Akis-multi, fue, 2474 grafts, 08/11/2017

PROF

Active Member
Άκη καταρχάς συγχαρητήρια για την αλλαγή της ψυχολογίας σου που επετεύχθη μέσα από την όλη αυτή διαδικασία καθώς και για την αλλαγή της εικόνας σου η οποία είναι εμφανέστατη.
Είναι ηλίου φαεινότερο ότι είναι πάρα πολύ σημαντικό σε κάθε μεταμόσχευση πρώτα απ΄ όλα να είναι ο ίδιος ο ασθενής πολύ ευχαριστημένος με το αποτέλεσμά του. Το συγκεκριμένο ζήτημα όμως του εάν είναι κανείς ευχαριστημένος ή όχι με το αποτελεσμά του είναι σε πάρα πολύ μεγάλο βαθμό ένα υποκειμενικό θέμα.
Αντίθετα εντελώς αντικειμενικό είναι η πυκνότητα, η φυσικότητα, η κάλυψη (όχι σε συγκεκριμένες φωτό) αλλά στην καθημερινότητά του, η hairline του και πόσο σωστά έχει αφενός μεν σχεδιαστεί σωστά και αφετέρου κατά πόσο προδίδει από χιλιόμετρα ότι έχει πραγματοποιηθεί μεταμόσχευση, η κατάσταση της δότριας, κλπ.
Εσύ αντικειμενικά και όχι υποκειμενικά τι βαθμό θα έβαζες στις ανωτέρω παραμέτρους και πιστεύεις ότι το αποτέλεσμά σου είναι αν όχι ίδιο, έστω κοντά με τα τέσσερα περιστατικά που είναι ανεβασμένα στην παρουσίαση του Γιώργου;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Akis-multi

Well-Known Member
Άκη καταρχάς συγχαρητήρια για την αλλαγή της ψυχολογίας σου που επετεύχθη μέσα από την όλη αυτή διαδικασία καθώς και για την αλλαγή της εικόνας σου η οποία είναι εμφανέστατη.
Είναι ηλίου φαεινότερο ότι είναι πάρα πολύ σημαντικό σε κάθε μεταμόσχευση πρώτα απ΄ όλα να είναι ο ίδιος ο ασθενής πολύ ευχαριστημένος με το αποτέλεσμά του. Το συγκεκριμένο ζήτημα όμως του εάν είναι κανείς ευχαριστημένος ή όχι με το αποτελεσμά του είναι σε πάρα πολύ μεγάλο βαθμό ένα υποκειμενικό θέμα.
Αντίθετα εντελώς αντικειμενικό είναι η πυκνότητα, η φυσικότητα, η κάλυψη (όχι σε συγκεκριμένες φωτό) αλλά στην καθημερινότητά του, η hairline του και πόσο σωστά έχει αφενός μεν σχεδιαστεί σωστά και αφετέρου κατά πόσο προδίδει από χιλιόμετρα ότι έχει πραγματοποιηθεί μεταμόσχευση, η κατάσταση της δότριας, κλπ.
Εσύ αντικειμενικά και όχι υποκειμενικά τι βαθμό θα έβαζες στις ανωτέρω παραμέτρους και πιστεύεις ότι το αποτέλεσμά σου είναι αν όχι ίδιο, έστω κοντά με τα τέσσερα περιστατικά που είναι ανεβασμένα στην παρουσίαση του Γιώργου;
Δε μπορώ να σου απαντήσω αντικειμενικά. Εκφράζω εμένα και μόνο. Όπως και για τα βίντεο σε αλλους δείχνουν άριστα σε άλλους οχι. Και η δική σου άποψη φίλε prof πάλι υποκειμενική θα είναι.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Με 2500 μοσχευματα αφου πετυχες αυτη την αλλαγη πλεον κανεις οτι θες στο μελλον. Εχεις αποθεμα δοτριας.
Μεγαλη αναβαθμιση στην εμφανιση σου. Ωραιο και το κουρεμα.
 

Tsek

Well-Known Member
@PROF για να επέλθει η φυσικότητα που λες χρειάζεται και άλλα μοσχεύματα.
Μια επέμβαση εκανε ο άνθρωπος ,εβαλε 2500γκραφς και είχε πολύ κενό να γεμίσει. Αν κάνει άλλη μια των 500-800 grafs θα είναι τζάμι.
Και αφού μιλάμε για τοσα λιγα γκραφς μπορεί να πάει και σε γιατρό των 2 ευρω/γκραφ χωρίς να του βγεί ακριβά.
 

minoxidilis

Active Member
Όπως γράφει και ο vlafo παραπάνω το μαλλί τους τελευταίους 2 μήνες έχει πιο φυσιολογικές ιδιότητες. Στρώνει πιο εύκολα, χτενίζεται πιο άνετα, γενικά δεν είναι όσο άκαμπτο ήταν πριν μήνες. Μοιάζει πιο φυσικό.
Χαιρομαι για το αποτελεσμα σου,να το χαρεις ρε ομορφαντρα
 

tol

Well-Known Member
Όχι φιλε τοπικ δε βάζω δεν είναι στα πράγματα που θα έκανα.
Φιλε Ακη, ποτέ μη λες ποτέ.

Και εγω ημουν αρνητικος στη χρηση τοπικ και στη βαφη μαλλιων.

Οταν ομως ξεκινησα τη χρηση τους, μετανιωσα που τοσα χρονια δε το ειχα κανει.

Απεκτησα μαλλι 20χρονου.....χωρις ασπρες τριχες και πολυ πυκνο.

Αν εχεις ηδη αρκετο μαλλι, το τοπικ κανει θαυματα....με συντηρητικη χρηση (προσωπικα η συσκευασια των 55 gr στα 65 ευρω μου φθανει για καθημερινη χρηση 5-6 μηνων) δε φαινεται σε οποιεσδηποτε συνθηκες, δε φευγει με τιποτα (εγω δε χρησιμοποιω ποτέ λακ και δε φευγει) και η πυκνοτητα φοβερη.

Θα εκπλαγεις ευχαριστα απο το αποτελεσμα.
 

Akis-multi

Well-Known Member
Στη παρούσα φάση το έχω αποκλείσει από τις επιλογές μου αλλά στο μέλλον δε ξέρεις δεν αποκλείω τίποτα πολλά αλλάζουν. Χαίρομαι που βολεύει πολλά παιδιά και το σεβομαι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mic6

Well-Known Member
Τι να το κάνει το τόπικ ρε παιδιά;

Από τα καλύτερα αποτελέσματα του φόρουμ κατά τη γνώμη μου.
 

imouthis

Active Member
Άκη κάνει τρομερή δουλειά το toppic, αλλά ειναι και τρομερή εξάρτηση.
Έτσι το ξεκίνησα και εγώ σιγά σιγά και μετά δεν τολμούσα να πάω στο περίπτερο χωρίς αυτο...

Δεν έχεις κανένα λόγο να το χρησιμοποιήσεις!!! Καλύτερα κάνε πύκνωση αν θέλεις πολύ αργότερα, παρά να το αρχίσεις.
 

tol

Well-Known Member
Άκη κάνει τρομερή δουλειά το toppic, αλλά ειναι και τρομερή εξάρτηση.
Έτσι το ξεκίνησα και εγώ σιγά σιγά και μετά δεν τολμούσα να πάω στο περίπτερο χωρ
Φιλε μου, αυτο που γραφεις ισχυει για ολους εκεινους που εχουν λιγα μαλλια και χρησιμοποιουν τοπικ.

Ναι, αν εισαι norwood 4-5 και χρησιμοποιεις τοπικ, δεν τολμας μετα να βγεις εξω χωρις αυτο. Ριχνεις ενα μπουκαλι τοπικ και δημιουργεις μια ψευδαισθηση πυκνοτητας την οποια δεν μπορεις να αποχωριστεις πλεον....σου γινεται εμμονη εξαρτηση.

ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ για ατομα που εχουν αρκετα μαλλια (ειτε δικα τους, ειτε μεταμοσχευμενα) το τοπικ κανει θαυματα. Δε γινεται αντιληπτο, δινει ογκο, σταθεροτητα στο μαλλι και βοηθα ωστε το σχετικα πυκνο μαλλι να γινει "τσιμεντο".

Προσωπικα εχοντας μια σχετικα καλη πυκνοτητα στην Α και Β ζωνη (λογω μεταμοσχευσεων και φιναστεριδης) και με αθικτες απο την αλωπεκια τις πισω ζωνες (Γ και Δ), χρησιμοποιωντας λιγη ποσοτητα τοπικ, αποκτω μαλλι σαν του Ρουβα, χωρις να μπορει να διακρινει κανείς τη χρηση του.

2 λεπτα καθε πρωι ειναι ικανα να μου δωσουν την πυκνοτητα που ειχα 20χρονος. Καμια ταλαιπωρια, καμια εξαρτηση. Ισα-ισα που το μαλλι αποκτα ογκο και σταθεροτητα ολη μερα, κατι που ποτέ δε συνεβαινε, ουτε στα νεανικα μου χρονια.

Και ολα αυτα χωρις τη χρηση λακ, τζελ και αλλων προϊοντων.

Πολλοι απο εσας εχετε εσφαλμενη αποψη για το τοπικ. Ισως γιατι ειστε ακαταλληλοι υποψηφιοι για χρηση. Οταν τα μαλλια ειναι λιγα, τοτε το τοπικ και δεν εφαρμοζει σωστα και φαινεται.

Για οσους ομως εχουν σχετικα καλη πυκνοτητα μαλλιου, το τοπικ ειναι μονοδρομος, αν θελουν να αποκτησουν το μαλλι των ονειρων τους, το μαλλι των εφηβικων τους χρονων.
Τι να το κάνει το τόπικ ρε παιδιά;

Από τα καλύτερα αποτελέσματα του φόρουμ κατά τη γνώμη μου.
Αυτο ακριβως λεμε, φιλε mic.....

Επειδη ειναι ενα καλο αποτελεσμα (οπως αλλωστε και το δικο σου), αν το ενισχυσει/ενισχυσεις με τοπικ, τοτε θα γινει αριστο. Θα εκπλαγειτε θετικα με την εικονα που θα αποκτησει το μαλλι σας.
 

mic6

Well-Known Member
Φιλε μου, αυτο που γραφεις ισχυει για ολους εκεινους που εχουν λιγα μαλλια και χρησιμοποιουν τοπικ.

Ναι, αν εισαι norwood 4-5 και χρησιμοποιεις τοπικ, δεν τολμας μετα να βγεις εξω χωρις αυτο. Ριχνεις ενα μπουκαλι τοπικ και δημιουργεις μια ψευδαισθηση πυκνοτητας την οποια δεν μπορεις να αποχωριστεις πλεον....σου γινεται εμμονη εξαρτηση.

ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ για ατομα που εχουν αρκετα μαλλια (ειτε δικα τους, ειτε μεταμοσχευμενα) το τοπικ κανει θαυματα. Δε γινεται αντιληπτο, δινει ογκο, σταθεροτητα στο μαλλι και βοηθα ωστε το σχετικα πυκνο μαλλι να γινει "τσιμεντο".

Προσωπικα εχοντας μια σχετικα καλη πυκνοτητα στην Α και Β ζωνη (λογω μεταμοσχευσεων και φιναστεριδης) και με αθικτες απο την αλωπεκια τις πισω ζωνες (Γ και Δ), χρησιμοποιωντας λιγη ποσοτητα τοπικ, αποκτω μαλλι σαν του Ρουβα, χωρις να μπορει να διακρινει κανείς τη χρηση του.

2 λεπτα καθε πρωι ειναι ικανα να μου δωσουν την πυκνοτητα που ειχα 20χρονος. Καμια ταλαιπωρια, καμια εξαρτηση. Ισα-ισα που το μαλλι αποκτα ογκο και σταθεροτητα ολη μερα, κατι που ποτέ δε συνεβαινε, ουτε στα νεανικα μου χρονια.

Και ολα αυτα χωρις τη χρηση λακ, τζελ και αλλων προϊοντων.

Πολλοι απο εσας εχετε εσφαλμενη αποψη για το τοπικ. Ισως γιατι ειστε ακαταλληλοι υποψηφιοι για χρηση. Οταν τα μαλλια ειναι λιγα, τοτε το τοπικ και δεν εφαρμοζει σωστα και φαινεται.

Για οσους ομως εχουν σχετικα καλη πυκνοτητα μαλλιου, το τοπικ ειναι μονοδρομος, αν θελουν να αποκτησουν το μαλλι των ονειρων τους, το μαλλι των εφηβικων τους χρονων.

Αυτο ακριβως λεμε, φιλε mic.....

Επειδη ειναι ενα καλο αποτελεσμα (οπως αλλωστε και το δικο σου), αν το ενισχυσει/ενισχυσεις με τοπικ, τοτε θα γινει αριστο. Θα εκπλαγειτε θετικα με την εικονα που θα αποκτησει το μαλλι σας.
Προσωπικά δεν βλέπω την παραμικρή ανάγκη για τόπικ στο δικό μου κεφάλι. Δεν βλέπω κάποιο σημείο αραιό, που να το βάλω ακριβώς;;
 

tol

Well-Known Member
Προσωπικά δεν βλέπω την παραμικρή ανάγκη για τόπικ στο δικό μου κεφάλι. Δεν βλέπω κάποιο σημείο αραιό, που να το βάλω ακριβώς;;
Ενταξει, φιλε mic, ησουν norwood 5 και με 5000 grafts απεκτησες μαλλι 20χρονου και δεν εχεις πουθενα αραιη πυκνοτητα!!!!

Φιλε μου, ειπαμε...το αποτελεσμα σου ειναι πολυ ικανοποιητικο, αλλά μην τρελαθουμε κιολας.

Οταν ισχυριζεσαι οτι δεν εχεις πουθενα χαμηλη πυκνοτητα, μαλλον υπερβαλλεις ή εχεις πολυ χαμηλες προσδοκιες και απαιτησεις.

Προσωπικα, μεγαλυτερος απο σενα στην ηλικια, εχω πιο πυκνο μαλλι απο το δικο σου με παρα πολλα μαμα μαλλια και μεταμοσχευμενα, αλλά ποτέ δεν ισχυριστηκα οτι εχω τελεια πυκνοτητα και δεν εχω αναγκη απο επιπλεον ενισχυση.

Αν εσυ, οντας γυμνος πριν την μεταμοσχευση, τωρα πετας στα συννεφα, επειδη απεκτησες μαλλι, αυτο δε σημαινει οτι εχεις πυκνοτητα που δεν επιδεχεται βελτιωση.

Αν εσυ εχεις χαμηλες προσδοκιες, τοτε το τοπικ δε σου χρειαζεται.

Για καποιους αλλους ομως, φιλε μου, με περισσοτερο μαλλι απο το δικο σου, αλλά και με περισσοτερες απαιτησεις, το τοπικ ειναι μια σπουδαια λυση.
 

mic6

Well-Known Member
Ενταξει, φιλε mic, ησουν norwood 5 και με 5000 grafts απεκτησες μαλλι 20χρονου και δεν εχεις πουθενα αραιη πυκνοτητα!!!!

Φιλε μου, ειπαμε...το αποτελεσμα σου ειναι πολυ ικανοποιητικο, αλλά μην τρελαθουμε κιολας.

Οταν ισχυριζεσαι οτι δεν εχεις πουθενα χαμηλη πυκνοτητα, μαλλον υπερβαλλεις ή εχεις πολυ χαμηλες προσδοκιες και απαιτησεις.

Προσωπικα, μεγαλυτερος απο σενα στην ηλικια, εχω πιο πυκνο μαλλι απο το δικο σου με παρα πολλα μαμα μαλλια και μεταμοσχευμενα, αλλά ποτέ δεν ισχυριστηκα οτι εχω τελεια πυκνοτητα και δεν εχω αναγκη απο επιπλεον ενισχυση.

Αν εσυ, οντας γυμνος πριν την μεταμοσχευση, τωρα πετας στα συννεφα, επειδη απεκτησες μαλλι, αυτο δε σημαινει οτι εχεις πυκνοτητα που δεν επιδεχεται βελτιωση.

Αν εσυ εχεις χαμηλες προσδοκιες, τοτε το τοπικ δε σου χρειαζεται.

Για καποιους αλλους ομως, φιλε μου, με περισσοτερο μαλλι απο το δικο σου, αλλά και με περισσοτερες απαιτησεις, το τοπικ ειναι μια σπουδαια λυση.
Όπως νομίζεις. Εγώ απλά σου είπα αυτό που πραγματικά νιώθω και βλέπω, ότι μου φαίνεται αστείο να βάλω τόπικ γιατί δεν βλέπω κανένα σημείο αραιό στο κεφάλι μου. Μπορείς να έχεις διαφορετική άποψη, τη σέβομαι. Καλό βράδυ
7f6517d6915b77602bb9d7b1ca29a913.jpg
 

tol

Well-Known Member
Όπως νομίζεις. Εγώ απλά σου είπα αυτό που πραγματικά νιώθω και βλέπω, ότι μου φαίνεται αστείο να βάλω τόπικ γιατί δεν βλέπω κανένα σημείο αραιό στο κεφάλι μου. Μπορείς να έχεις διαφορετική άποψη, τη σέβομαι. Καλό βράδυ
7f6517d6915b77602bb9d7b1ca29a913.jpg
Φιλε mic, ειπαμε.....μην ειμαστε υπερβολικοι.... ποτέ κανενας norwood 5 με 5000 grafts δεν απεκτησε τελεια πυκνοτητα.

Νομιζω οτι θα συμφωνησεις πως η παραπανω φωτογραφια ειναι ακρως κολακευτικη....ισως με μια υπερβολικη αυταρεσκεια και διαθεση να "ευλογουμε τα γενεια μας".

Αν θελεις, μπορεις να ανεβασεις μια φωτογραφια με νταλα ηλιο; Δε νομιζω οτι εχεις ανεβασει φωτογραφιες με λαμπα ή ηλιο πανω απο το κεφαλι σου.

Ανεβασε και καποιες φωτογραφιες υπο δυσμενεις συνθηκες, και τοτε να συζητησουμε αν εχεις καποιο αραιο σημειο ή πραγματικα η πυκνοτητα του μαλλιου σου δε χρειαζεται καμια ενισχυση.

Καλο βραδυ.
 
Μπλουζα