Akis-multi, fue, 2474 grafts, 08/11/2017

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Akis-multi

Well-Known Member
20181108134942.png
20181108134846.png
20181108133734.png
20181108133843.png
20181108133955.png
20181108134651.png
IMG_20181109_111942.jpg
IMG_20181109_111932.jpg
IMG_20181109_111959.jpg
IMG_20181109_112500.jpg
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού

Οι καλύτερες φώτο σε αποτέλεσμα Β. Φωτισμός, λεπτομέρεια και ευκρίνεια έτσι όπως πρέπει να είναι για να αντιληφθεί κάποιος ακριβώς την πραγματικότητα. Συγχαρητήρια και μακάρι να σε ακολουθήσουν και όλοι. Στην εποχή των iphone και android είναι απαράδεκτο να επικρατεί η θολούρα και το σκοτάδι.
 

makis25

Well-Known Member
απο ποσοστο φυτρωσης εντελως επιτυχημενη επεμβαση . Στη hairline εχει πολλα πολυτριχα , βρηκα εκτός απο διτριχα και τριτριχα και ενα τετρατριχο μπροστα μπροστα . Επισης σχεδον καθετα τοποθετημενα μοσχευματα . Μπραβο για τη φυτρωση . Η δοτρια φαινεται αραιωμενη σε σημεια . Προβληματα φυσικοτητας στη hairline . Εγω στη θεση σου θα εκανα μια δευτερη μικρη επεμβαση 500-1000 μοσχευματα για επιδιορθωση της hairline με μονοτριχα , και μαλιστα να μπουν αναμεσα και μπροστα στη σωστη φορα να διορθωθει αυτη η οψη κουκλας. Η φυσικη hairline , δεν ανιχνευεται , δεν φαινεται μεταμοσχευμενη , δεν εχει τετοιες αποτομες γωνιες στη φυση η τριχα , δεν υπαρχουν πολυτριχα με 3 και 4 τριχες μπροστα μπροστα στη φυση . Ο βεκρης εχει λυσει το θεμα επιβιωσης των μοσχευματων και πασχει πολυ σε ολα τα υπολοιπα . Υπαρχουν πολλες κλινικες ανα το κοσμο πλεον που δουλευουν και μοτερ , και με νοσοκομες κ βοηθους αλλα πετυχαινουν πολυ πιο φυσικα αποτελεσματα . Βεκρης σε θεμα φυσικοτητας υστερει ακομα πολυ . Μεχρι και ο κουτο εβαλε μοτερ πλεον στην εξαγωγη , και βγαζει και μεγαλα νουμερα απο δοτριες , και δειχνουν αψεγαδιαστες , και οι hairline μη ανιχνευσιμες .
 

felaini

Active Member
Περι φυσικοτητας χερλαιν το χω προβλεψει απ την αρχη πως υστερει.. στις αποκαλυπτικες αυτες φωτο φενεται ξεκαθαρα..επισης φαινονται κ τα πολυτριχα.. Προσωπικα το χω ξανατονισει πως η φυσικοτητα της χερλαιν κ το δεσιμο μ τ αλλα μαλλια ειναι για μενα το α κ ω σε μια μεταμοσχευση.. προτιμω μια μετρια πυκνοτητα με απολυτως φυσικη χερλαιν απο μια χερλαιν που θα τονιζει εντονα πως εχω καμει μμ..απο φυτρωση σουπερ..δεν εχω κανει μεταμοσχευση κ γραφω κ λεω την αποψη μου οτι βλεπω απ τις φωτο κ τι θελω εγω προσωπικα απο μια πετυχημενη μεταμοσχευση..
 

Akis-multi

Well-Known Member
Φανταστικός. Θα συνεχίσεις το regain?
Ειμσι λίγο μπερδεμένος δε ξερω τι να κανω. Μεχρι τους δέκα μηνες έβαζα πρωί βράδυ πάντα. Στον εντεκατο είπα να βάζω μια φορά τη μέρα γιατί είναι φάρμακο. Αλλά στον δωδέκατο ξανάρχισα 2 φορες γιατί είχα ανασφαλεια, σκεφτηκα μη μου αραιώσουν τώρα τα μαμά μαλλιά μου και απογοητευτω.. για να κρατησουν οσο πιο πολυ τα μαμά και να μη χρειαστεί να ξανακάνω σύντομα μεταμοσχευση σκέφτομαι να βάζω 2 φορες. Δε ξέρω..
 

makis25

Well-Known Member
akis , αν θυμαμαι καλα ειχες καποιο προβλημα με υπερταση; να ξερεις πως η μινοξ μπορει να επηρεάζει την πιεση σου , και την καρδια σου , ελπιζω τωρα που τη χρησιμοποιεις να κανεις συχνες μετρησεις ωστε να εξασφαλιζεις πως η πιεση σου ρυθμιζεται επαρκως .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Akis-multi

Well-Known Member
akis , αν θυμαμαι καλα ειχες καποιο προβλημα με υπερταση; να ξερεις πως η μινοξ μπορει να επηρεάζει την πιεση σου , και την καρδια σου , ελπιζω τωρα που τη χρησιμοποιεις να κανεις συχνες μετρησεις ωστε να εξασφαλιζεις πως η πιεση σου ρυθμιζεται επαρκως .
Αν μπορείς να πεις κατι καλό για μια λοσιόν που επηρεάζει τη πίεση, είναι έστω πως τη ρίχνει και δε την ανεβάζει. Ωστόσο είμαι τυχερός γιατί ένα χρόνο τώρα δε με έχει επηρεάσει καθόλου.
 

makis25

Well-Known Member
προσεχε και τους παλμους σου που κ που , η μινοξ εχει κακη φημη με ταχυαρρυθµίες , ειδικα σε ατομα που ειναι επηρεπη .
 

karampalikis

Active Member
Ειμσι λίγο μπερδεμένος δε ξερω τι να κανω. Μεχρι τους δέκα μηνες έβαζα πρωί βράδυ πάντα. Στον εντεκατο είπα να βάζω μια φορά τη μέρα γιατί είναι φάρμακο. Αλλά στον δωδέκατο ξανάρχισα 2 φορες γιατί είχα ανασφαλεια, σκεφτηκα μη μου αραιώσουν τώρα τα μαμά μαλλιά μου και απογοητευτω.. για να κρατησουν οσο πιο πολυ τα μαμά και να μη χρειαστεί να ξανακάνω σύντομα μεταμοσχευση σκέφτομαι να βάζω 2 φορες. Δε ξέρω..
Δοκίμασε 1 φορά την ημέρα και βλέπεις.....2 φορές την ημέρα είναι πολύ κουραστικό και ψυχοφθόρο, εκτός αν δεν σε ενοχλεί και δεν έχεις παρενέργειες (π.χ.: μαύροι κύκλοι, αλλαγή στην όψη του δέρματος)
 

Akis-multi

Well-Known Member
Δοκίμασε 1 φορά την ημέρα και βλέπεις.....2 φορές την ημέρα είναι πολύ κουραστικό και ψυχοφθόρο, εκτός αν δεν σε ενοχλεί και δεν έχεις παρενέργειες (π.χ.: μαύροι κύκλοι, αλλαγή στην όψη του δέρματος)
Δεν έχω τέτοια θέματα, ουσιαστικά δε μου χει παρουσιασει τίποτα. Οσο για τη ταλαιπωρία του πράγματος την έχω ελαχιστοποιησει γιατί βάζω αφρό από τον πρώτο μήνα. 1 λεπτό υπόθεση. Απλά κανένα βράδυ πρεπει να λουστώ πριν κοιμηθώ για να βάλω και είναι βαρετο, αλλά και να κοιμάσαι με κεριά στο μαλλί καλό δεν ειναι. Οι 2 φορες μόνο για την υγεία μου μέσα στα χρόνια με απασχολούν.
 

Akis-multi

Well-Known Member
Παρατήρηση...: Απλά ο αφρός δε μπαινει σε συγκριση καν με τη λοσιόν. Για regaine μιλάω. Από άλλα δεν εχω εμπειρία.
 

karampalikis

Active Member
Να μην κοιμάσαι με μινοξ στο κεφάλι.....
Δοκίμασε και 1 φορά την ημέρα και βλέπεις. Εξαρτάται και απο τον οργανισμό.

Πέρυσι δοκίμασα μινοξ υγρο 5% για 3 μήνες 2 φορές την ημέρα, μεγάλη επανέκφυση, μεγάλες ομως και οι παρενέργειες.

Φέτος δοκίμασα για 1.5 - 2 μήνες 2% μόνο 1 φορά την ημέρα. Μετά την δεύτερη εβδομάδα άρχισαν οι παρενέργειες οπότε συνέχισα να βάζω κάθε δεύτερη μέρα, 1 φορά την ημέρα για 1 ώρα. Ακόμα και έτσι είδα επανέκφυση ικανοποιητική.Οι παρενέργειες όμως χειροτέρεψαν και την έκοψα.

Δοκίμασε και βλέπεις, άσε που ο αφρός είναι και ακριβός. Ξεκίνα να μαζεύεις λεφτά και όταν είσαι έτοιμος για 2η μμ κόψε ένα 8μηνο πριν την μινοξ. Κάνεις την μμ και ξεμπερδεύεις, τέρμα το άγχος.
 

dimitris50423

Well-Known Member
μια φορα τη μερα αν βαζεις θα ειναι μια χαρα για συντηρηση.. μετα το λουσιμο αφου στεγνωσει το μαλλι και ειναι ανοιχτοι οι ποροι του δερματος και καθαρο το κεφαλι βαζε αφρο... ετσι θα μενει μεχρι την επομενη μερα στο κεφαλι μεχρι το επομενο λουσιμο..
 

Harris_G

Well-Known Member
Παρατήρηση...: Απλά ο αφρός δε μπαινει σε συγκριση καν με τη λοσιόν. Για regaine μιλάω. Από άλλα δεν εχω εμπειρία.
Η λοσιόν υπερτερεί σε απορροφητικότητα πάντως για δύο λόγους. 1) Η propylene glycol ως εκδοχο βοηθαει στην απορροφηση 2) Ο ψεκασμος ειναι πιο επιτυχης μεθοδος εφαρμογής ωστε να φτάσει στο δερμα το φαρμακο ενω ο αφρός κολλάει στα μαλλιά. Και συγχαρητηρια για τη φυτρωση αδερφε. Συμφωνω με @makis25 για ενα touch-up με μονοτριχα και θα σαι μπομπα.
 
Μπλουζα