Nickpepe, Combo FUE+FUT, 4613g, 30/3/2021

Nikcpepe

Member
Καλή φυτρωση σου εύχομαι, ο συγκεκριμένος γιατρός έχει δείξει πολύ καλά δείγματα κ πιστεύω θα δικαιωθείς.
Ευχαριστώ φίλε πιστευω σε ένα καλό αποτέλεσμα... Όποτε περιμένουμε με υπομονή... Ευχομαι συνέχεια σε όλα τα παιδια εδω ότι καλυτερα πανω σε μμ... Προσοχή θέλει και καλή επιλογή γιατρου...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Καλή επιτυχία και μπράβο στο γιατρό που δίνει λύσεις.

Δεν μπορούσες να στραφείς εναντίον των τσοπαναραίων που σε έκαναν έτσι;
 

Nikcpepe

Member
Παίζει μεγάλο ρόλο στη καλυπτικοτητα όπως και ο λόγος .Γιαυτο σε ρώτησα .Εγώ τόσα μοσχεύματα έβαλα αλλά άφησα το crown πίσω .Έχω λεπτή τρίχα
Το ξέρω φίλε είναι δυσκολη η περίπτωση μου.... Πιστεύω σε όσο το επιτρέπει καλυτερο αποτέλεσμα...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Xristos87

Well-Known Member
Θελω να ρωτησω κατι π ολο ξεχναω.

Γνωριζω απο φιλους π εχουν κανει χειρουργειο σε γονατα κ μεση οτι με την αλλαγη καιρου το "καταλαβαινουν". Ισχυει το ιδιο κ τα στριπ;
 

Nikcpepe

Member
Θελω να ρωτησω κατι π ολο ξεχναω.

Γνωριζω απο φιλους π εχουν κανει χειρουργειο σε γονατα κ μεση οτι με την αλλαγη καιρου το "καταλαβαινουν". Ισχυει το ιδιο κ τα στριπ;
Να σου πω από προσωπική εμπειρία..... Αυτά τα στριπ που έκανα προ 15 χρόνια όντως ναι με ενόχλησαν πολυ καιρό... Γενικά όμως και όχι από αλλαγή καιρου... Ποιο πολυ η επαφή... Πραγματικα αυτό το στριπ που έκανα τώρα έχουν περασει 8 μέρες... Και με ενοχλεί ελάχιστα.... Και πιστεύω σε 3-4 μέρες που θα βγάλω τα ράμματα ίσως καθόλου.... Άλλαξαν τα πράγματα φίλε... Προχωράει η ιατρική.... Το μόνο κακό με στριπ είναι ότι δεν μπορείς να κόψεις το μαλλί πισω δέρμα γιατί φαίνεται... Αλλά γιατρός @Anastasakis Hair Clinic είπε ότι θα φτιάξει με την μέθοδο smp... Δηλαδή θα κάνει tattoo και κάπως θα ξεγελάει την κατάσταση...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Heat

Member
Να σου πω από προσωπική εμπειρία..... Αυτά τα στριπ που έκανα προ 15 χρόνια όντως ναι με ενόχλησαν πολυ καιρό... Γενικά όμως και όχι από αλλαγή καιρου... Ποιο πολυ η επαφή... Πραγματικα αυτό το στριπ που έκανα τώρα έχουν περασει 8 μέρες... Και με ενοχλεί ελάχιστα.... Και πιστεύω σε 3-4 μέρες που θα βγάλω τα ράμματα ίσως καθόλου.... Άλλαξαν τα πράγματα φίλε... Προχωράει η ιατρική.... Το μόνο κακό με στριπ είναι ότι δεν μπορείς να κόψεις το μαλλί πισω δέρμα γιατί φαίνεται... Αλλά γιατρός @Anastasakis Hair Clinic είπε ότι θα φτιάξει με την μέθοδο smp... Δηλαδή θα κάνει tattoo και κάπως θα ξεγελάει την κατάσταση...
Aυτα πριν 20-25 χρονια ηταν πολυ επικινδυνα Strip. Και οχι μονο τοτε. Γενικα το FUT αν δεν κανω λαθος ονομαστηκε ετσι το 1990 και ξεκινησε απο την Αμερικη, αλλα την ειχε πατησει πολυς κοσμος τοτε.

