billys_xx, FUE, 3842g, 6-7/06/2020

makis25

Well-Known Member
Καλή φύτρωση φίλε. Έχω μια απορία. Τη δεύτερη μερα που έφτιαξες χερλαιν με 1990 grafts, και σε τρίχες πάνω από 6000 χιλιάδες τρίχες σημαίνει ότι ο γιατρός έβαλε μόνο τριτριχα και τετρατριχα;
3 ενδεχομενα υπαρχουν .
1) γραφτηκε κατι λαθος και μπηκαν μεν 1990 graft αλλα οχι 6423 τριχες , αλλα 5423 ή 4423 , νουμερα καπως πιο λογικα ειδικα το τελευταιο .
2) Οντως μπηκαν τοσες τριχες και ειναι μονο τριτριχα και τετρατριχα
3) Ειναι φουσκωμενος ο αριθμος και των γραφτ και των τριχων και δεν αντιστοιχουν στην πραγματικοτητα. Μπηκαν δηλαδη λιγοτερα.

Οι 6423 τριχες με 1990 graft ειναι νουμερο εξωπραγματικο , σα να ξηλωθηκε το καλυτερο κομματι του φιλετου της δοτριας , και ο γιατρος να κυνηγουσε μονο 3 και 4τριχα . Αφου δεν εχουμε καν φωτογραφιες τελικες απο δοτρια καθαρες κτλ δε μπορουμε να ξερουμε.

Τελος , μου φαινονται καπως παχουλα τα graft , θα ταν καλο να ξεραμε το εργαλειο εξαγωγης .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εγώ θα συμφωνήσω κυρίως με αυτά που έγραψε ο Τol. Εδώ έχουμε μια πολύ επιθετική προσέγγιση. Αν είχαμε και στοιχεία της δότριας θα μπορούσαμε να κρίνουμε καλύτερα. Αν τα νούμερα δεν είναι λάθος, ο μέσος όρος λόγου είναι 2.92. Αυτό δείχνει ότι ο φίλος έχει δότρια σούπερ. Είναι ενδιαφέρον περιστατικό γιατί τέτοιου είδους προσεγγίσεις μόνο από τοπ κλινικές του εξωτερικού βλέπουμε. Φυσικά αυτό δεν σημαίνει τίποτα ως προς την επιτυχία, οι προκλήσεις είναι μεγάλες. Αν όμως είναι καλό το αποτέλεσμα ο γιατρός θα αρχίσει (τουλάχιστον από εμένα) να παρακολουθείται πιο στενά. Θα ήταν ενδιαφέρον να μάθουμε και μερικά πράγματα παραπάνω για κάθε μμ που παρουσιάζεται (punch, μετρήσεις δότριας, κλπ).
 

Giorgos-3

Well-Known Member
φωτογραφιες μεγαλες καθαρες απο κλινικη κτλ ; Ουτε εδω υπαρχουν ουτε στο δευτερο περιστατικο της κλινικης στο φορουμ. Εψαξα την κλινικη στο google δεν εχει ουτε πληροφοριες για μεταμοσχευσεις ,για το γιατρο κτλ , ουτε φωτογραφιες πριν και μετα , ουτε για θεραπειες . Τα ιδια και στο ινσταγραμ και στο φειςμπουκ . Το να μην μπορεις να βρεις πληροφοριες δεν εμπνεει εμπιστοσυνη . Καλη επιτυχια ωστοσο με τη μεταμοσχευση . Ελπιζω συντομα να ποσταρεις πιο καθαρες φωτογραφιες.
Έχω αναφερθεί κατά επανάληψη για το στυλ του γιατρού κ την προσωπικότητα του . Αν θες να δεις δουλειές του ; Θα τις δεις λάιβ γύρω σου . Τυχαία ... Αν θες να δεις κλασσικά περιστατικά όπως άλλες κλινικές ; Στην κλινική του όπου θα πας κ θα τον γνωρίσεις κ αυτόν κ τις εγκαταστάσεις κ όλα . Ο γιατρός είναι χαμηλών τόνων δεν τον νοιάζει το φορουμ δεν τον νοιάζει η διαφήμιση δεν είναι έμπορας και μόνο μέσα από την δουλειά του διαδίδεται το όνομα του όπως έχει συμβεί στην βόρεια Ελλάδα (ειδικά στους αθλητές ) κ φήμη του κτβ πλέον προς τα κάτω. Στο εξωτερικό είναι κάτι που δουλεύει κατά κόρον και τον στέλνει η κλινική δεξιά κ αριστερά συνέχεια όμως .
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Εγώ θα συμφωνήσω κυρίως με αυτά που έγραψε ο Τol. Εδώ έχουμε μια πολύ επιθετική προσέγγιση. Αν είχαμε και στοιχεία της δότριας θα μπορούσαμε να κρίνουμε καλύτερα. Αν τα νούμερα δεν είναι λάθος, ο μέσος όρος λόγου είναι 2.92. Αυτό δείχνει ότι ο φίλος έχει δότρια σούπερ. Είναι ενδιαφέρον περιστατικό γιατί τέτοιου είδους προσεγγίσεις μόνο από τοπ κλινικές του εξωτερικού βλέπουμε. Φυσικά αυτό δεν σημαίνει τίποτα ως προς την επιτυχία, οι προκλήσεις είναι μεγάλες. Αν όμως είναι καλό το αποτέλεσμα ο γιατρός θα αρχίσει (τουλάχιστον από εμένα) να παρακολουθείται πιο στενά. Θα ήταν ενδιαφέρον να μάθουμε και μερικά πράγματα παραπάνω για κάθε μμ που παρουσιάζεται (punch, μετρήσεις δότριας, κλπ).
Συμφωνώ στο τελευταίο . Επειδή υπάρχουν κάποια παιδιά που Μ ε χουν ρωτήσει κ σκοπεύουν να πάνε στον τιρκαλα αν όντως πάνε θα τους πω κ θα πω στο γιατρό να δίνει τουλάχιστον τις βασικές λεπτομέρειες για να μπορείτε να κρίνετε. Για μας κ το φόρουμ τουλάχιστον αν δεν τον νοιάζει αυτόν...
 

L.a.

Member
Εγώ θα συμφωνήσω κυρίως με αυτά που έγραψε ο Τol. Εδώ έχουμε μια πολύ επιθετική προσέγγιση. Αν είχαμε και στοιχεία της δότριας θα μπορούσαμε να κρίνουμε καλύτερα. Αν τα νούμερα δεν είναι λάθος, ο μέσος όρος λόγου είναι 2.92. Αυτό δείχνει ότι ο φίλος έχει δότρια σούπερ. Είναι ενδιαφέρον περιστατικό γιατί τέτοιου είδους προσεγγίσεις μόνο από τοπ κλινικές του εξωτερικού βλέπουμε. Φυσικά αυτό δεν σημαίνει τίποτα ως προς την επιτυχία, οι προκλήσεις είναι μεγάλες. Αν όμως είναι καλό το αποτέλεσμα ο γιατρός θα αρχίσει (τουλάχιστον από εμένα) να παρακολουθείται πιο στενά. Θα ήταν ενδιαφέρον να μάθουμε και μερικά πράγματα παραπάνω για κάθε μμ που παρουσιάζεται (punch, μετρήσεις δότριας, κλπ).

CVIAL προσπαθώ να καταλάβω τι γίνεται ακριβώς. Μπήκαν 1990 μοσχευματα μπροστά. Δεν χρειάζονται 400-500 μονότριχα στην πρώτη γραμμή για φυσικότητα; Άρα με τη λογική ότι ίσως μπήκαν και κάποια μονότριχα ελαφρώς πιο πίσω συν δίτριχα, τότε όσα τρίτριχα και να βάλει μετά, πώς φτάνει ο λόγος στο 2,5 ή στο 3? Για χερλαιν το 2 σαν λόγος μου φαίνεται πιο φυσιολογικός. Επίσης δεν ξέρω και το εξής. Ένας γιατρός κατά την εξαγωγή μπορεί να επιλέξει τι graft βγάζει ή τραβάει και ό,τι βγει;
 

