Vlafo. FUE, 4158g, 09-10/01/2021

makis25

Well-Known Member
εδω μαλλον θα γινει βουρτσα σα κατι περιστατικα απο ισπανους στο youtube ή καποια μετρημενα που χω δει απο αμερικανους και φυσικα σα κατι περιστατικα απο κυπρο . απο vfm , αλλο επιπεδο . Πηγε μελετημενος και πηρε αυτα που ηθελε με 4,5 χιλιαρικα μαζι με λοιπα εξοδα υποθετω . Υψηλη πυκνοτητα . Βασικα πολυ μεγαλο νουμερο . Εγω δε ξερω αν θα πηγαινα πανω απο 45 και μονο μπροστα ειν η αληθεια .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
κοιτα αμα λες 50g/cm^2 με 3500g, τοτε μηπως ειναι λιγο μεγαλυτερη η επιφανεια απο 60 cm^2? Θελω να πω σου την μετρησε ακριβως αυτη την επιφανεια και ο γιατρος και βγηκε 60;

Μαζι με τα δικα σου πρεπει να ξεφευγει πολυ το τελικο νουμερο g/cm^2....
Μεγαλύτερη δεν είναι μικρότερη είναι στα 55 τη βγάζω manly.
Όχι δεν τα κάνει με ακρίβεια αυτά είπαμε να τη μετρήσουμε με ένα χάρακα και τη βγάλαμε στα 70 αλλά δεν είναι τόση.
Ο Λορέντζο την έβγαλε 68 αλλά την είχε προεκτείνει πιο πολύ.
Πάνω από 60 δεν είναι.
 

Aldo

Well-Known Member
να σε ταλαιπωρησουμε λιγο ?? Παρε εναν χαρακα αν θελεις, και μετρα μια την αποσταση απο φρυδια μεχρι hairline, οχι στα sentinel!
 

vlafo

Well-Known Member
με το ματι νομιζα γυρω στα 70cm2 κι εγω
Μάκη από την τοποθέτηση τόσα βγαίνουν αλλά μου φαίνονται πολλά.
Σε καμία των περιπτώσεων δεν ήθελα να ριψοκίνδυνέψω μοσχεύματα αλλά ήταν κάθετος ο γιατρός να μην ανησυχώ.
Εγώ τα εβγαζα 3200 μπροστά να βάλω αλλά βάλαμε και την παράμετρο του transaction.
 

manly_Man

Well-Known Member
Μεγαλύτερη δεν είναι μικρότερη είναι στα 55 τη βγάζω manly.
Όχι δεν τα κάνει με ακρίβεια αυτά είπαμε να τη μετρήσουμε με ένα χάρακα και τη βγάλαμε στα 70 αλλά δεν είναι τόση.
Ο Λορέντζο την έβγαλε 68 αλλά την είχε προεκτείνει πιο πολύ.
Πάνω από 60 δεν είναι.
Μπορεις να παρεις μια διαφανεια απο ζελατινα να την βαλεις πανω στο κεφαλι σου, να ζητησεις απο καποιον να σου ζωγραφισει το περιγραμμα της μεταμοσχευσης. Και μετα να βαλεις αυτη τη διαφανεια πανω απο ενα χαρτι χωρισμενο σε τετραγωνικα εκατοστα. Ετσι θα μετρησεις την επιφανεια χωρις χαρακες.
 

vlafo

Well-Known Member
Μπορεις να παρεις μια διαφανεια απο ζελατινα να την βαλεις πανω στο κεφαλι σου, να ζητησεις απο καποιον να σου ζωγραφισει το περιγραμμα της μεταμοσχευσης. Και μετα να βαλεις αυτη τη διαφανεια πανω απο ενα χαρτι χωρισμενο σε τετραγωνικα εκατοστα. Ετσι θα μετρησεις την επιφανεια χωρις χαρακες.
Θα το κάνω απλά είχαμε υπολογίσει ότι μπήκαν στο crown περίπου 900 και μας βγαίνανε στα 50g που είναι λογικό αλλά κάποια στιγμή το χασαμε στο μέτρημα.
Θα το κάνω πάντως.
70 μου φαίνονται υπερβολικά πολλά αν και τόσα φαίνονται από την τοποθέτηση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Πρέπει να μετρήσω και τα μαμά για να τα μοιράσω να δω και να τα βγάλω.
Πάντως αύριο θα τα βγάλουμε αναλυτικά το CV το είχα βγάλει γύρω στο 7.5 και πάνω.
 

