Συζήτηση & πληροφορίες για την κλινική

Xristoforaz

Well-Known Member
Να μην πας τότε φίλε Χριστόφορε αν δεν συμφωνείς και αν δεν θες να διαθέσεις τα 100€ (αν και νομίζω ότι κάτι είχε πει για έκπτωση στο φόρουμ). Ελεύθερη αγορά έχουμε, αυτός θα χάσει, όχι εσύ.
Ο ιδιος φυσικα και δε θα πηγαινα να πληρωσω 100 ευρω για consultation απο τη στιγμη μαλιστα που δε γνωριζω-ουμε και την τιμολογιακη πολιτικη που ακολουθει η κλινικη και που την αποκρυπτει εμμονικα, ενω παραλληλα διαφημιζεται(η κλινικη) στο φορουμ! Κανω λαθος? Το ίδιο θα επρατταν ολοι οι εξυπνοι φορουμιτες! Και σκεψου να κοστολογουσαν την επισκεψη ολοι οι εν Ελλαδι γιατροι γυρω στο 100ευρο ή εστω 80ευρο..εσυ για πλακα μπορει να πηγαινες και σε δεκα consultations, δεν αντιλεγω! Αλλοι ομως δε θα ακολουθουσαν το παραδειγμα σου!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tol

Well-Known Member
@CVIAL μήπως πρέπει να επέμβεις; @manly_Man όχι θα κάτσω δύο μήνες να κάνω τον γύφτο και να κλαίω για τις τιμές ...
Και κατι προσωπικο, για να καταλαβεις τη διαφορα ρολου στο forum.

Προσωπικα, οντας 51 χρονων, εχοντας μαλλι που θα ζηλευατε οι 30χρονοι και καμια αμεση αναγκη μεταμοσχευσης, εχοντας οικονομικη ανεση να παω στον Λορεντζο και τον καθε Λορεντζο, παρολα αυτα καθημερινα στο forum προσπαθω με τον τροπο μου να πεσουν οι τιμες των μμ για τα μελη που θελουν να προβουν σε αυτες. Λειτουργω δηλαδη χωρις να αποσκοπω σε ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΟΦΕΛΟΣ.

Και ερχεσαι εσυ (και ο καθε Bill) και εμμεσως αυτον τον αλτρουισμο τον θεωρει "γυφτια".

Κριμα!
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ειναι τελικα ισχυρη η λεξη ΕΠΙΒΟΛΗ αλλα και τοσο σκληρη που ενοχλει!
Το ηθος σου για να ειναι καθωσπρεπει, τοτε ουτε σαν σκεψη αν ησουν ιατρος στη θεση του ιατρου δεν επρεπε να αποκριθεις κατ αυτον τον ειρωνικο τροπο!
Μαθε ακομα φιλτατε οτι η πιεση που ασκειται για την εκμαθηση των τιμων, δεν ονομαζεται εμπαθεια αλλα φιλομαθεια και ερευνητικη επιστημονικη αναζητηση...συναμα σημαινει και ΑΓΑΠΗ προς τους ομοιοπαθεις αναγνωστες του φορουμ!

Χριστοφορε αν ήμουν στην θέση του γιατρού θα σου απαντούσα για το «επιβολή» χωρίς χαρακτηρισμούς. Δεν είμαστε όλοι όμως ίδιοι. Στο έχω ξαναγράψει σε άλλο νήμα όταν έγραφες για την φίνα και ξέσπασες με χαρακτηρισμούς για μέλη που την υποστηρίζουν. Σου είπα τότε να ανακαλέσεις και δεν το έκανες. Πρέπει να καταλάβεις ότι πολλές φορές αυτά που γράφεις είναι επιπόλαια και πολλοί μπορούν να προσβληθούν χωρίς να έχουν την υπομονή να σου απαντήσουν ήπια.
 

