Dr juan couto

Georgie

Well-Known Member
Καταρχήν μάθε να έχεις λίγο χιούμορ, δεν υπάρχει ειρωνία στην απαντησή μου. O καυκάσιος ginger έχει μεγαλύτερη πυκνότητα, πιο λεπτή και ίσια τρίχα με γενικά χαμηλότερους λόγους. Οι μεσογειακοί λαοί λόγω της επιμειξίας χιλιάδων ετών μοιάζουν πολύ μεταξύ τους, άρα δεν υπάρχει συντριπτικό πλεονέκτημα υπερ των Ισπανών. Εκείνο που κάνει την διαφορά στην Ισπανία (πέραν των ικανοτήτων των γιατρών τους) είναι αυτό που πολύ σωστά είπε ο Harris παραπάνω. Η εκτεταμένη χρήση φίνας χωρίς ιδιαίτερη παροτρυνση από τους γιατρούς.
Απολογούμαι για την έλλειψη χιούμορ! , ειναι βλεπεις και ο καιρός .
Θα το αφήσω εδω για να μην ενοχλούνται και μέλη με τον off topic σχολιασμό
Αλλα θα σου αφιερώσω το The Friendly ranger at Clondarf castle του Thin Lizzy και ελπιζω να μη με κατηγορήσεις και για έλλειψη μουσικού γούστου !
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Harris_G

Well-Known Member
Αυτό ειναι αποτέλεσμα από παρουσίαση χρηστη στο ισπανικο φορουμ.Σε καμια περιπτωση δε λέω ειναι κακο αλλα σε σχέση με τα βίντεο που ανεβάζει η ιδια η κλινική οπου το μετα δειχνει μια εικονα καλυτερη ακομα και απο την εφηβικη, καμια σχεση. Και αυτό δεν ισχυει μονο για τον Couto,αλλα για ολους (ακομα και για τις 2-3 κλινικές που προτιμω εγω προσωπικά τη δεδομένη στιγμη). Το μήνυμα που θέλω να περασω ειναι να μη τρελαινόμαστε από αυτά που δείχνουν οι κλινικές όπως τα διαστημικά βίντεο του Couto, γιατι αυτά ακριβώς θέλουν να δείξουν. Οσοι μαλιστα έχουν και τα τέλεια τεχνικά μέσα και το know-how το πανε σε άλλο level υπερπαραγωγης. Stay safe everybody, enjoy quarantine!
 

Συνημμένα

  • couto1.png
    couto1.png
    827 KB · Προβολές: 187
  • couto2.png
    couto2.png
    1.6 MB · Προβολές: 180

vag25

Well-Known Member
Πολυ καλο αποτελεσμα και παλι, αλλα ο couto στα βιντεο παρουσιαζει κυριως τις ευκολες περιπτωσεις για dense pack.

Aυτο που μου αρεσει στον lorenzo απο την αλλη ειναι οτι δεν φοβαται να τσαλακωθει. Θα σου δειξει και NW100 και NW0
 

Harris_G

Well-Known Member
Πολυ καλο αποτελεσμα και παλι, αλλα ο couto στα βιντεο παρουσιαζει κυριως τις ευκολες περιπτωσεις για dense pack.

Aυτο που μου αρεσει στον lorenzo απο την αλλη ειναι οτι δεν φοβαται να τσαλακωθει. Θα σου δειξει και NW100 και NW0
Προς τιμην του. Αλλα δες και την αλλη οψη: Aν πχ εισαι nw2-3 δε θα προτιμούσες ένα γιατρό που κάνει παπάδες σε αυτά τα περιστατικά από έναν all-around? To ιδιο και αν εισαι μεγάλο ΝW, δε θα προτιμούσες κάποιον που ασχολείται κατά κυριο λογο με τέτοια;
 

nine

Active Member

Ειδα το παραπανω βιντεο του Couto και μου εκανε εντυπωση που βαζει grafts αναμεσα σε περιοχες που υπαρχει μαλλι.
Δεν ειναι risky η τακτικη αυτη για να shock loss μονιμο στο μαλλι που υπαρχει ηδη; Του εβαλε 2000 grafts σε διαφορα σημεια

Update:
Μολις ειδα οτι ο συγκεκριμενος ειχε κανει μμ και σε αλλη κλινικη με 3000 grafts, οποτε ειναι μαλλια απο μμ λογικα.
 

vlafo

Well-Known Member
Ο Couto και όλοι ο Ισπανοί γιατροί είτε μμ μαλλιά,είτε μαμά μπαίνουν παντού δεν έχουν τέτοια θέματα.
 

