Saturday Day Special!

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Πάντως σαν παθών γιατρέ δις, τον μόνο «πόνο» που αισθάνθηκα από τα 2 χειρουργεία FUE, ήταν τα στιγμιαία τσιμπήματα από τις ενέσεις. Απολύτως τίποτα άλλο (πόνο). Επίσης μετά την επέμβαση δεν υπήρχε καθόλου πόνος παρά μόνο μια ευαισθησία και αίσθημα καύσου της δότριας (λόγω της επούλωσης) που διήρκησε περίπου 10 μέρες. Γενικά αν εξαιρέσεις λίγο άγχος την πρώτη ώρα μπορώ να πω ότι ήταν, όσο και αν φαίνεται περίεργο, «ευχάριστη» εμπειρία. Την δεύτερη φορά δε αδημονούσα για την επέμβαση.

Νομίζω ότι μεγάλο ρολό παίζει και από ποια έκταση της δότριας προέρχονται τα όποια graft βγάζεις και πόσο την αποψιλώνεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kardinalios

Well-Known Member
Εγώ πάντως γιατρέ πολύ πρόσφατα έκανα επέμβαση FUE της τάξης των 2900 τριχοθυλακιων και την ίδια μέρα της επέμβασης ήμουν σε εμπορικό κέντρο για ψώνια και φαγητό . Παλαιότερα είχα κάνει πάλι FUE της τάξης των 1500 τριχοθυλακιων και ήμουν 15 μέρες άρρωστος ... Αυτό που θέλω να πω είναι ότι στην τεχνική FUE παίζει τεράστιο ρόλο και ο γιατρός που θα την πραγματοποιήσει καθώς και τα εργαλεία που θα χρησιμοποιήσει ..
Για την τεχνική FUT δεν έχω άποψη είναι κάτι που δεν θα έκανα ποτέ όπως έχω ξαναγράψει και αν δεν υπήρχε άλλη λύση πέρα από αυτή θα τα έπαιρνα μια κόντρα και τελείωσε ..
Όσον αφορά την προηγούμενη συζήτηση μας και σχετικά με το μέγεθος της επέμβασης ειναι απολύτως βέβαιο ότι ο ασθενής θα επανέλθει για πύκνωση όπως είναι και 100% σίγουρο ότι η βελτίωση αισθητικά θα είναι τεράστια . Βέβαια γιατρέ να σας πω κάτι το οποίο σίγουρα θα το γνωρίζετε και εσείς πολύ καλύτερα από εμένα . Στους 6 μήνες δεν θυμάσαι καν πως ήσουν πριν την επέμβαση , βλέπεις το κεφάλι σου εκείνη τη στιγμή και θες να το τελειοποιήσεις ...
Για αυτό και τα περισσότερα περιστατικά σαν αυτά επανέρχονται για πυκνωσεις και αυτός θεωρώ ότι είναι και ο λόγος που κατά κόρον οι τουρκικές κλινικές με τα πολλά περιστατικά καθημερινα παρατηρούμε ότι έχουν πολλές περιπτώσεις με >4500 grafts σε μια διήμερη συνεργία . Όσον αφορά το θέμα του splitting να πω ότι μόνο στην ιδέα ότι ένα τριχοθυλάκιο σπάει σε μικρότερα εγώ προσωπικά είμαι σίγουρος ότι επηρεάζεται η βιωσιμότητα του και για αυτό αν πήγαινα σε μια κλινική που το εφαρμόζει δεν θα το επέτρεπα. Αυτός είναι και ένας από τους κύριους λόγους που διάλεξα Lorenzo αντί για Erdogan ...
 

Hairsick

Active Member
@Κωνσταντίνος Αναστασάκης υπάρχει κάπου η μετά κατάσταση της ιδιαίτερα δύσκολης αλλά και ενδιαφερουσας περίπτωσης του κου Ρόκκου;
Με μοσχεύματα από γενιά κτλ θα ήθελα να δω το αποτέλεσμα.