Bill1991

Active Member
Δεν ξέρω πια είναι η έκπτωση για το φόρουμ αλλά η τιμή του γιατρού για consultation είναι 70 ευρώ, ούτε σε τόσο απλά δεν μπορούμε να γράψουμε αλήθεια
 

vag25

Well-Known Member
Bill1991 Παντως με την σταση σου περισσοτερο κακο κανεις στον γιατρο παρα καλο. Αν νομιζεις οτι κανεις το τελευταιο δηλαδη.
Δεν υποστηριζω οτι σε εχει βαλει ο ιδιος προφανως, αλλα αφηνεις σκιες(πιθανον ολο αυτο να ειναι καθαρα λογο οπαδισμου) που αν ημουν ο γιατρος θα αισθανομουν αβολα με την υποστηριξη σου και οχι καλα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ο ιδιος φυσικα και δε θα πηγαινα να πληρωσω 100 ευρω για consultation απο τη στιγμη μαλιστα που δε γνωριζω-ουμε και την τιμολογιακη πολιτικη που ακολουθει η κλινικη και που την αποκρυπτει εμμονικα, ενω παραλληλα διαφημιζεται(η κλινικη) στο φορουμ! Κανω λαθος? Το ίδιο θα επρατταν ολοι οι εξυπνοι φορουμιτες! Και σκεψου να κοστολογουσαν την επισκεψη ολοι οι εν Ελλαδι γιατροι γυρω στο 100ευρο ή εστω 80ευρο..εσυ για πλακα μπορει να πηγαινες και σε δεκα consultations, δεν αντιλεγω! Αλλοι ομως δε θα ακολουθουσαν το παραδειγμα σου!

Και όμως αυτά θα ήταν τα χρήματα που θα έπιαναν τον περισσότερο τόπο από όλα αυτά που έχεις ξοδέψει. Δεν είναι οξύμωρο να το λες εσύ αυτό;
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Ειναι για λυπηση πραγματικα αυτα που λεει ο bill....Δεν νοειται ενα μελος να λεει "παρτε το χαμπαρι οι τιμες δεν θα πεσουν" και να χαιρεται μαλιστα λεγοντας " αντιθετα θα ανεβουν" και να θεωρει "γυφτους" οσους μιλανε για τιμες.... Δεν εχει ξανασυμβει ποτε αυτο το πραγμα οσο ειμαι εδω μεσα. ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ.

Υ.Γ. Οποιαδηποτε σχεση να εχει με την κλινικη, που προφανως εχει, δεν δικαιολογει τετοιες κουβεντες...
Ειναι δικαιωμα του ιατρου, η αυξηση στο προσεχες ή το μακρινο μελλον, των τιμων, ή ακομα και η μειωση τους..θεωρω παραλληλα βεβαια, οτι ειναι υποχρεωση του, απ τη στιγμη που εκτος απο ενεργο μελος των επεμβασεων που διεξαγονται στην κλινικη του, ειναι συναμα κι ενεργο μελος του φημισμενου ελληνικου φορουμ περι τριχοπτωσης-α.α.-μεταμοσχευσεων, να αρχισει να ανακοινωνει τα κοστη των χειρουργικων του πραξεων...ουτε απολυτος ειμαι στο ποστ που ετοιμαζομαι να εκτοξευσω ουτε πιεστικος ουτε υπερβολικος! Ειμαι απλως, ΑΛΗΘΙΝΟΣ!
Τωρα το τι ρολο βαρα ο καθε φορουμιτης, ειναι δουλεια προς ελεγχο, των διαχειριστων και συντονιστων, σιγουρα οχι δικη μας..εμεις απλα επισημαινουμε τα κακως, εις τους δικους μας αμεροληπτους οφθαλμους, κειμενα, φιλτατε manly Man!
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Παντως οπως δεν καταλαβαινω την τυφλη υποστηριξη του Bill1991, ετσι δεν καταλαβαινω και την εμπαθεια με τον γιατρο των manly_Man Giorgos-3


Ο χριστοφορος ειπε οτι την επιβαλλει αυτη τη θεραπεια. Και εγω ετσι θα απαντουσα στην θεση του Αναστασακη.
Την εμπάθεια ρε φίλε που την είδες ; Δλδ οπότε σχολιάζει κάποιος κάτι μελανό είναι εμπαθής αλλά όταν λέμε κ τα καλά τα προσπερναμε σαν να μην είπαμε ποτέ τίποτα ; Δλδ τι παροπιδες είναι αυτές ;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Cvial σύμφωνος με το αντιμπαν.δεν έχω κανένα πρόβλημα..δεν ξέρω αν το έχεις καταλάβει αλλά εδώ έχουμε ξεχάσει αυτά που ξέρουμε...
 

