Elithair Instabul - 02/11/20

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

oreo

Well-Known Member
Πόσα g χρειάζονται ακόμα, αν υποθέσουμε πως θα έμπαιναν απο 350 σε κάθε κρόταφο, για να έρθει να γίνει σούπερ η hairline?
 

Aris81

Well-Known Member
Συγνώμη όχι κρόταφο, temporal peaks ήθελα να πω

Δεν ξέρω πόσα χρειάζονται,αλλά δε βλέπω να ασχολούμαι ξανά με το θέμα,
τουλάχιστον στο εγγύς μέλλον.

Κάποιοι από τους λόγους..
Δεν ξέρω που να απευθυνθώ,νιώθοντας μία κάποια ασφάλεια,όσο αφορά μία τέτοια "διορθωτική" επέμβαση.
Δε θέλω να προκαλέσω ξανά την τύχη μου,το έκανα την πρώτη φορά.

Άμα ήταν κανά crown,θα το έκανα και ότι έβγαινε..
Temporal peaks και η Hairline είναι για μένα,ακραία σημαντικά όσο αφορά το αισθητικό αποτέλεσμα.

Δεν ξέρω αν την ξαναπαλέψω με το "όχι έντονη γυμναστική" επί τουλάχιστον 6 βδομάδες.
Δε θέλω να με απασχολήσει ξανά και μάλιστα σε τόσο μικρό διάστημα,μία μμ..

Χαίρομαι με αυτό που ήδη βλέπω και μπορεί με λίγο γέμισμα στα temporals να παρω ένα ακόμη καλύτερο αποτέλεσμα(αν πετύχει και δέσει με τα υπάρχοντα)
αλλά χωρίς να θέλω να προσβάλλω κανέναν,νομίζω ότι δε θέλω να επικεντρωθώ τόσο πολύ ή να γίνω εμμονικός με τα μαλλιά μου.
Δεν είμαι μετριοπαθής σαν άνθρωπος,αλλά όσο αφορά τα μαλλιά είχα ένα συγκεκριμένο απόθεμα σε χρόνο,ενέργεια,κόστος επέμβασης,κ.λ.π.
το οποίο μπορούσα να αφιερώσω..
 

oreo

Well-Known Member
Δεν ξέρω πόσα χρειάζονται,αλλά δε βλέπω να ασχολούμαι ξανά με το θέμα,
τουλάχιστον στο εγγύς μέλλον.

Κάποιοι από τους λόγους..
Δεν ξέρω που να απευθυνθώ,νιώθοντας μία κάποια ασφάλεια,όσο αφορά μία τέτοια "διορθωτική" επέμβαση.
Δε θέλω να προκαλέσω ξανά την τύχη μου,το έκανα την πρώτη φορά.

Άμα ήταν κανά crown,θα το έκανα και ότι έβγαινε..
Temporal peaks και η Hairline είναι για μένα,ακραία σημαντικά όσο αφορά το αισθητικό αποτέλεσμα.

Δεν ξέρω αν την ξαναπαλέψω με το "όχι έντονη γυμναστική" επί τουλάχιστον 6 βδομάδες.
Δε θέλω να με απασχολήσει ξανά και μάλιστα σε τόσο μικρό διάστημα,μία μμ..

Χαίρομαι με αυτό που ήδη βλέπω και μπορεί με λίγο γέμισμα στα temporals να παρω ένα ακόμη καλύτερο αποτέλεσμα(αν πετύχει και δέσει με τα υπάρχοντα)
αλλά χωρίς να θέλω να προσβάλλω κανέναν,νομίζω ότι δε θέλω να επικεντρωθώ τόσο πολύ ή να γίνω εμμονικός με τα μαλλιά μου.
Δεν είμαι μετριοπαθής σαν άνθρωπος,αλλά όσο αφορά τα μαλλιά είχα ένα συγκεκριμένο απόθεμα σε χρόνο,ενέργεια,κόστος επέμβασης,κ.λ.π.
το οποίο μπορούσα να αφιερώσω..
Άδραξα την ευκαιρία να θέσω το ερώτημα βασιζόμενος σε προήγουμενο σχόλιο σου για touch up, αλλά και γιατί πάντα όταν βλέπουμε ένα αποτέλεσμα εδώ στο φόρουμ, πάντα μιας πιάνουν εικαστικές ανησυχίες, αλα Bob Ross να βάλω ένα δεντράκι εδώ, ένα δεντράκι εκεί που μεταφράζεται στο κεφάλι, χ grafts εδώ ψ grafts εκεί.
Όσα έγραψες με κάλυψαν απολύτως και να ξέρεις οτι δεν προσέβαλες κανέναν (στο λέει ένας εμμονικός με τα μαλλιά ;) )
Εγώ με την σειρά μου εύχομαι να χαίρεσαι την νέα σου εικόνα και πάντα να βρίσκεις χρόνο και ενέργιεα για οτι σου κάνει κέφι.
 

