Dr juan couto

Georgie

Well-Known Member
Ενώ η Ελλάδα βρέχεται από τη Βόρεια θάλασσα...
Δεν ανέφερα την Ελλαδα ως παράδειγμα αλλα συγκεκριμένα κάποιο παράδειγμα Βρετανού .
Και ναι μοιάζουμε ως Καυκάσιοι αλλα στο μαλλι διαφέρουμε , τι να κανουμε !
Δε νομίζω οτι οι Ισπανοί superstar θα έβαζαν μέτρο σύγκρισης την Ελληνικη αγορά .
Εσυ γιατι το κανεις ?
Καλυτερα να περιοριστείς στους SOS οδηγούς επιβίωσης για εμάς τους φτωχούς που δεν εχουμε τη δυνατότητα να καλύψουμε την ματαιοδοξία μας ταξιδεύοντας στην υπέροχη Ισπανία και αναγκαζόμαστε να τραβιομαστε στα μοντέλαδικα.
Ειλικρινά βοηθάει
Φιλικά .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

makis25

Well-Known Member

Harris_G

Well-Known Member
Μακη δεν εχω βρει τπτ για τις τιμες του. Στο best-hair-clinics.com εχει τις τιμες του ως Ν/Α. Θα στειλω να ρωτησω διερευνητικά. Επίσης, με παραξενεύει που δεν υπαρχει το παραμικρό περιστατικό στο bellicapelli ενώ έχει και από την κουτσή Μαρία. Νομιζω οτι παρουσιαζει εκπληκτικη δουλεια. Διορθωσε με αν κάτι δε βλέπω καλά.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν ανέφερα την Ελλαδα ως παράδειγμα αλλα συγκεκριμένα κάποιο παράδειγμα Βρετανού .
Και ναι μοιάζουμε ως Καυκάσιοι αλλα στο μαλλι διαφέρουμε , τι να κανουμε !
Δε νομίζω οτι οι Ισπανοί superstar θα έβαζαν μέτρο σύγκρισης την Ελληνικη αγορά .
Εσυ γιατι το κανεις ?
Καλυτερα να περιοριστείς στους SOS οδηγούς επιβίωσης για εμάς τους φτωχούς που δεν εχουμε τη δυνατότητα να καλύψουμε την ματαιοδοξία μας ταξιδεύοντας στην υπέροχη Ισπανία και αναγκαζόμαστε να τραβιομαστε στα μοντέλαδικα.
Ειλικρινά βοηθάει
Φιλικά .

Γενικά το προηγούμενο ποστ σου βρίθει αυθαιρεσιών γι αυτό και τα περί Βόρειας θάλασσας. Για πες μας λοιπόν από που προκύπτει ότι η ποιότητα τριχωτού των Ισπανών (πυκνότητα, κλπ) είναι καλύτερη από αυτή των Ελλήνων (και οι 2 μεσογειακοί λαοί). Εγώ απλά θα καταθέσω τις διαπιστώσεις του Λορένζο μετά το consultation πως η ποιότητα των δοτριών που είδε (32 το σύνολο) είναι παρόμοιες (αν όχι καλύτερες) με αυτές που βλέπει στην Ισπανία.
 

Georgie

Well-Known Member
Γενικά το προηγούμενο ποστ σου βρίθει αυθαιρεσιών γι αυτό και τα περί Βόρειας θάλασσας. Για πες μας λοιπόν από που προκύπτει ότι η ποιότητα τριχωτού των Ισπανών (πυκνότητα, κλπ) είναι καλύτερη από αυτή των Ελλήνων (και οι 2 μεσογειακοί λαοί). Εγώ απλά θα καταθέσω τις διαπιστώσεις του Λορένζο μετά το consultation πως η ποιότητα των δοτριών που είδε (32 το σύνολο) είναι παρόμοιες (αν όχι καλύτερες) με αυτές που βλέπει στην Ισπανία.
Ε αφού το λέει ο Lorenzo στο δείγμα των 32 περιστατικών που εξέτασε δίκιο θα έχει .
Σε σχολές κομμωτικής στην Ευρώπη και ειδικά σε level 5 city& guilts βιβλιογραφία υπάρχει αναφορά, όχι γενικά σε μεσογειακούς λαούς αλλά σε λατινικά φύλλα , εχουν πιο thick cortex και πιο πολλα τριχοθυλακια
Εσύ στην Ισπανία που πας δε τους βλέπεις πιο μελαχρινους με πυκνά μαλλιά ( όχι όλοι, αλλά μεγάλο ποσοστό ) ?
Την ίδια πυκνότητα στο τριχωτό έχει ένας Ginger καυκασιος με έναν Λατίνο ?
Τι λέει ο Lorenzo ?
Αλλά και πάλι να σου θυμίσω ότι το γεμάτο με αυθαιρεσίες post μου δεν έβαλε σε σύγκριση την Ελλάδα
Το έκανε η αυθαίρετη με τόνο ειρωνίας απάντηση σου .
Για τους λόγους σου βέβαια !
 
