Saw Palmetto - Προσοχή στις ετικέτες !!!

koumparos

Well-Known Member
Η μινοξ έδωσε αυτό το boost.Σε φρέσκο από θεραπείες κεφάλι κάνει θαύματα μέχρι να λαχανιασει.Πριν 13 χρόνια με φίνα και μινοξ από nw3 πήγα nw0.Για 2 χρόνια κρατιομουν καλά.Μολις λαχανιασε η μινοξ σταδιακά πήγα nw3 και με φίνα είμαι ακόμα στο 3.Κληρονομικοτητα nw5 το καλύτερο σενάριο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

spi

Well-Known Member
Να πω κι εγώ την ως τώρα εμπειρία μου με το saw Palmetto. 45 ημέρες σήμερα. Έχω κάνει μμ εδώ και 60 μέρες οπότε όπως καταλαβαίνετε είχα πτώση τριχών όμως εδώ και περίπου 20 μέρες δεν βλέπω σχεδόν καθόλου πτώση. Πριν την μμ σίγουρα στο μπάνιο έβλεπα 30 τρίχες και ίσως άλλες τόσες ήταν αντιληπτές στο υπόλοιπο της ημέρας στην εργασία κυρίως όπου δουλευω με υπολογιστή. Θεωρητικά μέχρι τώρα με έχει βοηθήσει σε αυτό το κομμάτι. Ούρηση πιο συχνή και είναι και διαφορετική. Πιστεύω πως είναι κάτι που με έχει δώσει κάποια πράγματα όμως λόγω της μμ δεν μπορώ να ξέρω για την ποιότητα της τρίχας. Θεωρώ στο 6μηνο θα μπορώ να βγάλω καλύτερα συμπεράσματα.
 

koumparos

Well-Known Member
Το sawpalmeto θυμάμαι χρόνια πριν έσκασε σαν βόμβα στα καραφλοφορουμ.Απουσια παρενεργειών εκτός από μερικές αναφορές για πονάκια στους όρχεις.Ντελιριο ενθουσιασμού για τον "φυσικό αντικαταστάτη της φινας".Αναφορές για regrowth και διαφήμιση φουλ.Δυστυχως γρήγορα ξεφουσκωσε και ξεχαστηκε όπως γίνεται σταδιακά με σχεδόν όλες τις εναλλακτικές θεραπείες.
 
