Harry, FUE, 2103g, 7/11/20

Harry

New Member
Αυτά είναι τα μείον του η τα συν του αναλόγως όπως θα το δει κανείς ...είναι λιγομίλητος γιατί έχει εμπιστοσύνη στον εαυτό του και ξέρει τι να κάνει ...θα κρίνει εκείνη την στιγμή που θα δει το κεφάλι ...το ξέρω αρέσουν οι μετρήσεις οι υποδοχές τα λογσκια τα ωραία κ οι φαρφαρες αλλά τι να κάνουμε ; Δεν είναι του στυλ του και δεν το έχει με το επικοινωνιακό μάρκετινγκ ξεκάθαρα ....
Οχι δεν το εχει, και εγω το προτιμω ετσι. Οταν τον ρωτησα γιατι δεν κανει λιγο πιο επιθετικο marketing (εννοωντας με βιντεακια στο youtube) και του ειπα οτι τελευταια στιγμη ειδα 2 δουλειες του και ειπα να τον καλεσω, μου απαντησε πως δεν το χρειαζεται. Προτιμαει να μιλανε οι ευχαριστημενοι "πελατες" του. Σιγουρα πιο "βραδυκαυστη" προσεγγιση, αλλα και πιο ασφαλης. Τα βιντεακια μπορει να φερουν γρηγορη αναγνωριση και προσδοκιες ανεδαφικες κανοντας κακο στην πορεια, ενω τα δειγματα γραφης δυσκολα σβηνονται..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Οχι δεν το εχει, και εγω το προτιμω ετσι. Οταν τον ρωτησα γιατι δεν κανει λιγο πιο επιθετικο marketing (εννοωντας με βιντεακια στο youtube) και του ειπα οτι τελευταια στιγμη ειδα 2 δουλειες του και ειπα να τον καλεσω, μου απαντησε πως δεν το χρειαζεται. Προτιμαει να μιλανε οι ευχαριστημενοι "πελατες" του. Σιγουρα πιο "βραδυκαυστη" προσεγγιση, αλλα και πιο ασφαλης. Τα βιντεακια μπορει να φερουν γρηγορη αναγνωριση και προσδοκιες ανεδαφικες κανοντας κακο στην πορεια, ενω τα δειγματα γραφης δυσκολα σβηνονται..
Έτσι....
 

manly_Man

Well-Known Member
Οχι δεν το εχει, και εγω το προτιμω ετσι. Οταν τον ρωτησα γιατι δεν κανει λιγο πιο επιθετικο marketing (εννοωντας με βιντεακια στο youtube) και του ειπα οτι τελευταια στιγμη ειδα 2 δουλειες του και ειπα να τον καλεσω, μου απαντησε πως δεν το χρειαζεται. Προτιμαει να μιλανε οι ευχαριστημενοι "πελατες" του. Σιγουρα πιο "βραδυκαυστη" προσεγγιση, αλλα και πιο ασφαλης. Τα βιντεακια μπορει να φερουν γρηγορη αναγνωριση και προσδοκιες ανεδαφικες κανοντας κακο στην πορεια, ενω τα δειγματα γραφης δυσκολα σβηνονται..
Και τα βιντεακια καμια φορα παραπλανουν αναλογα με τη γωνια που τραβιεται το βιντεο ή τον φωτισμο που εχουν μπορουν να αλλαξουν την πραγματικοτητα και να δειξουν αυτα που θελουν...

Εμενα προσωπικα δεν μου αρεσει το επιθετικο μαρκετινγκ γιατι δείχνει οτι θα εκανε τα παντα ο αλλος προκειμενου να σε πεισει για την "τελειοτητα" του, υποκρύπτοντάς την πραγματικοτητα με διαφορους τροπους.

Θα ημουν 5 φορες πιο καχύποπτος σε καποιον με επιθετικο μαρκετινγκ, απο οτι σε καποιον που δεν προσπαθει να σε κοροιδεψει και να σου λεει "πολλα λογια" χωρις να ανταποκρίνονται στην πραγματικοτητα...
 

Xristos87

Well-Known Member
@Harry καλη φύτρωση σου ευχομαι να πανε ολα καλα. Ειμαι σε σκεψεις για μ.μ. κ επειση ο Τυρκαλας ειναι στην πολη λεω να παω μια βολτα με την πρώτη ευκαιρια. Πριν ομως, θελω να μ πεις αν γνωρίζεις ή καποιος αλλος εδω μεσα δυο πραματα.

1) το βιογραφικο του Τυρκαλα
2) η Starks ειναι δικη του κλινικη;
3) που δουλευε πριν(καπου ειδα για DHI Αθηνων, ισχυει; )
4) αν ισχυει το 3) γιατι ανεβηκε Θεσσαλονίκη.
 

aeratos28

Just aeratos
Για το 2,3,4 νομίζω πως θα ήταν ιδανικό να ζητήσεις και το αφμ του ταυτόχρονα ώστε να έχεις πιο εμπεριστατωμένη άποψη ..χαχα
@Harry καλη φύτρωση σου ευχομαι να πανε ολα καλα. Ειμαι σε σκεψεις για μ.μ. κ επειση ο Τυρκαλας ειναι στην πολη λεω να παω μια βολτα με την πρώτη ευκαιρια. Πριν ομως, θελω να μ πεις αν γνωρίζεις ή καποιος αλλος εδω μεσα δυο πραματα.

1) το βιογραφικο του Τυρκαλα
2) η Starks ειναι δικη του κλινικη;
3) που δουλευε πριν(καπου ειδα για DHI Αθηνων, ισχυει; )
4) αν ισχυει το 3) γιατι ανεβηκε Θεσσαλονίκη.
 

manly_Man

Well-Known Member
@Harry καλη φύτρωση σου ευχομαι να πανε ολα καλα. Ειμαι σε σκεψεις για μ.μ. κ επειση ο Τυρκαλας ειναι στην πολη λεω να παω μια βολτα με την πρώτη ευκαιρια. Πριν ομως, θελω να μ πεις αν γνωρίζεις ή καποιος αλλος εδω μεσα δυο πραματα.

1) το βιογραφικο του Τυρκαλα
2) η Starks ειναι δικη του κλινικη;
3) που δουλευε πριν(καπου ειδα για DHI Αθηνων, ισχυει; )
4) αν ισχυει το 3) γιατι ανεβηκε Θεσσαλονίκη.
Γιατι δεν καλεις την κλινικη να σε ενημερωσει;
 

Aldo

Well-Known Member
Kαλη φυτρωση και απο μενα φιλε, εχει γινει καθαρη δουλεια και ωραιος σχεδιασμος στην hairline σου!

Δυο ερωτησεις:
1. Μιλησατε για αποθεμα δοτριας με τον γιατρο?
υπαρχει λιγο θεματακι απο οτι ειδα και ενδεχομενως να πρεπει να προχωρησεις και σε αλλη μια αργοτερα για να εχεις μια πληρη καλυψη. Πιστευω κανατε καλα που δεν πηγατε για πολυ υψηλες πυκνοτητες, επισης εχεις λεπτη τριχα απο οσο μπορω να καταλαβω.

2. Αν υπαρχει καποια φωτο που να δειχνει ολο το ευρος της εξαγωγης στην δοτρια, θα ηταν καλο να την βλεπαμε .
 

Giorgos-3

Well-Known Member
@Harry καλη φύτρωση σου ευχομαι να πανε ολα καλα. Ειμαι σε σκεψεις για μ.μ. κ επειση ο Τυρκαλας ειναι στην πολη λεω να παω μια βολτα με την πρώτη ευκαιρια. Πριν ομως, θελω να μ πεις αν γνωρίζεις ή καποιος αλλος εδω μεσα δυο πραματα.

1) το βιογραφικο του Τυρκαλα
2) η Starks ειναι δικη του κλινικη;
3) που δουλευε πριν(καπου ειδα για DHI Αθηνων, ισχυει; )
4) αν ισχυει το 3) γιατι ανεβηκε Θεσσαλονίκη.
Είναι από Κατερίνη και ανέβηκε εκεί για επαγγελματίκους λόγους ...είναι εκπρόσωπος στην Ελλάδα της σταρκς που ναι ξένη κλινική ... δούλευε στην dhi στην Αθήνα ....εινάι γιατρός...αλλά για περισσότερες λεπτομερειες γιατί ανέβηκε θεσ μην περιμένεις να σου πω και δεν νομίζω να μας αφορά τα προσωπικά του . Τι σε νοιάζει ; Την μπάλα αν την βάζει στο πλεκτό να σε νοιάζει ....
 

Xristos87

Well-Known Member
Είναι από Κατερίνη και ανέβηκε εκεί για επαγγελματίκους λόγους ...είναι εκπρόσωπος στην Ελλάδα της σταρκς που ναι ξένη κλινική ... δούλευε στην dhi στην Αθήνα ....εινάι γιατρός...αλλά για περισσότερες λεπτομερειες γιατί ανέβηκε θεσ μην περιμένεις να σου πω και δεν νομίζω να μας αφορά τα προσωπικά του . Τι σε νοιάζει ; Την μπάλα αν την βάζει στο πλεκτό να σε νοιάζει ....
εσυ ξέρεις οτι ειναι γιατρος. τι γιατρος ειναι;
Ρε συ ρωταω γιατι ανεβηκε μηπως πέσω μεσα. πχ μπορει ν ειναι απο εδω. δούλεψε αθηνα ως υπαλληλος εμαθε κλ τη δουλεια κ ανεβηκε στην πατριδα του να ανοιξει μαγαζι.
μπορει στην αθηνα να ειχε 2 3 κακα περιστακτικα κ να τον διώξανε. μπορει μπορει μπορει..εσυ αμεσως "τι σε αφορα". κανεις 4 5 ερωτησεις π μπορει ν κρύβουν "ψωμακι" κ ειτε να μετρησει θετικα ειτε αρνητικα. το κεφαλι σ παιζεις. τι πιο σοβαρό.
παρατηρω οτι εδω μεσα μολις καποιος κανει καποιες απλες κ ουσιώδεις ερωτήσεις αμεσως απαντουν πετάγεται καποιος κ υποβαθμιζει την ερωτηση. Στην τελικη αν δεν ξερεις μην απαντας ή πες δεν ξέρω τοσο απλα
Τέλος, τη μπαλα στο πλεκτο τη βαζουν κ στα κεντρα ομορφιας-αδυνατίσματος..τριχες στο κεφαλι εκει τριχες στο κεφαλι κ εδω. αν μ πιανεις
 

Giorgos-3

Well-Known Member
εσυ ξέρεις οτι ειναι γιατρος. τι γιατρος ειναι;
Ρε συ ρωταω γιατι ανεβηκε μηπως πέσω μεσα. πχ μπορει ν ειναι απο εδω. δούλεψε αθηνα ως υπαλληλος εμαθε κλ τη δουλεια κ ανεβηκε στην πατριδα του να ανοιξει μαγαζι.
μπορει στην αθηνα να ειχε 2 3 κακα περιστακτικα κ να τον διώξανε. μπορει μπορει μπορει..εσυ αμεσως "τι σε αφορα". κανεις 4 5 ερωτησεις π μπορει ν κρύβουν "ψωμακι" κ ειτε να μετρησει θετικα ειτε αρνητικα. το κεφαλι σ παιζεις. τι πιο σοβαρό.
παρατηρω οτι εδω μεσα μολις καποιος κανει καποιες απλες κ ουσιώδεις ερωτήσεις αμεσως απαντουν πετάγεται καποιος κ υποβαθμιζει την ερωτηση. Στην τελικη αν δεν ξερεις μην απαντας ή πες δεν ξέρω τοσο απλα
Τέλος, τη μπαλα στο πλεκτο τη βαζουν κ στα κεντρα ομορφιας-αδυνατίσματος..τριχες στο κεφαλι εκει τριχες στο κεφαλι κ εδω. αν μ πιανεις
Φίλε μου το ύφος που σου απάντησα δεν ήταν απαξιωτικό....ο λόγος που έφυγε είναι για προσωπικούς και επαγγελματικούς λόγους συγκεκριμένους που γνωρίζω αλλά δεν μπορώ να αναφερθώ δημόσια ...προσπάθησε να κτλ ...φυσικά δεν τον έδιωξαν απέναντιας ακόμα το φυσάνε ....αυτό που προσπαθώ να σου πω είναι ότι κοίταξε την δουλειά του ...γνώρισε τον κ αποφάσισε ...ρωτάς μερικά πράγματα που απλά δεν λέγονται δημόσια ....σου απάντησα σε πράγματα γνωστά που ξέρουν όλοι .
 

aeratos28

Just aeratos
Αυτά που ρωτάς φίλε είναι προσωπικά δεδομένα του ανθρώπου .στο κουτσομπολιό πάει και όχι σε ερωτήσεις σημασίας. Εταιρία άλλαξε και όχι χώρα σαν καταζητούμενος..το τι γιατρός είναι σωστή ερώτηση,επίσης και τι χρέωση έχει για τις επεμβάσεις του ..και αυτή σωστή ερώτηση..(αν και ξαφνικά για κάποιους δεν έχει γίνει απαραίτητη..)που την θεωρώ άκρως απαραίτητη την ερώτηση του πόσο χρεώνει κάποιος για να ξέρω αν αξίζει η όχι αυτα που ζηταει,όλα τα άλλα όμως φίλε όντως είναι άκυρα
εσυ ξέρεις οτι ειναι γιατρος. τι γιατρος ειναι;
Ρε συ ρωταω γιατι ανεβηκε μηπως πέσω μεσα. πχ μπορει ν ειναι απο εδω. δούλεψε αθηνα ως υπαλληλος εμαθε κλ τη δουλεια κ ανεβηκε στην πατριδα του να ανοιξει μαγαζι.
μπορει στην αθηνα να ειχε 2 3 κακα περιστακτικα κ να τον διώξανε. μπορει μπορει μπορει..εσυ αμεσως "τι σε αφορα". κανεις 4 5 ερωτησεις π μπορει ν κρύβουν "ψωμακι" κ ειτε να μετρησει θετικα ειτε αρνητικα. το κεφαλι σ παιζεις. τι πιο σοβαρό.
παρατηρω οτι εδω μεσα μολις καποιος κανει καποιες απλες κ ουσιώδεις ερωτήσεις αμεσως απαντουν πετάγεται καποιος κ υποβαθμιζει την ερωτηση. Στην τελικη αν δεν ξερεις μην απαντας ή πες δεν ξέρω τοσο απλα
Τέλος, τη μπαλα στο πλεκτο τη βαζουν κ στα κεντρα ομορφιας-αδυνατίσματος..τριχες στο κεφαλι εκει τριχες στο κεφαλι κ εδω. αν μ πιανεις
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Harry

New Member
@Harry καλη φύτρωση σου ευχομαι να πανε ολα καλα. Ειμαι σε σκεψεις για μ.μ. κ επειση ο Τυρκαλας ειναι στην πολη λεω να παω μια βολτα με την πρώτη ευκαιρια. Πριν ομως, θελω να μ πεις αν γνωρίζεις ή καποιος αλλος εδω μεσα δυο πραματα.

1) το βιογραφικο του Τυρκαλα
2) η Starks ειναι δικη του κλινικη;
3) που δουλευε πριν(καπου ειδα για DHI Αθηνων, ισχυει; )
4) αν ισχυει το 3) γιατι ανεβηκε Θεσσαλονίκη.
Δεν ξερω τιποτε απο τα παραπανω, περα απο το οτι ο γιατρος ειναι απο Κατερινη, και ηταν 10 χρονια στη DHI στην Αθηνα. Αυτο μου το φανερωσε μεσα στην κουβεντα που καναμε στη διαρκεια της επεμβασης.
 

Harry

New Member
Kαλη φυτρωση και απο μενα φιλε, εχει γινει καθαρη δουλεια και ωραιος σχεδιασμος στην hairline σου!

Δυο ερωτησεις:
1. Μιλησατε για αποθεμα δοτριας με τον γιατρο?
υπαρχει λιγο θεματακι απο οτι ειδα και ενδεχομενως να πρεπει να προχωρησεις και σε αλλη μια αργοτερα για να εχεις μια πληρη καλυψη. Πιστευω κανατε καλα που δεν πηγατε για πολυ υψηλες πυκνοτητες, επισης εχεις λεπτη τριχα απο οσο μπορω να καταλαβω.

2. Αν υπαρχει καποια φωτο που να δειχνει ολο το ευρος της εξαγωγης στην δοτρια, θα ηταν καλο να την βλεπαμε .
Ήταν πολυ ευχαριστημενος με τη δοτρια. Έχω λεπτη τριχα σε ολα τα σημεια εκτος απο τη δοτρια που μου ειπε οτι ειναι παχιες. Τελος μου ειπε οτι μπορουμε σιγουρα να κανουμε 1-2 ακομα μεταμοσχευσεις αν χρειαστει σε 5-10 χρονια. Απο φωτο αυτες ειναι ολες που εχω μετα την αφαιρεση του επιδεσμου. Συγνωμη για την ποιοτητα, ωστοσο φαινεται νομιζω ολο το ευρος.
IMG_20201108_193336.jpg
IMG_20201108_193338.jpg
IMG_20201108_193344.jpg
 

