Αξίζει μια προσπάθεια?

vlafo

Well-Known Member
Οι κλινικές στην Ελλάδα δεν είναι πάνω από 10.Απλά υπάρχουνε πολλοί γιατροί που ιδιωτεύουνε και κάνουν μμ.
Αυτοί δεν θεωρούνται κλινικές εξειδικευμένες.
Στην Τουρκία είναι πραγματικά σφαγείο απλά εκεί έχεις και τοπ επιλογές σε αντιθέσει με εδώ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

beatshooter

New Member
Πιστεύω οτι μπορώ να βρω τον αριθμητή του κλάσματος (και αυτό όχι αυστηρά). Για μένα είναι ο αριθμός 3. Τώρα ο παρανομαστής μεγαλώνει συνέχεια οπότε το ratio μικραίνει καθότι ο αριθμητής έχει κολλήσει στο 3 (πάντα για μένα) προ πολλού. Θα με ενδιέφερε και μένα όμως η α΄ποψη του γιατρού.

Καλησπέρα, μπορείς να μας πεις το top3 ; Ευχαριστώ.
 

platanos

Well-Known Member
Καλησπέρα, μπορείς να μας πεις το top3 ; Ευχαριστώ.
Αν επιτρέπεται να πω ονόματα (ο admin μπορεί να προσθέσει αστερίσκους αλλιώς) καθαρά το ΔΙΚΟ ΜΟΥ top 3 και χωρίς απαραίτητα να είναι από το καλύτερο στο χειρότερο:
  • Αναστασάκης
  • Advanced Hair Clinics
  • DHI
 

platanos

Well-Known Member
Αν επιτρέπεται να πω ονόματα (ο admin μπορεί να προσθέσει αστερίσκους αλλιώς) καθαρά το ΔΙΚΟ ΜΟΥ top 3 και χωρίς απαραίτητα να είναι από το καλύτερο στο χειρότερο:
  • Αναστασάκης
  • Advanced Hair Clinics
  • DHI
Αλλά και στο ΔΙΚΟ ΜΟΥ top 3 μία επιλογή υπερέχει ξεκάθαρα αλλά επίτρεψέ μου να μην την αναφέρω.
 

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
@Κωνσταντίνος Αναστασάκης στην Ελλαδα ποιο ειναι το αντιστοιχο ratio κατα τη γνωμη σας; Αξιολογη κλινικη/ σφαγειο

Αν κρίνω από αυτα που έχω διαβάσει εδω μέσα, ΟΛΟΙ χωρις καμία εξαιρεση ειναι χασαπηδες;)
Οι "κορυφαίοι" ειναι εκτός Ελλάδος....
 

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Καλημέρα γιατρέ,σε ευχαριστώ για την απάντηση. Με βάση τις φωτογραφίες γίνεται να μου πεις τι χρειάζεται (πόσες συνεδρίες,πόσα τριχοθυλάκια κτλ και κόστος) ;; Εάν ναι στείλε μου ένα προσωπικό μήνυμα.

Αγαπητε φίλε, θα σας στεναχωρησω αλλά δεν κάνω "πωλήσεις" μέσω φορουμ ούτε διαγνωσεις/εκτιμήσεις.
Σας συμβούλεψα ως επαγγελματιας απλά για να μην σας απογοητευσει άδικα κάποιος μη ειδικός.
Για οτιδηποτε άλλο χρειαστειτε η πόρτα του ιατρειου μου ειναι ανοιχτη και θα χαρω να σας δω.
Είναι ο χωρος που ασκώ το επαγγελμά μου νομιμα και αξιοπρεπώς.
Υπάρχει και δυνατοτηατ online διαγνωσης για άτομα που μενουν εκτος Αθηνών.
 