makis25

Well-Known Member
L.a μηπως τα νουμερα ειναι αναποδα και στην hairline ειναι τα 1852 μοσχευματα με λογο 2,58 . Πιο λογικο .
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
CVIAL προσπαθώ να καταλάβω τι γίνεται ακριβώς. Μπήκαν 1990 μοσχευματα μπροστά. Δεν χρειάζονται 400-500 μονότριχα στην πρώτη γραμμή για φυσικότητα; Άρα με τη λογική ότι ίσως μπήκαν και κάποια μονότριχα ελαφρώς πιο πίσω συν δίτριχα, τότε όσα τρίτριχα και να βάλει μετά, πώς φτάνει ο λόγος στο 2,5 ή στο 3? Για χερλαιν το 2 σαν λόγος μου φαίνεται πιο φυσιολογικός. Επίσης δεν ξέρω και το εξής. Ένας γιατρός κατά την εξαγωγή μπορεί να επιλέξει τι graft βγάζει ή τραβάει και ό,τι βγει;

Όχι, με 200-250g γίνεται μια χαρά η δουλειά, ειδικά αν υπάρχουν υπολλειματα μαμά τμήματα της hairline όπως εδώ στο κέντρο. Παίζει ρόλο και το πάχος της τρίχας. Κατά την εξαγωγή ο γιατρός επιλέγει τι βγάζει αλλά υπάρχει και ένα πάτερν εξαγωγής το οποίο πρέπει να τηρηθεί. Για τα μονοτριχα, επειδή είναι λίγα συνήθως γίνεται cherry picking, ειδικά από πλάγια αν η δότρια πίσω δεν έχει. Από την στιγμή που έχουμε ελάχιστες πληροφορίες μόνο υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε και είναι κρίμα γιατί σε τέτοιες μμ μπορεις να γράψεις πολλά.
 

L.a.

Member
Ναι η αλήθεια είναι ότι τώρα υποθέσεις κάνουμε, αν ο φίλος έχει πιο αναλυτικά κάποια πράγματα, και θέλει, ας τα παραθέσει.
 

billys_xx

Member
φωτογραφιες μεγαλες καθαρες απο κλινικη κτλ ; Ουτε εδω υπαρχουν ουτε στο δευτερο περιστατικο της κλινικης στο φορουμ. Εψαξα την κλινικη στο google δεν εχει ουτε πληροφοριες για μεταμοσχευσεις ,για το γιατρο κτλ , ουτε φωτογραφιες πριν και μετα , ουτε για θεραπειες . Τα ιδια και στο ινσταγραμ και στο φειςμπουκ . Το να μην μπορεις να βρεις πληροφοριες δεν εμπνεει εμπιστοσυνη . Καλη επιτυχια ωστοσο με τη μεταμοσχευση . Ελπιζω συντομα να ποσταρεις πιο καθαρες φωτογραφιες.
Να σου πω την αληθεια η κλινική δεν με έβγαλε φωτογραφίες. Τωρα το γιατί δεν το ξερω και ουτε μπορω να σου το απαντήσω. Θα προσπαθήσω να βαλω πιο καθαρές
 

billys_xx

Member
Καλή φύτρωση φίλε. Έχω μια απορία. Τη δεύτερη μερα που έφτιαξες χερλαιν με 1990 grafts, και σε τρίχες πάνω από 6000 χιλιάδες τρίχες σημαίνει ότι ο γιατρός έβαλε μόνο τριτριχα και τετρατριχα;
Την δεύτερη μέρα έκλεισε τους κροτάφους (που δεν είχα καν) και έφτιαξε την hairline. Τα περισσοτερα ηταν τριτριχα και τετρατριχα και αρκετα πεντατριχα τα οποια τοποθετηθηκαν στους κροταφους (φυσικα υπηρχαν μονοτριχα και διτριχα τα οποια τοποθετηθηκαν εξ ολοκληρου στην hairline)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

billys_xx

Member
3 ενδεχομενα υπαρχουν .
1) γραφτηκε κατι λαθος και μπηκαν μεν 1990 graft αλλα οχι 6423 τριχες , αλλα 5423 ή 4423 , νουμερα καπως πιο λογικα ειδικα το τελευταιο .
2) Οντως μπηκαν τοσες τριχες και ειναι μονο τριτριχα και τετρατριχα
3) Ειναι φουσκωμενος ο αριθμος και των γραφτ και των τριχων και δεν αντιστοιχουν στην πραγματικοτητα. Μπηκαν δηλαδη λιγοτερα.

Οι 6423 τριχες με 1990 graft ειναι νουμερο εξωπραγματικο , σα να ξηλωθηκε το καλυτερο κομματι του φιλετου της δοτριας , και ο γιατρος να κυνηγουσε μονο 3 και 4τριχα . Αφου δεν εχουμε καν φωτογραφιες τελικες απο δοτρια καθαρες κτλ δε μπορουμε να ξερουμε.

Τελος , μου φαινονται καπως παχουλα τα graft , θα ταν καλο να ξεραμε το εργαλειο εξαγωγης .
Φιλε μου τον αριθμο των gtafts οπως επισης και τον αριθμο των τριχων που αντιστοιχει στα grafts μου το εδωσε η κλινικη. Το μονο που μπορω να σε διαβεβαιωσω καθως ακουγα τι ζητουσε ο ιατρος ειναι οτι στους κροταφους τοποθετηθηκαν τριτριχα τετρατριχα και πεντατριχα. Τι εννοεις παχουλα τα grafts?
 

makis25

Well-Known Member
Φιλε μου τον αριθμο των gtafts οπως επισης και τον αριθμο των τριχων που αντιστοιχει στα grafts μου το εδωσε η κλινικη. Το μονο που μπορω να σε διαβεβαιωσω καθως ακουγα τι ζητουσε ο ιατρος ειναι οτι στους κροταφους τοποθετηθηκαν τριτριχα τετρατριχα και πεντατριχα. Τι εννοεις παχουλα τα grafts?
ενvοω αναρωτιεμαι για το μεγεθος του εργαλειου εξαγωγης και του εργαλειου τοποθετησης των μοσχευματων. Τι διαμετρο ειχε . Σε πιστευω για τα grafts απλα δεν ειναι καθολου συνηθισμενα αυτα τα νουμερα . Ειναι πολυ μεγαλα !
 
Τελευταία επεξεργασία:

tol

Well-Known Member
Περίεργο μου φαίνεται...τεσπά όπως κ να χει η ταμπακιέρα έχει σημασία ....
Ε, οχι..., φιλε Giorgo,...σε καθε σοβαρη κλινικη δεν εχει σημασια μονο η ταμπακιερα.

Ειναι δυνατον να μην τραβηχθηκαν φωτογραφιες πριν τη μεταμοσχευση;

Αυτα δε γινονται ουτε στα "super market" της Ουγκαντα (οπως θα ελεγε ισως, ο κ. Αναστασακης).

Δεν ειναι απλα περιεργο, οπως γραφεις...
Επιτελους, ας αποβαλουν τον ακρατο οπαδισμο και τη μεροληψια που διακρινει αρκετους για τις "κλινικες τους". Ας μαθουμε, επιτελους, να γραφουμε αντικειμενικα και να κατακρινουμε τα "κακως κειμενα".

Ειναι ανηκουστο, κατακριτεο και "μπακαλιστικο". Χωρις φωτογραφιες πώς θα αξιολογηθει το αποτελεσμα της μεταμοσχευσης;

Σε προγενεστερο σχολιο μου (στην αρχη του παροντος νηματος) ειχα επαινεσει τον κ. Τυρκαλα για καποια θετικα στοιχεια που ειχε επιδειξει, τωρα ενα μονο εχω να πω...το συγκεκριμενο γεγονος ειναι τραγικο ατοπημα και δειχνει μπακαλιστικη προσεγγιση του ζητηματος. Κανενας επαγγελματισμος και καμια σοβαρη αντιμετωπιση ενος τοσο σημαντικου θεματος.

