Mic6, fue, 5036 grafts, 4-5/7/2018

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Adriano

Well-Known Member
Ισως η λυση ειναι τελικα να εμφανιζουν τα μελη τα αποτελεσματα των μμ χωρις να γινεται αναφορα στον γιατρο,και αφετερου να εμφανιζονται τα στοιχεια της κλινικης κλπ.Οποτε κρινουμε χωρις μεροληψιες κλπ.

Και πως θα παίρνουν εκπτώσεις κάποιοι χωρίς παρουσίαση;
 

Harris_G

Well-Known Member
@CVIAL Οσον αφορα την ASMED που ειναι απο τις τοπ κλινικες, που πιστευεις οτι οφειλεται το ζορισμα της δοτριας? (οντως υπαρχει) Γιατι μικρα εργαλεια χρησιμοποιουνται, πλανο υπαρχει, το splitting ναι μεν πονηρη χρεωση αλλα βοηθαει την ομογενοποιηση της δοτριας.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
@CVIAL Οσον αφορα την ASMED που ειναι απο τις τοπ κλινικες, που πιστευεις οτι οφειλεται το ζορισμα της δοτριας? (οντως υπαρχει) Γιατι μικρα εργαλεια χρησιμοποιουνται, πλανο υπαρχει, το splitting ναι μεν πονηρη χρεωση αλλα βοηθαει την ομογενοποιηση της δοτριας.

Από το harvesting μεγάλου αριθμού graft ανεξάρτητα από την ποιότητα της δότριας (προφανώς για να ανεβαίνουν οι τζίροι). Χαρακτηριστικό παράδειγμα το νο.1 πιο πάνω που πήρε το 80% του συνόλου της δότριας σε 1 μμ ενώ το σωστό θα ήταν σε 2. Στα 6200 πήρε 5000 ενώ έπρεπε να πάρει 2500g max άντε λόγω splitting και μικρων punch 3000-3200g.
 

mic6

Well-Known Member
Από το harvesting μεγάλου αριθμού graft ανεξάρτητα από την ποιότητα της δότριας (προφανώς για να ανεβαίνουν οι τζίροι). Χαρακτηριστικό παράδειγμα το νο.1 πιο πάνω που πήρε το 80% του συνόλου της δότριας σε 1 μμ ενώ το σωστό θα ήταν σε 2. Στα 6200 πήρε 5000 ενώ έπρεπε να πάρει 2500g max άντε λόγω splitting και μικρων punch 3000-3200g.
Επομένως γιατί το χαρακτήρισες ως πολύ καλό αποτέλεσμα;;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Γιατί είναι πολύ καλό. Δεν σημαίνει ότι αν πάρεις το 80% από την δότρια θα δημιουργήσεις οπωσδήποτε πρόβλημα κάθε φορά. Απλά αυξάνεις το ρίσκο. Σε μερικούς βγαίνει σε άλλους όχι. Να στο πω απλά (αλλά μπορώ και πολύ πιο αναλυτικά): δεν είναι όλα τα κεφάλια ίδια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

mic6

Well-Known Member
Γιατί είναι πολύ καλό. Δεν σημαίνει ότι αν πάρεις το 80% από την δότρια θα δημιουργήσεις οπωσδήποτε πρόβλημα κάθε φορά. Απλά αυξάνεις το ρίσκο. Σε μερικούς βγαίνει σε άλλους όχι. Να στο πω απλά (αλλά μπορώ και πολύ πιο αναλυτικά): δεν είναι όλα τα κεφάλια τα ίδια.
Μα μόλις απάντησες στον Harris που ρώτησε πού οφείλεται το ζόρισμα της δότριας αναλυτικότατα, άρα αποδέχεσαι ότι η δότρια είναι ζορισμένη. Πως γίνεται μια ζορισμένη δοτρια να χαρακτηρίζεται ως πολύ καλό αποτέλεσμα και η δική μου που είναι λιγότερο ζορισμένη να χαρακτηρίζεται ως άσχημα depleted; Συγνώμη για τις ερωτήσεις στ' αλήθεια σε χάνω, αλλά μπορεί να φταίω εγώ προφανώς.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Απάντησα στον Harris_G γενικότερα για τις δότριες του Erdo όχι για τις συγκεκριμένες.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Tsek