Disco

Well-Known Member
Το αποτέλεσμα φαίνεται πολύ καλό και φυσικό. Να το χαίρεσαι... Όσο για τα temporal peaks, πιστεύω είναι λίγο ρίσκο να τα "φτιάξεις" με την έννοια να μη φαίνονται τόσο φυσικά. Δηλαδή χρειάζεται ο γιατρός να είναι "σπεσιαλίστας" σε αυτό το κομμάτι, αλλιώς καλύτερα να το αφήσεις και να επικεντρωθείς στα υπόλοιπα.
 

Aris81

Well-Known Member
Το αποτέλεσμα φαίνεται πολύ καλό και φυσικό. Να το χαίρεσαι... Όσο για τα temporal peaks, πιστεύω είναι λίγο ρίσκο να τα "φτιάξεις" με την έννοια να μη φαίνονται τόσο φυσικά. Δηλαδή χρειάζεται ο γιατρός να είναι "σπεσιαλίστας" σε αυτό το κομμάτι, αλλιώς καλύτερα να το αφήσεις και να επικεντρωθείς στα υπόλοιπα.

Ευχαριστώ:)

Μεταξύ άλλων,είναι και αυτό που έγραψες έναν ανασταλτικός παράγοντας.
 

Aris81

Well-Known Member
Καλησπέρα σε όλους!
Αισίως εννιά μήνες!

Ο ήλιος κρύβεται από χθες,έβγαλα όσο πιο φωτεινές μπορούσα

1.jpg
2.jpg
3.jpg

5.jpg
 

Aris81

Well-Known Member
Έβγαλα και μία στα κλεφτά όταν εμφανίστηκε για λίγο ο ήλιος.
Και επειδή έχω λάβει εξ΄αρχής κάποια μηνύματα του τύπου ότι δεν χρειαζόμουν μμ..

Ρίξτε μια ματιά στην παρακάτω φωτογραφία,είναι από το περσινό καλοκαίρι.
Νομίζω ότι η διαφορά με σήμερα,είναι τεράστια.

Έχω διαβάσει(κατόπιν εορτής)αρκετά περί μμ και βλέποντας το μαλλί του CVIAL,
αλλά και άλλα περιστατικά,κατάληξα ότι την ψευδαίσθηση της μμ ενιχύουν τα μαλλιά με κάποιο μήκος..
Οπότε άρχισα και εγώ το φλεξάρισμα:D αυξάνοντας το μήκος,με απώτερο σκοπό να χτενίζω προς τα πίσω,πράγμα που να πω την αλήθεια,δεν περίμενα ότι θα μπορούσα να ξανακάνω στη ζωή μου.
Γενικά είμαι ευχαριστημένος,τον επόμενο μήνα που θα συμπληρώσω δέκα μήνες,
θα προσπαθήσω να αξιολογήσω την κλινική,τα θετικά,αλλά και τα αρνητικά..

Στα θετικά του forum,η παρουσία ακόμη ενός γιατρού.
Διαβάζω τις τελευταίες μέρες με ενδιαφέρον το αντίστοιχο thread.

Επιτέλους κατεβαίνω Ελλάδα..
Μεταξύ άλλων,θέλω να δω και τυχόν αντιδράσεις για το μαλλί.