Aldo

Well-Known Member
Ήταν πολυ ευχαριστημενος με τη δοτρια. Έχω λεπτη τριχα σε ολα τα σημεια εκτος απο τη δοτρια που μου ειπε οτι ειναι παχιες. Τελος μου ειπε οτι μπορουμε σιγουρα να κανουμε 1-2 ακομα μεταμοσχευσεις αν χρειαστει σε 5-10 χρονια. Απο φωτο αυτες ειναι ολες που εχω μετα την αφαιρεση του επιδεσμου. Συγνωμη για την ποιοτητα, ωστοσο φαινεται νομιζω ολο το ευρος.Προβολή συνημμένου 29224Προβολή συνημμένου 29225Προβολή συνημμένου 29226
Μια χαρά είναι οι φωτό σου! Έχεις απόθεμα και μάλλον δεν θα έχεις ποτέ πρόβλημα και λόγο ηλικίας :p , τι να πούμε εμείς....
 

makis25

Well-Known Member
Διχως πολλα λογια , λαμβανοντας υποψη διπλομετρησεις στα ορια των φωτογραφιων και δικα μου λαθη ( πχ μου ξεφυγαν καποια , μετρησα αλλα διπλα), καθως και πληγες που δεν ειναι extractions αλλα απο τοπικη αναισθησια οι αποπειρες για extractions ειναι περι τις 2200 , κατα πασα πιθανοτητα ελαχιστα πιο κατω 5-10 και με δεδομενο πως τοποθετηθηκαν 2103 grafts τοτε εχουμε ενα τρανσεξιον ποσοστο γυρω στο 4% , που απο οσο διαβασα πχ τη γνωμη του Cole , ειναι πολυ καλο νουμερο . Ο cole γραφει πως οι experts πετυχαινουν μεχρι και 5% και αυτος 3% . Η ενσταση μου ειναι το punch . Εργαλειο διαμετρου 1mm ειναι μεγαλο τελος. Δεν υπαρχει δικαιολογια . Περιμενουμε στο μελλον ο γιατρος να πετυχαινει ιδιο η καλυτερο τρανσεξιον με μικροτερα punch . Ταβανι το 0.9

peripou1100 - Copy.jpg
peripou650 - Copy.jpg
peripou450 - Copy.jpg
 

alex7

Well-Known Member
Διχως πολλα λογια , λαμβανοντας υποψη διπλομετρησεις στα ορια των φωτογραφιων και δικα μου λαθη ( πχ μου ξεφυγαν καποια , μετρησα αλλα διπλα), καθως και πληγες που δεν ειναι extractions αλλα απο τοπικη αναισθησια οι αποπειρες για extractions ειναι περι τις 2200 , κατα πασα πιθανοτητα ελαχιστα πιο κατω 5-10 και με δεδομενο πως τοποθετηθηκαν 2103 grafts τοτε εχουμε ενα τρανσεξιον ποσοστο γυρω στο 4% , που απο οσο διαβασα πχ τη γνωμη του Cole , ειναι πολυ καλο νουμερο . Ο cole γραφει πως οι experts πετυχαινουν μεχρι και 5% και αυτος 3% . Η ενσταση μου ειναι το punch . Εργαλειο διαμετρου 1mm ειναι μεγαλο τελος. Δεν υπαρχει δικαιολογια . Περιμενουμε στο μελλον ο γιατρος να πετυχαινει ιδιο η καλυτερο τρανσεξιον με μικροτερα punch . Ταβανι το 0.9

Προβολή συνημμένου 29836Προβολή συνημμένου 29837Προβολή συνημμένου 29838
Δεν μιλάω ως εκπρόσωπος κανενός ,ούτε βέβαια και του κ.Τιρκαλα αλλά και εγώ τον ρώτησα για το punch και μου απάντησε ότι τα μικρότερα δεν αφαιρούν ολόκληρη τη ρίζα καλά με ότι σημαίνει αυτό για την επιβίωση του μοσχεύματος .»Δεν με βολεύουν τα μικρότερα « μου είπε επίσης .Επέμεινε ότι με τα καινούργια έργαλεια δεν τραυματίζεται τόσο όπως παλιά η δότρια και θεραπεύεται ταχύτερα .Μου είπε από όσο θυμάμαι ότι το punch είναι 0.95
 
Μπλουζα