makis25

Well-Known Member
προτεινω προς το παρον να ξεκουραζεσαι και να μην πειραζεις τη περιοχη με χαρακες κτλ . Ασε ας περασουν λιγες μερες δεν εγινε και τπτ
 

alex7

Well-Known Member
Μια διαφορά που διαπίστωσα μεταξύ Λορέντζο και Τιρκαλα είναι ότι ο Ισπανός προτιμά να κατεβάσει τη hairline πιο χαμηλά στη σχεδίαση από ότι ο Τιρκαλας .Ο Τιρκαλας λέει ότι αν κατέβουμε πιο χαμηλά θα φαίνεται πιο αραιή .
 

vagosx

Well-Known Member
Με το ψάξιμο που είχε κάνει ο Vlafo θεωρούσα ότι θα επέλεγε κάτι μεταξύ HLC και Freitas, από τη στιγμή ομως που αποφάσισε να μην δώσει τα 2,5 ευρώ ανα graft η επιλογή που έκανε είναι κατα τη γνωμη μου μακραν η πιο εξαιρετική. Ποιότητα δουλειάς και τιμη οχι απλά value for money, αλλά πολυ παραπάνω! Και επιτέλους βλέπουμε και στην Ελλάδα πυκνοτητες επιπεδου Pekiner και Couto, αλλά με τιμες Yaman, μακάρι και η φυτρωση να είναι ανάλογη!
Καλη επιτυχία Vlafo!
Μια διαφορά που διαπίστωσα μεταξύ Λορέντζο και Τιρκαλα είναι ότι ο Ισπανός προτιμά να κατεβάσει τη hairline πιο χαμηλά στη σχεδίαση από ότι ο Τιρκαλας .Ο Τιρκαλας λέει ότι αν κατέβουμε πιο χαμηλά θα φαίνεται πιο αραιή .

Δε νομιζω ότι ο Lorenzo φημίζεται για τις χαμηλές hairline, μαλλον τον μπερδεύεις με τον Couto
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Εγώ απ όλα αυτά θα κρατήσω τον ενθουσιασμό στον λόγο σου και την απρόσμενη χαρά σου και έκπληξη....το αποτέλεσμα είναι δεδομένο και δεν χρειάζεται να λέμε τα ίδια και κανονικά και εσύ είσαι ένα άτομο που του χρόνου τέτοια εποχή πρέπει να ρίξεις μαύρη πέτρα στο φόρουμ....μου θυμίζεις εμένα όταν τον γνώρισα καλύτερα μετά εποχή dhi στην κλινική του πλέον όταν επιβεβαιώθηκα με τι έχουμε να κάνουμε ....φυσικά όσα παιδιά πήγαν εκεί που είτε έκαναν είτε δεν έκαναν παρουσίαση εδώ είναι το ίδιο κατά χεσμενοι από την χαρά τους με μας αλλά η δική σου παρουσίαση δίνει άλλη βαρύτητα λόγο των βαθύτερων γνώσεων που έχεις από όλους εμάς τους υπόλοιπους. Να σου ευχηθώ το καλύτερο κ μπλα μπλα μπλα δεν χρειάζεται....το ξέρεις ότι το πιστεύω ....
Υγ: η κλινική του δεν είναι σαν κουκλιστικη βιλιτσα; :p
 

alex7

Well-Known Member
Με το ψάξιμο που είχε κάνει ο Vlafo θεωρούσα ότι θα επέλεγε κάτι μεταξύ HLC και Freitas, από τη στιγμή ομως που αποφάσισε να μην δώσει τα 2,5 ευρώ ανα graft η επιλογή που έκανε είναι κατα τη γνωμη μου μακραν η πιο εξαιρετική. Ποιότητα δουλειάς και τιμη οχι απλά value for money, αλλά πολυ παραπάνω! Και επιτέλους βλέπουμε και στην Ελλάδα πυκνοτητες επιπεδου Pekiner και Couto, αλλά με τιμες Yaman, μακάρι και η φυτρωση να είναι ανάλογη!
Καλη επιτυχία Vlafo!


