Συζήτηση & πληροφορίες για την κλινική

manly_Man

Well-Known Member
Manly man το έχω ξαναπεί να είμαστε δίκαιοι.
Μέσα σε 2 μήνες αναρτημένα τόσα περιστατικά έστω και έτσι.
Μια χαρά συμπεράσματα βγάζεις.
Ποιά άλλη κλινική έχει αναρτήσει τόσα ?
δεν νομιζω οτι έχει σχεση σε ποσο διαστημα τα εβαλε....εννοω οταν εχουμε δει το 3.3% της δουλειας του μεσα στο 2019 και ολα αυτα επισημες παρουσιασεις, χωρις κανενα τυχαιο περιστατικο απο το υπολοιπο 96.7% τι συμπερασμα να βγαλεις για την φυτρωση; συγγνωμη αλλα εγω αδυνατω...και δεν νιωθω ασφαλεια.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Με συγχωρείς που θα στο χαλάσω αλλά είναι μικρό το δείγμα που έχουμε κ μέχρι τώρα είναι επιπέδου Dhi
Πολύ μέτρια πυκνότητα με καλή διαχείριση δοτριας
Ακόμα κ οι νοσηλευτριες του βεκρη που τόσο έχει ειρωνευτει ο εργοδότης σου πετυχαίνουν καλύτερη φυτρωση πυκνότητα

Νομίζω ότι είσαι άδικος και μην χρησιμοποιείς τέτοιες εκφράσεις, ιδιαίτερα όταν ο άλλος δεν μπορεί να απαντήσει. Μην πάμε από το ένα άκρο στο άλλο. Είπαμε ότι dense packing δεν έχουμε δει αλλά ούτε και πυκνότητες DHI. Αρκετά από τα περιστατικά έχουν μια χαρά, συντηρητικές πυκνότητες.
 

vlafo

Well-Known Member
δεν νομιζω οτι έχει σχεση σε ποσο διαστημα τα εβαλε....εννοω οταν εχουμε δει το 3.3% της δουλειας του μεσα στο 2019 και ολα αυτα επισημες παρουσιασεις, χωρις τυχαια περιστατικα απο το υπολοιπο 96.7% τι συμπερασμα να βγαλεις;
Θα αναρτήσει και άλλα φαντάζομαι.
Μην βιάζεστε ρε παιδιά.
Και ανεξάρτητες φαντάζομαι θα βγούνε.
Υπομονή .
Θα βγάλουμε .
Η τιμή πάντως σίγουρα δεν ανταποκρίνεται προσωπικά για εμένα στο τελικό αποτέλεσμα.
 

vlafo

Well-Known Member
Νομίζω είσαι άδικος και μην χρησιμοποιείς τέτοιες εκφράσεις ιδιαίτερα όταν ο άλλος δεν μπορεί να απαντήσει. Μην πάμε από το ένα άκρο στο άλλο. Είπαμε ότι dense packing δεν έχουμε δει αλλά ούτε και πυκνότητες DHI. Αρκετά από τα περιστατικά έχουν μια χαρά, συντηρητικές πυκνότητες.
Πυκνότητες dhi σίγουρα δεν είναι.
Απλά πράγματα.
 
  • Like
Reactions: tol

manly_Man

Well-Known Member
Θα αναρτήσει και άλλα φαντάζομαι.
Μην βιάζεστε ρε παιδιά.
Και ανεξάρτητες φαντάζομαι θα βγούνε.
Υπομονή .
Θα βγάλουμε .
Η τιμή πάντως σίγουρα δεν ανταποκρίνεται προσωπικά για εμένα στο τελικό αποτέλεσμα.
Εγω σου λεω με τα τωρινα δεδομενα vlafo. Μου φαινεται αδιαονοητο να μπορει να ειναι σιγουρος καποιος. Δεν αντιλλεγω οτι μπορει να ειναι πραγματι ικανος, να του αρεσει αυτο που κανει και φαινεται παθιασμενος...αλλα πιστευω αξιολογει πολυ ακριβοτερα απο οτι θα επρεπε τις υπηρεσιες του, οπως δεν συμφωνεις και εσυ για τις τιμες του.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Εγω σου λεω με τα τωρινα δεδομενα vlafo. Μου φαινεται αδιαονοητο να μπορει να ειναι σιγουρος καποιος. Δεν αντιλλεγω οτι μπορει να ειναι πραγματι ικανος, να του αρεσει αυτο που κανει και φαινεται παθιασμενος...αλλα πιστευω αξιολογει πολυ ακριβοτερα απο οτι θα επρεπε τις υπηρεσιες του, οπως δεν συμφωνεις και εσυ για τις τιμες του.
Μιας και δεν αναφερει τιμη κανεις που προβαινει σε μεταμοσχευση στην κλινική του dr Αναστασακη, ποσο πιστευεις φιλε manly man οτι χρεωνει ο γιατρος το καθε γκραφτ που εξαγει-τοποθετει..ετσι να λαβουμε μια εικονα σε σχεση με advanced ποσο πιο ακριβος ειναι αλλα και σε σχεση με Lorenzo ποσο πιο φτηνος ειναι...
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Θα αναρτήσει και άλλα φαντάζομαι.
Μην βιάζεστε ρε παιδιά.
Και ανεξάρτητες φαντάζομαι θα βγούνε.
Υπομονή .
Θα βγάλουμε .
Η τιμή πάντως σίγουρα δεν ανταποκρίνεται προσωπικά για εμένα στο τελικό αποτέλεσμα.
Στην τιμη περιλαμβανεται και η τιμη της εφαρμογης του λειζερ ή ειναι ξεχωριστη?
 

manly_Man

Well-Known Member
Μιας και δεν αναφερει τιμη κανεις που προβαινει σε μεταμοσχευση στην κλινική του dr Αναστασακη, ποσο πιστευεις φιλε manly man οτι χρεωνει ο γιατρος το καθε γκραφτ που εξαγει-τοποθετει..ετσι να λαβουμε μια εικονα σε σχεση με advanced ποσο πιο ακριβος ειναι αλλα και σε σχεση με Lorenzo ποσο πιο φτηνος ειναι...
Οπως ειχα αναφέρει....σε καποιον γνωστο μου ειχε κανει online συνεδρια μεσω skype, με μια υπευθυνη οχι με τον ιδιο τον γιατρο, ειχαν πει τιμη 4000-4500 ευρω για 1500 grafts με FUE.

δηλαδη 2.67 με 3 ευρω το graft. Τωρα δεν ξερω αν παιρνει παζαρι αυτη τη τιμη απο κοντα.
 

vlafo

Well-Known Member
Οπως ειχα αναφέρει....σε καποιον γνωστο μου ειχε κανει online συνεδρια μεσω skype, με μια υπευθυνη οχι με τον ιδιο τον γιατρο, ειχαν πει τιμη 4000-4500 ευρω για 1500 grafts με FUE.

δηλαδη 2.67 με 3 ευρω το graft. Τωρα δεν ξερω αν παιρνει παζαρι αυτη τη τιμη απο κοντα.
Σωστός είσαι και παραπάνω μπορεί.
 

vlafo

Well-Known Member
οπως ειπε ο bill1991, χαρουμενος κιολας, οτι οχι μονο οι τιμες δεν θα πεσουν, αλλα θα αυξηθουν κιολας..δηλαδη θα παει απο τα 3 ευρω στα 4 ευρω το graft...Γιαυτο μας ελεγε οτι ειναι ισαξιος με Lorenjo, ηθελε να δικαιολογησει τις τιμες.
Όταν ο γιατρός κάνει πάνω από 200 χειρουργεία το χρόνο εγώ το μόνο που έχω να προσθέσω είναι ένα μπράβο και ας αυξήσει τις τιμές .
Αφού έχει τόσο κόσμο δεν υπάρχει κάτι άλλο να πω.
 