Υ.Γ.Μία αριστερή λήψη στο προηγούμενο μήνυμα,μάλλον χάθηκε κάπου στη μετάφραση,αλλά η κατάσταση δεξιά και αριστερά,είναι ίδια.
6.jpg
8.jpg
 

oreo

Well-Known Member
'Εδωσες το οικονομικό αντίτιμο ενος "παπιού" και πήρες το αποτέλεσμα που σε κάποιους θα κόστιζε ένα του κουτιού καινούργιο.
Μπράβο ρε φίλε να το χαίρεσαι !!!!
:cool:
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Aris
Κατά αρχήν χαίρομαι ιδιαίτερα γιαυτό που βλέπω.
Αναμενόμενο για μένα αλλά ήθελα να δω μερικές λεπτομέρειες.
Κατά αρχήν σαφώς και χρειαζόσουν μμ όπως χρειαζόμουν και εγώ,οπότε έπραξες άριστα.
Μπράβο για το αποτέλεσμα αλλά αυτό που έχω να τονίσω και παίρνω θάρρος και εγώ,είναι η τεράστια διαφορά σε σχέση με τον προηγούμενο μήνα.Πραγματικά και σε πύκνωση και σε δέσιμο και σε ενώσεις στα πλαϊνά και στους κροτάφους.
Και πάλι συγχαρητήρια και με το καλό στην Πατρίδα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

aeratos28

Just aeratos
Το σημείο αυτό,προδίδει την επέμβαση.προσωπικα πιστεύω δεν έχει γίνει σωστό δέσιμο καθόλου στο σημείο αυτό..γενικά έχει καλή φυτρωση ο φίλος,καλά πήγε αλλά οι λεπτομέρειες κάνουν τη διαφορά
 

Aris81

Well-Known Member
Aris
Κατά αρχήν χαίρομαι ιδιαίτερα γιαυτό που βλέπω.
Αναμενόμενο για μένα αλλά ήθελα να δω μερικές λεπτομέρειες.
Κατά αρχήν σαφώς και χρειαζόσουν μμ όπως χρειαζόμουν και εγώ,οπότε έπραξες άριστα.
Μπράβο για το αποτέλεσμα αλλά αυτό που έχω να τονίσω και παίρνω θάρρος και εγώ,είναι η τεράστια διαφορά σε σχέση με τον προηγούμενο μήνα.Πραγματικά και σε πύκνωση και σε δέσιμο και σε ενώσεις στα πλαϊνά και στους κροτάφους.
Και πάλι συγχαρητήρια και με το καλό στην Πατρίδα.

Ωραία,δεν είμαι ο μόνος που βλέπω τις διαφορές που ανέφερες συγκριτικά με τον προηγούμενο μήνα.
Να σου πω την αλήθεια,νόμιζα ότι η όποια πύκνωση και ωρίμανση της τρίχας,δε θα έκανε τόση οπτική διαφορά.
Ευτυχώς διαψεύστηκα.

Ευχαριστώ,με όλα αυτά που συνέβησαν έχω να κατέβω καιρό και μου έχει λείψει πολύ

Το σημείο αυτό,προδίδει την επέμβαση.προσωπικα πιστεύω δεν έχει γίνει σωστό δέσιμο καθόλου στο σημείο αυτό..γενικά έχει καλή φυτρωση ο φίλος,καλά πήγε αλλά οι λεπτομέρειες κάνουν τη διαφορά

Δυστυχώς ισχύει.
Ίσως αν κατέβαζα τα μαλλιά προς τα κάτω και ψιλοέκρυβα κάτω από τα μαλλιά τα συγκεκριμένα σημεία να μην φαινόταν,
αλλά έχω ένα άλλο σχέδιο που μάλλον θα εξυπηρετήσει το κούρεμα που ήθελα να κάνω εξ'αρχής.
Να τα "σβήσω"/ξυρίσω.

braid-pitt-fury-Peaky-Blinders-haircut.jpg


Φυσικά η αστοχία παραμένει,όλα αυτά έχουν καταγραφεί και θα τα αναφέρω όταν κάνω ταμείο για την κλινική.
 

jersey

Well-Known Member
@Aris81 Η hairline σου είχε ήδη υποχωρήσει 2 δάχτυλα περίπου, και είχαν μπει αρκετά οι κρόταφοι μέσα οπότε ορθά μπήκες για επέμβαση να βελτιώσεις την εικόνα σου! Η αλλαγή μεγάλη και το αποτέλεσμα πολύ καλό που σε δικαίωσε απόλυτα, να το χαίρεσαι!
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Χρησιμοποιούσες/χρησιμοποιείς κάποια αγωγή;
Από ποιά ηλικία περίπου είχες αυτήν την εικόνα απώλειας;
 
Μπλουζα