Συζήτηση & πληροφορίες για την κλινική

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εδώ θα γίνονται οι γενικές συζητήσεις που αφορούν την κλινική, έτσι ώστε το κάθε μέλος να μπορεί να βρίσκει συγκεντρωμένες πληροφορίες. Επίσης εδώ θα μεταφέρονται και χρήσιμα σχόλια για την κλινική από άλλα νήματα. Θα παρακαλούσα κάποιους από αυτούς που έχουν κάνει μμ εδώ να ξεκινήσουν δίνοντας κάποιες γενικές πληροφορίες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kollaps

Member
Καλησπέρα παιδιά.

Παρακολουθώ το φόρουμ εδώ και λίγες βδομάδες και αποφάσισα να στείλω φωτογραφίες σε Asmed και HLC για να πάρω μια αρχική γνώμη. Δεν αποκλείω και την περίπτωση Κύπρου αλλά είπα να ξεκινήσω από τους "τοπ" της Ανατολικής Μεσογείου. Εδώ κι 1 χρόνο έχω πιο επιθετική τριχόπτωση και από τη μία σκέφτομαι μήπως περιμένω να σταθεροποιηθεί πριν προχωρήσω σε HT, από την άλλη έχω αρχίσει και αγχώνομαι για την εικόνα μου. Παίρνω μινοξ εδώ και 5 χρόνια και προτιμώ να αποφύγω φιναστερίδη γιατί είμαι σε παραγωγική ηλικία (32).

Η Asmed μου έστειλε μια εκτίμηση 5000 grafts για frontal, middle και vertex. Και ότι εφ'όσον δεν προτίθεμαι να πάρω φιναστερίδη θα πρέπει να κάνω και δεύτερη ΜΜ στο μέλλον, κάτι απολύτως λογικό. Η HLC μου είπε ότι θέλω 3800-4200 για να κάνω rebuild τη hairline και να κλείσω τα temples, συν μεγαλύτερη πυκνότητα στη front half area. Και επίσης ότι θα χρειαστώ δεύτερη ΜΜ για το crown.

@CVIAL τι γνώμη έχεις για τα δύο πλάνα της Asmed; Στο 1ο πλάνο στα κάνει όλα ο Erdogan, στο 2ο πλάνο incisions και after surgery follow-up λέει ότι τα κάνουν Asmed Team + Erdogan. Ρωτάω επειδή η χρηματική διαφορά είναι μεγάλη, 12500 ευρώ vs 9500 ευρώ.

Επισυνάπτω και τη φωτογραφία που μου έστειλαν από Asmed με το υποτυπώδες πλάνο της ΜΜ. Είναι βρεγμένα ακούρευτα μαλλιά και έχω ανοίξει τα πλαϊνά για maximum effect, δεν είναι τόσο τραγική η κατάσταση στην πραγματικότητα (αλλά μπορεί να γίνει σύντομα :p)
image_1618832082_16.jpg
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Η αλήθεια είναι ότι τώρα τελευταία έχω χάσει λίγο την εμπιστοσύνη μου στην ASMED. Το 12.500 είναι σαφώς πιο safe ειδικά μετά από κάποια "παρατράγουδα" που έχουν συμβεί στην νέα κλινική του Koray και το νέο προσωπικό. Θα σε συμβούλευα και εσένα να έρθεις στο consultation με τον Lorenzo (είναι δωρεάν και άνευ κάποιας άλλης υποχρέωσης) για να έχεις μια live γνωμάτευση της κατάστασης από έναν "τοπ" της Δυτικής Μεσογείου. Είμαι σίγουρος ότι θα φύγεις σοφότερος για το πως θα κινηθείς. Σε αυτή την φάση πρέπει να "καταλάβεις" το κεφάλι σου πρώτα και μετά τις κλινικές. Εγώ σκέψου ότι έκανα 3 ταξίδια στο εξωτερικό μονο για consultation (Τουρκία, Κύπρο, Ισπανία).
 

kollaps

Member
Η αλήθεια είναι ότι τώρα τελευταία έχω χάσει λίγο την εμπιστοσύνη μου στην ASMED. Το 12.500 είναι σαφώς πιο safe ειδικά μετά από κάποια "παρατράγουδα" που έχουν συμβεί στην νέα κλινική του Koray και το νέο προσωπικό. Θα σε συμβούλευα και εσένα να έρθεις στο consultation με τον Lorenzo (είναι δωρεάν και άνευ κάποιας άλλης υποχρέωσης) για να έχεις μια live γνωμάτευση της κατάστασης από έναν "τοπ" της Δυτικής Μεσογείου. Είμαι σίγουρος ότι θα φύγεις σοφότερος για το πως θα κινηθείς. Σε αυτή την φάση πρέπει να "καταλάβεις" το κεφάλι σου πρώτα και μετά τις κλινικές. Εγώ σκέψου ότι έκανα 3 ταξίδια στο εξωτερικό μονο για consultation (Τουρκία, Κύπρο, Ισπανία).

Δεν το είχα δει καν, σ'ευχαριστώ για την ενημέρωση. Σου στέλνω PM
 
Μπλουζα