Σημερα οντως εχουν αλλαξει τα δεδομενα και ο γιατρος που σου το εκανε στα βιντεο που ανεβαζει παιρνει 10αρακι στην τομη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Αγαπητέ σχεδόν συνομήλικε καλή επιτυχία σου εύχομαι!
Θα ήθελα να σε ρωτήσω αν έχεις υπόψη σου ο γιατρός αναλαμβάνει παρόμοιες περιπτώσεις με FUE μόνο;
Βλέπεις το κεφάλι σου " κάτι" μου θυμίζει...
Ίσως λίγο πιο προχωρημένο κενό αλλά παρθένα δώτρια.
 

Nikcpepe

Member
Αγαπητέ σχεδόν συνομήλικε καλή επιτυχία σου εύχομαι!
Θα ήθελα να σε ρωτήσω αν έχεις υπόψη σου ο γιατρός αναλαμβάνει παρόμοιες περιπτώσεις με FUE μόνο;
Βλέπεις το κεφάλι σου " κάτι" μου θυμίζει...
Ίσως λίγο πιο προχωρημένο κενό αλλά παρθένα δώτρια.
Αγαπητέ σχεδόν συνομήλικε καλή επιτυχία σου εύχομαι!
Θα ήθελα να σε ρωτήσω αν έχεις υπόψη σου ο γιατρός αναλαμβάνει παρόμοιες περιπτώσεις με FUE μόνο;
Βλέπεις το κεφάλι σου " κάτι" μου θυμίζει...
Ίσως λίγο πιο προχωρημένο κενό αλλά παρθένα δώτρια.
Καλησπέρα φίλε και ευχαριστώ.... Σε αυτή την ερώτηση που μου έδωσες απάντηση μόνο γιατρός μπορεί να σου δώσει... Γιατί από κεφάλι σε κεφάλι και από δοτρια σε δοτρια υπάρχει διαφορά..... Γενικά δεν είναι όλα τα κεφάλια για fue..... Το μόνο που σίγουρα και από εμπειρία είναι στη μέθοδο strip ότι μπορείς να βάλεις περισσότερα crafts δηλαδή να έχεις ένα ποιο πλουσιο αποτέλεσμα... Για εμενα πρέπει να μιλήσεις με τον γιατρό @Anastasakis Hair Clinic και είμαι σίγουρος θα σου βρεί λύσει....
 

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Καλησπέρα φίλε και ευχαριστώ.... Σε αυτή την ερώτηση που μου έδωσες απάντηση μόνο γιατρός μπορεί να σου δώσει... Γιατί από κεφάλι σε κεφάλι και από δοτρια σε δοτρια υπάρχει διαφορά..... Γενικά δεν είναι όλα τα κεφάλια για fue..... Το μόνο που σίγουρα και από εμπειρία είναι στη μέθοδο strip ότι μπορείς να βάλεις περισσότερα crafts δηλαδή να έχεις ένα ποιο πλουσιο αποτέλεσμα... Για εμενα πρέπει να μιλήσεις με τον γιατρό @Anastasakis Hair Clinic και είμαι σίγουρος θα σου βρεί λύσει....
Σ' ευχαριστώ. Και πάλι καλά αποτελέσματα να έχεις.
 

Nikcpepe

Member
Καλή Αναστάση και χρόνια πολλα σε όλους.... 30 μέρες μετά την μμ μου ήρθε η ώρα να ανεβάσω μια φωτογραφία.... Αφου έχει καθαρίσει όλο το κεφάλι μου διακρίνω πως έχουν φυγει πολλα μοσχεύματα.... Από πονους ελάχιστους έως λίγους.... Περιμένω και εγώ να περασει ο καιρός να δω τα Απότελεσματα... Ευχομαι καλό πασχα σε όλους με υγεία!!!
IMG_20210429_174600.jpg
 
Μπλουζα