Τελευταία επεξεργασία:

Harris_G

Well-Known Member
Μας μοιαζουν πολυ παντως. Οσο ημουν για σπουδες στην Ολλανδια θυμαμαι οτι αλληλοκοιταζομασταν με Ισπανους συνεχεια θελοντας να πετάξουμε ελληνικο/ισπανικο χαιρετισμό αντίστοιχα. Μοιαζουμε πολυ περισσοτερο μαζι τους παρα με Ιταλους. Επισης Αν θυμαμαι καλα εχωδιαβασει οτι οι Βασκοι ειναι κατι σα φυλη αρχαιων Ελληνων. Βέβαια είναι πολύ μεγάλη χώρα με πολλές "ράτσες" πχ οι Ανδαλουσιανοί είναι πιο gypsy-style με χαρακτηριστικά πιο κοντά σε Νοτια Αμερική (πχ Χιλη,Περου κλπ)
.
 

vag25

Well-Known Member
Μας μοιαζουν πολυ παντως. Οσο ημουν για σπουδες στην Ολλανδια θυμαμαι οτι αλληλοκοιταζομασταν με Ισπανους συνεχεια θελοντας να πετάξουμε ελληνικο/ισπανικο χαιρετισμό αντίστοιχα. Μοιαζουμε πολυ περισσοτερο μαζι τους παρα με Ιταλους. Επισης Αν θυμαμαι καλα εχωδιαβασει οτι οι Βασκοι ειναι κατι σα φυλη αρχαιων Ελληνων. Βέβαια είναι πολύ μεγάλη χώρα με πολλές "ράτσες" πχ οι Ανδαλουσιανοί είναι πιο gypsy-style με χαρακτηριστικά πιο κοντά σε Νοτια Αμερική (πχ Χιλη,Περου κλπ)
.
Συμφωνω απολυτα. Και οχι μονο στην οψη.
 

Georgie

Well-Known Member
Όλοι οι λαοί ειμαστε αποτέλεσμα μίξης που διαμορφώθηκε άνα τους αιώνες απο τους διαφορετικους πολιτισμούς που εγκαταστάθηκαν στο καθε τόπο .
Λογικό οι Ανδαλουσιανοι να εχουν λιγο διαφορετικά χαρακτηριστικά αφού το Αραβικό στοιχείο κυριάρχησε στη περιοχή και σίγουρα επηρέασε .
Ακομα και στην Ελλαδα ειδικά πριν απο την εγκατάσταση των προσφύγων απο τη Μικρά Ασία ποσο πολυ νομίζετε οτι έμοιαζαν οι κατοικοι της Μακεδονίας με τους νησιωτες?
Αλλα αυτο ειναι άλλο θεμα .
Btw . Το πιο ωραίο μέρος να επισκεφτείς στην Ισπανία ειναι η χωρα των Βάσκων !
Ξέρω πολλούς που δε γουστάρουν τη Βαρκελώνη ( I don't blame them) άλλοι τη Μαδριτη κ,α
Αλλα δεν εχω γνωρίσει κανέναν που να μη λάτρεψε το San Sebastián .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

crossfire

Well-Known Member
Μας μοιαζουν πολυ παντως. Οσο ημουν για σπουδες στην Ολλανδια θυμαμαι οτι αλληλοκοιταζομασταν με Ισπανους συνεχεια θελοντας να πετάξουμε ελληνικο/ισπανικο χαιρετισμό αντίστοιχα. Μοιαζουμε πολυ περισσοτερο μαζι τους παρα με Ιταλους. Επισης Αν θυμαμαι καλα εχωδιαβασει οτι οι Βασκοι ειναι κατι σα φυλη αρχαιων Ελληνων. Βέβαια είναι πολύ μεγάλη χώρα με πολλές "ράτσες" πχ οι Ανδαλουσιανοί είναι πιο gypsy-style με χαρακτηριστικά πιο κοντά σε Νοτια Αμερική (πχ Χιλη,Περου κλπ)
.