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Αν επιτρέπεται να πω ονόματα (ο admin μπορεί να προσθέσει αστερίσκους αλλιώς) καθαρά το ΔΙΚΟ ΜΟΥ top 3 και χωρίς απαραίτητα να είναι από το καλύτερο στο χειρότερο:
  • Αναστασάκης
  • Advanced Hair Clinics
  • DHI
Νομιζω οτι καλο θα ειναι να κανετε ενα διαχωρισμο μεταξυ ιατρειων/κλινικών που σε χειρουργει εξειδικευμενος ιατρός ΝΟΜΙΜΑ, και κλινικων που χειρουργει νοσοκομα, και κλινικης που χειρουργει ανειδικευτος ιατρός για αρπαχτη πριν τη θητεια ή την ειδικότητα, και περουκάδικων που προσφερουν και μεταμόσχευση για την φιγολυρα ή με πολυκαταστημα που κομμωτης κάνει τον ιατρο και μάλιστα εκπαιδευει ιατρούς κτλ.

Αν πιστευα στην εννοια της προσβολής, θα ειχα προσβληθει με την συμμετοχη μου στην παραπάνω λιστα, και ο νοών νοείτο....:confused:

Υπάρχουν ΙΑΤΡΟΙ με ονοματεπώνυμο στην Ελλάδα που κανουν πολύ καλή δουλεια
ΚΑΙ
Υπάρχουν ΙΑΤΡΟΙ με ονοματεπώνυμο στην Ελλάδα που ειναι να απορει κανεις που ακόμα πάει κόσμος.
Μια τέτοια λιστα θα ήταν νομίζω πιο χρήσιμη.
Το να βαζουμε στον ιδιο ...κουβα νομιμους επαγγελματιες ΙΑΤΡΟΥΣ (ικανούς ή ανικανους, σχετικούς ή ασχετους) με εκ πεποιθησεως ανηθικες και αντιδεοντολογικές πρακτικες επιχειρηματιών που για μειωση κόστους βαζουν οποιον να 'ναι να κανει μεταμοσχευσεις εκμεταλλευ΄΄ομενοι το κενό νομου, ειναι σιγουρα αδικο.
 

vlafo

Well-Known Member
Νομιζω οτι καλο θα ειναι να κανετε ενα διαχωρισμο μεταξυ ιατρειων/κλινικών που σε χειρουργει εξειδικευμενος ιατρός ΝΟΜΙΜΑ, και κλινικων που χειρουργει νοσοκομα, και κλινικης που χειρουργει ανειδικευτος ιατρός για αρπαχτη πριν τη θητεια ή την ειδικότητα, και περουκάδικων που προσφερουν και μεταμόσχευση για την φιγολυρα ή με πολυκαταστημα που κομμωτης κάνει τον ιατρο και μάλιστα εκπαιδευει ιατρούς κτλ.

Αν πιστευα στην εννοια της προσβολής, θα ειχα προσβληθει με την συμμετοχη μου στην παραπάνω λιστα, και ο νοών νοείτο....:confused:

Υπάρχουν ΙΑΤΡΟΙ με ονοματεπώνυμο στην Ελλάδα που κανουν πολύ καλή δουλεια
ΚΑΙ
Υπάρχουν ΙΑΤΡΟΙ με ονοματεπώνυμο στην Ελλάδα που ειναι να απορει κανεις που ακόμα πάει κόσμος.
Μια τέτοια λιστα θα ήταν νομίζω πιο χρήσιμη.
Το να βαζουμε στον ιδιο ...κουβα νομιμους επαγγελματιες ΙΑΤΡΟΥΣ (ικανούς ή ανικανους, σχετικούς ή ασχετους) με εκ πεποιθησεως ανηθικες και αντιδεοντολογικές πρακτικες επιχειρηματιών που για μειωση κόστους βαζουν οποιον να 'ναι να κανει μεταμοσχευσεις εκμεταλλευ΄΄ομενοι το κενό νομου, ειναι σιγουρα αδικο.
Κανείς δε βάζει στον ίδιο κουβά τους γιατρούς με τις άλλες προαναφερθείσες κατηγορίες γιατρέ.
Αυτά είναι αυτονόητα και δεν επιδέχονται συζήτηση η περαιτέρω ανάλυση.
Απλά οι περισσότεροι και κυρίως οι νεαρές ηλικίες ελλείψη χρημάτων κοιτάνε αυτό μόνο και είναι λογικό.
Άλλο αν έχει ολέθρια αποτελέσματα τις περισσότερες φορές.
Απλά πρέπει να γίνει κατανοητό και το θέμα του κόστους που καίει τους περισσότερους.
Αυτό δεν αποτελεί δικαιολογία αλλά είναι η πικρή αλήθεια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