  • Like
Reactions: tol

spi

Well-Known Member
Το sawpalmeto θυμάμαι χρόνια πριν έσκασε σαν βόμβα στα καραφλοφορουμ.Απουσια παρενεργειών εκτός από μερικές αναφορές για πονάκια στους όρχεις.Ντελιριο ενθουσιασμού για τον "φυσικό αντικαταστάτη της φινας".Αναφορές για regrowth και διαφήμιση φουλ.Δυστυχως γρήγορα ξεφουσκωσε και ξεχαστηκε όπως γίνεται σταδιακά με σχεδόν όλες τις εναλλακτικές θεραπείες.
Καλά οποίος πιστεύει ότι μπορεί να αντικαταστήσει την Φίνα είναι το.λιγοτερο αφελής και ανόητος. Παρόλα αυτά δίνει κάποια πράγματα και όπως έχει ξανά ειπωθεί ακόμα και το 50% να παίρνει κάποιος σε σχέση με την φίνα και δεν θέλει να πάρει χάπι μάλλον ευτυχισμένος θα πρέπει να νιώθει. Καλά regrowth δεν νομίζω να δίνει με τιποτα
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Να πω κι εγώ την ως τώρα εμπειρία μου με το saw Palmetto. 45 ημέρες σήμερα. Έχω κάνει μμ εδώ και 60 μέρες οπότε όπως καταλαβαίνετε είχα πτώση τριχών όμως εδώ και περίπου 20 μέρες δεν βλέπω σχεδόν καθόλου πτώση. Πριν την μμ σίγουρα στο μπάνιο έβλεπα 30 τρίχες και ίσως άλλες τόσες ήταν αντιληπτές στο υπόλοιπο της ημέρας στην εργασία κυρίως όπου δουλευω με υπολογιστή. Θεωρητικά μέχρι τώρα με έχει βοηθήσει σε αυτό το κομμάτι. Ούρηση πιο συχνή και είναι και διαφορετική. Πιστεύω πως είναι κάτι που με έχει δώσει κάποια πράγματα όμως λόγω της μμ δεν μπορώ να ξέρω για την ποιότητα της τρίχας. Θεωρώ στο 6μηνο θα μπορώ να βγάλω καλύτερα συμπεράσματα.
φιλε spi, αν επαιρνες απο την αρχη saw palmetto, θα επιβραδυνοταν το περασμα των μεταμοσχευμενων σου τριχοθυλακιων στην τελογενη φαση!
απο τοτε που πηρα saw palmetto κοπηκε κι εμενα μαχαιρι η τριχοπτωση και να φανταστεις οτι δεν πηρα καν το standardized ωστε να δω και πυκνωση! αλλα ενα απλο παλμετο της αγορας!
σχετικα με την τσουκνιδα τωρα, πρεπει να ειναι βιολογικη και να τοποθετειται ΤΟΠΙΚΑ..δεν πιστευω οτι oral τσουκνιδα βοηθαει...τσουκνιδα σε καψουλες βοηθαει πολυ στην ακμη οπως και η μαγια μπιρας!
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Αν σου δίνει κάτι και ψυχολογικά είσαι καλά οκ.Συμβουλη.Την μινοξιδιλη μην την σταματήσεις ποτέ.Παντα θα δουλευει
προσωπικη μου αποψη παντα, ειναι οτι το βιολογικης μορφης δενδρολιβανο (ΔΕΝ το χρησιμοποιω διοτι βαζω λαδι καρυδας...ουτε τσουκνιδα βαζω τωρα)..εχει την ιδια αξια με τη μινοξιδιλη (δουλευει συνεχεια και αυτο!) αλλα πλεονεκτει διοτι δε δινει παρενεργειες οπως πρησμενα ματια, τριχοφυια σε ολο το σωμα, ταχυκαρδιες, κατακρατηση υγρων (αρα βαλσιμο κιλων) κτλπ!
 

mic6

Well-Known Member
Παιδιά το saw κάνει θαύματα. Έχω να δω τρίχα στο χέρι μου μήνες ολόκληρους. Σε μένα δουλεύει καλύτερα από τη μινοξιδιλη. Φυσικά τα χρησιμοποιώ και τα δύο, αλλά η μινοξ μόνη της δε μου σταμάτησε την τριχόπτωση, πάντα είχα τρίχες στο χέρι μου.

Ταυτόχρονα έχει αλλάξει και η ούρηση μου προς το καλύτερο. Τι άλλο να ζητήσω; Θαύμα.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Παιδιά το saw κάνει θαύματα. Έχω να δω τρίχα στο χέρι μου μήνες ολόκληρους. Σε μένα δουλεύει καλύτερα από τη μινοξιδιλη. Φυσικά τα χρησιμοποιώ και τα δύο, αλλά η μινοξ μόνη της δε μου σταμάτησε την τριχόπτωση, πάντα είχα τρίχες στο χέρι μου.

Ταυτόχρονα έχει αλλάξει και η ούρηση μου προς το καλύτερο. Τι άλλο να ζητήσω; Θαύμα.
συμφωνω απολυτα φιλε, δε γνωριζω αν θα πεφτανε τα μαλλια σε περιπτωση που δεν ειχα ξεκινησει να λαμβανω saw palmetto, αλλα λιγες μερες μετα τη μεταμοσχευση αρχισα το saw palmetto και νομιζω πως εχω μηδενικη τριχοπτωση σταθερα απο τοτε, χωρις καν να λαμβανω το palmetto των προδιαγραφων που εχει προτεινει ο αγαπητος φιλος gerassis!
η μινοξιδιλη δε σχετιζοταν ποτε με σταματημα τριχοπτωσεως! προοριζοταν μονο για ψευτοregrowth που το ιδιο ακριβως regrowth δημιουργει το δεντρολιβανο ανευ ομως παρενεργειων!