Well-Known Member
Το φόρουμ ξεστραβωθηκε και οταν είδε πως μπορεί να πάρει ενα καλό αποτελεσμα με 3 χιλιάρικα αντί για 9 μην πω και περισσότερα.
Τι να την κάνω την υψηλή θεωρία όταν θα μου στοιχίσει χρήματα που για τον Α-Β λόγο είναι πολλά για θεμα αισθητικης
και καταντά άπιαστο όνειρο.
Καλές οι αναλυσεις του Civial αλλα αν δεν ήταν το Δημητράκη να τον βαράτε και αυτος να επιμένει να απαντά, εγώ τώρα θα ειχα 1.600 γκραφς απο την Dhi την στιγμη που έβαλα 4.700 και ακόμα μια 500 αρα την σηκωνε το crown.
Ησασταν λάθος και δεν έχετε βγεί να το παραδεχθειτε παντελονατα.
 

mic6

Well-Known Member
Το φόρουμ ξεστραβωθηκε και οταν είδε πως μπορεί να πάρει ενα καλό αποτελεσμα με 3 χιλιάρικα αντί για 9 μην πω και περισσότερα.
Τι να την κάνω την υψηλή θεωρία όταν θα μου στοιχίσει χρήματα που για τον Α-Β λόγο είναι πολλά για θεμα αισθητικης
και καταντά άπιαστο όνειρο.
Καλές οι αναλυσεις του Civial αλλα αν δεν ήταν το Δημητράκη να τον βαράτε και αυτος να επιμένει να απαντά, εγώ τώρα θα ειχα 1.600 γκραφς απο την Dhi την στιγμη που έβαλα 4.700 και ακόμα μια 500 αρα την σηκωνε το crown.
Ησασταν λάθος και δεν έχετε βγεί να το παραδεχθειτε παντελονατα.
Κι εγώ και ο Άκης και ο Γιαννάκης, όλοι 1600 μαδημένα θα είχαμε.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Dr Victor Hasson - 20/11/09 - 4.400 grafts

ελα ρε ψηλε...μας εχεις αργησει......
λοιπον οπως λεει κ ο διαδοχος μου ο γιαννης :p ......καλο θα ηταν να δουμε κ το πριν

Απ: Dr Victor Hasson - 20/11/09 - 4.400 grafts

χαχαχα......ετσι ειναι γιαννη.....εγω σε λιγο θα βγω στη συνταξη.....πρεπει να αφησω καποιον καλο στο ποδι μου!!!! ;D

@Panos1982 παλι θα συμφωνησω σε απολυτο βαθμο μαζι σου...ειναι λες και σκεφτομαστε το ιδιο...μαλλον εχουμε τον ιδιο κινητηρα μυαλου!

Tο ειχα αντιληφθει αυτο απο χρονια πριν απ οτι βλεπεις, εξ ου κ απο τοσα ατομα ειχα επιλεξει εσενα για διαδοχο.... χαχαχα :))

Γιαννη χρονια πολλα κ απο εδω, συμφωνω κι εγω σε οσα εγραψες στο ποστ κ σου ευχομαι καλη επιτυχια στην μμ που ερχεται σε λιγες μερες.
Ευχομαι να με διαδεχτεις και στις μμ να ολοκληρωθει ο κυκλος :p
και να εχεις την ιδια επιτυχια που ειχα κι εγω αν οχι καλυτερη ^^
 

dimitris50423

Well-Known Member
Το φόρουμ ξεστραβωθηκε και οταν είδε πως μπορεί να πάρει ενα καλό αποτελεσμα με 3 χιλιάρικα αντί για 9 μην πω και περισσότερα.
Τι να την κάνω την υψηλή θεωρία όταν θα μου στοιχίσει χρήματα που για τον Α-Β λόγο είναι πολλά για θεμα αισθητικης
και καταντά άπιαστο όνειρο.
Καλές οι αναλυσεις του Civial αλλα αν δεν ήταν το Δημητράκη να τον βαράτε και αυτος να επιμένει να απαντά, εγώ τώρα θα ειχα 1.600 γκραφς απο την Dhi την στιγμη που έβαλα 4.700 και ακόμα μια 500 αρα την σηκωνε το crown.
Ησασταν λάθος και δεν έχετε βγεί να το παραδεχθειτε παντελονατα.

Πλεον στην ahc σε μεγαλα norwood με δυο συνεδριες βλεπουμε ολικη επαναφορα. αυτο δεν μπορει να αμφισβητηθει απο κανεναν.
και στον mic6 εγινε και στον laroiso. αν το ελεγε καποιος αυτο στο φορουμ πριν 3,5 χρονια θα το θεωρουσαμε ανεκδοτο.
οποτε προοδος υπαρχει και μαλιστα μεγαλη.
Για εμενα το value for money ειναι δεδομενο γιατι εχω δει πολλα ατομα και πρωτο εμενα τον ιδιο να κερδιζουν τη ζωη τους και την αυτοπεποιθηση τους πισω και καθε ανασφαλεια που υπηρχε με την καραφλα να εξαφανιζεται και μετα απο καιρο να ξεχνας και πως ηταν.
Μεγαλος ανταγωνισμος ο Βεκρης για ολες τις κλινικες και εντος και εκτος λογω των τιμων του και των αποτελεσματων.
Αν ηταν να δωσω 7000ε + κατα 99% θα ημουν ακομη με την καραφλιτσα μου και ολες τις ανασφαλειες μου. ;)
 

athenian

Well-Known Member
Το φόρουμ ξεστραβωθηκε και οταν είδε πως μπορεί να πάρει ενα καλό αποτελεσμα με 3 χιλιάρικα αντί για 9 μην πω και περισσότερα.
Τι να την κάνω την υψηλή θεωρία όταν θα μου στοιχίσει χρήματα που για τον Α-Β λόγο είναι πολλά για θεμα αισθητικης
και καταντά άπιαστο όνειρο.
Καλές οι αναλυσεις του Civial αλλα αν δεν ήταν το Δημητράκη να τον βαράτε και αυτος να επιμένει να απαντά, εγώ τώρα θα ειχα 1.600 γκραφς απο την Dhi την στιγμη που έβαλα 4.700 και ακόμα μια 500 αρα την σηκωνε το crown.
Ησασταν λάθος και δεν έχετε βγεί να το παραδεχθειτε παντελονατα.
Το φόρουμ ξεστραβωθηκε με την επίσκεψη του Λορέντζο στην Ελλάδα κι από τις γνώσεις 2-3 ατόμων που ασχολούνται σοβαρά με το θέμα.
 

Flosk

Well-Known Member
Συγνωμη αλλα το φορουμ δεν εχει ξεστραβωθει απο κανενα γιατρο αμεσα. Ας ειναι καλα Cvial,Stripar,Tropheus,Panos1982 και μερικα μελη ακομα για το ξεστραβωμα. Εμεις ξεστραβωνουμε ο ενας τον αλλο και οι κλινικες μεταξυ τους αντιστοιχα.
Φιλικα παντα και προς τις 2 πλευρες..
 
Τελευταία επεξεργασία:

Flosk

Well-Known Member
Προσωπικα τουλαχιστον δεν ξεστραβωθηκα ουτε απο το αποτελεσμα του Βεκρη, ουτε απο το consultation του Lorenzo. Και οι 2 την τσεπη τους κοιτανε απλα ο ενας ειναι καλυτερος και ακριβοτερος. Απλα πραγματα. Ο καθενας παει σε οποιον τον βολευει. Ουτε το ιδιο ειναι, ουτε το ιδιο πληρωνονται, ουτε φιλανθρωπικα ιδρυματα ειναι οι κλινικες τους..
 

athenian

Well-Known Member
Συγνωμη αλλα το φορουμ δεν εχει ξεστραβωθει απο κανενα γιατρο αμεσα. Ας ειναι καλα Cvial,Stripar,Tropheus,Panos1982 και μερικα μελη ακομα για το ξεστραβωμα. Εμεις ξεστραβωνουμε ο ενας τον αλλο και οι κλινικες μεταξυ τους αντιστοιχα.
Φιλικα παντα και προς τις 2 πλευρες..
Αυτό δεν λέω κι εγώ ? Με τον Λορέντζο βέβαια άρχισαν να ξεστραβωνονται και κάποιες κλινικές αλλά δεν είναι της παρούσης τώρα.
 

minoxidilis

Active Member
Το φόρουμ ξεστραβωθηκε και οταν είδε πως μπορεί να πάρει ενα καλό αποτελεσμα με 3 χιλιάρικα αντί για 9 μην πω και περισσότερα.
Τι να την κάνω την υψηλή θεωρία όταν θα μου στοιχίσει χρήματα που για τον Α-Β λόγο είναι πολλά για θεμα αισθητικης
και καταντά άπιαστο όνειρο.
Καλές οι αναλυσεις του Civial αλλα αν δεν ήταν το Δημητράκη να τον βαράτε και αυτος να επιμένει να απαντά, εγώ τώρα θα ειχα 1.600 γκραφς απο την Dhi την στιγμη που έβαλα 4.700 και ακόμα μια 500 αρα την σηκωνε το crown.
Ησασταν λάθος και δεν έχετε βγεί να το παραδεχθειτε παντελονατα.
Σε ποια κλινικη ειχες παει φιλε tsek
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα