Μεταμοσχευση στην LP Clinic - 13/11/2019

Xristoforaz

Well-Known Member
Καλησπερα φιλοι.Χθες υποβληθηκα σε δευτερη μεταμοσχευση. Σας παρουσιαζω σημερινες φωτογραφιες απ τη συνεδρια που εκανα χτες
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Xristoforaz

Well-Known Member
Ο κυριος Παπανικολαου τοποθετησε οσο περισσοτερα grafts μπορουσε σε μια συνεδρια για να καλυψει την εκταση του προβληματος γιατι θεωρω οτι δεν ειχα μεγαλο αποθεμα. Προσπαθησε το καλυτερο συμφωνα με τη δεδομενη μου δοτρια. Κοστος 3000 ευρω. Ενημερωμενος απ το φορουμ τον επισκεφθηκα και με επεισε. Τα αποτελεσματα θα φανουνε στο μελλον.
 

karampalikis

Active Member
Ο κυριος Παπανικολαου τοποθετησε οσο περισσοτερα grafts μπορουσε σε μια συνεδρια για να καλυψει την εκταση του προβληματος γιατι θεωρω οτι δεν ειχα μεγαλο αποθεμα. Προσπαθησε το καλυτερο συμφωνα με τη δεδομενη μου δοτρια. Κοστος 3000 ευρω. Ενημερωμενος απ το φορουμ τον επισκεφθηκα και με επεισε. Τα αποτελεσματα θα φανουνε στο μελλον.
Πόσα grafts;
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Δε ρωτησα το γιατρο ποσα γκραφτς τοποθετησε διοτι πρωταρχικο μου μελημα ηταν η καλυψη των περιοχων που θεωρουσα αραιωμενες η ας το πουμε αδικημενες. Δε με ενδιεφερε ο αριθμος των μοσχευματων. Ρωτησα ομως το λογο τριχων/graft ο οποιος ηταν 2,14. Πιστευω οτι επιτευχθηκε η ομοιομορφια με τη χτεσινη συνεδρια. Βεβαια αυτα φαινονται συν τω χρονω
 

makis25

Well-Known Member
Βλεπω ειναι η δευτερη μεταμοσχευση που κανεις ε; Κρινοντας και απο τη ληπτρια και απο τη δοτρια . Κανω λαθος; Αν ναι τοτε την πρωτη που την εκανες; Αν κανω λαθος συγνωμη
 

le2der

Active Member
Βλεπω ειναι η δευτερη μεταμοσχευση που κανεις ε; Κρινοντας και απο τη ληπτρια και απο τη δοτρια . Κανω λαθος; Αν ναι τοτε την πρωτη που την εκανες; Αν κανω λαθος συγνωμη
2η είναι, το αναφέρει!!! Μάκη αν δε κάνω λάθος μετράς γκραφτ προσεγγιστικά από φώτο, μπορείς να υπολογίσεις στο περίπου?
 

makis25

Well-Known Member
ναι μου ξεφυγε πως εγραψε πως ειναι δευτερη . Για αριθμο δε μπορω να πω γιατι σε καμια φωτο δε φαινεται ολη η περιοχη που μπηκαν τα μοσχευματα . Αλλα προκειται για αραιη τοποθετηση και η προηγουμενη μεταμοσχευση και η σημερινη. Θα υποθεσω πως η προηγουμενη μεταμοσχευση εγινε στη dhi . . Γενικα μου φαινεται αραιη η δοτρια ετσι κ αλλιως . Απο τη δοτρια θα πω πως βγηκαν 1300-1600 με το ματι , ισως πεφτω εξω .
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Βλεπω ειναι η δευτερη μεταμοσχευση που κανεις ε; Κρινοντας και απο τη ληπτρια και απο τη δοτρια . Κανω λαθος; Αν ναι τοτε την πρωτη που την εκανες; Αν κανω λαθος συγνωμη
Δευτερη ειναι. Την πρωτη την εχω κανει στην κλινικη του κυριου Βεκρη.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Xristoforaz

Well-Known Member
Γεγονος ειναι οτι πριν την πρωτη μεταμοσχευση, δεν ειχα καθολου μαλλια απο μπροστα εως και το crown. Επομενως, η δοτρια περιοχη οσα τριχοθυλακια και να μπορουσε να διαθεσει δε θα μου εδινε και πληρη αποκατασταση. Δεν περιμενα και θαυματα γενικοτερα.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
4975217921014afdfb568a7eb6a90555b21a1e7601c6fec63f13733394042f0f9edbee19.jpg
Αυτη η φωτογραφια μου ειναι απο το Δεκεμβριο του 2015, 2 μηνες περιπου πριν απο την πρωτη μεταμοσχευση
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Δεν ανοιγουν οι φωτο ! Καλη φυτρωση να ειχεις !
Ευχαριστω...ειμαι απο κινητο και δε μπορω να κινηθω ευκολα..οποτε τις ανεβασα μεσω σαιτ που βρηκα το οποιο απο οτι φαινεται δεν τις κραταει επι μακρον! Ευελπιστω οταν φτιαξω τον υπολογιστη και καθαρισει λιγο το μαλλι[(απ τα υπολειμματα δερματικου ιστου(εσχαρες-κακαδακια)], να μπορεσω να μεταφορτωσω φωτοζ που θα μενουν οπως αυτη στο τελευταιο μου ποστ....απο θεραπεια τωρα..τι μου προτεινετε να βαζω στο μαλλι για βοηθεια και συντηρηση? Αλοη βερα? Δαφνελαιο? Μινοξιδιλη? Μεντα? Σοου παλμετο? Καψουλες γενικα κατα της τριχοπτωσεως? Καποιο αλλο προιον? (Εκτος απο φιναστεριδη)...ο ιδιος ετσι κι αλλιως λαμβανω μαγια μπυρας αλλα γενικα και οχι μονο για τα μαλλια!
 

manly_Man

Well-Known Member
Ευχαριστω...ειμαι απο κινητο και δε μπορω να κινηθω ευκολα..οποτε τις ανεβασα μεσω σαιτ που βρηκα το οποιο απο οτι φαινεται δεν τις κραταει επι μακρον! Ευελπιστω οταν φτιαξω τον υπολογιστη και καθαρισει λιγο το μαλλι[(απ τα υπολειμματα δερματικου ιστου(εσχαρες-κακαδακια)], να μπορεσω να μεταφορτωσω φωτοζ που θα μενουν οπως αυτη στο τελευταιο μου ποστ....απο θεραπεια τωρα..τι μου προτεινετε να βαζω στο μαλλι για βοηθεια και συντηρηση? Αλοη βερα? Δαφνελαιο? Μινοξιδιλη? Μεντα? Σοου παλμετο? Καψουλες γενικα κατα της τριχοπτωσεως? Καποιο αλλο προιον? (Εκτος απο φιναστεριδη)...ο ιδιος ετσι κι αλλιως λαμβανω μαγια μπυρας αλλα γενικα και οχι μονο για τα μαλλια!
δοκιμασε μινοξ και saw palmetto 320mg/μερα, κ καμια βιταμινη για τα μαλλια
 

spi

Well-Known Member
Ανοίγουν ναι... Έχει καθαρίσει όλο το κεφάλι. Εγώ στις ίδιες μέρες και ακόμα δεν έχει καθαρισει.. καλή φυτρωση φιλε. Τι περιμένεις ακριβως; Από το αποτέλεσμα γιατί το προβλημα είναι μεγάλο όπως βλέπω
 
Μπλουζα