L.a.

Member
Παιδιά υπάρχουν χιλιάδες άτομα που μπαίνουν στις παρουσιάσεις μεταμοσχεύσεων και είναι κρίμα
να βλέπουν ένα σωρό άσχετα σχόλια. Πολλά πρέπει να σβηστούν και κατά τη γνώμη μου πρέπει να γίνει ένα τοπικ όπου ο καθένας θα λέει την αξιολόγησή του για τα αποτελέσματα των κλινικών με βάση τα όσα έχει δει. Ελπίζω και το δικό μου σχόλιο να μεταφερθεί εκεί και ζητάω προκαταβολικά συγγνώμη από τον φίλο που του ξεσκίσαμε την παρουσίαση.
Στο θέμα της τιμής είναι δικαίωμα του γιατρού να μην αποκαλύπτει την τιμολογιακή πολιτική του γιατί είναι πιθανότατα εξατομικευμένη.
Όταν όμως υπάρχει ανεξάρτητη παρουσίαση και το μέλος δεν το λέει, τότε δυστυχώς αμφισβητείται η ανεξαρτησία της παρουσίασης. Δεν λέω να πει τον τιμοκατάλογο, αλλά να πει εγώ έδωσα τόσα. Ίσως μου έκανε γενναία έκπτωση, ίσως με έκλεψε, δεν ξέρω, πάντως τόσα έσκασα.
Πάμε τώρα στα αποτελέσματα που είναι κ το βασικό. Έχω μελετήσει από Ελλάδα αρκετά Βέκρη, Αναστασάκη και DHI. O Aναστασάκης και η dhi μου μοιάζουν πολύ. Φυσικές hairline με μέτριες πυκνότητες. Οπότε απ' τους δύο θα πήγαινα στον φθηνότερο. Ίσως εμπιστευόμουν Αναστασάκη για πύκνωση πιο πίσω ή αν έκανα FUT. O Βέκρης πάλι κερδίζει σε πυκνότητες, έχει όμως τα γνωστά δύο αρνητικά, κακή δότρια και μη φυσικότητα σε αρκετά περιστατικά. Οπότε, αναμένουμε να βελτιώσουν τις αδυναμίες τους όλοι για να επιλέγουμε Ελλάδα. Μέχρι τότε νομίζω θα κάνει πάρτυ η Κύπρος. Για Κούτο, Φρέιτας, κλπ είναι αστείο να τους βάλουμε στο παιχνίδι. Αυτούς ούτε οι Κύπριοι τους φτάνουν σε hairline, είναι μικροί θεοί οι άνθρωποι, τι να λέμε τώρα.
 