φυσικα και ειναι θαυμα της φυσης, το φυτικο προιον palmetto και σκεφτομαι ωρες-ωρες.......αν το επαιρνα σερι εδω και μια δεκαετια, πως θα ηταν το κρανιο μου τωρα εξωτερικα, σιγουρα παντως με περισσοτερες τριχες!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tol

Well-Known Member
διοτι βαζω λαδι καρυδας
Φιλε Χριστοφορε, εσυ δεν επρεπε να γραφτεις ως μελος σε site τριχοπτωσης...επρεπε να δηλωσεις συμμετοχη στο Survivor 3!!! Καθε μερα θα ειχες αφθονες καρυδες να αλειφεις το κεφαλι σου...θα γυριζες μετα απο μηνες στην Ελλαδα με μαλλι σαν του Ρουβα!!! Τυφλα να 'χει ο Μπεζος!!!;););)
 

tasos33

Well-Known Member

Εγώ πάντως παίρνω αυτό εδώ και καιρο και σαν πρόληψη του προστάτη επισης. Κι εγώ είχα καταλήξει εκεί μετά από πολλές μέρες ψάξιμο. Νομίζω τα 320mg επιβάλλονται ημερησίως αλλιώς δεν κάνεις τίποτα.
Από το αμαζον το πήρες? Υπάρχει Ελλάδα?
 

thatcher

Active Member
Αφού τελείωσε το pygeum+saw

+ φινα 2mg
+ 1X saw
+ Κετο σαμπουαν 3 φορές τη βδομάδα

Παρενέργειες δεν έχω μέχρι τώρα. Ναι ξέρω ότι ίσως είναι υπερβολή αλλά θέλω να δω αν δουλέψει συμπληρωματικά. 12.30 το πρωί λαμβάνω το χαπακι φινα, 6.30 το απόγευμα το saw

Ετών 25
 

Συνημμένα

  • IMG_20200110_152033.jpg
    IMG_20200110_152033.jpg
    977.4 KB · Προβολές: 43

gerassis

Well-Known Member
Οι περισσότεροι που πήραμε Saw είχαμε αισθητή αυξησή της λίμπιντο. Από την άλλη με τη χρήση Φίνας έχουμε μειωση της λίμπιντο. Σε καμια 20 αρια μέρες ενημέρωσε μας τι συμβαίνει με τον συνδυασμό και των δύο.
 

tasos33

Well-Known Member
Αφού τελείωσε το pygeum+saw

+ φινα 2mg
+ 1X saw
+ Κετο σαμπουαν 3 φορές τη βδομάδα

Παρενέργειες δεν έχω μέχρι τώρα. Ναι ξέρω ότι ίσως είναι υπερβολή αλλά θέλω να δω αν δουλέψει συμπληρωματικά. 12.30 το πρωί λαμβάνω το χαπακι φινα, 6.30 το απόγευμα το saw

Ετών 25
Αυτί το πήρες από Ελλάδα?
 

spi

Well-Known Member
Οι περισσότεροι που πήραμε Saw είχαμε αισθητή αυξησή της λίμπιντο. Από την άλλη με τη χρήση Φίνας έχουμε μειωση της λίμπιντο. Σε καμια 20 αρια μέρες ενημέρωσε μας τι συμβαίνει με τον συνδυασμό και των δύο.
Εγώ δεν παρατήρησα πάντως αυξημένη λίμπιντο, αλλά τα άλλα ναι
 

manly_Man

Well-Known Member
από που το παιρνουμε αυτο για να μην εχουμε θεμα τελωνειου?
μπορεις απο iherb, σου εχει επιλογη να προπληρωσεις καποιο ποσο για το τελωνειο απο πριν και δεν σου ζητανε extra μετα οταν φτάσει ελλάδα, αλλιως απο amazon ευρωπαικης χώρας.
 
Μπλουζα