Το μόνο σίγουρο είναι ότι με τους Ιταλούς δεν έχουμε καμία σχέση.
Με τους Τούρκους μοιάζουμε.
 

tasos33

Well-Known Member
Με τους Τούρκους στα σίριαλ μοιαζουμε, με τους υπόλοιπους δύσκολο. Άσους έχω γνωρίσει πιο Μογγόλοι πεθαινεις
 

Georgie

Well-Known Member
Το μόνο σίγουρο είναι ότι με τους Ιταλούς δεν έχουμε καμία σχέση.
Με τους Τούρκους μοιάζουμε.
Μοιραζόμαστε και με τους Τούρκους( Της Δ.Τουρκιας ) κάποια κοινά χαρακτηριστικά αλλα οχι στο βαθμό που θα αναλογούσε μετα απο 400 χρονια σκλαβιάς.
Εξ´αλλου δεν ηταν και πολυ δημοφιλές η μίξη μεταξυ μουσουλμάνων και Χριστιανών και απο τις 2 πλευρές .
Βέβαια και τα παιδομάζωματα και οι Γεννιτσαροι έπαιξαν το ρόλο τους .
Αν θες την άποψη μου μοιαζουμε με ολους τους λαούς της Μεσογείου αφού ο τόπος επηρεάστηκε και κατακτήθηκε για αιώνες απο πολλούς διαφορετικούς πολιτισμους .
Όμως πιο κοντα στα χαρακτηριστικά ειμαστε με τους Βαλκανιους .Απλα μας χτυπάει ο ήλιος λιγο περισσότερο.
Οσον αφορά την Ιταλία ,αν ποτε βρεθείς στη Σικελια θα τρίβεις τα μάτια σου το ποσο πολυ μοιαζουμε .
Ειδικά στην αγένεια ,λες και ειμαστε δίδυμα :)
 

Georgie

Well-Known Member
Ναι με τους Ωραίους μονο μοιάζουμε , αυτούς που τρώνε μπακλαβά .
Ο Καραγκιόζης χάρισμα τους , ειχε και μεγάλη μυτη !
:)
 
  • Like
Reactions: tol

makis25

Well-Known Member
οι τελευταιες δυο σελιδες περιεχουν πραγματικα θα ελεγα πολυ χρησιμες πληροφοριες και σχολια και για τον couto και για τις μεταμοσχευσεις γενικα .
 

Harris_G

Well-Known Member
Μακη ειναι το μονο νημα που καλυτερα να ξεφυγει, παρα να συζηταμε για ενα γιατρο με αναμονη μαμουθ. Αλλα μιας και το θεμα μας ειναι η Ισπανια να αναφερω καποιες εντυπωσεις απο την ενασχοληση μου το τελευταιο διαστημα με το ισπανικο φορουμ.

Να αρχισω με το κομματι θεραπεια. Αποσο εχω καταλαβει η συντριπτικη τους πλειοψηφια παει με BIG-3 και δε γραφουν παπαριες σαν εμας του τυπου "η μινοξιδιλη μου εριξε τα δοντια και η φινα με αφησε παραλυτο".

Οσον αφορά τις παρουσιασεις τους:

  • Οι 7/10 περιπτωσεις στο ισπανικο φορουμ ειναι απο Pinto στην Πορτογαλία. Μαλιστα ειναι κλειστος για ολο το 2020 και ενα μεγαλο κομματι του 2021. Ο εκπροσωπος του εγραψε σας παρακαλω μη στελνετε γιατι δε θα απανταμε για καποιο διαστημα.

  • Επομενος ερχεται ο De Freitas, με πολυ μεγαλες αναμονες και αυτος.

  • Πολλές περιπτωσεις μετά από Heinicke πολύ παρόμοιο στυλ δουλειάς με De Freitas (μοτορι+Lion).

  • Η Vila με know-how απο τον G.O.A.T (ή αλλιώς Lorenzo) και την τιμη στα 2,5 με MANUAL FUE (Freitas/Heinicke παιζoυν μοτορι) 8 μηνες αναμονη οπως ολα δειχνουν θα παει τρενο.

Το επιπεδο ειναι κατ'εμε ως συνολο χωρας πολυ ανωτερο απο οποιαδηποτε αλλη Ευρωπαϊκη (και ειδικα απο το πολυδιαφημισμενο Βελγιο). Με λίγα λόγια αν δεν υπηρχε ο GOAT ολοι αυτοι οι γιατροι, στην καλυτερη θα καναν αποτριχωσεις με laser.
 
Τελευταία επεξεργασία:

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Στις Ασιατικές χώρες που πάω διακοπές το 85% με κάνουν για Ιταλό και το 15% Άραβα ίσως λόγο αξυρισιάς και λίγο μύτης διότι η πλειοψηφία των τουριστών από ευρωπαϊκές χώρες ξυρίζονται κόντρα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ε αφού το λέει ο Lorenzo στο δείγμα των 32 περιστατικών που εξέτασε δίκιο θα έχει .
Σε σχολές κομμωτικής στην Ευρώπη και ειδικά σε level 5 city& guilts βιβλιογραφία υπάρχει αναφορά, όχι γενικά σε μεσογειακούς λαούς αλλά σε λατινικά φύλλα , εχουν πιο thick cortex και πιο πολλα τριχοθυλακια
Εσύ στην Ισπανία που πας δε τους βλέπεις πιο μελαχρινους με πυκνά μαλλιά ( όχι όλοι, αλλά μεγάλο ποσοστό ) ?
Την ίδια πυκνότητα στο τριχωτό έχει ένας Ginger καυκασιος με έναν Λατίνο ?
Τι λέει ο Lorenzo ?
Αλλά και πάλι να σου θυμίσω ότι το γεμάτο με αυθαιρεσίες post μου δεν έβαλε σε σύγκριση την Ελλάδα
Το έκανε η αυθαίρετη με τόνο ειρωνίας απάντηση σου .
Για τους λόγους σου βέβαια !

Καταρχήν μάθε να έχεις λίγο χιούμορ, δεν υπάρχει ειρωνία στην απαντησή μου. O καυκάσιος ginger έχει μεγαλύτερη πυκνότητα, πιο λεπτή και ίσια τρίχα με γενικά χαμηλότερους λόγους. Οι μεσογειακοί λαοί λόγω της επιμειξίας χιλιάδων ετών μοιάζουν πολύ μεταξύ τους, άρα δεν υπάρχει συντριπτικό πλεονέκτημα υπερ των Ισπανών. Εκείνο που κάνει την διαφορά στην Ισπανία (πέραν των ικανοτήτων των γιατρών τους) είναι αυτό που πολύ σωστά είπε ο Harris παραπάνω. Η εκτεταμένη χρήση φίνας χωρίς ιδιαίτερη παροτρυνση από τους γιατρούς.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Medde

Active Member
Μακη ειναι το μονο νημα που καλυτερα να ξεφυγει, παρα να συζηταμε για ενα γιατρο με αναμονη μαμουθ. Αλλα μιας και το θεμα μας ειναι η Ισπανια να αναφερω καποιες εντυπωσεις απο την ενασχοληση μου το τελευταιο διαστημα με το ισπανικο φορουμ.

Να αρχισω με το κομματι θεραπεια. Αποσο εχω καταλαβει η συντριπτικη τους πλειοψηφια παει με BIG-3 και δε γραφουν παπαριες σαν εμας του τυπου "η μινοξιδιλη μου εριξε τα δοντια και η φινα με αφησε παραλυτο".

Οσον αφορά τις παρουσιασεις τους:

  • Οι 7/10 περιπτωσεις στο ισπανικο φορουμ ειναι απο Pinto στην Πορτογαλία. Μαλιστα ειναι κλειστος για ολο το 2020 και ενα μεγαλο κομματι του 2021. Ο εκπροσωπος του εγραψε σας παρακαλω μη στελνετε γιατι δε θα απανταμε για καποιο διαστημα.

  • Επομενος ερχεται ο De Freitas, με πολυ μεγαλες αναμονες και αυτος.

  • Πολλές περιπτωσεις μετά από Heinicke πολύ παρόμοιο στυλ δουλειάς με De Freitas (μοτορι+Lion).

  • Η Vila με know-how απο τον G.O.A.T (ή αλλιώς Lorenzo) και την τιμη στα 2,5 με MANUAL FUE (Freitas/Heinicke παιζoυν μοτορι) 8 μηνες αναμονη οπως ολα δειχνουν θα παει τρενο.

Το επιπεδο ειναι κατ'εμε ως συνολο χωρας πολυ ανωτερο απο οποιαδηποτε αλλη Ευρωπαϊκη (και ειδικα απο το πολυδιαφημισμενο Βελγιο). Με λίγα λόγια αν δεν υπηρχε ο GOAT ολοι αυτοι οι γιατροι, στην καλυτερη θα καναν αποτριχωσεις με laser.
Αν θες πες και ποιο ειναι το url του ισπανικου φορουμ?
 
Μπλουζα