Harry, FUE, 2103g, 7/11/20

aeratos28

Just aeratos
Στην πανοραμική καλά φαίνεται..αυτή που είναι στο πλάι όμως δεν μου κάθεται πολύ καλά.εκει βλέπω ότι χρειαζόταν παραπάνω μοσχεύματα και δεν ξέρω πως θα δείχνει όταν μεγαλώσουν τα μαλλιά και ανάλογα το ποσοστό φυτρωσης που θα έχει..νομιζω πως θα θέλει μια πύκνωση μικρού μεγέθους για να δέσουν καλά με τα υπόλοιπα και τα πλαϊνά στο σημείο ένωσης temple points με hairline.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Έχει κενά εκεί πράγματι.
Και η δεξιά πλευρά έχει λιγότερη πυκνότητα για κάποιο λόγο.
 

aeratos28

Just aeratos
Ακριβώς. Αυτά θέλουν προσοχή.θα έπρεπε να δουλευτει η ίδια πυκνότητα σε αυτα τα σημεία σε όλο το μήκος της hairline.δεν έφταναν τα μοσχεύματα θα μου πεις..χαίρω πολύ ..γι αυτο λέω 2500-2700
Έχει κενά εκεί πράγματι.
Και η δεξιά πλευρά έχει λιγότερη πυκνότητα για κάποιο λόγο.
 

vlafo

Well-Known Member
Μου κάνει εντύπωση γιατί δεν έκανε περισσότερα ο συγκεκριμένος γιατρός.
Βέβαια θα έπρεπε να κάτσει και δεύτερη μέρα ,οπότε ήταν πρόβλημα αυτό .
Μέχρι 2000g μπορεί να βγάλει τη μέρα.
 

aeratos28

Just aeratos
Ρε vlafo του έβαλε 2100..ας πήγαιναν την άλλη μέρα 2-3 ώρες να του βάλει αλλά 500 να δέσει ωραία όλο το κεφάλι.η ας καθόταν 2 ώρες ακόμα την ίδια μέρα να τα βάλουν.γιατι εγώ πιστεύω πως όντως τα χρειαζόταν αυτά τα παραπάνω grafts.
 

vlafo

Well-Known Member
Δεν διαφωνώ,χρειαζότανε όπως είπες αυτό το νούμερο.
Κατά αρχήν έχει πολύ μαλλί πίσω και δεν ξέρω πως θα δέσει.
Δεύτερον βλέπω δεν έπαιξε με ψηλό λόγο που μας έχει συνηθίσει ο γιατρός.

Το κάνεις που το κάνεις κάντο σωστά.
Την ταλαιπωρία την έφαγε άλλωστε.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Γενικά οδήγησες άνετα στην επιστροφή? Επειδή σκέφτομαι να κάνω το ίδιο, για αυτό σε ρωτάω.
Μιχάλη κ εγώ το ίδιο εκανα στην τελευταία μμ στα καπακια πήρα τρένο και κτβ Αθήνα στα πεθερικά μου Παρ ότι ο γιατρός επέμενε να μείνω ένα βράδυ ....μη αγχώνεσαι ...ειδικά αν είσαι κ με κάποιον άνετα γυρνάς .... Εγώ το σκέφτηκα και βάσης πειρας πια... Σε όλες τις μμ το πρώτο βράδυ γλαροκοιμαμαι τότε γιατί να μην τομοαω σερί κ να πάω στο σπιτι μου από το να κάθομαι σε ξενοδοχείο κ μετά να ταξιδεύω ;
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Καλημερα,

Εγω του ειπα τι θελω (να πυκνωσω μπροστα, να μη φεγγιζω στις φωτογραφιες, να μην φαινεται αφυσικο - να μην κατεβασει τη hairline, και να διατηρηθουν οι κροταφοι μου γιατι παντα τους ειχα), κι εκεινος μου ειπε οτι χρειαζομαι 2000 με 2100 τριχοθυλακια, οτι θα καλυψει λιγο τους κροταφους αλλα το αποτελεσμα θα ειναι φυσικο. Του εδειξα φωτογραφιες και του ειπα πως θελω τα μαλλια που ειχα στα 30 μου, και οχι στα 20.

