Vlafo. FUE, 4158g, 09-10/01/2021

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Aris81

Well-Known Member
Να ξέρεις οτι μεγαλυτερο fail απο βαφή στο μαλλι του Άνδρα μετα τα 35-40 δεν υπαρχει .
Ειναι το αντίστοιχο με το τραγικό lip fillers injection που κανουν οι γυναίκες .

To πιο αστείο δε,είναι πως κάποιοι από αυτούς πιστεύουν ότι οι γυναίκες δε θα το παρατηρήσουν.
Kαλά κάτι φρύδια,κ.λ.π. τα καταλαβαίνω ακόμη και εγώ.

@vlafo στο ερώτημα πως είναι είναι δυνατόν οι επαγγελματίες της TV που τους ενδιαφέρει η εικόνα τους να μην καταλαβαίνουν τυχόν γελοιότητες,
θεωρώ πως παίζει ρόλο το γεγονός πως αν βλέπεις το είδωλό σου στον καθρέφτη,σε οθόνες,κ.λ.π. κάθε μέρα,
δύσκολα αντιλαμβάνεσαι τις αλλαγές,αλλά το πιο σημαντικό είναι πως πολλοί από αυτούς,δεν έχουν έναν άνθρωπο κοντά τους
να τους πει απλά:"Ρε μακάκα,τι πήγες και έκανες στο κεφάλι σου;XαΧαΧα"
 

Georgie

Well-Known Member
Μιας και το έχεις το αντικείμενο δεν θα διαφωνήσω, ίσως παίζοντας με ένα πολύ σωστό grey (salt peper) το αποτέλεσμα να είναι πιο γοητευτικό και μυστηριώδες (συνοδεία κοντού σταιλάτου δερμάτινου )
Για lip filler συμφωνώ και επαυξάνω. Να τονίσω όμως οτι όταν το κοιτάς απο συγκεκριμένο angle είναι υπέροχο (Με εννοείς ? ;) )
I know what you mean nutty boy ;)
 

konelos

Active Member
Μιας και το έχεις το αντικείμενο δεν θα διαφωνήσω, ίσως παίζοντας με ένα πολύ σωστό grey (salt peper) το αποτέλεσμα να είναι πιο γοητευτικό και μυστηριώδες (συνοδεία κοντού σταιλάτου δερμάτινου )
Για lip filler συμφωνώ και επαυξάνω. Να τονίσω όμως οτι όταν το κοιτάς απο συγκεκριμένο angle είναι υπέροχο (Με εννοείς ? ;) )
Ένα θάμπωμα δεν είναι κακό, έχω γκριζάρει στο πλάι και επέμενε ο μπαρμπέρης μου να τα θαμπώσω, την πρώτη φορά μου το έκανε πολύ light, σχεδόν καθόλου, την δεύτερη μου τα θάμπωσε αρκετά, δεν το είπα σε κανέναν ούτε στην γυναίκα μου, λέω αν το καταλάβει τέλος δεν τα ξανακάνω, 4 μέρες και δεν έχει πάρει χαμπάρι κανείς :) η διαφορά είναι αισθητή πάντως. Το ίδιο κάνει και ο clooney αλλιώς θα ήταν βαμβάκι.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
To πιο αστείο δε,είναι πως κάποιοι από αυτούς πιστεύουν ότι οι γυναίκες δε θα το παρατηρήσουν.
Kαλά κάτι φρύδια,κ.λ.π. τα καταλαβαίνω ακόμη και εγώ.

@vlafo στο ερώτημα πως είναι είναι δυνατόν οι επαγγελματίες της TV που τους ενδιαφέρει η εικόνα τους να μην καταλαβαίνουν τυχόν γελοιότητες,
θεωρώ πως παίζει ρόλο το γεγονός πως αν βλέπεις το είδωλό σου στον καθρέφτη,σε οθόνες,κ.λ.π. κάθε μέρα,
δύσκολα αντιλαμβάνεσαι τις αλλαγές,αλλά το πιο σημαντικό είναι πως πολλοί από αυτούς,δεν έχουν έναν άνθρωπο κοντά τους
να τους πει απλά:"Ρε μακάκα,τι πήγες και έκανες στο κεφάλι σου;XαΧαΧα"
Όλοι έχουν φίλε μου έναν άνθρωπο δίπλα τους να τους πει τι έκανες...αλλά λίγοι το τολμούν να μιλήσουν για να μην τον στεναχωρήσουν η παρεξηγηθουν και όχι μόνο αυτό αλλά προτιμούν να τα λένε και πίσω από την πλάτη του ....
 

KMP

Member
Το έγραψα, όριο για να μην νοσήσεις είναι το 50. Εϊναι υπεραρκετά. Το έκανα πριν 17 μέρες.
Εγώ που έχω 350 , γιατί το πέρασα χωρίς συμπτώματα , τυχαία το ανακάλυψα , όταν έκανα τις εξετάσεις για την ΜΜ, έκανα και την ορολογική με προτροπή του μικροβιολόγου, σημαίνει ότι έχω κάποια προστασία, σωστά;
Έχω ακούσει διάφορα από ειδικούς σχετικά με την προστασία. Ότι πρέπει να έχεις γύρω στα 5000 για μια καλή ανοσία.
Ρωτώ, γιατί οι 30-39 κάνουν μόνο το εμβόλιο της Astra και με όλο αυτόν τον ντόρο που γίνεται, θέλω να το αποφύγω, αν έχω προστασία. Προτιμώ της Pfizer ή της Johnson γιατί είναι μονοδοσικό, αν και δεν τον έχουν κάνει πολλοί.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Μια φίλη μου προχθές έκανε το AStra πρώτη δόση και χθες με 40 πυρετό πανικοβληθηκε πάρα πολύ άντε να κάνει την δεύτερη μετά.
Ένας πάππους που γνωρίζω εδώ στην δουλειά μου 83 ετών δυνατός άνθρωπος με πιάνει και με λιώνει έκανε το δεύτερο Astra και έπαθε εφραγμα μετά δυο μέρες οπού είχε πόνους τις 2 πρώτες μέρες άλλα την πήδηξε.
ο Μπαμπάς 71 ετών έκανε τις φαιζερ το δεύτερο προχθές μια χαρά μετά πήγε και τσάπιζε και τον κήπο και έκανε και τις προάλλες μπαλονακι...τον Νοέμβριο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

alex7

Well-Known Member
Μια φίλη μου προχθές έκανε το AStra πρώτη δόση και χθες με 40 πυρετό πανικοβληθηκε πάρα πολύ άντε να κάνει την δεύτερη μετά.
Ένας πάππους που γνωρίζω εδώ στην δουλειά μου 83 ετών δυνατός άνθρωπος με πιάνει και με λιώνει έκανε το δεύτερο Astra και έπαθε εφραγμα μετά δυο μέρες οπού είχε πόνους τις 2 πρώτες μέρες άλλα την πήδηξε.
ο Μπαμπάς μου έκανε τις φαιζερ το δεύτερο προχθές μια χαρά μετά πήγε και τσάπιζε και τον κήπο.
Γιαυτο όλοι θέλουν Pfizer .Γιαυτο και θα κάνουμε όλοι υπομονή μέχρι να κάνουμε Pfizer
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Γιαυτο όλοι θέλουν Pfizer .Γιαυτο και θα κάνουμε όλοι υπομονή μέχρι να κάνουμε Pfizer

Η αδερφή μου και ο γαμπρός μου που είναι πολύ υπέρ τον εμβολίων τώρα τις ήρθε μήνυμα να κάνει η αδερφή το Astra και φοβάται γιατί έχει και φλεβιτιδες και δεν θα πάει.
Στην πόλη μου πάντως κάνουν το Pfizer άλλα τα χωριά μας τριγύρω τους στέλνουν άλλου και κάνουν το Astra στην πλειοψηφία.
 

alex7

Well-Known Member
Η αδερφή μου και ο γαμπρός μου που είναι πολύ υπέρ τον εμβολίων τώρα τις ήρθε μήνυμα να κάνει η αδερφή το Astra και φοβάται γιατί έχει και φλεβιτιδες και δεν θα πάει.
Στην πόλη μου πάντως κάνουν το Pfizer άλλα τα χωριά μας τριγύρω τους στέλνουν άλλου και κάνουν το Astra στην πλειοψηφία.
1.8 Τρις εμβόλια Pfizer παρήγγειλε η ΕΕ .Οποίος κάνει υπομονή μόνο Pfizer θα βρίσκει σε λίγους μήνες
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
1.8 Τρις εμβόλια Pfizer παρήγγειλε η ΕΕ .Οποίος κάνει υπομονή μόνο Pfizer θα βρίσκει σε λίγους μήνες

Εγω αν πάω τώρα στο ΙΚΑ μας ενφκα μπορώ να κάνω Pfizer.
Δεν ξέρω παιδιά άλλα και εγώ με το astra τρομοκρατουμαι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Το Modena είναι το καλύτερο σε αποτελεσματικότητα και από την πρώτη δόση φέρνει 92%.
Στις 26 Μαΐου το κάνω γιατί Pfizer πήγαινε μετά Ιούλιο.
Παρόλο αυτά και το συγκεκριμένο στη δεύτερη δόση,κάνει πυρετούς,κόπωση και άλλα για μια μέρα μόνο.
Ελπίζω.
 

alex7

Well-Known Member
Το Modena είναι το καλύτερο σε αποτελεσματικότητα και από την πρώτη δόση φέρνει 92%.
Στις 26 Μαΐου το κάνω γιατί Pfizer πήγαινε μετά Ιούλιο.
Παρόλο αυτά και το συγκεκριμένο στη δεύτερη δόση,κάνει πυρετούς,κόπωση και άλλα για μια μέρα μόνο.
Ελπίζω.
1620546189623.png
 

vlafo

Well-Known Member
Τέλειο το πινακάκι σου Alex.
Ότι καλύτερο.
Εσύ τι λες δηλαδή?
Ποιά είναι η γνώμη σου?
 

vlafo

Well-Known Member
λιγες παραπάνω παρενέργεις της MODERNA.Για της ΑΣΤΡΑ μην γραψω καλύτερα.Αφήστε που δεν πιάνει την μετάλλαξη Νοτιοδυτικής Αφρικής
Μόλις το άλλαξα σε Pfizer Alex.
Είναι πιο ήπιο και απλά με πήγε ένα μήνα αργότερα στις 26 Ιουνίου.
Δεν πειράζει.
 

Hairsick

Active Member
Εγώ που έχω 350 , γιατί το πέρασα χωρίς συμπτώματα , τυχαία το ανακάλυψα , όταν έκανα τις εξετάσεις για την ΜΜ, έκανα και την ορολογική με προτροπή του μικροβιολόγου, σημαίνει ότι έχω κάποια προστασία, σωστά;
Έχω ακούσει διάφορα από ειδικούς σχετικά με την προστασία. Ότι πρέπει να έχεις γύρω στα 5000 για μια καλή ανοσία.
Ρωτώ, γιατί οι 30-39 κάνουν μόνο το εμβόλιο της Astra και με όλο αυτόν τον ντόρο που γίνεται, θέλω να το αποφύγω, αν έχω προστασία. Προτιμώ της Pfizer ή της Johnson γιατί είναι μονοδοσικό, αν και δεν τον έχουν κάνει πολλοί.
Astra και Johnson έχουν παρόμοια «τεχνολογία» πάντως.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Τζονσον έκανε ο φίλος μου 55 ετών πριν 5 μέρες καλά είναι χωρίς παρενέργειες.
Μια δόση είναι αυτό?
 

alex7

Well-Known Member
Μόλις το άλλαξα σε Pfizer Alex.
Είναι πιο ήπιο και απλά με πήγε ένα μήνα αργότερα στις 26 Ιουνίου.
Δεν πειράζει.
και εγώ είχα κλείσει Μοντέρνα 11-5 και μόλις διάβασα τον πίνακα άλλαξα αμέσως με πφιζερ 19-5.Η 2η δόση στην Pfizer είναι και 1 εβδομάδα νωρίτερα.Εμεις πάντως που τώρα κάναμε ΜΜ πρέπει να γλυτώσουμε την μόλυνση πάση θυσία γιατί διαβάζω ακόμα και για μεγάλη τριχόπτωση σε κάποιους ασθενείς.Κυρίως σε γυναίκες ευτυχώς
 
Μπλουζα