Harris_G

Well-Known Member
Και Ισπανοι και πολυ αλλοι φιλε @nine. Για εναν καλο γιατρο αυτο ειναι ρουτινα. Εκτος αν μιλαμε για εξαιρετικες περιπτωσεις (Stripar κλπ)
 

nine

Active Member


Από τις καλύτερες φυσικές - πυκνότητες που έχω δει.
Στο 1ο βίντεο το hairline πρέπει να είναι καλύτερο πριν την ΑΑ.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Είδες που το να σχεδιάσεις μια καραμπινάτη τριγωνική hairline δεν είναι απαραίτητα κακό;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Δεν θα το έλεγα τριγωνικό.απλα τόνισαν τη μύτη στο κέντρο λίγο παραπάνω.εηω παρατήρησα τη δεύτερη επέμβαση στα πλαϊνά..έβαλε 1000 grafts ,από 500 σε κάθε μεριά.και το αποτέλεσμα φυσικότατο.τοσα θέλουν τα ρημάδια για να φτιάξουν κανονικά.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εγώ θα το έλεγα ο ορισμός του τριγώνου. Ευθείες πλευρές (και όχι καμπύλες) με σαφή γωνία στο κέντρο. Ένα πλήρως προσδιορισμένο Μ. Απλά το τρίγωνο δεν έχει τόσο οξεία γωνία μπροστά και αυτό κάνει την διαφορά. Με λίγα λόγια δεν υπάρχει σωστό και λάθος στον σχεδιασμό της hairline. Έχει σχέση με το πως κάθεται στο πρόσωπο του καθενός και φυσικά πόσο καλά φτιαγμένη είναι.
 

nine

Active Member
hairline.png

Για την ηλικια του (36 οπως γραφει στο description) μια χαρα ειναι αυτο το hairline σε σχέση με πριν.
Πολλοι στα 30+ καταληγουν norwood2 χωρις να τους εχει χτυπησει η ΑΑ και παραμενουν με αντιστοιχο hairline για πολλα χρονια
 

aeratos28

Just aeratos
Εντάξει εγώ τριγωνικό θεωρώ άλλο σχήμα με στενούς κροτάφους προς το forelock και αρκετά ψηλότερα τους κροτάφους.παντως είναι δυναμίτης ο τύπος ,όντως παίζει να έχει καλύτερο μαλλί τώρα από ότι πριν ξεκινήσει η αραίωση.χαχαχα
 

vlafo

Well-Known Member
Καθαρά τριγωνικό θεωρώ το 2ο βίντεο και φαίνεται ξεκάθαρα ότι είναι μμ.
Πυκνότητα τοπ δεν το συζητάμε.
Το πρώτο βίντεο μια χαρά είναι δεν θεωρώ πως είναι τριγωνικό κλείνει ομαλά.
 

aeratos28

Just aeratos
Τα έχω δει παλιότερα αυτά τα βίντεο ,σκέψου τα έχω αποθηκευμένα καιρό και είναι ένα μοτίβο το οποίο θέλω να ακολουθήσω ελαφρώς πιο συντηρητικό βέβαια από αυτό..αλλά ρε φίλε δλδ έλεος ,το έχει φτιάξει ο τύπος ,αρρώστια εντελώς,με την καλή έννοια..that is a result .που λέμε και στο χωριό μου.χαχαχα
 

vlafo

Well-Known Member
Μην σου κάνει εντύπωση αφού βάζει το σωστό νούμερο τέτοιο αποτέλεσμα θα βγει.
Λογικό αποτέλεσμα πού προκύπτει από σωστή πρακτική.
 
Μπλουζα