Ναι μου εδωσε την αναλυτικη κατανομη των τριχων. Ο λογος μου ειναι 2,23. Αν θελετε πείτε να σας πω τα νουμερα.
Οχι δεν εμεινα ουτε για το πρωτο λουσιμο. Τα εκανα ολα μονος, αφου πρωτα επικπινωνουσε με το γιατρο μεσω φωτογραφιων.
Ήμουν έτοιμος να σε ρωτήσω γιατί δεν σου έβαλε παραπάνω μοσχεύματα αλλά μου ελυσες την απορια. Του έβαλες περιορίσμους εσύ και δεν έκανε το κλασικό επιθετικό παιχνίδι. Όλα καλά θα πάνε φίλε μου απόλαυσε το .
Υγ: εντομεταξυ στα αρνητικά του που λες για το κρεββάτι...ειδικά για το κρεββάτι είναι ότι πιο τελευταίο υπάρχει στην τεχνολογία σημερα ειδική παραγγελία με πολλα πολλά χιλιάρικα κόστος (γνωρίζω την τιμή). Το ξέρω γιατί έτυχε να το συζητήσω. Συμφωνώ για την πίεση και το πιάσιμο πάντως γιατί σε πιέζει πολύ .κ γω το πάθαινα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Harry

New Member
Ήμουν έτοιμος να σε ρωτήσω γιατί δεν σου έβαλε παραπάνω μοσχεύματα αλλά μου ελυσες την απορια. Του έβαλες περιορίσμους εσύ και δεν έκανε το κλασικό επιθετικό παιχνίδι. Όλα καλά θα πάνε φίλε μου απόλαυσε το .
Υγ: εντομεταξυ στα αρνητικά του που λες για το κρεββάτι...ειδικά για το κρεββάτι είναι ότι πιο τελευταίο υπάρχει στην τεχνολογία σημερα ειδική παραγγελία με πολλα πολλά χιλιάρικα κόστος (γνωρίζω την τιμή). Το ξέρω γιατί έτυχε να το συζητήσω. Συμφωνώ για την πίεση και το πιάσιμο πάντως γιατί σε πιέζει πολύ .κ γω το πάθαινα.
Τα μαλλια μου δεν ηταν ποτε πολυ πυκνα, και δεν θα ηθελα κατι αφυσικο. Μου αρκει να σταματησω να γυαλιζω στις φωτογραφιες και να μπορω που και που να βαζω λιγο κερι να τα φτιαχνω (το εχω ξεχασει εδω και χρονια, παροτι καποτε το ειχα καθημερινα). Του εδειξα και φωτογραφιες για να καταλαβει οσο μπορει τι ζηταω. Ελπιζω να πανε ολα καλα.
Όσον αφορα το κρεβατι μου το ανεφερε κι εμενα. Ειπε οτι πηρε ότι πιο ακριβό βρήκε, αλλά μάλλον η τιμή δε συμβάδισε με αυτά που περίμενε. Και να φανταστείς ότι την προηγούμενη ημερα ακριβως με ειχε πιασει μια μικρη ψυξη στον αυχενα, οποτε καταλαβαινεις πως δεν μπορω να ειμαι απολυτα εντικειμενικος σε αυτο το θεμα. Απλα το ανεφερα γιατι με απασχολησε.
 

Harry

New Member
Παιδια σας ευχαριστω ολους για το ενδιαφερον και τις απαντησεις. Θα ενημερωνω με φωτογραφιες για την εξελιξη..
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Είναι
George
Με του Kharmacoma όταν με το καλό την κάνει θα μιλάμε για το 7ο περιστατικό ?
Πάνω από 10-12 άτομα που σε μένα προσωπικά μου έχουν στείλει μήνυμα ότι έκαναν η έκλεισαν να κάνουν .... στατιστικά για να κάνουν παρουσίαση είναι 50-50...δυστυχώς δεν θέλουν όλοι .... πιθανολογω ότι είναι πολλά άτομα που θα έχουν ενοχλήσει τις αμέσως δύο επόμενες παρουσιάσεις από τιε δικές μου...δλδ του Μπίλι κ Άλεξ...ε υποθέτω ότι κ κάποιοι απλά θα ενδιαφέρθηκαν χωρίς να μιλήσουν με μας τα μέλη...μακάρι να δούμε όσο το δυνατόν περισσότερα...τέτοιου στυλ παρουσιάσεις ... Ανεξάρτητες ...λογικά θα ακολουθήσουν πολλά περιστατικά όπως κ να χει...
 

vlafo

Well-Known Member
Πολύ καλά νέα και μπράβο σου που το πάλεψες.
Λογικό είναι να μην θέλουν όλοι αλλά από την άλλη δε χρειάζεται να φοβούνται κάτι .
Μόνο καλοπροαίρετη κριτική θα κάνουμε και ας είμαστε άσχετοι.