platanos

Well-Known Member
Νομιζω οτι καλο θα ειναι να κανετε ενα διαχωρισμο μεταξυ ιατρειων/κλινικών που σε χειρουργει εξειδικευμενος ιατρός ΝΟΜΙΜΑ, και κλινικων που χειρουργει νοσοκομα, και κλινικης που χειρουργει ανειδικευτος ιατρός για αρπαχτη πριν τη θητεια ή την ειδικότητα, και περουκάδικων που προσφερουν και μεταμόσχευση για την φιγολυρα ή με πολυκαταστημα που κομμωτης κάνει τον ιατρο και μάλιστα εκπαιδευει ιατρούς κτλ.

Αν πιστευα στην εννοια της προσβολής, θα ειχα προσβληθει με την συμμετοχη μου στην παραπάνω λιστα, και ο νοών νοείτο....:confused:

Υπάρχουν ΙΑΤΡΟΙ με ονοματεπώνυμο στην Ελλάδα που κανουν πολύ καλή δουλεια
ΚΑΙ
Υπάρχουν ΙΑΤΡΟΙ με ονοματεπώνυμο στην Ελλάδα που ειναι να απορει κανεις που ακόμα πάει κόσμος.
Μια τέτοια λιστα θα ήταν νομίζω πιο χρήσιμη.
Το να βαζουμε στον ιδιο ...κουβα νομιμους επαγγελματιες ΙΑΤΡΟΥΣ (ικανούς ή ανικανους, σχετικούς ή ασχετους) με εκ πεποιθησεως ανηθικες και αντιδεοντολογικές πρακτικες επιχειρηματιών που για μειωση κόστους βαζουν οποιον να 'ναι να κανει μεταμοσχευσεις εκμεταλλευ΄΄ομενοι το κενό νομου, ειναι σιγουρα αδικο.
Το δικό μου TOP 3 δεν είχε να κάνει με το διαχωρισμό αυτό που αναφέρετε και ήταν απάντηση σε συγκεκριμένη ερώτηση συμφορουμίτη που μου τέθηκε. Είχε να κάνει λοιπόν καθαρά για επιλογή βάσει αποτελεσμάτων και όχι με αυτά τα κριτήρια που εσείς θέτετε (που είναι σίγoυρα πιο σημαντικά). Αν λοιπόν μου ζητάτε να η επιλογή μου να εμπεριέχει KAI αυτά τα κριτήρια τότε το TOP 3 θα γίνει TOP 1. :)
 

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Κανείς δε βάζει στον ίδιο κουβά τους γιατρούς με τις άλλες προαναφερθείσες κατηγορίες γιατρέ.
Αυτά είναι αυτονόητα και δεν επιδέχονται συζήτηση η περαιτέρω ανάλυση.
Απλά οι περισσότεροι και κυρίως οι νεαρές ηλικίες έλλειψη χρημάτων κοιτάνε αυτό μόνο και είναι λογικό.
Άλλο αν έχει ολέθρια αποτελέσματα τις περισσότερες φορές.
Απλά πρέπει να γίνει κατανοητό και το θέμα του κόστους που καίει τους περισσότερους.
Αυτό δεν αποτελεί δικαιολογία αλλά είναι η πικρή αλήθεια.

Το εγραψες πααααρα πολυ σωστα.
Το τραγικο ειναι πως ΞΕΡΟΥΝ που συχναζει ο ...βιαστης, ξερουν τα ...γλυκολογα που θα τους πει,
και όταν τελικα πεφτουν θύματα, φταιει ο "κλαδος" και η ατιμη κοινωνία.
Όσα βιντεο και να γυριζω, ΟΣΑ βιβλια και να γραψω, ΟΤΙ και να γραψω εδω μεσα ή αλλου,
αυτοι που θα σκεφτούν ότι "ελα μωρε, ειναι ακριβός ο ταδε, σιγα, τα ιδια κανουν όλοι, θα κρινω με βασει την τιμή"
θα πέσει θυμα της παραμυθιού που λέει στο ΕΑΥΤΟ του!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

platanos

Well-Known Member
Νομιζω οτι καλο θα ειναι να κανετε ενα διαχωρισμο μεταξυ ιατρειων/κλινικών που σε χειρουργει εξειδικευμενος ιατρός ΝΟΜΙΜΑ, και κλινικων που χειρουργει νοσοκομα, και κλινικης που χειρουργει ανειδικευτος ιατρός για αρπαχτη πριν τη θητεια ή την ειδικότητα, και περουκάδικων που προσφερουν και μεταμόσχευση για την φιγολυρα ή με πολυκαταστημα που κομμωτης κάνει τον ιατρο και μάλιστα εκπαιδευει ιατρούς κτλ.

Αν πιστευα στην εννοια της προσβολής, θα ειχα προσβληθει με την συμμετοχη μου στην παραπάνω λιστα, και ο νοών νοείτο....:confused:

Υπάρχουν ΙΑΤΡΟΙ με ονοματεπώνυμο στην Ελλάδα που κανουν πολύ καλή δουλεια
ΚΑΙ
Υπάρχουν ΙΑΤΡΟΙ με ονοματεπώνυμο στην Ελλάδα που ειναι να απορει κανεις που ακόμα πάει κόσμος.
Μια τέτοια λιστα θα ήταν νομίζω πιο χρήσιμη.
Το να βαζουμε στον ιδιο ...κουβα νομιμους επαγγελματιες ΙΑΤΡΟΥΣ (ικανούς ή ανικανους, σχετικούς ή ασχετους) με εκ πεποιθησεως ανηθικες και αντιδεοντολογικές πρακτικες επιχειρηματιών που για μειωση κόστους βαζουν οποιον να 'ναι να κανει μεταμοσχευσεις εκμεταλλευ΄΄ομενοι το κενό νομου, ειναι σιγουρα αδικο.
Λέγοντας " και περουκάδικων που προσφερουν και μεταμόσχευση για την φιγολυρα ή με πολυκαταστημα που κομμωτης κάνει τον ιατρο και μάλιστα εκπαιδευει ιατρούς" ομολογώ ότι δεν κατάλαβα σε πια από τις 3 κλινικές αναφέρεστε εκτός αν μιλάτε για κλινικές εκτός "λίστας"
 

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Το δικό μου TOP 3 δεν είχε να κάνει με το διαχωρισμό αυτό που αναφέρετε και ήταν απάντηση σε συγκεκριμένη ερώτηση συμφορουμίτη που μου τέθηκε. Είχε να κάνει λοιπόν καθαρά για επιλογή βάσει αποτελεσμάτων και όχι με αυτά τα κριτήρια που εσείς θέτετε (που είναι σίγoυρα πιο σημαντικά). Αν λοιπόν μου ζητάτε να η επιλογή μου να εμπεριέχει KAI αυτά τα κριτήρια τότε το TOP 3 θα γίνει TOP 1. :)

Αν εννοείς εμενα σε ευχαριστώ!
Ξερει τι ωραιο που θα ήταν ένα disclaimer???
Μια ιδεα!
Top 3 list βασει αποτελεσματων:
  1. ιατρος ταδε (χειορυργει ο ιδιος)
  2. κλινική τάδε (χειρουργούν νοσηλευτριες ή κομμωτες)
  3. κλινική δείνα (χειρουργει ΚΑΘΕ εξαμηνο ΑΛΛΟΣ ιατρος εν αναμονη ειδικοτητας, αν το πετυχεις σττους 6 μηνες κατι έχει μαθει!)
Μιας και τα ξερετε εδω μεσα, καλο ειναι να τα λετε.
Γιατι το μη-έμπειρο μέλος, ΔΕΝ ξερει τις διαφορες!
Και δεν μπορει να ψαχνει 30 threads για να τις βρει!
ΑΥΤΟ θεωρω πως ειναι το καλύτερο που μπορειτε να κανετε ως ΔΩΡΟ ΓΝΩΣΗΣ τους λιγοτερο έμπειρους.

