ΦΙΝΑ ..ΔΟΚΙΜΗ ΜΕ ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ ΔΟΣΗ.

dim d

Well-Known Member
Στα μεγάλα norwood, όταν έχει αδυνατίσει ήδη πολύ ο θύλακας της τρίχας, πιο πιθανό είναι να σε κρατήσει σταθερό και να σου δυναμώσει τη δότρια παρά να σου δώσει επανέκφυση η φιναστερίδη.
ε προφανως..,.αν εισαι 4/5 δεν θα σε παει 2. Στα μικρα νοργνουντ ειναι πιθανοτατη η επανεκφυση. Και να σε κρατησει σε μεγαλα ειναι μια επιτυχια.
 
  • Like
Reactions: tol

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dim d

Well-Known Member
Τασο απο προσωπικη εμπερια και επειδη δεν ξερω την κατασταση σου, θελει υπομονη η φινα. Ελπιζω να συνεχισεις και να τα πας μια χαρα!
 
  • Like
Reactions: tol

tasos33

Well-Known Member
Τασο απο προσωπικη εμπερια και επειδη δεν ξερω την κατασταση σου, θελει υπομονη η φινα. Ελπιζω να συνεχισεις και να τα πας μια χαρα!
Ευχαριστώ dim, δεν έχω προσδοκίες για ράστα, βασική επιδίωξη ειναι η βελτίωση της δοτριας και των πλαϊνών που έχω retro και το κλείσιμο του crown ως ένα σημείο .Όπως έγραψα και στο αρχικό ποστ έχω πολύ μαλλί που φαίνεται στην μικροκαμερα που έχω. Αν δουλέψει εκεί η φίνα θα γίνει δουλειά.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δηλαδή να μην ξεκινήσει κάποιος να διηγείται την ιστορία του. Αμέσως να πέσουμε να τον φάμε ανάλογα με τον θεό που πιστεύουμε. Όπως λέτε σε άλλα νήματα, «το έχει υπόψιν του το παιδί θα μας βάλει σε λίγο φώτο, όποτε μπορέσει». Κάπως έτσι μάλλον θα συμβεί και εδώ. Είναι μαραθώνιος για αυτό κρατήστε δυνάμεις.
 

felaini

Active Member
Τασο μεγα λαθος σου αυτο το ποστ..θα σου τσακισει την ψυχολογια οι ασχετοι κ οι τρολ περι φινας.. ρε αγορι μου τιποτα παρε το χαπι σου αφου το αποφασισες κ μην δινεις αναφορα σε κανεναν.. παρενεργειες εαν δεις αυτο που λενε οι γιατροι λορεντζο αναστασακης ερντο κτλ οτι θα φυγουν απο μονες τους σε 10 15 μερες.. ουτε καν το σκεφτεσαι κ θα δεις σε ενα χρονο..μην ακους τον καθε ασχετο εδω περα.. ζηλευουν να το ξερεις.. αυτο.. που κανεις την καλυτερη θεραπεια κ αυτοι οχι..στην θεση σου θα το σβηνα αυτο το ποστ...
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Φιλε Γιωργο, θα σε παρακαλεσω να μην ξαναγινεις προσβλητικος.

Αυτο το "ξεκολλα", θα σε παρακαλεσω να μην το ξαναγραψεις.

Αντι να σταματησεις να γραφεις ανυποστατα πραγματα, αφου εισαι ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΣΧΕΤΟΣ με το θεμα, τολμας να μας κάνεις παρατηρησεις. Τουλαχιστον εμεις εχουμε παρα πολλες εμπειριες, δε γραφουμε, οπως εσυ, αερολογιες.
και ομως....λογια χωρις εικονα το λες και αερολογια σε καποιες περιπτωσεις....
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Δηλαδή να μην ξεκινήσει κάποιος να διηγείται την ιστορία του. Αμέσως να πέσουμε να τον φάμε ανάλογα με τον θεό που πιστεύουμε. Όπως λέτε σε άλλα νήματα, «το έχει υπόψιν του το παιδί θα μας βάλει σε λίγο φώτο, όποτε μπορέσει». Κάπως έτσι μάλλον θα συμβεί και εδώ. Είναι μαραθώνιος για αυτό κρατήστε δυνάμεις.
σε αλλα νηματα επειδη ειρωνευεσαι cvial.... και εικονα εχεις ηδη και θα εχεις ηδη καλυτερη...μην βιαζεσαι γιατι θα εκτεθεις....επισης οσο αφορα την φινα διαβαζω απειρες ιστοριες και εμπειριες απο μακροχρονιου χρηστες που το 99% δεν βαζουν φωτος...γιατι?
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Τασο μεγα λαθος σου αυτο το ποστ..θα σου τσακισει την ψυχολογια οι ασχετοι κ οι τρολ περι φινας.. ρε αγορι μου τιποτα παρε το χαπι σου αφου το αποφασισες κ μην δινεις αναφορα σε κανεναν.. παρενεργειες εαν δεις αυτο που λενε οι γιατροι λορεντζο αναστασακης ερντο κτλ οτι θα φυγουν απο μονες τους σε 10 15 μερες.. ουτε καν το σκεφτεσαι κ θα δεις σε ενα χρονο..μην ακους τον καθε ασχετο εδω περα.. ζηλευουν να το ξερεις.. αυτο.. που κανεις την καλυτερη θεραπεια κ αυτοι οχι..στην θεση σου θα το σβηνα αυτο το ποστ...
δεν κοιμαμαι τα βραδια....
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Γιώργο θα στο πω απλα λιτά και κατανοητά με αγάπη και συμπάθεια, μην ξαναγράψεις στο νήμα μου.
να μην προκαλουν και να μην ειρωνευονται. να απαντουν σε αυτο που λεω η να μην ασχολουνται μαζι μου....ουτε το ενα κανουν ουτε το αλλο....μην το λες σε μενα μονο......
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Kostas97

Well-Known Member
Τασο καλη αρχη!
Ευχομαι ολα να πανε οπως τα επιθυμεις αναμενουμε ενημερωσεις στο νημα και την εμπειρια σου. :)
 

Harris_G

Well-Known Member
Η φινα για να σταθεροποιηση ειναι, τι ακριβως θελετε να δειτε; Κατι φωτο που κλεινει εντελως το crown δεν ειναι ο κανονας. Και με μινοξ υπαρχουν παρομοιες. Επισης τι δραματικη αλλαγη θελετε να δειτε με αυτες τις δοσεις;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
σε αλλα νηματα επειδη ειρωνευεσαι cvial.... και εικονα εχεις ηδη και θα εχεις ηδη καλυτερη...μην βιαζεσαι γιατι θα εκτεθεις....επισης οσο αφορα την φινα διαβαζω απειρες ιστοριες και εμπειριες απο μακροχρονιου χρηστες που το 99% δεν βαζουν φωτος...γιατι?

Η συμπεριφορά μας οφείλει να είναι η ίδια παντού. Τέλος γιατί να εκτεθώ. Το θέμα δεν είναι αν είναι επιτυχημένο το αποτέλεσμα, ούτε είναι αυτός ο σκοπός της ανάρτησης αλλά η αλά καρτ συμπεριφορά.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Η φινα για να σταθεροποιηση ειναι, τι ακριβως θελετε να δειτε; Κατι φωτο που κλεινει εντελως το crown δεν ειναι ο κανονας. Και με μινοξ υπαρχουν παρομοιες. Επισης τι δραματικη αλλαγη θελετε να δειτε με αυτες τις δοσεις;
Τις προάλλες ποσταρε ένα παιδί φωτός με πριν και μετά πραγματικά εντυπωσιακές ....αυτό που λες έκλεισε το Κράουν ...το χω δει να αναφέρεται πολλές φορές εδώ και γενικά πολλά ακούω αλλά σχεδόν τίποτα δεν βλέπω ...οι περισσότεροι κρατούν ιστορικό...είναι κακό να δημοσιεύεται όπως κάνουμε με τις μμ; Ανά 6μηνο ας πούμε ; Δεν είπα τίποτα το περίεργο ούτε κάτι παράλογο ούτε έγραψα για να πω την άποψη μου για το χάπι .... και το έκανα με αφορμή τον Τάσο που τον ρώτησα κάτι και απάντησε σε αυτό ...καλοπροαίρετο σχόλιο έκανα που κάποιοι με την μια χυμιξαν επειδή εχει κολλήσει η βελόνα να το πω ευγενικά γιατί τελευταία παρεξηγούνται και εύκολα ....
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Η συμπεριφορά μας οφείλει να είναι η ίδια παντού. Τέλος γιατί να εκτεθώ. Το θέμα δεν είναι αν είναι επιτυχημένο το αποτέλεσμα, ούτε είναι αυτός ο σκοπός της ανάρτησης αλλά η αλά καρτ συμπεριφορά.
Καλά άσε την φίνα τώρα και τσεκαρε λίγο πμ που έστειλα κάτι .....
 

tol

Well-Known Member
ακούω αλλά σχεδόν τίποτα δεν βλέπω ...οι περισσότεροι κρατούν ιστορικό...είναι κακό να δημοσιεύεται όπως κάνουμε με τις μμ;

Ελπιζω, φιλε Γιωργο, να καταλαβαινεις τη διαφορα των δυο περιπτωσεων. Μεγαλα παιδια ειμαστε...κριση και αποψη εχουμε.

Εσυ (και ο καθε Γιωργος) που κανει διαφημιση "με νυχια και με δοντια" ενος γιατρου, οφειλει να αποδεικνυει τα γραφομενα του. Απο τη στιγμη που λειτουργειτε ως "υπαλληλοι" ενος γιατρου, εχετε την υποχρεωση να τεκμηριωνετε αυτα που γραφετε.

Εδω και τρια χρονια εχεις ξεκινησει μια ανευ προηγουμενου προσπαθεια να προμοταρεις εναν συγκεκριμενο γιατρο. Δεν καταλαβαινεις, λοιπον, οτι ειναι ηθικη υποχρεωση σου να αποδεικνυεις αυτα που ισχυριζεσαι, αλλιως κινδυνευεις να θεωρηθεις "ψαρας πελατων" και "τσιρακι κλινικης"; Επομενως, ειναι αυτονοητο οτι πρεπει να γινονται σωστες παρουσιασεις μεταμοσχευσεων.

Στην περιπτωση της φινας, αραγε ισχυει το ιδιο; Δηλαδη ο υποφαινομενος θα επρεπε να συναισθανεται οτι κινδυνευει να θεωρηθει "ψαρας πελατων" αν δεν ποσταρει φωτογραφικο υλικο; Ποιο ακριβως συμφερον μπορει να εξυπηρετω; Μηπως ειμαι υπαλληλος φαρμακευτικης εταιρειας; Μηπως αποσκοπω σε μιζες και οικονομικα οφελη; Αντιθετως, προσπαθω να γλιτωσω απο αχρειαστα οικονομικα εξοδα. Προσπαθω να κανω κατανοητο οτι με 3 ευρω τον μηνα μπορει καποιος, ειδικα στην αρχη της τριχοπτωσης, να σωσει τα μαλλια του.

Αυτη ειναι η τεραστια διαφορα μεταξυ μας...και κάνεις σαν να μην την καταλαβαινεις.


καλοπροαίρετο σχόλιο έκανα
Ρε τολ ξεκόλλα πια

Αυτο, δηλαδη, ειναι καλοπροαιρετο σχολιο;

Καθε φορα που γραφω για τη φιναστεριδη, πεταγεσαι σαν τον Φαντομα, και με προσβαλλεις. Συνεχεια γραφεις οτι ειμαι "κολλημενος". Συνεχεια κρινεις κατι ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΝΙΔΕΟΣ. Αντι να σταματησεις να παρεμβαινεις και να σχολιαζεις πραγματα που ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ, ειρωνευεσαι τους υπολοιπους που εχουν μακροχρονη πειρα.

Ειναι λογικο αυτο;
 

tasos33

Well-Known Member
να μην προκαλούν και να μην ειρωνεύονται. να απαντουν σε αυτο που λεω η να μην ασχολουνται μαζι μου....ουτε το ενα κανουν ουτε το αλλο....μην το λες σε μενα μονο......
Αν διάβασες το αρχικό Post, γράφω αφορά όσους θέλουν να ξεκινήσουν φινα η όσους κάνουν ήδη χρήση. Εσύ δεν έχεις τέτοιο σκοπό και καλά κάνεις , δικαίωμά σου και μπράβο σου. Δε θα πάρεις φινα, δεν έπαιρνες δεν παίρνεις, τι νόημα έχει να συμμετέχεις λοιπόν, ήσουν ο πρώτος που το ξεκίνησε. Σου ζήτησα ευγενικά να σταματήσεις , έπειτα στο είπα ευθέως και συνεχίζεις. Τι άλλο πρέπει να γράψουμε δηλαδη.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Ελπιζω, φιλε Γιωργο, να καταλαβαινεις τη διαφορα των δυο περιπτωσεων. Μεγαλα παιδια ειμαστε...κριση και αποψη εχουμε.

Εσυ (και ο καθε Γιωργος) που κανει διαφημιση "με νυχια και με δοντια" ενος γιατρου, οφειλει να αποδεικνυει τα γραφομενα του. Απο τη στιγμη που λειτουργειτε ως "υπαλληλοι" ενος γιατρου, εχετε την υποχρεωση να τεκμηριωνετε αυτα που γραφετε.

Εδω και τρια χρονια εχεις ξεκινησει μια ανευ προηγουμενου προσπαθεια να προμοταρεις εναν συγκεκριμενο γιατρο. Δεν καταλαβαινεις, λοιπον, οτι ειναι ηθικη υποχρεωση σου να αποδεικνυεις αυτα που ισχυριζεσαι, αλλιως κινδυνευεις να θεωρηθεις "ψαρας πελατων" και "τσιρακι κλινικης"; Επομενως, ειναι αυτονοητο οτι πρεπει να γινονται σωστες παρουσιασεις μεταμοσχευσεων.

Στην περιπτωση της φινας, αραγε ισχυει το ιδιο; Δηλαδη ο υποφαινομενος θα επρεπε να συναισθανεται οτι κινδυνευει να θεωρηθει "ψαρας πελατων" αν δεν ποσταρει φωτογραφικο υλικο; Ποιο ακριβως συμφερον μπορει να εξυπηρετω; Μηπως ειμαι υπαλληλος φαρμακευτικης εταιρειας; Μηπως αποσκοπω σε μιζες και οικονομικα οφελη; Αντιθετως, προσπαθω να γλιτωσω απο αχρειαστα οικονομικα εξοδα. Προσπαθω να κανω κατανοητο οτι με 3 ευρω τον μηνα μπορει καποιος, ειδικα στην αρχη της τριχοπτωσης, να σωσει τα μαλλια του.

Αυτη ειναι η τεραστια διαφορα μεταξυ μας...και κάνεις σαν να μην την καταλαβαινεις.




Αυτο, δηλαδη, ειναι καλοπροαιρετο σχολιο;

Καθε φορα που γραφω για τη φιναστεριδη, πεταγεσαι σαν τον Φαντομα, και με προσβαλλεις. Συνεχεια γραφεις οτι ειμαι "κολλημενος". Συνεχεια κρινεις κατι ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΝΙΔΕΟΣ. Αντι να σταματησεις να παρεμβαινεις και να σχολιαζεις πραγματα που ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ, ειρωνευεσαι τους υπολοιπους που εχουν μακροχρονη πειρα.

Ειναι λογικο αυτο;
Χαχαχα....θα τρελαθώ ! Α είμαι ψαράς πελατών και υπάλληλος του τιρκαλα; Οκ....εδώ και τρία χρόνια που μπήκα στο φόρουμ.....ότι πεις .....οι αποδείξεις του εν λόγω γιατρού είναι η δουλειά του και αυτή θα είναι σ αρεέσει δεν σ αρέσει ....δεν σχολίασα για να πω την αντίρρηση μου για το φάρμακο αλλά για να ρωτήσω αυτό που ρώτησα που έχω περίεργια...απάντηση ακόμα δεν πήρα ....το "ξεκόλλα" που είπα σου φαίνεται πολύ βαρύς χαρακτηρισμός για αυτό ξαφνικά είπα ότι γίνατε ευαίσθητοι ....πολλά νεύρα ....επίσης δεν γίνεται να μην πεταχτω σε κάποια από τα πόστ γιατί δίπλα στην λέξη φίνα σε όλο το φόρουμ είσαι εσύ ....θέλοντας και μη θα γίνει αυτό ....το ληγω εδώ και δεν ξανά ασχολουμαι μαζί σου γιατί στον πρώτο μισό μήνυμα που έστειλες κτλ την αντίληψη σου γενικότερα ...έχεις πλήρως θολώσει το μυαλό σου και δεν ξέρω αν φτανε τα χάπια η όχι είναι κάτι που θα το βρεις μόνος σου ....
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Αν διάβασες το αρχικό Post, γράφω αφορά όσους θέλουν να ξεκινήσουν φινα η όσους κάνουν ήδη χρήση. Εσύ δεν έχεις τέτοιο σκοπό και καλά κάνεις , δικαίωμά σου και μπράβο σου. Δε θα πάρεις φινα, δεν έπαιρνες δεν παίρνεις, τι νόημα έχει να συμμετέχεις λοιπόν, ήσουν ο πρώτος που το ξεκίνησε. Σου ζήτησα ευγενικά να σταματήσεις , έπειτα στο είπα ευθέως και συνεχίζεις. Τι άλλο πρέπει να γράψουμε δηλαδη.
Οκ Τάσο αν θεωρείς ότι είπα κάτι περίεργο σου ζητώ συγνώμη...η πρόθεση μου ήταν άλλη ...μόνο από εσένα για να είμαστε ξεκάθαρη ......δεν περνώ πίσω αυτά που είπα ....
 
Μπλουζα