Η ζωη με Covid-19

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
προς το παρόν είσαι φίλε αλλά για πόσο και σε τι κίνδυνο βάζεις τον οργανισμό σου χωρίς να ξέρεις?
δεν είμαι κατά των εμβολίων, στα παιδιά μου έχω κάνει όλα τα εμβόλια που προβλέπονται αλλά σε αυτή
τη μπίζνα με εμβόλια μηνών και επιπλοκές και θανάτους εγώ προτιμώ να φοράω μάσκα για όσο χρειαστεί.

Εννοείται και θα πετάξουμε τις μάσκες με τα τωρινά δεδομένα. Εγώ προσωπικά δεν φοράω όταν είμαι στο Ισραήλ όπως και όλος ο πληθυσμός αφού πλέον δεν είναι υποχρεωτική. Εξάλλου υπάρχει πολύ εύκολος και πρακτικός τρόπος να επιβεβαιώσεις αν είσαι προστατευμένος έχοντας κάνει οποιαδήποτε εμβόλιο. Κάνεις ένα τεστ αντισωμάτων IGG (25€) και ξέρεις που βαδίζεις.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Stratos

Well-Known Member
Στρατο και για αυτα που τρως καθε μερα πώς εισαι σιγουρος ;
πάντα υπάρχει ο κίνδυνος για το άγνωστο και κάποια πράγματα δεν μπορεις να τα αποφύγεις, όσο και να προσέχεις.
εγώ έχω επιλέξει αυτό το εμβόλιο να μην το κάνω και δεν πιστεύω ότι αυτα που τρώω έχουν τις ίδιες επιπλοκές και
ποσοστά θανάτων με τα συγκεκριμένα εμβόλια. Μεγάλοι άνθρωποι είμαστε με κρίση. Ο καθένας είναι υπεύθυνος για τις επιλογές του.
Ούτε αρνητής του covid είμαι, ούτε της μάσκας, ούτε των εμβολίων. Αλλά να τρέξω να κάνω ένα εμβόλιο με τόσο μικρό χρόνο
δοκιμών, με τόσα περιστατικά παρενεργειών, με τόσους θανάτους και με μεταλλάξεις που τα βγάζουν άχρηστα και θα πρέπει να
τα επαναλαμβάνω, όχι δεν θα πάρω. Προτιμώ μάσκα και ας χάσω τα προνόμια των εμβολιασμένων.
 

Stratos

Well-Known Member
Εννοείται και θα πετάξουμε τις μάσκες με τα τωρινά δεδομένα. Εγώ προσωπικά δεν φοράω όταν είμαι στο Ισραήλ όπως και όλος ο πληθυσμός αφού πλέον δεν είναι υποχρεωτική. Εξάλλου υπάρχει πολύ εύκολος και πρακτικός τρόπος να επιβεβαιώσεις αν είσαι προστατευμένος έχοντας κάνει οποιαδήποτε εμβόλιο. Κάνεις ένα τεστ αντισωμάτων IGG (25€) και ξέρεις που βαδίζεις.
το τεστ αντισωμάτων δείχνει ότι είσαι ασφαλής και άτρωτος σε κάθε είδους μετάλλαξη?
 

vag25

Well-Known Member
προς το παρόν είσαι φίλε αλλά για πόσο και σε τι κίνδυνο βάζεις τον οργανισμό σου χωρίς να ξέρεις?

Μολις περιεγραψες την ζωη σε μια προταση. Απλα η επιστημη δινει μαχη με τις πιθανοτητες.
Εχεις με τεραστια διαφορα μεγαλυτερες πιθανοτητες να παθεις κατι σοβαρο απο covid, σε συγκριση με το να κανεις το εμβολιο.

δεν πιστεύω ότι αυτα που τρώω έχουν τις ίδιες επιπλοκές και
ποσοστά θανάτων με τα συγκεκριμένα εμβόλια.

Noμιζω οτι αν βγουν ποσοστα για θανατους απο κατι που εφαγε καποιος σε συγκριση με το καθε εμβολιο θα εκπλαγεις.
Αυτο δεν σημαινει οτι δεν υπαρχει κινδυνος με το εμβολιο. Φυσικα και υπαρχει. Αλλα υπαρχει κινδυνος να πεθανεις και απο νερο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

athenian

Well-Known Member
Προφανώς ανάλογα με τον αριθμό των αντισωμάτων που έχεις.
Δεν είναι έτσι ακριβώς. Ανάλογα ποια αντισώματα κοιτάς. Αυτά στην απλή εξέταση αντισωμάτων δεν λένε και πολλά. Τις τελευταίες μέρες παρακολουθώ έναν από τους εφευρέτες της mRNA τεχνολογίας τον Robert Malone ο οποίος δεν συμμετέχει όμως στην ανάπτυξη των συγκεκριμένωνεμβολίων. Σήμερα ανέβασε μια πολύ ενδιαφέρουσα συνέντευξη που έδωσε σε ένα πορτογαλικό ιστότοπο. Ο συγκεκριμένος έχει κάποιες ανησυχίες για την ασφάλεια των εμβολίων όσο αφορά τις ελεύθερες, κατά αυτόν πάντα, πρωτεϊνικές ακίδες που ξεφεύγουν από την επιφάνεια του κυττάρου που υποτίθεται ότι δεν θα έπρεπε να συμβαίνει και για τις ας πούμε επιλεκτικές μελέτες που έγιναν για να παρουσιαστούν τα mRNA εμβόλια τόσο ασφαλή.
Συνοψίζοντας λέει ότι είναι αρκετά ασφαλή αλλά όχι τόσο όσο μας έχουν πει ως τώρα. Αξίζει να τον παρακολουθεί κάποιος.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Προς το παρόν αυτό που μπορεί να μετρηθεί με ακρίβεια είναι τα εξουδετερωτικά IGG τα οποία είναι η πρώτη γραμμή άμυνας και τα οποία αποδεδειγμένα προσφέρουν προστασία (ανάλογα με τον αριθμό τους) η οποία όμως φθίνει με την πάροδο του χρόνου. Υπάρχει και δεύτερη γραμμή άμυνας, τα κύτταρα μνήμης, για τα οποία, προς το παρόν, δεν υπάρχει τρόπος μέτρησης και ποσοτικής συσχέτισης με προστασία.