Ευχαριστώ
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εγώ πάντως γιατρέ πολύ πρόσφατα έκανα επέμβαση FUE της τάξης των 2900 τριχοθυλακιων και την ίδια μέρα της επέμβασης ήμουν σε εμπορικό κέντρο για ψώνια και φαγητό . Παλαιότερα είχα κάνει πάλι FUE της τάξης των 1500 τριχοθυλακιων και ήμουν 15 μέρες άρρωστος ... Αυτό που θέλω να πω είναι ότι στην τεχνική FUE παίζει τεράστιο ρόλο και ο γιατρός που θα την πραγματοποιήσει καθώς και τα εργαλεία που θα χρησιμοποιήσει ..
Για την τεχνική FUT δεν έχω άποψη είναι κάτι που δεν θα έκανα ποτέ όπως έχω ξαναγράψει και αν δεν υπήρχε άλλη λύση πέρα από αυτή θα τα έπαιρνα μια κόντρα και τελείωσε ..
Όσον αφορά την προηγούμενη συζήτηση μας και σχετικά με το μέγεθος της επέμβασης ειναι απολύτως βέβαιο ότι ο ασθενής θα επανέλθει για πύκνωση όπως είναι και 100% σίγουρο ότι η βελτίωση αισθητικά θα είναι τεράστια . Βέβαια γιατρέ να σας πω κάτι το οποίο σίγουρα θα το γνωρίζετε και εσείς πολύ καλύτερα από εμένα . Στους 6 μήνες δεν θυμάσαι καν πως ήσουν πριν την επέμβαση , βλέπεις το κεφάλι σου εκείνη τη στιγμή και θες να το τελειοποιήσεις ...
Για αυτό και τα περισσότερα περιστατικά σαν αυτά επανέρχονται για πυκνωσεις και αυτός θεωρώ ότι είναι και ο λόγος που κατά κόρον οι τουρκικές κλινικές με τα πολλά περιστατικά καθημερινα παρατηρούμε ότι έχουν πολλές περιπτώσεις με >4500 grafts σε μια διήμερη συνεργία . Όσον αφορά το θέμα του splitting να πω ότι μόνο στην ιδέα ότι ένα τριχοθυλάκιο σπάει σε μικρότερα εγώ προσωπικά είμαι σίγουρος ότι επηρεάζεται η βιωσιμότητα του και για αυτό αν πήγαινα σε μια κλινική που το εφαρμόζει δεν θα το επέτρεπα. Αυτός είναι και ένας από τους κύριους λόγους που διάλεξα Lorenzo αντί για Erdogan ...

Καρδινάλιε ξεχνά τα 4500 και 5000g σε μια συνέδρια 1 ή 2 ημερών. Είναι τρομερά επικίνδυνα και προσωπικά δεν θα το έκανα ποτέ. Πρέπει να είμαστε συντηρητικοί. Και ο Λορενζο βγάζει 3500 graft (πιθανώς και κάτι παραπάνω) όταν όμως η δότρια το επιτρέπει με ασφάλεια. Στην δική μου περίπτωση στην 1η μμ τσακωθήκαμε για 300g παραπάνω. Το πήγε πολύ συντηρητικά για να δει και πως θα πάει η επούλωση. Στην 2η ήταν λίγο πιο επιθετικός γιατί είχε πάει καλά η επούλωση αλλά μέχρι εκεί.
 
Τελευταία επεξεργασία:

manly_Man

Well-Known Member
Η εκ του πονηρού προπαγανδα εναντια στην τεχνική FUT από τις FUE-only clinics αλλα και τα αμετρητα απαραδεκτα περιστατικα που βλεπει κανεις στο δρόμο (χειρουργημένα από μη-επαρκεις ιατρους) έχουν καταφερει να τρομαξουν πολλούς.
Αποτέλεσμα ειναι να θεωρουν την αποτυχια των παλαιότερων ΜΕΤ ως αποτυχια της ..τεχνικής ενω στην πραγματικότητα ειναι αποκλειστικά αποτυχία των ΙΑΤΡΩΝ.
Ο συγκεκριμένος ασθενής ειχε άριστη ένδειξη για FUT ή combo αλλα μιας και δεν υπήρχε ΑΝΤΕΝΔΕΙΞΗ για FUE,
καταληξαμε σε αυτη τη λύση.
δεν ειναι απαραιτητα θεμα προπαγανδας...αλλα ειναι κ πολλοι αυτοι για προσωπικους λογους θελουν μονο FUE....και εγω μεσα σε αυτους δεν θα εκανα ποτε FUT, οχι γιατι μας εχουν κανει προπαγανδα...πχ ενας λογος ειναι οτι θα ηθελα να εχω τη δυνατοτητα να τα κουρευω πολυ κοντα τα πισω και τα πλαινα της δοτριας (το οποιο προυποθετει βεβαια καλη διαχειρηση της δοτριας)...κατι που με fut ανγαγκαστικα θα πρεπει να μη προβαινεις σε πολυ κοντα κουρεματα...
τωρα οσον αφορα την τιμη δεν μπορω να καταλαβω το λογο γιατι να ειναι πιο ακριβη η FUE σε εσας απο την FUT για τα ιδια μοσχευματα; αν καταλαβα καλα απο τα λεγομενα σας....
 
Τελευταία επεξεργασία:

gio7

Member
IMG_20200727_223020.jpg
Εδώ υπάρχει ένα λαθάκι γιατρέ μου
 

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Προβολή συνημμένου 26876Εδώ υπάρχει ένα λαθάκι γιατρέ μου

Σας ευχαριστω πολύ!
Ζητησα να το διορθώσουν!
Το σωστοι είναι ΣΩΤΗΡΗΣ φυσικά!
Τον αγαπητο Στελιο τον έχει χειρουργησει αρχικά ένας συνάδελφος και ΑΛΛΟΣ μετα προσπαθησε να διορθωσει ότι μπορούσε, συμφωνα με τα λεγομενα του....
Ευτυχως υπάρχει το τοπικ γαι ΟΛΟΥΣ τους celebrities!
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Πάντως σαν παθών γιατρέ δις, τον μόνο «πόνο» που αισθάνθηκα από τα 2 χειρουργεία FUE, ήταν τα στιγμιαία τσιμπήματα από τις ενέσεις. Απολύτως τίποτα άλλο (πόνο). Επίσης μετά την επέμβαση δεν υπήρχε καθόλου πόνος παρά μόνο μια ευαισθησία και αίσθημα καύσου της δότριας (λόγω της επούλωσης) που διήρκησε περίπου 10 μέρες. Γενικά αν εξαιρέσεις λίγο άγχος την πρώτη ώρα μπορώ να πω ότι ήταν, όσο και αν φαίνεται περίεργο, «ευχάριστη» εμπειρία. Την δεύτερη φορά δε αδημονούσα για την επέμβαση.

Νομίζω ότι μεγάλο ρολό παίζει και από ποια έκταση της δότριας προέρχονται τα όποια graft βγάζεις και πόσο την αποψιλώνεις.
Αν επιθυμεις, μπορεις να πας στον ντοκτορ Αναστασακη να σου γεμισει το crown με 400 μοσχευματα..η δοτρια σου αλλωστε ευρισκεται σε εξαιρετικη κατασταση! Αν ποτε υποβληθω σε μεταμοσχευση στον κ.Αναστασακη θα του ζητησω να λαβει μοσχευματα απ την περιοχη που αναπτυσσεται η γενειαδα!
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Σας ευχαριστω πολύ!
Ζητησα να το διορθώσουν!
Το σωστοι είναι ΣΩΤΗΡΗΣ φυσικά!
Τον αγαπητο Στελιο τον έχει χειρουργησει αρχικά ένας συνάδελφος και ΑΛΛΟΣ μετα προσπαθησε να διορθωσει ότι μπορούσε, συμφωνα με τα λεγομενα του....
Ευτυχως υπάρχει το τοπικ γαι ΟΛΟΥΣ τους celebrities!
Εχετε προσεξει κατι τουρκικα σιριαλ που παιζουν οι ελληνικοι τηλεοπτικοι μας δεκτες? Ολοι οι ηθοποιοι ειναι τιγκα στο μαλλι! Μεταμοσχευμενοι στο τριχωτο της κεφαλης σε κορυφαιους γιατρους (λογικα τουρκους) θα ειναι ή θα χρησιμοποιουν τοπικ στο κατω κατω!
 

crossfire

Well-Known Member
Εχετε προσεξει κατι τουρκικα σιριαλ που παιζουν οι ελληνικοι τηλεοπτικοι μας δεκτες? Ολοι οι ηθοποιοι ειναι τιγκα στο μαλλι! Μεταμοσχευμενοι στο τριχωτο της κεφαλης σε κορυφαιους γιατρους (λογικα τουρκους) θα ειναι ή θα χρησιμοποιουν τοπικ στο κατω κατω!