manly_Man

Well-Known Member
Παιδιά υπάρχουν χιλιάδες άτομα που μπαίνουν στις παρουσιάσεις μεταμοσχεύσεων και είναι κρίμα
να βλέπουν ένα σωρό άσχετα σχόλια. Πολλά πρέπει να σβηστούν και κατά τη γνώμη μου πρέπει να γίνει ένα τοπικ όπου ο καθένας θα λέει την αξιολόγησή του για τα αποτελέσματα των κλινικών με βάση τα όσα έχει δει. Ελπίζω και το δικό μου σχόλιο να μεταφερθεί εκεί και ζητάω προκαταβολικά συγγνώμη από τον φίλο που του ξεσκίσαμε την παρουσίαση.
Στο θέμα της τιμής είναι δικαίωμα του γιατρού να μην αποκαλύπτει την τιμολογιακή πολιτική του γιατί είναι πιθανότατα εξατομικευμένη.
Όταν όμως υπάρχει ανεξάρτητη παρουσίαση και το μέλος δεν το λέει, τότε δυστυχώς αμφισβητείται η ανεξαρτησία της παρουσίασης. Δεν λέω να πει τον τιμοκατάλογο, αλλά να πει εγώ έδωσα τόσα. Ίσως μου έκανε γενναία έκπτωση, ίσως με έκλεψε, δεν ξέρω, πάντως τόσα έσκασα.
Πάμε τώρα στα αποτελέσματα που είναι κ το βασικό. Έχω μελετήσει από Ελλάδα αρκετά Βέκρη, Αναστασάκη και DHI. O Aναστασάκης και η dhi μου μοιάζουν πολύ. Φυσικές hairline με μέτριες πυκνότητες. Οπότε απ' τους δύο θα πήγαινα στον φθηνότερο. Ίσως εμπιστευόμουν Αναστασάκη για πύκνωση πιο πίσω ή αν έκανα FUT. O Βέκρης πάλι κερδίζει σε πυκνότητες, έχει όμως τα γνωστά δύο αρνητικά, κακή δότρια και μη φυσικότητα σε αρκετά περιστατικά. Οπότε, αναμένουμε να βελτιώσουν τις αδυναμίες τους όλοι για να επιλέγουμε Ελλάδα. Μέχρι τότε νομίζω θα κάνει πάρτυ η Κύπρος. Για Κούτο, Φρέιτας, κλπ είναι αστείο να τους βάλουμε στο παιχνίδι. Αυτούς ούτε οι Κύπριοι τους φτάνουν σε hairline, είναι μικροί θεοί οι άνθρωποι, τι να λέμε τώρα.
Τα λες σωστα φιλε L.A. ως προς τη συγκριση κλινικων μεταξυ Ελλάδας, Κυπρου, Εξωτερικου.....εδω ομως το μελος bill1991 ισχυριζεται οτι ο Αναστασακης ειναι ισαξιος με lorenjo, Couto κτλπ (!!) και οτι νιωθει την ιδια ασφαλεια ως προς το αποτελεσμα, με παγκοσμιου φημης γιατρους, κρινοντας απο 10 επισημες παρουσιασεις της κλινικης...τα λογια ειναι περιττα νομιζω.
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Reactions: spi

L.a.

Member
φιλε L.A. τι γνωμη εχεις για τα λεγομενα του bill1991 οτι ο Αναστασακης ειναι ισαξιος με lorenjo, Couto κτλπ; και οτι νιωθει την ιδια ασφαλεια ως προς το αποτελεσμα, με παγκοσμιου φημης γιατρους, κρινοντας απο 10 επισημες παρουσιασεις της κλινικης ;

Υποθέτω ότι ήθελε να τσιγκλίσει λίγο κάποιους. Όπως προείπα καλό είναι να έχουμε ένα τόπικ γενικό, που ο καθένας θα λέει
το δικό του ranking και θα μπορεί να το υποστηρίξει με φωτο ή βιντεο. Έτσι ένα νέο μέλος, θα έχει μια εικόνα τι σημαίνει lorentzo, couto, Αναστασάκης Γεωργίου κ.ο.κ. Επίσης, το να πετάμε ονόματα μπερδεύει. Βοηθάει το πιο συγκερκιμένο. Π.χ. ακόμα και Λορέντζο-Κούτο που είναι στα ίδια κυβικά, διαφέρουν σε κάποια πράγματα. Αλλού κερδίζει ο ένας κι αλλού ο άλλος. Βέβαια, αν ανοίξει τέτοιο τόπικ θα γίνει μάχη πιθανότατα. Δεν πειράζει, καλύτερα να γίνεται εκεί παρά σε όλα τα υπόλοιπα. Ειδικά στα τόπικ του Αναστασάκη χάνεται η μπάλα. Δεν μου αρέσουν τα άκρα, Λορέντζο ή κρεοπώλης. Να γίνεται σωστά η παρουσίαση και να κρίνουμε τα δυνατά και τα αδύναμα σημεία του γιατρού.
 

vlafo

Well-Known Member
Vlafo και πάλι αν το βάλεις κάτω αυτό που λες ,έχεις λάθος.μιλας για 200 περιστατικά το χρόνο,ότι θα έπρεπε να έχουμε 20 αποτελέσματα και έχουμε δει τα 12 οπότε σχεδόν κοντά είμαστε.λαθος μαν,ξέρεις εσύ αν είναι όλα φετινα ας πουμε?τεσπά είναι άκυρη κουβέντα.δεν βγάζει νόημα.
Αεράτε
Που είναι το λάθος?
Αναφερόμουν στο σύνολο των περιστατικών που έχει ήδη αναρτήσει μέχρι τώρα.Δεν υπάρχει άλλη κλινική που το έχει κάνει αυτό μέσα σε 2 μήνες.Άρα σε άλλους 2 επόμενους θα έχει υπερδιπλάσια.
Αν είναι και περσινά τι μας πειράζει?
Εμείς έστω και έτσι μια εικόνα θέλουμε να βγάλουμε για να καταλάβουμε πράγματα για το δουλειά του γιατρού .
 

manly_Man

Well-Known Member
Αεράτε
Που είναι το λάθος?
Αναφερόμουν στο σύνολο των περιστατικών που έχει ήδη αναρτήσει μέχρι τώρα.Δεν υπάρχει άλλη κλινική που το έχει κάνει αυτό μέσα σε 2 μήνες.Άρα σε άλλους 2 επόμενους θα έχει υπερδιπλάσια.
Αν είναι και περσινά τι μας πειράζει?
Εμείς έστω και έτσι μια εικόνα θέλουμε να βγάλουμε για να καταλάβουμε πράγματα για το δουλειά του γιατρού .
Συνολικα η κλινικη εχει αναρτησει στο forum 8 περιστατικα μεσα στο 2019. ΑΝ στην καλυτερη των περιπτώσεων υποθεσουμε οτι εκανε καθε μερα απο 1 μεσα στο 2019 χωρις τα σκ..τοτε εχουμε 240 περιστατικα. 8/240 = 3.3 % δειγμα. αν εκανε 200, τοτε 8/200 = 4 % δειγμα της δουλειάς του. Και ειναι επισημες παρουσιασεις, οχι ανεξαρτητα. Πως να βγαλεις σοβαρα και σιγουρα συμπερασματα μετα για την φυτρωση;

Ας αφησω καλυτερα τους υπολογισμους για τον ετησιο τζίρο...!!! Γενικα ειναι τρελο το κερδος στον κλαδο των μεταμοσχευσεων σε οποιαδηποτε κλινικη που χειρουργει επι καθημερινης βασης...και σε αυτες με τις οικονομικες τιμες!
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Reactions: spi

vlafo

Well-Known Member
Θα σας εκπλήξω αλλά ευτυχώς έχω παραπάνω.
Ευτυχώς γαι όλους, υπάρχουν στην Ελλάδα αυτοι που εκτιμούν την αξία στην ΜΕΤ και δεν κοιτούν το κόστος.

Με optimized time management σε 12-14 ωρες που ειναι η μέση εργατο-ημερα μου,
χωράνε 2 ΠΟΛΥ μεγάλα (combo >3500 FUs) ή και 2 μεσαια περιστατικά FUE. (1000-2000 FUs) και ένα FUT or combo.
Φυσικά, αυτο θα ήταν αδύνατον αν δεν είχα και 9 ΥΠΕΡ-εκπαιδευμένες νοσηλεύτριες που τις ονομάζω Barcelona της Ελλάδος διότι ειναι
πιο (ή τουλάχιστον εξίσου!) ικανές, πρόθυμες και με ενδιαφέρον για τον ασθενή από κάθε άλλη ομάδα που έχω δει στις πιο διάσημες κλινικές στο εξωτερικού.
Ειμαι ΠΟΛΥ περήφανος γαι την ομάδα μου.
Χαίρομαι ιδιαίτερα για εσάς απλά δεν βγαίνανε και πολύ τα νούμερα,γιατί μόνος σας 300 περιστατικά είναι εξουθενωτικό.