Να τους ΔΕΙΞΕΤΕ τις ΚΑΚΟΤΟΠΙΕΣ!!!
 

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Λέγοντας " και περουκάδικων που προσφερουν και μεταμόσχευση για την φιγολυρα ή με πολυκαταστημα που κομμωτης κάνει τον ιατρο και μάλιστα εκπαιδευει ιατρούς" ομολογώ ότι δεν κατάλαβα σε πια από τις 3 κλινικές αναφέρεστε εκτός αν μιλάτε για κλινικές εκτός "λίστας"

Εκτοσ, εκτος!
Από όλα έχει ο μπαξες...
 

platanos

Well-Known Member
Αν εννοείς εμενα σε ευχαριστώ!
Ξερει τι ωραιο που θα ήταν ένα disclaimer???
Μια ιδεα!
Top 3 list βασει αποτελεσματων:
  1. ιατρος ταδε (χειορυργει ο ιδιος)
  2. κλινική τάδε (χειρουργούν νοσηλευτριες ή κομμωτες)
  3. κλινική δείνα (χειρουργει ΚΑΘΕ εξαμηνο ΑΛΛΟΣ ιατρος εν αναμονη ειδικοτητας, αν το πετυχεις σττους 6 μηνες κατι έχει μαθει!)
Μιας και τα ξερετε εδω μεσα, καλο ειναι να τα λετε.
Γιατι το μη-έμπειρο μέλος, ΔΕΝ ξερει τις διαφορες!
Και δεν μπορει να ψαχνει 30 threads για να τις βρει!
ΑΥΤΟ θεωρω πως ειναι το καλύτερο που μπορειτε να κανετε ως ΔΩΡΟ ΓΝΩΣΗΣ τους λιγοτερο έμπειρους.

Να τους ΔΕΙΞΕΤΕ τις ΚΑΚΟΤΟΠΙΕΣ!!!
Είναι μια καλή ιδέα πράγματι που μπορεί να ξεκινήσει και με τη βοήθεια του CVIAL!
 

Harris_G

Well-Known Member
Εγω γιατρε δε το ειπα ειρωνικα, οταν εχω χρονο θα ψαξω να βρω σχολιο μου που ελεγα οτι αμα εκανα στην Ελλαδα θα εκανα σε εσας. Πολυ πριν μπειτε στο φορουμ. Με χαλανε διαφορα αλλα θεωρω με τα δικα μου κριτηρια οτι στην εγχωρια αγορα ειστε Νο1.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Αν εννοείς εμενα σε ευχαριστώ!
Ξερει τι ωραιο που θα ήταν ένα disclaimer???
Μια ιδεα!
Top 3 list βασει αποτελεσματων:
  1. ιατρος ταδε (χειορυργει ο ιδιος)
  2. κλινική τάδε (χειρουργούν νοσηλευτριες ή κομμωτες)
  3. κλινική δείνα (χειρουργει ΚΑΘΕ εξαμηνο ΑΛΛΟΣ ιατρος εν αναμονη ειδικοτητας, αν το πετυχεις σττους 6 μηνες κατι έχει μαθει!)
Μιας και τα ξερετε εδω μεσα, καλο ειναι να τα λετε.
Γιατι το μη-έμπειρο μέλος, ΔΕΝ ξερει τις διαφορες!
Και δεν μπορει να ψαχνει 30 threads για να τις βρει!
ΑΥΤΟ θεωρω πως ειναι το καλύτερο που μπορειτε να κανετε ως ΔΩΡΟ ΓΝΩΣΗΣ τους λιγοτερο έμπειρους.

Να τους ΔΕΙΞΕΤΕ τις ΚΑΚΟΤΟΠΙΕΣ!!!

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι πιστεύετε ότι θα κερδίσετε μιλώντας συνεχώς για συναδέλφους σας και τον τρόπο για τον οποίο δουλεύουν.
Το σωστό θα ήταν να δείξετε τη δουλειά σας μέχρι εκεί. Αυτοί για τους οποίους μιλάτε δεν είναι στο φόρουμ για να υπερασπιστούν το όνομα τους.
Δεν νομίζω να είναι κάτι από τις δύο πρακτικές μη νόμιμες. Αν είχατε και εσείς 6-7 μεταμοσχευσεις τη μέρα όπως η advanced hair clinic η λιγότερες όπως η dhi θα περνάτε συνεργάτες. Είτε γιατρούς είτε νοσηλευτές για να μην σας κλέψουν την τεχνογνωσία.
Εδώ για τα εργαλεία που χρησιμοποιείτε που ρωτήσαμε και είπατε κανονικά δεν αποκαλυπτετε τέτοιες πληροφορίες λόγω ανταγωνισμού και τεχνογνωσίας.
Τι θα κάνατε λοιπόν αν είχατε ζήτηση 4-5 μεταμοσχεύσεων τη μέρα;;
Επίσης έχουμε δει πολλά αποτελέσματα από advanced hair clinic και από dhi και ξέρουμε τι δουλειά προσφέρουν σταθερά και οι δύο κλινικές.
Κάποιοι μάλιστα ενεργά μέλη έχουμε κάνει σε αυτές τις κλινικές τη μμ μας και πήραμε εξαιρετικά αποτελέσματα.
Τέλος το κόστος μιας μεταμόσχευσης είναι τεράστιας σημασιας. Όχι τόσο για τα χρήματα που θα επενδύσει κάποιος αλλά γιατί αν μια μμ σε εσάς κοστίζει πχ 2 ευρώ το μοσχευμα (δεν γνωρίζω καθόλου τις τιμές σας αλλά θα ήθελα να τις μάθω) τότε πηγαίνετε αυτομάτως για σύγκριση με κλινικές αντίστοιχου κόστους όπως η hdc και η mhrc Κύπρου. Οπότε και τα αποτελέσματα σας θα πρέπει να είναι το ίδιο η καλύτερα από αυτές τις κλινικές.
Ποιες είναι οι τιμές σας ανά μοσχευμα με στριπ και ποιες με fue; Για advanced και dhi γνωρίζουμε αυτές τις πληροφορίες.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι πιστεύετε ότι θα κερδίσετε μιλώντας συνεχώς για συναδέλφους σας και τον τρόπο για τον οποίο δουλεύουν.
Το σωστό θα ήταν να δείξετε τη δουλειά σας μέχρι εκεί. Αυτοί για τους οποίους μιλάτε δεν είναι στο φόρουμ για να υπερασπιστούν το όνομα τους.

Η αγκαλιά μας είναι ανοιχτή για όλους για να υπερασπιστούν τον εαυτό τους, δεν υπάρχει κανένας αποκλεισμός, ο διάλογος είναι ευπρόσδεκτος. Μόνη προϋπόθεση: να είναι οι ίδιοι και όχι δια αντιπροσώπων ή manager. Όπως κάνει και ο κος Αναστασάκης. Εν τω μεταξύ οι αλήθειες θα λέγονται και θα περιμένουμε με ανυπομονησία τον αντίλογο.
 

vag25

Well-Known Member
Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι πιστεύετε ότι θα κερδίσετε μιλώντας συνεχώς για συναδέλφους σας και τον τρόπο για τον οποίο δουλεύουν.
Οταν ειναι νοσηλευτες δεν ειναι συναδελφοι.
 
Μπλουζα