vlafo

Well-Known Member
Εγώ σου.λεω δια μαγείας οποίος βγαίνει να κάνει παρουσίαση δεν θα λέει τιμή ...."ανεξάρτητος " κ μη....
Πολύ πιθανό αλλά το λόγο δεν τον καταλαβαίνω ή μάλλον τον ξέρω...
Άλλη απορία έχω εγώ που θα πρέπει ο γιατρός να μας την λύσει..
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dim d

Well-Known Member
Εγω προσωπικα δε εχω θεμα αν χρεωνει το consultation ο γιατρος με την διαφορα να μην σε ξεπεταει. Μετρηση δοτριας ποσοτικα, πλανο, ερωτησεις κλπ. Μια χαρα τα δινω τα 70 ευρω με γνωμονα τις αρλουμπες που εχω ακουει δωρεαν απο κατα καιρους πωλητες. Απο κει και περα θεωρω οτι η τιμολογειακη πολιτικη εγκειται στην εκαστοτε αγορα κι βασει της ποιοτητας που υπαρχει. Δεν πιστευω στο φθηνο κι καλο αλλα με ορους...
 

manly_Man

Well-Known Member
@Xristoforaz Όσο για αυτο το περιβοητο καπελο που λες και ξαναλες...δεν ξερω ποσο το χρεωνει ο γιατρος...βρηκα απο το site της εταιρειας ποσο το πουλαει η εταιρεια, το εχει λιγο ακριβο νομιζω στα 2999 δολαρια, αν ενδιαφερεσαι
 

Georgie

Well-Known Member
Οι πιο busy κλινικές ειναι η Advanced ( λογω ξένων) και η Dhi ως μεγαλυτερο ονομα ( δεν εννοώ στο forum)
Και με διαφορα .
Ας χρεώνει οσο θελει ο καθένας δικαίωμα του .
Το ποσο κοστολογεί τις υπηρεσίες, και εάν αυτές ειναι αντάξιες των αποτελεσμάτων και της φήμης θα του το δείξει η αγορά .
Ουτε εγω, ουτε ο Vlafo πχ που θα κανουμε like και θα πούμε μπράβο

Επειδή χάθηκε η μπάλα με τους καυγάδες μη χαθεί και το νόημα .
Ο σκοπός μιας παρουσίασης δεν ειναι για να ανεβεί η αυτοεκτίμηση μας και η ψυχολογία μας .
Δεν ειναι μονο για να συζητάμε σε δέκα σελίδες για το εάν έπρεπε να καλύψουμε τους κροτάφους η να γεμίσουμε το crown .
Το βασικότερο απ´ολα ειναι να δώσουμε τα φώτα σε νεα μέλη η Ανθρώπους που κανουν τη προσωπική τους αναζήτησή στο χώρο αυτο.
Τα φώτα που πήραμε απο το forum δηλαδή όλοι εμείς που πραγματοποιήσαμε μεταμοσχευση
Να προτρέψουμε και να αποτρέψουμε .
Να τους πούμε τι να προσέξουν για να μη κανουν τα λάθη που τυχόν κάναμε εμείς με τη προσέγγιση και την επιλογή μας .
Να εχουν μια ιδέα για το κόστος , τη διαδικασία , το πόνο κλπ .

Φάγανε ban 4 μέλη που οι 3 απο αυτούς κάνανε ολοκληρωμένες παρουσιάσεις στο φορουμ και άνοιξαν τα ματια σε κοσμο
που έψαχνε οικονομική λύση στο προβλημα που αντιμετώπιζαν.
Φάγανε ban με σκοπό να ανεβεί επίπεδο το φορουμ και να γίνονται συζητήσεις επι της ουσίας .

