Η ζωη με Covid-19

Ronaldo

Well-Known Member
Συγγνώμη αλλά επειδή με ανέφερε στο νήμα που λες ο γιατρός τι σημαίνει ότι τον σιγοντάρω σε κάτι?Δεν έχω ποτέ γράψει εν τω μεταξύ τίποτα που να ευνοεί κάποιον γιατί εγώ κανένα συμφέρον δεν έχω και αφετέρου τις υπηρεσίες του γιατρού (καλές ή κακές εγώ θα το κρίνω στην δική μου περίπτωση τις πλήρωσα και δεν μου χαρίστηκαν) Τέλος συμφιλίωση υπάρχει αν είσαι με κάποιους φίλος εξ αρχής που δεν νομίζω ότι είμασταν κιόλας. Σε ένα ελευθερό φόρουμ χωρίς να προσβάλεις αγαπητέ ronaldo θα κρίνω όπως θέλω τα γραφομενά σου και μονό.Και του γιατρού και του Χρήστου και του αεράτου...και του nick 90 που εννοείται είναι πλέον ο αγαπημένος μου συμφουρομίτης...αυτό είναι το Bonus αν απλά περνάς την ώρα σου και δεν έχεις τίποτα να κερδίσεις...κρίνεις και γράφεις όπως θες...με ΣΕΒΑΣΜΟ πάντα...
Δεν ανέφερε τυχαία τα ονόματα ο γιατρός φιλε μου, αυτό είναι το μόνο σίγουρο....Δεν θέλω να επεκταθώ για να μη συνεχιστεί η αντιπαράθεση παντως. Οπως κρίνεις συμπεριφορές και γραφόμενα ετσι θα κρίνω και εγω συμπεριφορές μελών σε ενα ελευθερο φόρουμ. Ο καθένας κρίνεται με αυτά που γράφει και κάνει. Ο σεβασμός κερδίζεται δεν επιβάλλεται φίλε μου, οπότε για να τον απαιτείς θα πρέπει να τον κερδίζεις πρώτα. Καλό είναι κάποιοι γιατροί να μάθουν να σέβονται και την άποψή των απλών μελών, χωρίς να τους προσβαλλουν επειδή δεν τους αρέσει η γνώμη τους. Καλη συνεχεια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bobby

Well-Known Member
χθες τα δελτια παιξανε πρωτοφανη πλανα,καλο ειναι να τα δειτε για να ξερετε απο τι κινδυνευετε,οχι απλα πτωματα,αλλα ανθρωποι να πεθαινουν on camera live απο κορονα
Ας τα βλέπουν οι αρνητές αυτά μήπως αλλάξουν άποψη!
 

mike1988

Active Member
Τον σεβασμό που τον είδες εσύ φίλε Mike?
Προσκυνάμε όποιον είναι γιατρός και καθόμαστε σούζα?
Και εγώ είμαι οικονομικός αναλυτής με 2 πτυχία και 30 χρόνια υπηρεσίας και διαχειρίζομαι billions.
Και ΑΝΕΧΌΜΑΣΤΕ συμπεριφορές ποταπές?
Πρώτα γίνε άνθρωπος και μετά ότι θέλεις,αλλά δεν αλλάζει ο άνθρωπος πολύ περισσότερο σε αυτή την ηλικία.
Τι εννοείς αγαπητέ vlafo λέγοντας γίνε άνθρωπος? πότε σε πρόσβαλα ή σου μίλησα με απαξιωτικά? Επιπλέον το σούζα στο γιατρό παρακαλώ δείξε μου το. Σε ευχαριστώ εξ αρχής και συγχαρητήρια για το επαγγελματικό σου υπόβαθρο.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Ειναι για γελια πραγματικα οσοι συνεχιζουν και βαζουν ταμπελες σε μελη χαρακτηριζοντας τους τσιρακια μονο και μονο επειδη υποστηριζουν το δικαιο και εκφραζουν την αποψη τους.Σοβαρευτειτε κυριοι,ο vag25 σας ειχε προτεινει μια λυση,ignore το μελος/μελη που δεν γουσταρετε και τελειωσε το θεμα.Εσεις ομως διψατε για ιντριγκα.Εσβησε το αλλο νημα ο cvial και ηρθατε να διαλυσετε και το παρων νημα συνεχιζοντας τις ανοησιες.
 

vlafo

Well-Known Member
Τι εννοείς αγαπητέ vlafo λέγοντας γίνε άνθρωπος? πότε σε πρόσβαλα ή σου μίλησα με απαξιωτικά? Επιπλέον το σούζα στο γιατρό παρακαλώ δείξε μου το. Σε ευχαριστώ εξ αρχής και συγχαρητήρια για το επαγγελματικό σου υπόβαθρο.
Συγνώμμη αλλά δεν αναφερόμουν σε εσένα αλλά στο γιατρό.
Το σούζα αγαπητέ σημαίνει,επειδή το λέει αυτός οι υπόλοιποι το βουλώνουμε και όταν έχουμε άποψη και λέμε αυτό που δεν μας αρέσει στα αυτιά μας,αρχίζουμε τους λεκτικούς τραμπουκισμούς.
Ποτέ μου δεν έχω μιλήσει έτσι σε πελάτη και ούτε πρόκειται (2 φορές για να είμαι ειλικρινής) αυτό δεν σημαίνει ότι δεν ξέρουμε και εμείς αυτή τη γλώσσα,απλά εγώ προσωπικά δεν το ανέχομαι από το Θεό τον ίδιο.
Βάζουμε τα κεφάλια μας κάτω,σφαζόμαστε,δίνουμε μια περιουσία και δεν θα έχουμε και άποψη.
Αυτά που τα έχεις δει εσύ για πες μου.
 

vlafo

Well-Known Member
Nik
Είναι οι προσωπικές σου απόψεις αυτές και κράτα τους ορισμούς περί δικαίου για εσένα και μόνο.
Μαθήματα δικαιοσύνης δεν δεχόμαστε ούτε από γιατρούς ούτε από μέλη άλλα.

Το διαλύουμε εμείς το νήμα αλλά για το Χριστόφορο που γράφει όλα αυτά δεν σε βλέπω να έχεις την ίδια ευαισθησία.

Μόνο εμείς φταίμε και εμείς είμαστε οι υπόλογοι,από θύματα,θύτες.
Ωραία δικαιοσύνη.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Τι εννοείς αγαπητέ vlafo λέγοντας γίνε άνθρωπος? πότε σε πρόσβαλα ή σου μίλησα με απαξιωτικά? Επιπλέον το σούζα στο γιατρό παρακαλώ δείξε μου το. Σε ευχαριστώ εξ αρχής και συγχαρητήρια για το επαγγελματικό σου υπόβαθρο.
Δεν τι είπε για εσένα ...εσύ εκφρσζεσαι με ωραίο τρόπο και στην άποψη σου και στο χιούμορ σου ...μακάρι να σκέφτονταν όλοι σαν κ εσένα ....
 

Harris_G

Well-Known Member
Καλησπέρα στο φορουμ από την όμορφη Θεσσαλονίκη
182878732_274544287742092_5532080384518289680_n.jpg
 

Mak39

Member
Δεν είδες το ποστ του γιατρού που τους έκανε και tag (τους 3 πελάτες του δηλαδή) και τους πρόσταξε να κάνουν αυτές τις "δουλειές"; Δεν το κάνουν από μόνοι τους δηλαδή. Μετά φταίμε εμείς δηλαδή που τους αποκαλούμε έτσι; Το είπε καθαρά ο Χρήστος φέρε τα στοιχεία σου να δεις αν θα φας μετά μήνυση από τον γιατρό. Δεν είχα πρόθεση και εγώ να μιλήσω πάλι για τσιράκια κτλπ. απλά το αναφέρω τελευταία φορά ώς μαρτυρας που ειδα αυτό που λες και εσύ φίλε αεράτε.
Συμφιλίωση με αυτούς δεν υπάρχει, απλά να μην απευθυνόμαστε σε αυτούς και αυτοί σε εμάς από εδώ και πέρα...
Απο τον Γιατρό δεν έχω κανένα όφελος και πληρώσα μέχρι και το τελευταίο cents. Όσο τον γνώρισα σαν άνθρωπο ήταν και είναι ΚΥΡΙΟΣ. Σου είναι δύσκολο να το καταλάβεις;

Έχω επιλέξει τον Γιατρό πριν μπει στο φόρουμ για το λογο οτι υπόλοιποι σηκώναν τα χέρια ψηλά στη περίπτωση μου.

Δεν με πρόσταξε να κανω κανείς τίποτα. Γράφεις συνεχώς ψεύδη και έχεις μαλώσει με πολλά μελη του φόρουμ.