@Xristoforaz , εχεις περάσει στο μυαλό σου οτι όλοι οι άντρες είναι ή καραφλοι ή μεταμοσχευμενοι ή βάζουν τοπικ.
Υπαρχουν και αυτοι που έχουν φουλ μαλλί και καθολου κληρονομικότητα.
Είμαι σίγουρος οτι στο δρόμο κοιτάς όλο τον κοσμο στο κεφάλι .
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Όσοι είμαστε εδώ μέσα καθημερινώς φίλε crossfire να είσαι σίγουρος που οι πιο πολλοί μας έξω πιο πολύ κεφάλια κοιτάμε πάρα κώλους....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Xristoforaz

Well-Known Member
Όσοι είμαστε εδώ μέσα καθημερινώς φίλε crossfire να είσαι σίγουρος που οι πιο πολλοί μας έξω πιο πολύ κεφάλια κοιτάμε πάρα κώλους....
Το κοιταγμα οπισθιων ονομαζεται οφθαλμοπορνεια..το κοιταγμα ανδρικων κεφαλιων ονομαζεται περιεργεια! Η περιεργεια σκοτωσε τη γατα...λατρευω μια υπαρξη αγριογατα που γουσταρει γατουλες!
Να σου πω την αληθεια προσωπικα στο πισω μερος του κεφαλιου μου βρισκεται συνεχως το κεφαλι μιας ομορφης κοπελας που εχω ερωτευθει! Η ιδια δε νομιζω να εχει κομπλεξ σχετικα με την εμφανιση μου..γενικα ειναι ακομπλεξαριστη...απλως δεν ειναι γυναικα μου...απλα φιλος της ειμαι οπως εξαλλου επιθυμει..τεσπα!
 

manly_Man

Well-Known Member
Το κοιταγμα οπισθιων ονομαζεται οφθαλμοπορνεια..το κοιταγμα ανδρικων κεφαλιων ονομαζεται περιεργεια! Η περιεργεια σκοτωσε τη γατα...λατρευω μια υπαρξη αγριογατα που γουσταρει γατουλες!
Να σου πω την αληθεια προσωπικα στο πισω μερος του κεφαλιου μου βρισκεται συνεχως το κεφαλι μιας ομορφης κοπελας που εχω ερωτευθει! Η ιδια δε νομιζω να εχει κομπλεξ σχετικα με την εμφανιση μου..γενικα ειναι ακομπλεξαριστη...απλως δεν ειναι γυναικα μου...απλα φιλος της ειμαι οπως εξαλλου επιθυμει..τεσπα!
αν καταλαβα καλα εισαι ερωτευμενος με μια κοπελα που σε εχει βαλει friendzone ;;; ξεχασε την φιλε, βρες καμια αλλη να ξεχαστεις....τοσες ωραιες κοπελες υπαρχουν στις κλινικες μεταμοσχευσεων.... :p
 

crossfire

Well-Known Member
Το κοιταγμα οπισθιων ονομαζεται οφθαλμοπορνεια..το κοιταγμα ανδρικων κεφαλιων ονομαζεται περιεργεια! Η περιεργεια σκοτωσε τη γατα...λατρευω μια υπαρξη αγριογατα που γουσταρει γατουλες!
Να σου πω την αληθεια προσωπικα στο πισω μερος του κεφαλιου μου βρισκεται συνεχως το κεφαλι μιας ομορφης κοπελας που εχω ερωτευθει! Η ιδια δε νομιζω να εχει κομπλεξ σχετικα με την εμφανιση μου..γενικα ειναι ακομπλεξαριστη...απλως δεν ειναι γυναικα μου...απλα φιλος της ειμαι οπως εξαλλου επιθυμει..τεσπα!

Σου έχω υλικό για να διαβάσεις

 
Μπλουζα