ΥΓ Εξαλλου η εποικοδομητικη κριτικη των "δικων μας κλινικων" μπορει να επιφερει θετικα αποτελεσματα. Μπορει να συντελεσει στη βελτιωση και την αποφυγη παρομοιων λαθων στο μελλον. Μη φοβαστε, λοιπον, να κατακρινετε οσα βλεπετε οτι δεν ειναι σωστα ακομη και απο τους "δικους σας γιατρους".
 
Τελευταία επεξεργασία:

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
8 Χρόνια αρχείο κρατάω από την μμ μου το 2012.Κάθε έτος βγάζω και φωτός.
Τσαπατσουλιες...
 
  • Like
Reactions: tol

Giorgos-3

Well-Known Member
Ε, οχι..., φιλε Giorgo,...σε καθε σοβαρη κλινικη δεν εχει σημασια μονο η ταμπακιερα.

Ειναι δυνατον να μην τραβηχθηκαν φωτογραφιες πριν τη μεταμοσχευση;

Αυτα δε γινονται ουτε στα "super market" της Ουγκαντα (οπως θα ελεγε ισως, ο κ. Αναστασακης).

Δεν ειναι απλα περιεργο, οπως γραφεις...
Επιτελους, ας αποβαλουν τον ακρατο οπαδισμο και τη μεροληψια που διακρινει αρκετους για τις "κλινικες τους". Ας μαθουμε, επιτελους, να γραφουμε αντικειμενικα και να κατακρινουμε τα "κακως κειμενα".

Ειναι ανηκουστο, κατακριτεο και "μπακαλιστικο". Χωρις φωτογραφιες πώς θα αξιολογηθει το αποτελεσμα της μεταμοσχευσης;

Σε προγενεστερο σχολιο μου (στην αρχη του παροντος νηματος) ειχα επαινεσει τον κ. Τυρκαλα για καποια θετικα στοιχεια που ειχε επιδειξει, τωρα ενα μονο εχω να πω...το συγκεκριμενο γεγονος ειναι τραγικο ατοπημα και δειχνει μπακαλιστικη προσεγγιση του ζητηματος. Κανενας επαγγελματισμος και καμια σοβαρη αντιμετωπιση ενος τοσο σημαντικου θεματος.

ΥΓ Εξαλλου η εποικοδομητικη κριτικη των "δικων μας κλινικων" μπορει να επιφερει θετικα αποτελεσματα. Μπορει να συντελεσει στη βελτιωση και την αποφυγη παρομοιων λαθων στο μελλον. Μη φοβαστε, λοιπον, να κατακρινετε οσα βλεπετε οτι δεν ειναι σωστα ακομη και απο τους "δικους σας γιατρους".
Κοίτα ....όλα αυτά που λες έχουν αξία κ νόημα στο παρών φόρουμ για την κουβέντα ...όταν ο φίλος ο Μπιλ κάνει την δουλειά του κ είναι στα κάγκελα από την χαρά του τράβα εσύ κ πες του όλα αυτά που αναφέρεις τώρα να δούμε τι θα σου πει ....όλα κρίνονται εκ του αποτελέσματος σα στην την ζωή ....θα δικαιωθεί η όχι ο φίλος ; Αυτό έχει σημασία ...όλα τα άλλα είναι για κατανάλωση...
 

Giorgos-3

Well-Known Member
8 Χρόνια αρχείο κρατάω από την μμ μου το 2012.Κάθε έτος βγάζω και φωτός.
Τσαπατσουλιες...
Κρατά και για ακόμη 30 χρόνια εσύ αν θες ...που οδηγεί αυτή η συζήτηση ; Να υποθέσω ότι κρατάει αρχείο για όλες τις δουλειές της η κλινική σωστά ; Αν θεωρείς εσύ τσαπατσουλια αυτό εγώ έχω άλλη άποψη ...θεωρώ τσαπατσουλια η μη τα καλά αποτελέσματα η τα μέτρια η τα κακά.... Δεν με νοιάζει σαν ασθενή τι θα κάνει κ πως θα το κάνει ...με νοιάζει να γίνει η δουλειά ...μην σας μπερδεύει το φόρουμ ...εκεί έξω ο μέσος ασθενής δεν είναι σαν κ εσένα ....
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα