billys_xx, FUE, 3842g, 6-7/06/2020

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Κοίτα ....όλα αυτά που λες έχουν αξία κ νόημα στο παρών φόρουμ για την κουβέντα ...όταν ο φίλος ο Μπιλ κάνει την δουλειά του κ είναι στα κάγκελα από την χαρά του τράβα εσύ κ πες του όλα αυτά που αναφέρεις τώρα να δούμε τι θα σου πει ....όλα κρίνονται εκ του αποτελέσματος σα στην την ζωή ....θα δικαιωθεί η όχι ο φίλος ; Αυτό έχει σημασία ...όλα τα άλλα είναι για κατανάλωση...

Γιώργο, νομίζω ότι αυτές οι φώτο έχουν μεγάλη αξία για τον γιατρό και όχι για το φόρουμ. Σε κάθε ιατρική πράξη υπάρχει ιστορικό ασθενούς που τεκμηριώνεται με εξετάσεις, ακτινογραφίες, κλπ. Εδώ βασικό κομμάτι αυτού του ιστορικού είναι οι φώτο. Εγώ δεν θα κατακρίνω αμέσως. Μπορεί να υπήρξε μια παράλειψη σε έναν συγκεκριμένο ασθενή αφού και εσύ εξεπλάγεις. Αν γίνεται συστηματικά όμως δεν είναι σωστό και καλό είναι να τονιστεί.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Γιώργο, νομίζω ότι αυτές οι φώτο έχουν μεγάλη αξία για τον γιατρό και όχι για το φόρουμ. Σε κάθε ιατρική πράξη υπάρχει ιστορικό ασθενούς που τεκμηριώνεται με εξετάσεις, ακτινογραφίες, κλπ. Εδώ βασικό κομμάτι αυτού του ιστορικού είναι οι φώτο. Εγώ δεν θα κατακρίνω αμέσως. Μπορεί να υπήρξε μια παράλειψη σε έναν συγκεκριμένο ασθενή αφού και εσύ εξεπλάγεις. Αν γίνεται συστηματικά όμως δεν είναι σωστό και καλό είναι να τονιστεί.
Και σε μένα συγκεκριμένα κ τις δύο φορές που πήγα στην κλινική του έγινε το κλασικό φωτός πριν κ μετά όπως έχετε δει ...δεν ξέρω τι έχει πέχτει... Αν ήταν παραληψη η όχι ....εγώ δεν λέω μεμονωμένα ότι αυτό δεν ήταν φάουλ ..λέω ότι για τον άμεσα ενδιαφερόμενο δεν έχει απολύτως καμία σημασία κ δεν νομίζω αν πάρει αυτό που θέλει να μην κοιμάται τα βράδια επειδή δεν τον έβγαλε φωτός ....
 

tol

Well-Known Member
Κοίτα ....όλα αυτά που λες έχουν αξία κ νόημα στο παρών φόρουμ για την κουβέντα ...όταν ο φίλος ο Μπιλ κάνει την δουλειά του κ είναι στα κάγκελα από την χαρά του τράβα εσύ κ πες του όλα αυτά που αναφέρεις τώρα να δούμε τι θα σου πει ....όλα κρίνονται εκ του αποτελέσματος σα στην την ζωή ....θα δικαιωθεί η όχι ο φίλος ; Αυτό έχει σημασία ...όλα τα άλλα είναι για κατανάλωση...
Τελικα, φιλε Giorgo, δεν μπορεις να καταλαβεις ή δε θελεις να καταλαβεις απλα πραγματα.

Προσπαθουμε να σου εξηγησουμε τι σημαινει επαγγελματισμος, οργανωση και πλανο μεταμοσχευσης και εσυ περι αλλων τυρβαζεις.

Να σου κανω μια αφελη ερωτηση...

Ποιος εισαι ο Καλχας ή ο Τειρεσιας και προδικαζεις την τρελη επιτυχια του φιλου;

Και αν...λεω αν...ο φιλος Μπιλ δεν εχει το επιθυμητο αποτελεσμα αναρωτηθηκες μηπως ανεβει στα καγκελα και αρχιζει και κραζει το γιατρο και τους βαμμενους οπαδους του, οπως εσυ;

Αναρωτηθηκες τι θα συμβει αν παιρνετε στο λαιμο σας νεα μελη του forum με τον τυφλο δογματισμο που δε σας επιτρεπει να κανετε ουτε τα αυτονοητα...ΝΑ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΕΤΕ ΤΙΣ ΜΠΑΚΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ΑΝΤΙΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΕΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ (απο οπου και αν προερχονται);

ΥΓ Η συμπεριφορα σου μου θυμιζει αφανταστα Dimitri και αλλους βαμμενους χειροκροτητες του Βεκρη...τους γραφαμε για τα τραγικα λαθη της κλινικης τους (παραθυρα αλουμινιου, αφυσικες hairline) και αυτοι το βιολι βιολακι....Ετσι και εσυ...το βιολι σου. Αντι να ανοιξεις τα ματια σου και να παραδεχθεις τα αυτονοητα, συνεχιζεις το λιβανιστηρι στο γιατρο σου...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Και σε μένα συγκεκριμένα κ τις δύο φορές που πήγα στην κλινική του έγινε το κλασικό φωτός πριν κ μετά όπως έχετε δει ...δεν ξέρω τι έχει πέχτει... Αν ήταν παραληψη η όχι ....εγώ δεν λέω μεμονωμένα ότι αυτό δεν ήταν φάουλ ..λέω ότι για τον άμεσα ενδιαφερόμενο δεν έχει απολύτως καμία σημασία κ δεν νομίζω αν πάρει αυτό που θέλει να μην κοιμάται τα βράδια επειδή δεν τον έβγαλε φωτός ....

Έτερον εκάτερον. Προφανώς και η έλλειψη φωτο δεν επηρεάζει το αποτελέσμα, απλά είναι κάτι που ξενίζει διοτί θεωρείται αυτονόητο σε καλά οργανωμένες κλινικές. Έπειδή ανέφερες το όνομα Starks, είδα στο site τους (ελληνικό και ξένο) ότι παρέχουν γενικότερες υπήρεσίες πλαστικής χειρουργικής. Ο Τιρκάλας είναι υπάλληλος έχοντας αναλάβει το κομμάτι των μμ, partner στην Ελληνική κλινική, ποιά ακριβώς είναι η θέση του.? Τα ρωτάω για να κατανοήσω καλύτερα το μοντέλο λειτουργίας.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Γιώργο απορώ γιατί παρεξήγησε και υπερασπίζεις τόσο πολύ.
Να σου πω κάτι? Εγω έχω ταμπέλα τις HDC ωραία που υποτίθεται πρέπει να υπερασπίζω,σωστά? Η HDC μετρήσεις δεν κάνει και χάνει σε αυτό το κομμάτι λίγο,ε λοιπόν για μένα είναι και αυτό είναι τσαπατσουλια ασχέτως τα καλά αποτελέσματα που δίνουν ενώ τους έχω πει να το κοιτάξουν λίγο μιας και δεν το θεωρώ εν έτη 2020 να τους είναι και τόσο δύσκολο.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Έτερον εκάτερον. Προφανώς και η έλλειψη φωτο δεν επηρεάζει το αποτελέσμα, απλά είναι κάτι που ξενίζει διοτί θεωρείται αυτονόητο σε καλά οργανωμένες κλινικές. Έπειδή ανέφερες το όνομα Starks, είδα στο site τους (ελληνικό και ξένο) ότι παρέχουν γενικότερες υπήρεσίες πλαστικής χειρουργικής. Ο Τιρκάλας είναι υπάλληλος έχοντας αναλάβει το κομμάτι των μμ, partner στην Ελληνική κλινική, ποιά ακριβώς είναι η θέση του.? Τα ρωτάω για να κατανοήσω καλύτερα το μοντέλο λειτουργίας.
Η κλινική στην Θεσσαλονίκη δεν ασχολείται με τίποτα άλλο πέρα τις μεταμοσχεύσεις....υπάρχουν 2 νοσηλεύτριες στάνταρ κ ένας βοηθός ....κανένας δεν μπαίνει κανένας δεν βγαίνει .... τουλάχιστον όσο αφορά το εδώ η μόνη ασχολία της εν λόγο εταιρείας είναι οι μμ ...αυτός τις κάνεις αλλά παρά πολύ συχνά τον στέλνουν σε όλη την Ευρώπη....δουλεύει πάρα πολύ με το εξωτερικό...απ' ότι έχω κτλ τον εμπιστεύονται σε πολλά περιστατικά που θέλουν ιδιαίτερη προσοχή ...κάτι ηθοποιοί κ σελεμπριτις βαλακνικων χώρων κάτι ισπανιες πετάγεται κ τέτοια ...κ μπορεί να το κάνει η μόνος η με το τιμ του ...επίσης κ οι νοσηλεύτριες κάνουν μεμονωμένες αποστολές πολλές φορές ...αυτά έχουν πέσει στην αντίληψη μου κ αυτά έχω συζητήσει...δεν έχω μπει στην διαδικασία να πίεσω καταστάσεις κ όλα αυτά που λέω είναι ότι έχω πιάσει ....για να μάθουμε συγκεκριμένα πράγματα πρέπει να τον πιάσω κ να τον πεισω να μου πει πως πάει η ιστορία....
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Γιώργο απορώ γιατί παρεξήγησε και υπερασπίζεις τόσο πολύ.
Να σου πω κάτι? Εγω έχω ταμπέλα τις HDC ωραία που υποτίθεται πρέπει να υπερασπίζω,σωστά? Η HDC μετρήσεις δεν κάνει και χάνει σε αυτό το κομμάτι λίγο,ε λοιπόν για μένα είναι και αυτό είναι τσαπατσουλια ασχέτως τα καλά αποτελέσματα που δίνουν ενώ τους έχω πει να το κοιτάξουν λίγο μιας και δεν το θεωρώ εν έτη 2020 να τους είναι και τόσο δύσκολο.
Μα δεν παρεξηγηθηκα. Απλά σου απάντησα....κ σου λέω αυτά που σου είπα παραπάνω να μην επαναλαμβάνομαι ...οκ το κτλ πως εννοείς την τσαπατσουλια εσύ απλά εγώ το βλέπω αλλιώς στο να πω τον άλλον τσάπατσουλη....πρόσφατο παράδειγμα η προσέγγιση της lp στον Χριστόφορο...η κλινική σου προφανώς συμφωνεί Μ αυτό που σκέφτομαι εγώ...σου λέει βάζω εγώ μαλλιά στον κόσμο κ φεύγει χαρούμενος ; Τέλος ... Πρεπει να βάλετε όλοι στο μυαλό σας ότι όσοι είναι εδώ μέσα στο φόρουμ είναι η εξαίρεση στον κανόνα ενός μέσου υποψήφιου ασθενή ... τουλάχιστον προς το παρόν ...γιατί το φόρουμ διαδίδεται με τον καιρό κ όλο κ περισσότεροι θα έχουν πρόσβαση εδώ μέσα ...
 

Hairsick

Active Member
Πως θα κριθεί το αποτέλεσμα, από μνήμης; Αν, ο μη γένοιτο, ο ασθενής του πει μετά από ένα χρόνο ότι ξέρεις πιστεύω μου φύτρωσαν λιγότερα, τι θα αντιτείνει ο γιατρός;
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Πως θα κριθεί το αποτέλεσμα, από μνήμης; Αν, ο μη γένοιτο, ο ασθενής του πει μετά από ένα χρόνο ότι ξέρεις πιστεύω μου φύτρωσαν λιγότερα, τι θα αντιτείνει ο γιατρός;
Τώρα τι αν σου πω σ' αυτό .. ας περάσει αυτός ο χρόνος να φτάσει σ' αυτό το σημείο ο ασθενής να το πει κ να δούμε τι θα απαντήσει...
 

manly_Man

Well-Known Member
γιωργο και εγω φιλικα σου λεω οτι ειναι υπερ του γιατρου να βγαινουν σωστες φωτογραφιες πριν και μετα την τοποθετηση και θα ελεγα και μετα στην ολοκληρωση...για να εχει να παρουσιασει και κατι ο γιατρος και να τις ανεβασει κ στο site της κλινικης μετα για να βλεπει και ο καθε ενδιαφερομενος ,που δεν τον ξερει και δεν μπαινει σε forum, τα αποτελεσματα του....
 

makis25

Well-Known Member
βρηκα τη σελιδα του γιατρου που εχει φωτογραφιες απο αποτελεσματα, νομιζω ειναι η σωστη . https://starksglobal.com/gr/blog/ 3 αποτελεσματα εχει , οι φωτογραφιες μου θυμιζουν στυλ dhi παντως στο πιο πυκνο και γραφει και αριθμο απο grafts κτλ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

alexXXX

Active Member
Παντως εμένα όταν με κούρεψε πριν να με λούσει η νοσηλεύτρια με τράβηξε κανονικά φωτό κ με τράβηξε κ στο τέλος ...
 

billys_xx

Member
Ας βγει ενα καλο αποτελεσμα με το καλο και το γεγονος οτι δεν με εβγαλαν φωτογραφιες προσωπικα δεν με ενοχλει καθολου (σε οποια κλινικη και αν εκανα την μεταμοσχευση). Οσο αφορα των αριθμο των grafts και των τριχων ειναι αριθμοι που μου δωθηκαν απο την κλινικη με το περας της μεταμοσμευσης. Η οποια αμφιβολια για τους αριθμους ειναι δεκτη. Προφανως μου ηταν αδυνατο να μετρησω τα grafts στην τοποθετηση ποσο μαλλον των αριθμο των τριχων. Αυτο προφανως θα συνεβαινε σε οποια κλινικη και να πραγματοποιηουσα την μεταμοσχευση. Να συμπληρωσω δε οτι η συμφωνια ηταν για 3500 grafts. Τα 342 ηταν επιπλεον χωρις εξτρα χρεωση απο το κ. Τυρκαλα. Οπως προανεφερα και στην εισαγωγη του ποστ επελεξα τον κ.Τυρκαλα ως γιατρο και οχι την κλινικη.
 

piros75

Well-Known Member
Πάντως ομολογουμένως από σχεδιασμό στο μπιφτέκι ο γιατρός παίρνει άριστα, φοβερός επανασχεδιασμός του στροβίλου και αν τελικά υπάρξει υψηλή φύτρωση ο φίλος μας θα έχει πολύ φυσικό αποτέλεσμα.
 

tol

Well-Known Member
Πάντως ομολογουμένως από σχεδιασμό στο μπιφτέκι ο γιατρός παίρνει άριστα, φοβερός επανασχεδιασμός του στροβίλου και αν τελικά υπάρξει υψηλή φύτρωση ο φίλος μας θα έχει πολύ φυσικό αποτέλεσμα.
Που τον ειδες αυτον το φοβερο επανασχεδιασμο του στροβιλου, φιλε piro;

Μηπως βλεπεις καμια φωτογραφια που δεν μπορουμε να δουμε εμεις; Σε ποια φωτογραφια αναφερεσαι;
 

piros75

Well-Known Member
Που τον ειδες αυτον το φοβερο επανασχεδιασμο του στροβιλου, φιλε piro;

Μηπως βλεπεις καμια φωτογραφια που δεν μπορουμε να δουμε εμεις; Σε ποια φωτογραφια αναφερεσαι;

Την ίδια απορία έχουμε

Παίδες, φαίνεται αρκετά καθαρά η φορά των τριχών και η προσπάθεια δημιουργίας στροβίλου ακόμα και αν η φωτογραφία ξεγελά με τα αίματα. Είμαι σίγουρος πως αν ο Billys_xx βάλει κοντινή στο Crown θα δούμε ότι τα 900 μοσχεύματα που μπήκαν εκεί έχουν μπει με πολύ καλή φορά. Οπότε ας βάλει για να δούμε αν έχω δίκιο ή αν λέω χαζομάρες. Πάντως από αυτή τη φωτογραφία εγώ αυτό το συμπέρασμα βγάζω:
tir zoom.jpg
 

dim d

Well-Known Member
Γιώργο απορώ γιατί παρεξήγησε και υπερασπίζεις τόσο πολύ.
Να σου πω κάτι? Εγω έχω ταμπέλα τις HDC ωραία που υποτίθεται πρέπει να υπερασπίζω,σωστά? Η HDC μετρήσεις δεν κάνει και χάνει σε αυτό το κομμάτι λίγο,ε λοιπόν για μένα είναι και αυτό είναι τσαπατσουλια ασχέτως τα καλά αποτελέσματα που δίνουν ενώ τους έχω πει να το κοιτάξουν λίγο μιας και δεν το θεωρώ εν έτη 2020 να τους είναι και τόσο δύσκολο.
Απολυτο δικιο.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Παίδες, φαίνεται αρκετά καθαρά η φορά των τριχών και η προσπάθεια δημιουργίας στροβίλου ακόμα και αν η φωτογραφία ξεγελά με τα αίματα. Είμαι σίγουρος πως αν ο Billys_xx βάλει κοντινή στο Crown θα δούμε ότι τα 900 μοσχεύματα που μπήκαν εκεί έχουν μπει με πολύ καλή φορά. Οπότε ας βάλει για να δούμε αν έχω δίκιο ή αν λέω χαζομάρες. Πάντως από αυτή τη φωτογραφία εγώ αυτό το συμπέρασμα βγάζω:
Προβολή συνημμένου 26941
Δείτε το δικό μου κεφάλι από την περσινή μμ που ήδη έχει πάρει αυτή την στροβιλι φορά....είναι χαρακτηριστική αν θέλετε να δείτε πως το πάει στο κραουν ...
 

tol

Well-Known Member
Παίδες, φαίνεται αρκετά καθαρά η φορά των τριχών και η προσπάθεια δημιουργίας στροβίλου ακόμα και αν η φωτογραφία ξεγελά με τα αίματα. Είμαι σίγουρος πως αν ο Billys_xx βάλει κοντινή στο Crown θα δούμε ότι τα 900 μοσχεύματα που μπήκαν εκεί έχουν μπει με πολύ καλή φορά. Οπότε ας βάλει για να δούμε αν έχω δίκιο ή αν λέω χαζομάρες. Πάντως από αυτή τη φωτογραφία εγώ αυτό το συμπέρασμα βγάζω:
Προβολή συνημμένου 26941
Αν απο αυτη τη "χιλιοματωμενη" φωτογραφια, φιλε piro, μπορεις να διακρινεις ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΘΑΡΑ ΤΗ ΦΟΡΑ ΤΩΝ ΤΡΙΧΩΝ (οπως ο ιδιος γραφεις), τοτε τι να πω; Εχεις δικιο.
 
Μπλουζα