Φίλε @CVIAL με κλακαδορους γιατρών και με αλαζονικές συμπεριφορές δυστυχώς ο στόχος σου απέτυχε .
Έδιωξες " οπαδούς" για να καλωσορίσεις Hooligans
Πάντα φιλικά
 

dim d

Well-Known Member
Ειδικα το τελευταιο μελος που εκανε παρουσιαση απο οσα λες, στο τελος ηταν τοσο αλαζονικο που δεν προσεδιδε καμια αλλη πληροφορια, χρησιμη για νεα μελη. Οποιος εχει ελαχιστη διαθεση να ψαξει στο φορουμ, μπορει να καταλαβει το σκηνικο με τις διαφορες κλινικες. Δεν νομιζω οτι 3 παρουσιασεις ειτε γινονται στον Λορενζο ειτε στον οποιοδηποτε ανοιγουν τα ματια κανενος.Αποψη μου, δενε χω γνωμη για τα μπαν καθως δεν ξερω λεπτομερειες στα backstage.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Οι πιο busy κλινικές ειναι η Advanced ( λογω ξένων) και η Dhi ως μεγαλυτερο ονομα ( δεν εννοώ στο forum)
Και με διαφορα .
Ας χρεώνει οσο θελει ο καθένας δικαίωμα του .
Το ποσο κοστολογεί τις υπηρεσίες, και εάν αυτές ειναι αντάξιες των αποτελεσμάτων και της φήμης θα του το δείξει η αγορά .
Ουτε εγω, ουτε ο Vlafo πχ που θα κανουμε like και θα πούμε μπράβο

Επειδή χάθηκε η μπάλα με τους καυγάδες μη χαθεί και το νόημα .
Ο σκοπός μιας παρουσίασης δεν ειναι για να ανεβεί η αυτοεκτίμηση μας και η ψυχολογία μας .
Δεν ειναι μονο για να συζητάμε σε δέκα σελίδες για το εάν έπρεπε να καλύψουμε τους κροτάφους η να γεμίσουμε το crown .
Το βασικότερο απ´ολα ειναι να δώσουμε τα φώτα σε νεα μέλη η Ανθρώπους που κανουν τη προσωπική τους αναζήτησή στο χώρο αυτο.
Τα φώτα που πήραμε απο το forum δηλαδή όλοι εμείς που πραγματοποιήσαμε μεταμοσχευση
Να προτρέψουμε και να αποτρέψουμε .
Να τους πούμε τι να προσέξουν για να μη κανουν τα λάθη που τυχόν κάναμε εμείς με τη προσέγγιση και την επιλογή μας .
Να εχουν μια ιδέα για το κόστος , τη διαδικασία , το πόνο κλπ .

Φάγανε ban 4 μέλη που οι 3 απο αυτούς κάνανε ολοκληρωμένες παρουσιάσεις στο φορουμ και άνοιξαν τα ματια σε κοσμο
που έψαχνε οικονομική λύση στο προβλημα που αντιμετώπιζαν.
Φάγανε ban με σκοπό να ανεβεί επίπεδο το φορουμ και να γίνονται συζητήσεις επι της ουσίας .

Φίλε @CVIAL με κλακαδορους γιατρών και με αλαζονικές συμπεριφορές δυστυχώς ο στόχος σου απέτυχε .
Έδιωξες " οπαδούς" για να καλωσορίσεις Hooligans
Πάντα φιλικά

Φιλικά να σου πω και εγώ ότι ο Bill έφυγε ήδη για μια εβδομάδα και την δεύτερη (αν συνεχίσει) θα φύγει οριστικά. Οπότε μην βιάζεσαι προτού καταλήξεις σε συμπεράσματα. Το ότι δεν γίνεται συζήτηση ουσίας δεν οφείλεται μόνο στον Bill. Για να τα λέμε όλα.
 

manly_Man

Well-Known Member
Φιλικά να σου πω και εγώ ότι ο Bill έφυγε ήδη για μια εβδομάδα και την δεύτερη (αν συνεχίσει) θα φύγει οριστικά. Οπότε μην βιάζεσαι προτού καταλήξεις σε συμπεράσματα. Το ότι δεν γίνεται συζήτηση ουσίας δεν οφείλεται μόνο στον Bill. Για να τα λέμε όλα.
CVIAL. αν ειχε απλα πει την τιμη ο aldo, να εισαι σιγουρος οτι δεν θα γινοταν ολο αυτο...οποτε ευθυνεται εν μερει κ η κλινικη για αυτη την κατασταση...και πιστευω θα συνεχισει να γινεται οσο δεν λεει τις τιμες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Georgie

Well-Known Member
Το οτι δε γινεται συζήτηση ουσίας αγαπητέ οφείλεται κατα τη γνώμη μου στην έπαρση.
Πρεπει να ειναι μετρημένα 5 μέλη χωρις σημαια κλινικής .
Ειλικρινά με εντυπωσιάζει αυτο αρνητικά .

Εσυ εισαι ο ιδιοκτήτης εσυ βάζεις τους κανόνες .
Νομίζω χρειαζεται ενα upgrade .
Να μπούνε κανόνες συμπεριφοράς στις παρουσιάσεις .

Οταν φορας ενα ωραίο άρωμα και πάρεις κοπλιμέντο απο το κορίτσι
Οι 2 πρώτες ερωτήσεις θα ειναι το ονομα και η τιμη!

Αν απαντήσεις ειναι μυστικό και πετάξει το πουλί
Σε βλέπω με λογαριασμό στο Tinder
:)
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το οτι δε γινεται συζήτηση ουσίας αγαπητέ οφείλεται κατα τη γνώμη μου στην έπαρση.
Πρεπει να ειναι μετρημένα 5 μέλη χωρις σημαια κλινικής .
Ειλικρινά με εντυπωσιάζει αυτο αρνητικά .

Εσυ εισαι ο ιδιοκτήτης εσυ βάζεις τους κανόνες .
Νομίζω χρειαζεται ενα upgrade .
Να μπούνε κανόνες συμπεριφοράς στις παρουσιάσεις .

Οταν φορας ενα ωραίο άρωμα και πάρεις κοπλιμέντο απο το κορίτσι
Οι 2 πρώτες ερωτήσεις θα ειναι το ονομα και η τιμη!

Αν απαντήσεις ειναι μυστικό και πετάξει το πουλί
Σε βλέπω με λογαριασμό στο Tinder
:)

Και στην έπαρση και στο κόλλημα μερικών να προχωρήσουν παρακάτω όταν σε κάτι δεν συμφωνούν. Δυστυχώς με πετυχαίνετε σε διακοπές οπότε έχω υποχρεώσεις και δεν είμαι σε κανονικό υπολογιστή να ξεκαθαρίσω την κατάσταση. Θα το κάνω όμως.
 

vlafo

Well-Known Member
Επειδή και εγώ είμαι σε διακοπές και χαλαρώνω με όλα αυτά τα ωραία,σου προτείνω το εξής για να πάψει κάθε άλλη τριβή από δω και στο εξής αναφορικά με το θέμα τιμής;
Πρότεινε στον κ.Αναστασάκη να μας βγάλει μια επίσημη τιμή για τα μέλη του φόρουμ.
Δεν επηρεάζει την ήδη υψηλή πελατεία του που χρεώνει όπως αυτός κρίνει.
Αν το αρνηθεί θα έχουμε και εμείς δικαίωμα να κριτικάρουμε τα αποτελέσματα του όπως κάνουμε ήδη,αλλά πάντα με την απουσία ενός βασικότατου κριτηρίου σε συσχετισμό με το αποτέλεσμα που προσφέρει.
Οπότε το τελικό αποτέλεσμα θα έχει ελλείψεις.[/QUOTE]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπλουζα