσι τα τελευταία 25 χρόνια, μοκέτα! Φρύδια, τρίχες στην μύτη και στα αυτιά, χέρια, όλα πίθηκος! (καλά που δεν έχω καθόλου στην πλάτη!).
Αυτό διατηρήθηκε περίπου για 1 χρόνο μετά το τέλος της θεραπείας και μετά επανήρθαν όλα εκεί που ήταν πρίν με μια βελτίωση σε μερικά σημεία στο κεφάλι λόγο αραίωσης ηλικίας. Αυτά είχα να καταθέσω και είμαι στην διάθεση σας για οτιδήποτε μπορώ να είμαι χρήσιμος. ;)

Αυτό που λέτε για τρίχες καταμαυρες και χοντρές ενώ είχατε ασπρισει όλος είναι ακραιο. Γενικά η φινα αν κάτσει καλά στον οργανισμό σου είναι πραγματικό κλειδί για το μαλλί.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Gianney

Well-Known Member
Εγώ δεν έχω ΑΑ, ούτε τριχόπτωση. Στο φόρουμ γράφτηκα πρίν 5-6 χρόνια για να δυναμώσω λίγο τα μαλλιά καθώς έφτανα τα 50 (τώρα 52).
Proscar πήρα για υπερπλασία του προστάτη και παρατήρησα πράγματα στα μαλλιά οπότε:
Ξεκίνησα με 5mg κάθε μέρα για 1 μήνα= καούρα στην περιοχή ανάμεσα στους όρχεις και τον πρωκτό σε βαθμό εγκαύματος, πόνος στο αριστερό στήθος, ξαφνικοί σπασμοί στους όρχεις με έντονο πόνο, νερουλό σπέρμα, εντελώς μαλακισμένη διάθεση, λίμπιντο όμως στον θεό.
Συνεχίσαμε με μισό 2.5mg για άλλο ένα μήνα περίπου απο ότι θυμάμαι και σταματήσαν οι καψούρες και οι σπασμοί και άρχισε η ροή των ούρων να είναι πιο ελεύθερη (υπήρχε "κράτημα") και μειώθηκαν αρκετά οι νυκτουρίες.
Συνεχίσαμε συντήρηση με το χάπι στα 4 1,25mg κάθε μέρα για περίπου 3 μήνες και όλες οι ενοχλήσεις έφυγαν και δεν υπήρχε πλέον καμία ενόχληση ούρησης ή νυκτουρίας (εδώ να πώ πως όταν έκοψα την καφείνη και πήγα ντεκάφ ήταν σαν να έκλεισες εναν διακόπτη και σταμάτησε το νυχτερινό κατούρημα αμέσως!).
Συνεχίσαμε με 1,25mg για 3 ακόμα μήνες αλλά κάθε Τρίτη και Παρασκευή, δεν κατάλαβα καμία διαφορά απο το κάθε μέρα εκτός απο την λίμπιντο που αυξήθηκε λίγο.
Μετά σταμάτησα και δεν έχω πάρει ξανά απο τον Φεβρουάριο του 2020 και δεν έχω κανένα σύμπτωμα.

Στα μαλλιά παρατήρησα τα εξής:
Τον τρίτο μήνα μου έπεσαν τρίχες ακόμα και στις μασχάλες και αραίωσα παντού στο σώμα και στο κεφάλι!
Μετά άρχισαν να βγαίνουν μαύρες (τα μαλλιά και τα γένια είναι λευκά) και χοντρές τρίχες σε βαθμό που δεν με είχα ξαναδεί έτσι τα τελευταία 25 χρόνια, μοκέτα! Φρύδια, τρίχες στην μύτη και στα αυτιά, χέρια, όλα πίθηκος! (καλά που δεν έχω καθόλου στην πλάτη!).
Αυτό διατηρήθηκε περίπου για 1 χρόνο μετά το τέλος της θεραπείας και μετά επανήρθαν όλα εκεί που ήταν πρίν με μια βελτίωση σε μερικά σημεία στο κεφάλι λόγο αραίωσης ηλικίας. Αυτά είχα να καταθέσω και είμαι στην διάθεση σας για οτιδήποτε μπορώ να είμαι χρήσιμος. ;)
Ευχαριστώ φίλε αλλα το καλό στα μαλλιά κράτησε ένα χρόνο μόνο;;
 

dlazaros

Well-Known Member
Ευχαριστώ φίλε αλλα το καλό στα μαλλιά κράτησε ένα χρόνο μόνο;;
Ναι ένα χρόνο ακριβώς. Τους επόμενους 4-5 μήνες επανήρθε εκεί που ήταν πριν. Μπορεί να μην είμαι ειδικός αλλά αυτό δεν κάνει η φίνα? κρατάει όλα τα μαλλιά σε anagen και επαναφέρει το minituratation όσο το χρησιμοποιείς, και μειώνει την dht? Μόλις το σταματήσεις πάπαλα.
 

Gianney

Well-Known Member
Ναι ένα χρόνο ακριβώς. Τους επόμενους 4-5 μήνες επανήρθε εκεί που ήταν πριν. Μπορεί να μην είμαι ειδικός αλλά αυτό δεν κάνει η φίνα? κρατάει όλα τα μαλλιά σε anagen και επαναφέρει το minituratation όσο το χρησιμοποιείς, και μειώνει την dht? Μόλις το σταματήσεις πάπαλα.
Η φίνα σταματάει την τριχόπτωση μειώνοντας την dht κατά 75%περιπου, αυξάνει την διαμέτρου της τρίχας και δίνει κάποια επανεκφυση αλλά η δράση της κράτα για δέκα χρόνια περίπου όχι όμως στον ίδιο βαθμό
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Χμ δίκιο έχεις μου ξέφυγε αυτό,όντως λένε και ένα χρόνο αν την κόψεις σε κρατάει ακόμα.Μετα έρχεται απότομη πτώση;τι παίζει;

O κύριος Αναστασακης λέει πάντως πως και να τη κόψεις θέλει κανα χρόνο να αρχίσει να πέφτει ότι μαλλί σου εσωσε/εδωσε.
 

Gianney

Well-Known Member
O κύριος Αναστασακης λέει πάντως πως και να τη κόψεις θέλει κανα χρόνο να αρχίσει να πέφτει ότι μαλλί σου εσωσε/εδωσε.
Ναι αυτό που λες το θυμάμαι,μετά όμως τι γίνεται ;χάνεις όσα ήταν να χάσεις σαν την μινο;μήπως ξες;Ο Vlafo είπε ότι ενδέχεται να άλλαξε και το dna κάπως έτσι και να το ξεπήδησε το κακό γονίδιο, βέβαια ο Αναστασάκης λέει επουδενί εσύ τ λες;
 

dlazaros

Well-Known Member
Η φίνα σταματάει την τριχόπτωση μειώνοντας την dht κατά 75%περιπου, αυξάνει την διαμέτρου της τρίχας και δίνει κάποια επανεκφυση αλλά η δράση της κράτα για δέκα χρόνια περίπου όχι όμως στον ίδιο βαθμό
10 χρόνια! Τότε μάλλον είμαι γέρος για τα δεδομένα και δουλεύει διαφορετικά ή δεν πήρα το φάρμακο για αρκετό χρόνο.
 

vag25

Well-Known Member
Αν καταλαβαίνω σωστά ο φίλος λέει ότι τα κράτησε για ένα χρόνο αφού διέκοψε την φινα και τους 4-5 μήνες μετά επανήλθε εκεί που ηταν
Ναι ένα χρόνο ακριβώς. Τους επόμενους 4-5 μήνες επανήρθε εκεί που ήταν πριν.
Το οποίο αν ισχύει για όλους είναι πολύ καλό σε περίπτωση που κάποιος θέλει να κάνει παιδί και τη κόψει για 2-6μηνες(που διαβάζω ότι προτείνεται). Δεν θα έχει καθόλου απώλειες αν ισχύουν τα παραπάνω.
 
Μπλουζα