Ένα απλό τεστ αντισωμάτων μπορεί να μετρήσει τα IGG και άρα μπορείς να ξέρεις το επίπεδο προστασίας που έχεις.
 

Kostas97

Well-Known Member

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Νο worries, αναμενόμενο και καλά κάνουν να είναι συντηρητικοί. Αυτό δεν αλλάζει τίποτα.
 

vag25

Well-Known Member

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού

Stratos

Well-Known Member

Και αυτοί τυχαία έφυγαν.
Εχει βγει πορισμα οτι ειναι απο αυτο?

οχι

Οποτε δεν εχει νοημα το ποστ σου.
δηλαδή θα περίμενες ποτέ να έβγαιναν και να έλεγαν ότι φταίει το εμβόλιο?
αυτός ο άνθρωπος χωρίς υποκείμενα νοσήματα και γιατρός στα 61 έφυγε απο ανακοπή τυχαία
και όχι από επιπλοκές που εμφάνισε λόγω του εμβολίου.
 

dim d

Well-Known Member
Oχι οτι δημιουργουν κλιμα, αλλα αναφερεται οτι ο ανθρωπος ειχε υποκειμενα νοσηματα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
δηλαδή θα περίμενες ποτέ να έβγαιναν και να έλεγαν ότι φταίει το εμβόλιο?
αυτός ο άνθρωπος χωρίς υποκείμενα νοσήματα και γιατρός στα 61 έφυγε απο ανακοπή τυχαία
και όχι από επιπλοκές που εμφάνισε λόγω του εμβολίου.

Μα κάθε χρόνο έχουμε 20.000 εμφράγματα και αυτή την στιγμή εμβολιάζουμε όλον τον γενικό πληθυσμό. Στατιστικά είναι προφανές ότι θα υπάρξουν περιπτώσεις που ένα (ή περισσότερα εμφράγματα) θα συμπέσει με τους εμβολιασμούς όπως και με θανάτους από άλλες ασθένειες. Η περιπτωσιολογία δεν λέει απολύτως τίποτα.
 

aeratos28

Just aeratos
Ότι πόρισμα έβγαινε εδώ και ενάμιση χρόνο που ότι θάνατος και να υπήρχε το βαφτίζαμε ακαριαία ότι ήταν από τον covid-19..πιστεύεις ότι θα βγει πόρισμα το οποίο θα αναφέρει ότι έφταιγε το εμβόλιο?
Εχει βγει πορισμα οτι ειναι απο αυτο?

οχι

Οποτε δεν εχει νοημα το ποστ σου.
 

vag25

Well-Known Member
δηλαδή θα περίμενες ποτέ να έβγαιναν και να έλεγαν ότι φταίει το εμβόλιο?
αυτός ο άνθρωπος χωρίς υποκείμενα νοσήματα και γιατρός στα 61 έφυγε απο ανακοπή τυχαία
και όχι από επιπλοκές που εμφάνισε λόγω του εμβολίου.

Φυσικα και θα το περιμενα να το ελεγαν και εξυπακουεται οτι θα το ελεγαν. Αν ειναι απο το εμβολιο ο θανατος του συγκεκριμενου 61 χρονου θα το μαθεις, να εισαι βεβαιος.
Οπως εμαθες και την πιθανοτητα θρομβωσης απο αστραζενεκα. Δεν στο εκρυψε κανενας παρολο που το ποσοστο που βγαζει τετοια θεματα ειναι παρα πολυ μικρο και θα μπορουσαν πανευκολα να στο κρυψουν. Εκει γιατι δεν το εκαναν. Υπαρχει απαντηση σε αυτο?

πιστεύεις ότι θα βγει πόρισμα το οποίο θα αναφέρει ότι έφταιγε το εμβόλιο?
ναι

Εχει ηδη βγει για το αστρα και αν χρειαστει θα ξαναβγει. Το πιο πιθανο ειναι οτι δεν θα χρειαστει, γιατι ειναι μελετημενα.


Κατερίνη: Γιατρός πέθανε μετά τη 2η δόση του εμβολίου της Pfizer (newsbeast.gr)
μάλλον ήρθε και σε αυτόν η ώρα να φύγει τυχαία την επομένη του εμβολίου..

Ο θειος μου πεθανε στα 59 ξαφνικα πριν τον covid με τον ιδιο τροπο? απο το εμβολιο πεθανε και αυτος?

Λοιπον για να τελειωνουμε. Αν πας και πεις καλημερα σε ενα δις ανθρωπους καποιοι αμεσως μετα την καλημερα σου θα πεθανουν. Φταιει η καλημερα?
 
Μπλουζα