FUE Μεταμόσχευση Hair Genesis Clinic (Κολωνάκι) - 1440 grafts 04/01/2020

Giorgos-3

Well-Known Member
Αυτό που λέω εγώ φίλε που θεωρείς ότι δεν έχει βάση είναι ότι σε ένα νήμα ενός περιστατικού μιας άλλης κλινικής ο Κύριος Αναστασάκης θεώρησε ότι πρέπει να μας κάνει τεχνική ανάλυση και να μας πει τελικά ότι δε θα έχει επαρκή κάλυψη και τελικά θα είναι ένα μέτριο αποτέλεσμα
Εγώ προσωπικα το θεωρώ αντιδεοντολογικο
Εάν το έκανε σε περιστατικό του Lorenzo τα ίδια θα μας έλεγες?
[/QUOTE]
Εγώ ήθελα να σε ρωτήσω το άλλο ....αν έκανε σχόλιο ο Λορέντζο θα έλεγες το ίδιο ; Αφήστε τον άνθρωπο να πει την γνώμη του όπως την λένε όλοι.....ένας γιατρός μπήκε στην διαδικασία να το κάνει αυτό και με αφορμή αυτόν μπορεί να ακολουθήσουν κ άλλοι και θέλετε και αυτόν να τον φιμωσετε έμμεσα; Ο καθένας έχει το μυαλουδακι του να φιλτράρει ότι διαβάζει στην τελική...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
Αυτό που λέω εγώ φίλε που θεωρείς ότι δεν έχει βάση είναι ότι σε ένα νήμα ενός περιστατικού μιας άλλης κλινικής ο Κύριος Αναστασάκης θεώρησε ότι πρέπει να μας κάνει τεχνική ανάλυση και να μας πει τελικά ότι δε θα έχει επαρκή κάλυψη και τελικά θα είναι ένα μέτριο αποτέλεσμα
Εγώ προσωπικα το θεωρώ αντιδεοντολογικο
Εάν το έκανε σε περιστατικό του Lorenzo τα ίδια θα μας έλεγες?
Εγώ ήθελα να σε ρωτήσω το άλλο ....αν έκανε σχόλιο ο Λορέντζο θα έλεγες το ίδιο ; Αφήστε τον άνθρωπο να πει την γνώμη του όπως την λένε όλοι.....ένας γιατρός μπήκε στην διαδικασία να το κάνει αυτό και με αφορμή αυτόν μπορεί να ακολουθήσουν κ άλλοι και θέλετε και αυτόν να τον φιμωσετε έμμεσα; Ο καθένας έχει το μυαλουδακι του να φιλτράρει ότι διαβάζει στην τελική...
[/QUOTE]
Γιατί θεωρείς ότι δε θα έλεγα το ίδιο στον lorenzo η στο Βεκρη.
Δεν ανήκω σε fan club φίλε.
Το συμπέρασμα για φίμωση από που προκύπτει?
Την άποψη μου εξέφρασα .
 
  • Like
Reactions: spi

kardinalios

Well-Known Member
Από την στιγμή που έχουμε εκπροσώπους κλινικών στο φόρουμ και μάλιστα 2 εξαιρετικά μέλη πάρα τις οποίες διαφωνίες μας εγώ προσωπικά δεν βρίσκω τον λόγο να μην γράψει ο κύριος Αναστασάκης εκπροσωπώντας τον εαυτό του . Το post του για τις οπές θα το χαρακτήριζα εξαιρετικό επιστημονικά και ιδιαίτερα χρήσιμο για το φόρουμ γιατί με απλά λόγια μας εξηγεί πόσο περιπλοκη διαδικασία είναι η μεταμόσχευση . Πάρα το γεγονός ότι στη δική μου περίπτωση ο γιατρός ( Lorenzo ) χρησιμοποίησε implanter είναι σίγουρο ότι τέτοια post πρέπει να μένουν και να βοηθούν μέλη που θα κάνουν μεταμοσχεύσεις σε γιατρούς που χρησιμοποιούν αυτόν τον τρόπο .
Δεν νομιζω ότι γίνεται κακεντρεχης κριτική στον γιατρό που έκανε ο φίλος μεταμόσχευση . Ο άνθρωπος απλά και επιστημονικά εξηγεί τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτηματα που βλέπει σε μια δουλειά .
Μακάρι να είχαμε και άλλα πολλά τέτοια post με τόσες επιστημονικές λεπτομερείς γραμμένα εδώ μέσα και λιγότερα ξεκατινιασματα . Θα ήταν σίγουρα προς όφελος της κοινότητας .
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Εγώ ήθελα να σε ρωτήσω το άλλο ....αν έκανε σχόλιο ο Λορέντζο θα έλεγες το ίδιο ; Αφήστε τον άνθρωπο να πει την γνώμη του όπως την λένε όλοι.....ένας γιατρός μπήκε στην διαδικασία να το κάνει αυτό και με αφορμή αυτόν μπορεί να ακολουθήσουν κ άλλοι και θέλετε και αυτόν να τον φιμωσετε έμμεσα; Ο καθένας έχει το μυαλουδακι του να φιλτράρει ότι διαβάζει στην τελική...
Γιατί θεωρείς ότι δε θα έλεγα το ίδιο στον lorenzo η στο Βεκρη.
Δεν ανήκω σε fan club φίλε.
Το συμπέρασμα για φίμωση από που προκύπτει?
Την άποψη μου εξέφρασα .
[/QUOTE]
Αυτό που θέλω να πω είναι ότι όλοι Ξέρουμε ποιος είναι και προς τιμήν του που παίρνει θέση γενικα και όχι συγκεκριμένα για περιστατικά του μόνο. Είναι κάτι που πιστεύω ζητάει η πλειοψηφία του φόρουμ και ξανά μακάρι να ακολουθήσουν κ άλλοι...
 

Gekal

Member
Μεγάλη υπόθεση να γράφει και να σχολιάζει ο γιατρός.Ο άνθρωπος μπορεί να προσφέρει πολλά πράγματα.Καλά έκανε και σχολίασε
 

Harris_G

Well-Known Member
Αυτό που λέω εγώ φίλε που θεωρείς ότι δεν έχει βάση είναι ότι σε ένα νήμα ενός περιστατικού μιας άλλης κλινικής ο Κύριος Αναστασάκης θεώρησε ότι πρέπει να μας κάνει τεχνική ανάλυση και να μας πει τελικά ότι δε θα έχει επαρκή κάλυψη και τελικά θα είναι ένα μέτριο αποτέλεσμα
Εγώ προσωπικα το θεωρώ αντιδεοντολογικο
Εάν το έκανε σε περιστατικό του Lorenzo τα ίδια θα μας έλεγες?
[/QUOTE]
Αν εκανε ο Lorenzo κριτικη σε Αναστασακη και υπηρχαν αντιδρασεις εκ μερους του δευτερου τοτε θα ελεγα οτι εχεις δικιο.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Για να μην υπάρχουν γκρίνιες, από εδώ και πέρα ο γιατρός θα απαντά σε νήματα που αφορούν άλλες κλινικές μόνο κατόπιν προσκλήσης μου όπου κριθεί απαραίτητο. Θα συμφωνήσω ότι οι γνώσεις του αλλά προπάντων η μεγάλη του εμπειρία μας είναι χρήσιμες και προφανώς θέλουμε την συμμετοχή του. Για να μην δημιουργούνται όμως προστριβές θα ακολουθηθεί ο παραπάνω κανόνας, αν συμφωνεί φυσικά και ο γιατρός.
 

gregkont13

Verified MM member
Για να μην υπάρχουν γκρίνιες, από εδώ και πέρα ο γιατρός θα απαντά σε νήματα που αφορούν άλλες κλινικές μόνο κατόπιν προσκλήσης μου όπου κριθεί απαραίτητο. Θα συμφωνήσω ότι οι γνώσεις του αλλά προπάντων η μεγάλη του εμπειρία μας είναι χρήσιμες και προφανώς θέλουμε την συμμετοχή του. Για να μην δημιουργούνται όμως προστριβές θα ακολουθηθεί ο παραπάνω κανόνας, αν συμφωνεί φυσικά και ο γιατρός.

μπορει να προσκληθει στο νημα του Γιαννη; Τον εχω κανει και tag.
 

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Φυσικά και συμφωνώ!
Ειναι το δικο σας φορουμ και ειναι οι κανονες σας και δεν έχω κανενα λόγο διαφωνήσω.
θα μπορω να προσκληθω από οποιονδηποτε ή μονο από συγκεκριμένα άτομα?
Επίσης, ο @gregkont13 εγραψε πως με εκανε tag. τι ειναι αυτο και πως το βλέπω?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Γιατρέ χαίρομαι που αποδέχεσαι το “challenge”. Προσκληση θα λαμβάνεις μόνο από εμένα.
 

gregkont13

Verified MM member
Φυσικά και συμφωνώ!
Ειναι το δικο σας φορουμ και ειναι οι κανονες σας και δεν έχω κανενα λόγο διαφωνήσω.
θα μπορω να προσκληθω από οποιονδηποτε ή μονο από συγκεκριμένα άτομα?
Επίσης, ο @gregkont13 εγραψε πως με εκανε tag. τι ειναι αυτο και πως το βλέπω?

Απλα ταγκαρα το ονομα σου γιατρε σε ενα νημα ενος παιδιου που ενω πηγε σε εναν πολυ καλο γιατρο, δεν ειχε το επιθυμητό αποτελεσμα. Στο συγκεκριμενο νημα ο cvial και ο πανος , που ειναι πολυ εμπειρα μελη του φορουμ, προσπαθουν να εξηγησουν τι, ισως πηγε στραβα και πιστευω πως οι γνωσεις σου θα μπορουσαν να βοηθησουν πολυ στο συγκεκριμενο θεμα. Θα χρειαστει λιγο χρονο για να διαβασεις ολο το νημα γιατι ειναι μεγαλο. Επισης, ο @CVIAL εγκρίνει τη συμμετοχη σου στη συζητηση αυτου του θεματος.

το ταγκ φενεται στα notifications πανω δεξια. Ειναι οταν καποιος κανει αυτο: @Κωνσταντίνος Αναστασάκης.

παραθετω και λινκ του νηματος:https://www.hairlossgr.com/forum/th...georgiou-fue-2422-grafts-15-16-01-2019.12125/
 

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Απλα ταγκαρα το ονομα σου γιατρε σε ενα νημα ενος παιδιου που ενω πηγε σε εναν πολυ καλο γιατρο, δεν ειχε το επιθυμητό αποτελεσμα. Στο συγκεκριμενο νημα ο cvial και ο πανος , που ειναι πολυ εμπειρα μελη του φορουμ, προσπαθουν να εξηγησουν τι, ισως πηγε στραβα και πιστευω πως οι γνωσεις σου θα μπορουσαν να βοηθησουν πολυ στο συγκεκριμενο θεμα. Θα χρειαστει λιγο χρονο για να διαβασεις ολο το νημα γιατι ειναι μεγαλο. Επισης, ο @CVIAL εγκρίνει τη συμμετοχη σου στη συζητηση αυτου του θεματος.

το ταγκ φενεται στα notifications πανω δεξια. Ειναι οταν καποιος κανει αυτο: @Κωνσταντίνος Αναστασάκης.

παραθετω και λινκ του νηματος:https://www.hairlossgr.com/forum/th...georgiou-fue-2422-grafts-15-16-01-2019.12125/

θα χαρω να εκφερω γνωμη αν δεχθω προσκληση από τον admin. Ειναι πολυπλοκο περιστατικο....
 

Massimo

Member
Γεια σας παιδιά.

Update δυο βδομαδων απ τη προηγούμενη φωτό. Νιώθω σαν να φούντωσε λίγο το μαλλί. Τώρα βρισκόμαστε στους 5 μήνες και μια βδομάδα.
 

Συνημμένα

  • 91388EB1-E835-4CC3-883D-AF9C200146F1.jpeg
    91388EB1-E835-4CC3-883D-AF9C200146F1.jpeg
    1.2 MB · Προβολές: 187
  • 0E6E562E-4CFE-4038-B551-9C67A478A001.jpeg
    0E6E562E-4CFE-4038-B551-9C67A478A001.jpeg
    1.3 MB · Προβολές: 207

Massimo

Member
UPDATE 6 μηνών:

όπως θα δείτε παρακάτω σαν
Να φούντωσε λίγο το μπροστινό κομματι και να μ δίνει μια αίσθηση κάλυψης που με ελάχιστο τοπικ γίνεται οκ. Φυσικά δε θα θελα να χρήσιμοποιω τοπικ μετά από 2 μμ. Έχω ξεκινήσει καθημερινή αγωγή (Εδώ κ δυο μήνες) με τζελ φινα, ριγκειν κ prp κυρίως για το crown. Γενικά παρατηρώ ότι οι τρίχες του midscalp δεν έχουν βγει δυστηχως. Εκεί είτε υπάρχει μόνιμο σοκ λος στις μαμα τριχες απ την επεμβαση Η απλά η καινούριες που μπηκαν δεν ρίζωσαν (;). Όπως και να χει, έτσι όπως ειναι τώρα, στα μάτια μου ειβαι ένα μετριο αποτέλεσμα. Θα χρειαστώ τη συμβουλή των εμπειροτερων για να μου πουν πως θα στρώσω το hairline (crown δεν ακουμπάω ακόμα). Χρειάζομαι ένα γιατρό που να μπορεί να μπει με μαεστρία ανάμεσα σε μαμα και μεταμοσχευμένα μαλλια χωρίς να προξενήσει σοκ λος. Γ αυτό θα αρχίσω να ψάχνομαι το επόμενο καλοκαίρι.

Ο,τι έχετε Να προτείνετε θα τ ακούσω.
 

Συνημμένα

  • 799A15C4-484A-4711-93F7-116AD8D1FBDF.jpeg
    799A15C4-484A-4711-93F7-116AD8D1FBDF.jpeg
    2.1 MB · Προβολές: 145
  • EDAADA44-3E00-43E6-90F6-E0023307A22A.jpeg
    EDAADA44-3E00-43E6-90F6-E0023307A22A.jpeg
    2.1 MB · Προβολές: 143
  • 45DFFD82-D877-4267-89AA-2A54128EDFDD.jpeg
    45DFFD82-D877-4267-89AA-2A54128EDFDD.jpeg
    1.1 MB · Προβολές: 144

Massimo

Member
Έπρεπε να είχες ψαχτει ήδη. Τώρα θα κάνεις υπομονή να ολοκληρωθεί το αποτέλεσμα και η τρίτη φορά φρόντισε να είναι η φαρμακερη.
Θέλω να ψαχτω κ έχω υπόψη 3 ιατρεία ήδη. Αλλά επειδή το repair που θέλω να κάνω είναι δύσκολο χρειάζεται αποδεδειγμένα σωστο γιατρό. Είναι δύσκολη περίπτωση η αποκατάσταση του χερλαιν μπροστά Όταν έχει μαμα μαλλια, μμ μαλλια Και μερικά κενά. Όπως και να χει ο κίνδυνος σοκ λος είναι πολύ μεγάλος.
 
Μπλουζα