Μόνο έτσι πρέπει να γίνονται οι παρουσιάσεις αλλιώς δεν τις θέλουμε.
Τουλάχιστον εγώ.

Νομίζω πρέπει να ζητήσεις ποσοστά από τον κ.Τιρκαλά..
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Πολύ καλά νέα και μπράβο σου που το πάλεψες.
Λογικό είναι να μην θέλουν όλοι αλλά από την άλλη δε χρειάζεται να φοβούνται κάτι .
Μόνο καλοπροαίρετη κριτική θα κάνουμε και ας είμαστε άσχετοι.

Μόνο έτσι πρέπει να γίνονται οι παρουσιάσεις αλλιώς δεν τις θέλουμε.
Τουλάχιστον εγώ.

Νομίζω πρέπει να ζητήσεις ποσοστά από τον κ.Τιρκαλά..
Μα δεν έκανα κάτι για να παλέψω ...απλά όσοι μου στέλνουν πμ λέω την άποψη μου και τους δίνω τηλ του αν θέλουν να μιλήσουν άμεσα μαζί τους . Αυτό ειναι όλο ....δεν χρειάζομαι ποσοστά ούτε έχω ανάγκη από τετοια λεφτά και φασαρίες ... Έχει ημερομηνία λήξεως η ασχολία μου με τις τρίχες .... Να κάνω την τελευταία μμ και να την παρουσιάσω......να πάρει η έκταση που χρειάζεται το όνομα του γιατρού εδώ μέσα για μπει στο κάδρο... Κ μετά από δω παν κ άλλοι ....για μένα δεν υπάρχει άλλη επιλογή vfm στην Ελλάδα από αυτήν ...η αυτή η πας Κύπρο Ισπανία κτλ κτλ....
 

vlafo

Well-Known Member
Χαριτολογώντας εννοείται το είπα.
Έστω και αυτό δεν είναι λίγο,βοήθησες κόσμο με τη συμβουλή σου κάνοντας αυτό που πιστεύεις.
Αυτό είναι αρκετό.
 

makis25

Well-Known Member
Λοιπον κοιταζα τη φωτογραφια της δοτριας αμεσως μετα την επεμβαση . Νομιζω εδω χρησιμοποιηθηκε μικροτερο εργαλειο απο αυτο που συζητουσαμε χθες προχθες στο αλλο περιστατικο . Πυκνοτητα γυρω στα 30graft/cm2 λογικο νουμερο με τον περιορισμο των 2100 σε ολη τη μπροστα περιοχη . Μεγενθυνα τη φωτογραφια και δυσκολευτηκα να βρω μπροστα μπροστα πολυτριχα , οπως εχω δει σε χερλαιν αλλων κλινικων αμεσως μετα τη μεταμοσχευση πχ advanced . Ειναι μια καθαρη δουλεια .
 

Harry

New Member
Λοιπον κοιταζα τη φωτογραφια της δοτριας αμεσως μετα την επεμβαση . Νομιζω εδω χρησιμοποιηθηκε μικροτερο εργαλειο απο αυτο που συζητουσαμε χθες προχθες στο αλλο περιστατικο . Πυκνοτητα γυρω στα 30graft/cm2 λογικο νουμερο με τον περιορισμο των 2100 σε ολη τη μπροστα περιοχη . Μεγενθυνα τη φωτογραφια και δυσκολευτηκα να βρω μπροστα μπροστα πολυτριχα , οπως εχω δει σε χερλαιν αλλων κλινικων αμεσως μετα τη μεταμοσχευση πχ advanced . Ειναι μια καθαρη δουλεια .
Μου ειπε (και τον ακουγα που τα ζηταγε οταν τη δουλευε) οτι μπροστα μπροστα θελει να βαζει μονοτριχα και μαλιστα ζιγκ ζαγκ καπως, για να φαινεται πιο φυσικο..
 
Μπλουζα