Δε νομιζω ότι ο Lorenzo φημίζεται για τις χαμηλές hairline, μαλλον τον μπερδεύεις με τον Couto
καθόλου, το διαπιστώνω από τα λεγόμενα του Vlafo αλλά κρίνω και απο την εμπειρία που είχα στην εξέταση και στη χάραξη που μου έκανε ο Λορέντζο στην Αθηνα.Ενα πόντο πιο κάτω έβαλε τον μαρκαδώρο στο μέτωπο μου από οτι ο Τιρκάλας.Αλλά η προτεινόμενη hairline ήταν πιό τριγωνική.Η σχεδίαση ήταν πιο επιθετική του Λορέντζο.Δε μπορώ να πώ οτι δεν κινείται επιθετικά ο Τιρκάλας , αλλά είναι πιο επιφυλακτικός να κατεβάσει -από τα λεγόμενα του- την hairline
 

vlafo

Well-Known Member
Με το ψάξιμο που είχε κάνει ο Vlafo θεωρούσα ότι θα επέλεγε κάτι μεταξύ HLC και Freitas, από τη στιγμή ομως που αποφάσισε να μην δώσει τα 2,5 ευρώ ανα graft η επιλογή που έκανε είναι κατα τη γνωμη μου μακραν η πιο εξαιρετική. Ποιότητα δουλειάς και τιμη οχι απλά value for money, αλλά πολυ παραπάνω! Και επιτέλους βλέπουμε και στην Ελλάδα πυκνοτητες επιπεδου Pekiner και Couto, αλλά με τιμες Yaman, μακάρι και η φυτρωση να είναι ανάλογη!
Καλή επιτυχία Vlafo.
Vagos σε ευχαριστώ πολύ νασαι καλά.
Δεν είχα πρόβλημα να δώσω 2.5 ευρώ άλλωστε με τον Freitas ή με τη Hlc εκεί είχα κλείσει σε αυτή την τιμή για 4000g.
Το bgt ήταν 10k εκεί έκρινα ότι κοστολογείται μια καλή μμ.
Εξήγησα αναλυτικά προηγουμένως ίσως σου διέφυγε πως έτυχε καθαρά από timing και τύχη να τον γνωρίσουμε από το καλοκαίρι που μπήκε εδώ μέσα χάρη στο Γιώργο.
Δεν τον επέλεξα τυχαία ούτε πήγα σε λύση ανάγκης δεν λειτουργώ ποτέ έτσι για τέτοια σοβαρά θέματα.
Ισπανία ή Τουρκία να ξέρεις και να ήθελα δεν μπορούσα να μεταβώ.

Απλά τα λέγαμε για καιρό,τον αξιολόγησα,είναι σε όλα τεκμηριωμένος σε μέγιστο βαθμό, και κατά την εκτίμηση μου θεωρώ ότι είναι ότι καλύτερο υπάρχει σε όλα τα επίπεδα.
Δεν κάνω εκπτώσεις σε τέτοια θέματα και στο τέλος είχα αποφασίσει ότι δεν θα την έκανα.
Ήταν η καλύτερη επιλογή που θα μπροστά να κάνω και χαίρομαι για αυτό γιατί ήμουν τυχερός μέσα σε όλη αυτή την κατάσταση που υπήρχε αλλά και τα δεδομένα τα δικά μου που ήταν πολύ υψηλά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ronaldo

Well-Known Member
Καλή επιτυχία @vlafo , σίγουρα πρόκειται για ένα ενδιαφέρον περιστατικό, από την στιγμή που ξεφύγατε από τις συντηρητικές προσεγγίσεις των υπόλοιπων ελληνικών κλινικών.
 
Μπλουζα