AlexXXX, FUE, 3900g, 16/4/2020

vlafo

Well-Known Member
Φίλε George
Καλά τα λες και ωραία όλα αυτά,αλλά εδώ σου διαφεύγει η ουσία.
Πρέπει να υπάρχει ενα ελάχιστο επίπεδο επικοινωνίας-συμφωνίας σε κοινά αποδεκτά πράγματα.
Πως να το κάνουμε υπάρχουν αντικειμενικές σταθερές για πολλά πράγματα.
Ο ήλιος ανατέλλει από την ανατολή,θα το αλλάξουμε και αυτό?

Ξεκίνησε η διαμάχη,όταν ειπώθηκε ότι η χερλάιν μου είναι τριγωνική.Να αρχίσω τα χάπια λοιπόν και εγώ.
Πρέπει τα βασικά να τα καταλαβαίνουμε και κυρίως να βλέπουμε τα ίδια πράγματα πέρα από προσωπικά γούστα που είναι αποδεκτά.
Αυτό το κάνουν οι περισσότεροι γιατροί για εξοικονόμηση g κυρίως,αλλά και γιατί πολλοί άνθρωποι έχουν ανοιχτούς κροτάφους.
Εγώ εκτός ότι δεν ήμουνα ποτέ έτσι και επειδή δεν μου αρέσει καθόλου αυτός ο σχεδιασμός που γίνεται στις μμ και προδίδει τις περισσότερες φορές,δεν ήταν ιδιαίτερα δύσκολο να σχεδιάσω και να επαναφέρω τη φυσική μου χερλάιν.
Απλά πράγματα.
Τώρα ακούμε ότι είμαι και εγώ τριγωνικός.
Άλλο η καμπύλη που ούτε συ άλλως πάντα σχηματίζεται,απλά σε μένα εκτείνεται σαν ευθεία νοητά και άλλο το τρίγωνο όπως άλλωστε ανέλυσε και ο Cvial.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
Φίλε George
Καλά τα λες και ωραία όλα αυτά,αλλά εδώ σου διαφεύγει η ουσία.
Πρέπει να υπάρχει ενα ελάχιστο επίπεδο επικοινωνίας-συμφωνίας σε κοινά αποδεκτά πράγματα.
Πως να το κάνουμε υπάρχουν αντικειμενικές σταθερές για πολλά πράγματα.
Ο ήλιος ανατέλλει από την ανατολή,θα το αλλάξουμε και αυτό?

Ξεκίνησε η διαμάχη,όταν ειπώθηκε ότι η χερλάιν μου είναι τριγωνική.Να αρχίσω τα χάπια λοιπόν και εγώ.
Πρέπει τα βασικά να τα καταλαβαίνουμε και κυρίως να βλέπουμε τα ίδια πράγματα πέρα από προσωπικά γούστα που είναι αποδεκτά.
Αυτό το κάνουν οι περισσότεροι γιατροί για εξοικονόμηση g κυρίως,αλλά και γιατί πολλοί άνθρωποι έχουν ανοιχτούς κροτάφους.
Εγώ εκτός ότι δεν ήμουνα ποτέ έτσι και επειδή δεν μου αρέσει καθόλου αυτός ο σχεδιασμός που γίνεται στις μμ και προδίδει τις περισσότερες φορές,δεν ήταν ιδιαίτερα δύσκολο να σχεδιάσω και να επαναφέρω τη φυσική μου χερλάιν.
Απλά πράγματα.
Τώρα ακούμε ότι είμαι και εγώ τριγωνικός.
Άλλο η καμπύλη που ούτε συ άλλως πάντα σχηματίζεται,απλά σε μένα εκτείνεται σαν ευθεία νοητά και άλλο το τρίγωνο όπως άλλωστε ανέλυσε και ο Cvial.
Ρε φίλε ειλικρινά δε το είδα να αναφέρεται στο δικό σου μαλλι .
Διόρθωσε με αν εχω λάθος .
Εχω την εντύπωση οτι έκανε ενα γενικό σχολιασμό για τα αποτελέσματα που εχει στη σελίδα της κλινικής οτι εχουν σχεδιαστική επιρροή απο τη dhi .
 

vlafo

Well-Known Member
Σωστό αλλά μετά μπήκανε δίπλα δίπλα οι φωτό και πάλι τα ίδια.
Βέβαια όταν έβαλα τη φωτό ίσια όπως είσαι στην καθημερινότητα,τότε προφανώς και φάνηκε η ίσια χερλάιν και έγινε αποδεκτή.
Η πανοραμική δεν πρέπει ποτέ να είναι απόδειξη το πως είναι μια χερλάιν,άλλα πράγματα δείχνει.
 

Georgie

Well-Known Member
Σωστό αλλά μετά μπήκανε δίπλα δίπλα οι φωτό και πάλι τα ίδια.
Βέβαια όταν έβαλα τη φωτό ίσια όπως είσαι στην καθημερινότητα,τότε προφανώς και φάνηκε η ίσια χερλάιν και έγινε αποδεκτή.
Η πανοραμική δεν πρέπει ποτέ να είναι απόδειξη το πως είναι μια χερλάιν,άλλα πράγματα δείχνει.
Ναι ρε φίλε, αλλα δε χρειαζεται να γινεται πόλεμος για τέτοια .
Και να σου πω και κατι
2 χρονια στο φορουμ ακούω και διαβάζω για ξεπουπουλιασμενες δοτριες του Βεκρή .
Εγω προσωπικά και 2 ακομα παιδια που ξέρω και πήγαν αργότερα ( απο το φορουμ χωρις παρουσίαση ) δεν είχαμε τέτοιο προβλημα .
Επειδή εσυ η ο αεράτος η οποιοσδήποτε αλλος κανει κριτικη η χιούμορ για παράθυρα απο τη κλινική εγω πρεπει να αντιδράσω ?
Για ποιο λόγο?
Αφού κάποιος που θα ψαχτεί στο φορουμ θα βγάλει συμπέρασμα απο αυτα που θα δει και οχι απο τους καυγάδες που θα διαβάσει .
 
  • Like
Reactions: spi

vlafo

Well-Known Member
Άλλο το χιούμορ και ο χαβαλές και άλλο όταν μιλάμε σοβαρά και σχολιάζουμε.
Δεν είναι θέμα αν παρεξηγείτε ο ένας ή ο άλλος,το θέμα είναι αν έχεις παράθυρο πρέπει να το δεις εσύ πάνω από όλα και ευτυχώς που δεν έχεις.
Αν έχει γίνει κάποιο λάθος πρέπει να το πούμε δεν πρέπει?
Αυτό είναι το θέμα,πρέπει να συμφωνούμε στα ελάχιστα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Και εν κατακλείδι; Πώς το χαρακτηρίζεις το αποτέλεσμα; οκ είμαστε στο 10 μηνο αλλά ασφαλή συμπεράσματα βγάζεις ....

Μα είναι προφανές Γιώργο ότι είναι ένα πολύ καλό αποτέλεσμα. Δεν χρειάζεται να το πω εγώ. Είναι αυτονόητο με τις φώτο που παρέθεσε, οι οποίες ακόμα και αν δεν είναι καλές (οι περισσότερες από αυτές, πιστεύω ότι οι φώτο που δείχνουν ρεαλιστική απεικόνιση είναι αυτές υπό σκιά), είναι αρκετές για να δείξουν ότι έχει άριστη φύτρωση.
 

Peter Pan

Active Member
Βλέπω αρκετά περιστατικά από αυτόν τον Σωτήρη Τυρκαλά και δείχνει να κάνει αξιοπρεπή δουλειά, γιατί δεν υπάρχει ένα ξεχωριστό νήμα με τις μμ του;
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Μα είναι προφανές Γιώργο ότι είναι ένα πολύ καλό αποτέλεσμα. Δεν χρειάζεται να το πω εγώ. Είναι αυτονόητο με τις φώτο που παρέθεσε, οι οποίες ακόμα και αν δεν είναι καλές (οι περισσότερες από αυτές, πιστεύω ότι οι φώτο που δείχνουν ρεαλιστική απεικόνιση είναι αυτές υπό σκιά), είναι αρκετές για να δείξουν ότι έχει άριστη φύτρωση.
Άλλο το μάτι το δικό μου άλλο το δικό σου ...εσύ πιστεύεις αυτό που λέει ο vlafo; Αξίζει να μπεις για να βάλεις αλλά 700-800 μπροστά ; Γιατί εγώ το θεωρώ και υπερβολικό αλλά και ότι μια όχι και τοσο μπετό πυκνότητα εκεί δείχνει έναν ρεαλισμό...πιο κοντά στο φυσικό ....
 