Ευτυχώς που υπάρχουν πολύ απαιτητικοί πελάτες με γνώση και που καταλαβαίνουν την αξία της μμ μόνο σε πολύ υψηλά στάνταρντ, βελτιώνοντας και τον γιατρό αλλά και το αποτέλεσμα του ασθενή.
Αυτοί είναι οι λίγοι που αντιλαμβάνονται και το ανάλογο κόστος.
Τουλάχιστον στη δική μου τη δουλειά χαίρομαι αφάνταστα να μιλάω με ανθρώπους που γνωρίζουν οικονομικά χωρίς να είναι οικονομολόγοι.
Από τέτοιους βελτιώνομαι και αγοράζω από αυτά που ακούω.
Με τους συναδέλφους είμαστε σε άλλο επίπεδο αλλά από αυτούς αγοράζω...
 
Τελευταία επεξεργασία:
@manly_Man αυτό είναι λίγο λάθος , από την στιγμή που αποφασίσω γιατρό όπου νιώσω ότι είμαι ασφαλής και εμπιστεύομαι μετά κοιτάω την τιμή αλλά η επιρροή της σε αυτούς τους γιατρούς που εμπιστεύομαι είναι σχετικά ν αναστασακη??
@manly_Man αυτό είναι λίγο λάθος , από την στιγμή που αποφασίσω γιατρό όπου νιώσω ότι είμαι ασφαλής και εμπιστεύομαι μετά κοιτάω την τιμή αλλά η επιρροή της σε αυτούς τους γιατρούς που εμπιστεύομαι είναι σχετικά μικρή,το αν πήγα ή θα πάω εκεί είναι δικό μου θέμα.Τον bisanga δεν τον εχω εκεί ψηλά, ούτε τον Ερντογάν πλέον... Couto, Lorenzo,Zarev, Lapadula, Αναστασάκης πιστεύω ότι μπορείς να νοιώσεις ασφαλής και να σου λύσουν το πρόβλημα σου καλό βράδυ
Με συγχωρείς που θα στο χαλάσω αλλά είναι μικρό το δείγμα που έχουμε κ μέχρι τώρα είναι επιπέδου Dhi
Πολύ μέτρια πυκνότητα με καλή διαχείριση δοτριας
Ακόμα κ οι νοσηλευτριες του βεκρη που τόσο έχει ειρωνευτει ο εργοδότης σου πετυχαίνουν καλύτερη φυτρωση πυκνότητα
 

vlafo

Well-Known Member
Συνολικα η κλινικη εχει αναρτησει στο forum 8 περιστατικα μεσα στο 2019. ΑΝ στην καλυτερη των περιπτώσεων υποθεσουμε οτι εκανε καθε μερα απο 1 μεσα στο 2019 χωρις τα σκ..τοτε εχουμε 240 περιστατικα. 8/240 = 3.3 % δειγμα. αν εκανε 200, τοτε 8/200 = 4 % δειγμα της δουλειάς του. Και ειναι επισημες παρουσιασεις, οχι ανεξαρτητα. Πως να βγαλεις σοβαρα και σιγουρα συμπερασματα μετα για την φυτρωση;

Ας αφησω να υπολογισετε μονοι σας τον ετησιο τζίρο!!! Γενικα ειναι τρελο το κερδος στον κλαδο των μεταμοσχευσεων σε οποιαδηποτε κλινικη που χειρουργει επι καθημερινης βασης...και σε αυτες με τις οικονομικες τιμες!
Manly man το έχω ξαναπεί να είμαστε δίκαιοι.
Μέσα σε 2 μήνες αναρτημένα τόσα περιστατικά έστω και έτσι.
Μια χαρά συμπεράσματα βγάζεις.
Ποιά άλλη κλινική έχει αναρτήσει τόσα ?
 
Μπλουζα