Είμαι εδώ για να λέω τη γνώμη μου όπως όλα τα μέλη.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Σήμερα όπως έβγαινα στη Λεωφόρο Συγγρού στο ύψος της Παντείου,είδα με μεγάλη επικεφαλίδα στον 1ο όροφο κτιρίου,"Κλινική Μμ ΓΚΟΥΡΑΣ".
Ανοίγουν οι δουλειές.
Όσοι πιστοί προσέλθετε.
 

Ronaldo

Well-Known Member
Απο τον Γιατρό δεν έχω κανένα όφελος και πληρώσα μέχρι και το τελευταίο cents. Όσο τον γνώρισα σαν άνθρωπο ήταν και είναι ΚΥΡΙΟΣ. Σου είναι δύσκολο να το καταλάβεις;

Έχω επιλέξει τον Γιατρό πριν μπει στο φόρουμ για το λογο οτι υπόλοιποι σηκώναν τα χέρια ψηλά στη περίπτωση μου.

Δεν με πρόσταξε να κανω κανείς τίποτα. Γράφεις συνεχώς ψεύδη και έχεις μαλώσει με πολλά μελη του φόρουμ.

Είμαι εδώ για να λέω τη γνώμη μου όπως όλα τα μέλη.
Το τι πλήρωσες ή όχι δεν αλλαζει κάτι. Σε κάθε νημα που αφορά τον γιατρό σου συνεχώς κάνεις το ίδιο πράγμα, ασχέτως τι λέει εσυ έχεις μια υποστηρικτική γραμμή που ακολουθείς συνεχώς. Τώρα το εκανες και δικαιολογημένα που σε καλεσε να το συνεχίσεις σε εκείνο το ποστ που σε έκανε tag. Κρίμα που σβήστηκε το νήμα και δεν πρόλαβα να κάνω screenshot εκείνο το ποστ, γιατί μιλάς και για ψεύδη τώρα χαχαχα.
Πλέον σε έχει καταλαβει ο καθένας ποιας κλινικής τη σημαία κουνάς όταν γράφεις στο φόρουμ.

Ποια γνώμη σου λες; οτιδήποτε και αν πεις εδω μεσα είναι υπέρ του γιατρού σου και μόνο. Δικιά σου άποψη δεν έχεις, παρά μονο ακολουθείς τι λεει ο γιατρός σου και επαναλαμβάνεις τα λόγια του. Οποιος έχει δικη του άποψη και κρίνει νομιζεις οτι προσπαθεί να δυσφημισει τον γιατρο σου. Προσγειώσου στην πραγματικότητα και κατάλαβε ότι κάποιοι έχουν κρίση και άποψη και μη βλέπεις παντού εχθρούς του γιατρού σου.

Εγώ είμαι ενα ανεξάρτητο μέλος που δεν προσκυνώ, δεν Θεοποιώ και δεν υποστηρίζω κανενα γιατρό και καμία κλινική. Εσυ έχεις άλλα πιστεύω, δικαίωμα σου αλλα και δικαίωμα μας να κρίνουμε με αυτά που βλέπουμε.

Δεν ειχα σκοπό να το συνεχίσω αλλα δεν μπορω να βλέπω τις ανοησίες σου συνεχώς.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Mak39

Member
Το τι πλήρωσες ή όχι δεν αλλαζει κάτι. Σε κάθε νημα που αφορά τον γιατρό σου συνεχώς κάνεις το ίδιο πράγμα, ασχέτως τι λέει εσυ έχεις μια υποστηρικτική γραμμή που ακολουθείς συνεχώς. Τώρα το εκανες και δικαιολογημένα που σε καλεσε να το συνεχίσεις σε εκείνο το ποστ που σε έκανε tag. Κρίμα που σβήστηκε το νήμα και δεν πρόλαβα να κάνω screenshot εκείνο το ποστ, γιατί μιλάς και για ψεύδη τώρα χαχαχα.
Πλέον σε έχει καταλαβει ο καθένας ποιας κλινικής τη σημαία κουνάς όταν γράφεις στο φόρουμ.

Ποια γνώμη σου λες; οτιδήποτε και αν πεις εδω μεσα είναι υπέρ του γιατρού σου και μόνο. Δικιά σου άποψη δεν έχεις, παρά μονο ακολουθείς τι λεει ο γιατρός σου και επαναλαμβάνεις τα λόγια του. Οποιος έχει δικη του άποψη και κρίνει νομιζεις οτι προσπαθεί να δυσφημισει τον γιατρο σου. Προσγειώσου στην πραγματικότητα και κατάλαβε ότι κάποιοι έχουν κρίση και άποψη και μη βλέπεις παντού εχθρούς του γιατρού σου.

Εγώ είμαι ενα ανεξάρτητο μέλος που δεν προσκυνώ, δεν Θεοποιώ και δεν υποστηρίζω κανενα γιατρό και καμία κλινική. Εσυ έχεις άλλα πιστεύω, δικαίωμα σου αλλα και δικαίωμα μας να κρίνουμε με αυτά που βλέπουμε.

Δεν ειχα σκοπό να το συνεχίσω αλλα δεν μπορω να βλέπω τις ανοησίες σου συνεχώς.

Σε ενοχλεί το πρόσωπο και όχι η υποστήριξη. Ποτέ δεν μίλησα φανατισμένα
και δεν μείωσα άλλο γιατρό. Κατέθεσα την εμπειρία μου όπως κάθε μέλος
στην παρουσίαση μου. Έχουν εκφράσει θαυμασμό μέλη και σε άλλους γιατρούς.

Πραγματικά χρήζει επιστημονικής εξήγησης η περίπτωση σου. Κάθε μέρα αμέτρητα μνμ μείωσης της προσωπικότητας και δουλειάς του γιατρού Αναστασάκη. Κάτι δεν πάει καλά...
 

Georgie

Well-Known Member
Τωρα δεν θελω να μπω στη μέση, αλλα θα το κάνω .
Το μέλος @Mak39 δεν εχει προκαλέσει ποτε κανέναν ρε παιδια με σχόλια κλπ.
Το οτι συμπαθεί το γιατρό που του έδωσε το αποτέλεσμα που τον ικανοποίησε, ειναι λογικό και θεμιτό .
Ας το αφήσουμε τωρα το φάγωμα και ας επικεντρωθούμε στο νήμα που με τοσο κόπο έχτισα
:p
 

Ronaldo

Well-Known Member
Σε ενοχλεί το πρόσωπο και όχι η υποστήριξη. Ποτέ δεν μίλησα φανατισμένα
και δεν μείωσα άλλο γιατρό. Κατέθεσα την εμπειρία μου όπως κάθε μέλος
στην παρουσίαση μου. Έχουν εκφράσει θαυμασμό μέλη και σε άλλους γιατρούς.

Πραγματικά χρήζει επιστημονικής εξήγησης η περίπτωση σου. Κάθε μέρα αμέτρητα μνμ μείωσης της προσωπικότητας και δουλειάς του γιατρού Αναστασάκη. Κάτι δεν πάει καλά...
Δεν με ενοχλει κανένας ιατρός, με ενοχλούν μέλη όπως εσύ που δεν έχουν άλλο λόγο ύπαρξης στο φόρουμ, παρά να υποστηρίζουν τον αγαπημένο τους ιατρό. Που δεν έχουν δική τους άποψη και κρίση, που απλά παπαγαλίζουν τα λόγια του ιατρού τους και τα αναπαράγουν με κάθε ευκαιρία.

Δεν εξυπηρετείς τα συμφέροντα των μελών του φόρουμ, σαν μέλη οφείλουμε να υπερασπιζόμαστε τα δικαιωματά μας και όχι των κλινικών.

Από την παρουσίαση σου φάνηκε ότι δεν ήσουν αντικειμενικός καθώς επιτέθηκες σε όποιον τολμούσε να πει την άποψη του και το συνεχίζεις ακόμα να το κάνεις σε όποιον δεν προσκυνά τον γιατρό σου όπως κάνεις εσυ.

Σε ενοχλεί να υπάρχουν μέλη με άποψη και κρίση, εσυ θέλεις μόνο υποταγμένα μέλη να κατεβάζουν κάτω το κεφάλι και να προσκυνούν και να λένε σε όλα ναι.

Ποια αμέτρητα μηνήματα μείωσης της δουλειάς του λέω κάθε μέρα; Σε σένα απευθύνομαι. Ξύπνα. Τι δεν καταλαβαίνεις; Τόσο πολύ έχεις τυφλωθεί από το πάθος σου να υποστηρίξεις τον αγαπημένο σου ιατρό που δεν βλέπεις μπροστά σου; Τράβα σε κάποιον ειδικό να σου λύσει το θέμα κατανόησης αυτών που διαβάζεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ronaldo

Well-Known Member
Τωρα δεν θελω να μπω στη μέση, αλλα θα το κάνω .
Το μέλος @Mak39 δεν εχει προκαλέσει ποτε κανέναν ρε παιδια με σχόλια κλπ.
Το οτι συμπαθεί το γιατρό που του έδωσε το αποτέλεσμα που τον ικανοποίησε, ειναι λογικό και θεμιτό .
Ας το αφήσουμε τωρα το φάγωμα και ας επικεντρωθούμε στο νήμα που με τοσο κόπο έχτισα
:p
Georgie, σορρυ φίλε αλλά αυτός μου απηύθυνε τον λόγο και οφείλω να του απαντήσω. Εγώ αν είδες έγραψα πιο πάνω ότι θα σταματούσα να ασχολούμαι μαζί τους, αλλά ανέφερε το όνομα και δεν μπορώ να τον αφήνω να γράφει ότι βλακεία του κατέβει. Την ευθύνη ρίξτη σε αυτόν.
 

Mak39

Member
Δεν με ενοχλει κανένας ιατρός, με ενοχλούν οι αυλοκόλακες όπως εσύ που δεν έχουν άλλο λόγο ύπαρξης στο φόρουμ, παρά να υποστηρίζουν τον αγαπημένο τους ιατρό. Που δεν έχουν δική τους άποψη και κρίση, που απλά παπαγαλίζουν τα λόγια του ιατρού τους και τα αναπαράγουν με κάθε ευκαιρία.

Δεν εξυπηρετείς τα συμφέροντα των μελών του φόρουμ, αλλά μόνο της κλινικής σου και λυπάμαι που υπάρχουν τέτοια μέλη σαν εσένα.

Από την παρουσίαση σου φάνηκε ότι δεν ήσουν αντικειμενικός καθώς επιτέθηκες σε όποιον τολμούσε να πει την άποψη του και το συνεχίζεις ακόμα να το κάνεις σε όποιον δεν προσκυνά τον γιατρό σου όπως κάνεις εσυ.

Σε ενοχλεί να υπάρχουν μέλη με άποψη και κρίση, εσυ θέλεις μόνο υποταγμένα μέλη να κατεβάζουν κάτω το κεφάλι και να προσκυνούν και να λένε σε όλα ναι.

Ποια αμέτρητα μηνήματα μείωσης της δουλειάς του λέω κάθε μέρα; Σε σένα απευθύνομαι. Ξύπνα. Τι δεν καταλαβαίνεις; Τόσο πολύ έχεις τυφλωθεί από το πάθος σου να υποστηρίξεις τον αγαπημένο σου ιατρό που δεν βλέπεις μπροστά σου; Τράβα σε κάποιον ειδικό να σου λύσει το θέμα κατανόησης αυτών που διαβάζεις.
Δεν θα συνεχίσω σεβόμενος το νήμα του μέλους @Georgie. Είμαστε εκτός θέματος
και δεν θέλω να συμβάλω περισσότερο σ αυτό.
 

Georgie

Well-Known Member
Δεν έχει να κάνει με το νήμα , πλάκα έκανα .
Στα 52 μου χρόνια αυτό που μου έμαθε η ζωή είναι να τους Σέβομαι όλους .

Με πολλούς Ανθρώπους διαφωνώ
Και πολλοί περισσότεροι διαφωνούν μαζί μου .
Όμως η δύναμη το να μπαίνω εύκολα στα παπούτσια του άλλου και η δύναμη του να απολογουμαι όταν ξεφύγω λίγο παραπάνω
Με έχουν γλυτώσει από Botox και επίσκεψη σε καρδιολόγους .
Φτου φτου
 
Τελευταία επεξεργασία:

Disco

Well-Known Member
Δεν έχει να κάνει με το νήμα , πλάκα έκανα .
Στα 52 μου χρόνια αυτό που μου έμαθε η ζωή είναι να τους Σέβομαι όλους .

Με πολλούς Ανθρώπους διαφωνώ
Και πολλοί περισσότεροι διαφωνούν μαζί μου .
Όμως η δύναμη το να μπαίνω εύκολα στα παπούτσια του άλλου και η δύναμη του να απολογουμαι όταν ξεφύγω λίγο παραπάνω
Με έχει γλυτώσει από Botox και επίσκεψη σε καρδιολόγους .
Φτου φτου
Μπορεί πιο μετά να χρειαστεί ενα botoxaki όμως... να γίνεις φράπα, να ρίχνεις όλες τις ιρλανδεζες ;):p
 
Μπλουζα