  • Like
Reactions: DGP

Aldo

Well-Known Member
Άλλο το μάτι το δικό μου άλλο το δικό σου ...εσύ πιστεύεις αυτό που λέει ο vlafo; Αξίζει να μπεις για να βάλεις αλλά 700-800 μπροστά ; Γιατί εγώ το θεωρώ και υπερβολικό αλλά και ότι μια όχι και τοσο μπετό πυκνότητα εκεί δείχνει έναν ρεαλισμό...πιο κοντά στο φυσικό ....
Θεωρώ πως τα μπετά πάνε σε συγκεκριμένα κεφάλια και μόνον ! Αλλιώς υπάρχει περίπτωση να δείχνει σαν περούκα ...
Εαν σκεφτούμε πως η ζώνη που ενδεχομένως να θέλει πύκνωση ειανι γύρω στα 25 cm2, πιστεύω ότι τα μοσχεύματα να ειανι μαξ 500 ! 15 g/cm2 και ότι μείνει forelock ..

Όλα αυτά σε περίπτωση που αποφασίσει να ξανά μπει ..
προσωπικα δεν νομίζω ότι είναι απαραίτητο!
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Γιώργο είναι σαφές ότι σε πραγματικές συνθήκες το αποτέλεσμα θα έχει ελλείψεις που φαίνονται σε μια από τις φώτο που έβαλε (αυτήν είδε ο Vlafo). Αυτό δεν έχει σχέση με την φύτρωση αλλά με τις πυκνότητες της φύτευσης. Αν το ενισχύσει με μερικές εκατοντάδες graft (με την προϋπόθεση βέβαια μιας έτσι και αλλιώς 2ης επέμβασης που θα αφορά και άλλες ζώνες) θα έχει ένα πραγματικά υψηλής ποιότητας αποτέλεσμα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

veg

Active Member
Θεωρώ πως τα μπετά πάνε σε συγκεκριμένα κεφάλια και μόνον ! Αλλιώς υπάρχει περίπτωση να δείχνει σαν περούκα ...
Εαν σκεφτούμε πως η ζώνη που ενδεχομένως να θέλει πύκνωση ειανι γύρω στα 25 cm2, πιστεύω ότι τα μοσχεύματα να ειανι μαξ 500 ! 15 g/cm2 και ότι μείνει forelock ..

Όλα αυτά σε περίπτωση που αποφασίσει να ξανά μπει ..
προσωπικα δεν νομίζω ότι είναι απαραίτητο!

συμφωνω με τα 'μπετα ' , υπαρχει καποιος Ισπανος αν δεν κανω λαθος , ανω των 50 σιγουρα που εχει κανει μεγαλη μεταμοσχευση με
'κατεβασμενη ΄hairline , πολυ νεανικη και μαλιστα εχει blog μεταμισχευσεων . Ο συγκεκριμενος για μενα θα μπορουσε να ειναι παραδειγμα προς αποφυγη ,για τα δικα μου δεδομενα, γιατι ακριβως συμβαινει αυτο . Μεγαλη σχετικα ηλικια - μπετο πυκνοτητα- χαμηλη hairline -πολυ καλη φυτρωση αλλα αφυσικο αποτελεσμα .
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Επίσης αυτό για το "μπετό" είναι και λίγο σχετικό. Μπετό μπορούν να γίνουν με 45-50g ΝW3 που έχουν κάλυψη από πίσω και κάποιες μαμα τρίχες στο forelock. Μεγαλύτερα NW όπως εγώ ή ο φίλος εδώ για να γίνουν "μπετό" θέλουν 55-60g που πολύ λίγοι το πετυχαίνουν (και αυτό σε 2μμ). Τα 45-50g για μεγάλα NW λόγω έλλειψης υποστήριξης από πίσω παίρνουν ένα πολύ καλό αποτέλεσμα αλλά όχι "μπετό". Και μιλάω πάντα για πραγματικές συνθήκες όχι μισοσκόταδα, σκοτεινά background, κλπ
 

Georgie

Well-Known Member
Συμφωνώ για την αχρείαστη 2η μεταμοσχευση
Εξαρτάται βέβαια και τα θελω του περιστατικού.
Η τελειότητα ειναι σχετική ( δε μιλάω για αποτυχημένο σχεδιασμό η για χαμηλή φυτρωση) στα ματια του καθενός.
Δε νομίζω οτι αξίζει να μπεις ξανά στη διαδικασία για λίγα τριχοθυλακια .
Άλλο το να καλύψεις ζωνες και να κανεις και το touch up εκει που θα χρειαζόταν στο μέλλον.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Γιώργο είναι σαφές ότι σε πραγματικές συνθήκες το αποτέλεσμα θα έχει ελλείψεις που φαίνονται σε μια από τις φώτο που έβαλε (αυτήν είδε ο Vlafo). Αυτό δεν έχει σχέση με την φύτρωση αλλά με τις πυκνότητες της φύτευσης. Αν το ενισχύσει με μερικές εκατοντάδες graft (με την προϋπόθεση βέβαια μιας έτσι και αλλιώς 2ης επέμβασης που θα αφορά και άλλες ζώνες) θα έχει ένα πραγματικά υψηλής ποιότητας αποτέλεσμα.
Αυτό είπα και εγώ ...αν μπει για 2η τουλάχιστον να ασχοληθεί και με την β ζώνη ....απ' ότι κτλ είναι κάτι που βλέπει ζεστά για το μέλλον αφού δεν είναι και μικρός (48)....και συμφωνώ με τους προλαλλησαντες ότι το μπετό εξαρτάται το άτομο πως ήταν η φυσική του χερλαίν τι ηλικία έχει τώρα ακόμα και το στυλακι του αν το υποστηρίζει η όχι .....
 

andy.k

Active member
Μια πανοραμική ρε παιδιά τόσο δύσκολο είναι? Προφανώς και έχει πάρει καλό αποτέλεσμα ο alex, και έχει μεταμορφωθεί, αλλά φωτο100% αποκαλυπτική δεν έχω δει. Από 4-5μηνο του νήματος ζηταμε μια πανοραμική και δεν έχει ποσταριστει κάποια. Φυσικά δε πρόκειται να επιμείνω περαιτέρω, γτ τα προβλήματα των καιρών είναι σαφώς σημαντικότερα των τριχών, απλα το λέω γτ οι φωτό,κατ εμε τουλάχιστον, δεν ξεγυμνώνουν το αποτέλεσμα. Φαντάζομαι ότι θα υπάρχουν κάποια κενακια στο αποτέλεσμα τα οποία δε φαίνονται στις φωτο. Είτε λόγω φωτισμού είτε λογω γωνίας ληψης. Δεν υπονοω ότι γίνεται κάτι εσκεμμένα, μην παρεξηγηθω. Σε καθε περίπτωση το αποτέλεσμα είναι αξιόλογο πάντως.
 
Τελευταία επεξεργασία:

bobby

Well-Known Member
Καλησπέρα παιδιά! Δεν ξέρω αν οι φώτο είναι παραπλανητικές, αλλά για εμένα, που δεν έχω (σαφώς) την εμπειρία των «γκουρού» του σάιτ, η διαφορά είναι σαν την μέρα με τη νύχτα! Φαίνεται λες και δεν είχε πρόβλημα ποτέ! Τρομερή αλλαγή!
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Μια πανοραμική ρε παιδιά τόσο δύσκολο είναι? Προφανώς και έχει πάρει καλό αποτέλεσμα ο alex, και έχει μεταμορφωθεί, αλλά φωτο100% αποκαλυπτική δεν έχω δει. Από 4-5μηνο του νήματος ζηταμε μια πανοραμική και δεν έχει ποσταριστει κάποια. Φυσικά δε πρόκειται να επιμείνω περαιτέρω, γτ τα προβλήματα των καιρών είναι σαφώς σημαντικότερα των τριχών, απλα το λέω γτ οι φωτό,κατ εμε τουλάχιστον, δεν ξεγυμνώνουν το αποτέλεσμα. Φαντάζομαι ότι θα υπάρχουν κάποια κενακια στο αποτέλεσμα τα οποία δε φαίνονται στις φωτο. Είτε λόγω φωτισμού είτε λογω γωνίας ληψης. Δεν υπονοω ότι γίνεται κάτι εσκεμμένα, μην παρεξηγηθω. Σε καθε περίπτωση το αποτέλεσμα είναι αξιόλογο πάντως.
Νομίζω η φωτός 1-2-3 και η τελευταία (ειδικά η 3) βγάζεις πολύ καλά συμπεράσματα για την εικόνα του πάνω ....επίσης εσκεμμένα όπως είπα παραπάνω έβγαλε φωτός σε σκιά και φως πάντα εξωτερικές ....είναι πολύ πιθανό να βάλει και βίντεο ώστε να μπορείς να βγάλεις πιο ασφαλή συμπεράσματα...δεν θέλω στην παρούσα φάση τουλάχιστον με τίποτα να μπω στην διαδικασία να του ζητήσω κάτι...ντροπη...
πάντως τα έμπειρα μέλη βγάζουν συμπεράσματα και δεν ζητάω τυχαία την γνώμη τους γιατί δεν έχουν την ίδια βαρύτητα με την δική μου για παράδειγμα....θα ήθελα πάντως και την γνώμη του @Panos1982 αν παρακολουθεί το νήμα .....
 

andy.k

Active member
Νομίζω η φωτός 1-2-3 και η τελευταία (ειδικά η 3) βγάζεις πολύ καλά συμπεράσματα για την εικόνα του πάνω ....επίσης εσκεμμένα όπως είπα παραπάνω έβγαλε φωτός σε σκιά και φως πάντα εξωτερικές ....είναι πολύ πιθανό να βάλει και βίντεο ώστε να μπορείς να βγάλεις πιο ασφαλή συμπεράσματα...δεν θέλω στην παρούσα φάση τουλάχιστον με τίποτα να μπω στην διαδικασία να του ζητήσω κάτι...ντροπη...
πάντως τα έμπειρα μέλη βγάζουν συμπεράσματα και δεν ζητάω τυχαία την γνώμη τους γιατί δεν έχουν την ίδια βαρύτητα με την δική μου για παράδειγμα....θα ήθελα πάντως και την γνώμη του @Panos1982 αν παρακολουθεί το νήμα .....

Γιώργο, δεν είπα να ζητήσεις κάτι περισσότερο σε φωτογραφίες. Το θεωρώ αστείο να πιέζουμε τον οποιοδήποτε να βγάλει φωτός υπό συγκεκριμένες γωνίες και κλίσεις...απλά αυτό που λεω, είναι ότι ο μόνοςτρόπος να βγάλεις συμπέρασμα για το αποτελεσμα από πάνω είναι μια πανοραμική φωτό. Δε το λέω άνευ λόγου. Αν σου ποσταρω εγώ δικές μου φωτό αντίστοιχες του Άλεξ θα μου πεις ότι οκ...χρειάζεσαι 1000-1500 gts και θα είσαι μια χαρά. Αν ομως σου ποσταρω πανοραμική θα μου πεις ότι θες ένα 3χιλιαρο...δε το λέω εγω...γιατροί των οποίων έχω ζητήσει τη γνώμη το έχουν πει. Τα έμπειρα μέλη που ανέφερες δεν έχουν προφανως κάποια μυστική δύναμη που τους επιτρέπει να βγάζουν ασφαλή συμπεράσματα για πράγματα που δεν απεικονίζονται στις φωτό.Απο τις φωτό που έχεις βάλει όπως είπα και παραπάνω είναι εμφανές ότι το αποτέλεσμα είναι καλο. Απλά δε φαίνονται λεπτομερειες, άποψη μου.
 

Fiponazio

Active Member
Γιώργο, δεν είπα να ζητήσεις κάτι περισσότερο σε φωτογραφίες. Το θεωρώ αστείο να πιέζουμε τον οποιοδήποτε να βγάλει φωτός υπό συγκεκριμένες γωνίες και κλίσεις...απλά αυτό που λεω, είναι ότι ο μόνοςτρόπος να βγάλεις συμπέρασμα για το αποτελεσμα από πάνω είναι μια πανοραμική φωτό. Δε το λέω άνευ λόγου. Αν σου ποσταρω εγώ δικές μου φωτό αντίστοιχες του Άλεξ θα μου πεις ότι οκ...χρειάζεσαι 1000-1500 gts και θα είσαι μια χαρά. Αν ομως σου ποσταρω πανοραμική θα μου πεις ότι θες ένα 3χιλιαρο...δε το λέω εγω...γιατροί των οποίων έχω ζητήσει τη γνώμη το έχουν πει. Τα έμπειρα μέλη που ανέφερες δεν έχουν προφανως κάποια μυστική δύναμη που τους επιτρέπει να βγάζουν ασφαλή συμπεράσματα για πράγματα που δεν απεικονίζονται στις φωτό.Απο τις φωτό που έχεις βάλει όπως είπα και παραπάνω είναι εμφανές ότι το αποτέλεσμα είναι καλο. Απλά δε φαίνονται λεπτομερειες, άποψη μου.
Δεν είναι δίκη σου άποψη είναι η αλήθεια αν βγάλω φωτό από μπροστά θα πεις τι θέλει 1000-1500 γραφτς μαχ όπως αυτές που ανεβάζω ινστα πχ (τι μόνο οι γυναικες θα κάνουν πουστιες ;-) αν δεις πανοραμική καμία 4000 γραφτς χωράνε άνετα χαχαχαχαχα.
 
  • Like
Reactions: spi
Μπλουζα