Ηλεκτρονικο τσιγαρο

kapa

Μέλος του προσωπικού
οχι οτι θα λυσουμε το κυπριακο,αλλα το θεμα αφορα αμεσα τους καπνιστες
ξεκιναω τον χορό με ενα αρθρο
http://www.zougla.gr/ilektroniko-ts...lektronikou-tsigarou-se-sxesi-me-to-simvatiko
το οποιο δεν ξερω αν ησχυει,οτι εχω διαβασει ειναι πολυ αντικρουόμενα.
εχει βαρυτητα να μας πει καποιος πρωιν καπνιστης και νυν ατμιστης το πως ειναι τα πραγματα
εγω σαν πρωιν καπνιστης και νυν ατμιστης εχω να πω πως το ηλεκτρονικο τσιγαρο ειναι τουλαχιστον 3 φορες ποιο ελαφρυ για τους πνευμονες
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

anargiros88

Well-Known Member
kapa πόσο καιρό ατμιζεις ? εγώ ατμιζω τέσσερα περίπου χρόνια . Το ξεκίνησα με σκοπό να κόψω το τσιγάρο και σταδιακά να σταματήσω και το ηλεκτρονικό . Αυτός εξάλλου είναι και ο σκοπός του ηλεκτρονικού τσιγάρου . Αλλα ενώ έκοψα το κανονικό έχω εθιστεί υπερβολικά με το ηλεκτρονικό .
Στα + του ηλεκτρονικού είναι ότι δεν έχω πλέον βήχα , φλέμα , δεν μυρίζει άσχημα το στόμα και τις πρώτες ήμερες που είχα κόψει το κανονικό τσιγάρο άρχισα να καταλαβαίνω έντονα τις γεύσης του φαγητού .
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
kapa πόσο καιρό ατμιζεις ? εγώ ατμιζω τέσσερα περίπου χρόνια . Το ξεκίνησα με σκοπό να κόψω το τσιγάρο και σταδιακά να σταματήσω και το ηλεκτρονικό . Αυτός εξάλλου είναι και ο σκοπός του ηλεκτρονικού τσιγάρου . Αλλα ενώ έκοψα το κανονικό έχω εθιστεί υπερβολικά με το ηλεκτρονικό .
Στα + του ηλεκτρονικού είναι ότι δεν έχω πλέον βήχα , φλέμα , δεν μυρίζει άσχημα το στόμα και τις πρώτες ήμερες που είχα κόψει το κανονικό τσιγάρο άρχισα να καταλαβαίνω έντονα τις γεύσης του φαγητού .
εχω 2 εβδομαδες...βασικα το παλευω πολλα χρονια να αντικαταστησω το τσιγαρο με ηλεκτρονικο με πολλες αποτυχημενες προσπαθειες,αυτην την φορα ειναι οριστικη,δεν υπαρχει επιστροφη στο κανονικο.
μετα απο 18 χρονια καπνισματος με 2 πακετα την μερα εχω καπνισει για ολη την ζωη
 

aeratos28

Just aeratos
Kapa τι ηλεκτρονικό τσιγάρο έχεις?ρωτάω γιατί παίζει τον σημαντικότερο ρόλο στο αν θα κόψεις οριστικά η όχι το κανονικό τσιγάρο..
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Kapa τι ηλεκτρονικό τσιγάρο έχεις?ρωτάω γιατί παίζει τον σημαντικότερο ρόλο στο αν θα κόψεις οριστικά η όχι το κανονικό τσιγάρο..
εχω συνολικα 10 συσκευες γιατι οι προσπαθειες μου εχουν χρονια τωρα.
αυτην που με ικανοποιησε απολυτα και σε αποδοση και σε ευκολια ειναι αυτην
27849017_1646019082104148_1860166225_n.jpg
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Kapa τι ηλεκτρονικό τσιγάρο έχεις?ρωτάω γιατί παίζει τον σημαντικότερο ρόλο στο αν θα κόψεις οριστικά η όχι το κανονικό τσιγάρο..
εχω και αυτην,η οποια εχει ρυθμιζομενη αποδοση αλλα χανει σε ευκολια και ογκο
27849268_1646025232103533_2081054831_n.jpg
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Τι τσιγάρα έκανες πριν? Βαρύ τσιγάρο? Και τι νικοτίνη ατμιζεις τώρα??
karelia blue 100αρια, 7-0,7 πισα νικοτινη
τωρα εχω υγρο με 7 η 9 νικοτινη το οποιο πλησιαζει αρκετα την αισθηση του τσιγαρου σε σχεση με αλλα
δεν εχει γευση αρωματικα
 

aeratos28

Just aeratos
Τα μηχανήματα που έχεις είναι starter..δεν θα σε καλύψουν στην πορεία..καλό είναι να πας σε mods αν θες να ξεχάσεις μια και έξω το κανονικό τσιγάρο..σκέψου ότι με ένα καλό,σωστό μηχάνημα,την νικοτίνη αυτή μάλλον δεν θα μπορείς να την αντέξεις..
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Τα μηχανήματα που έχεις είναι starter..δεν θα σε καλύψουν στην πορεία..καλό είναι να πας σε mods αν θες να ξεχάσεις μια και έξω το κανονικό τσιγάρο..σκέψου ότι με ένα καλό,σωστό μηχάνημα,την νικοτίνη αυτή μάλλον δεν θα μπορείς να την αντέξεις..
βλεποντας και κανοντας,ειμαι αρχη ακομα.
υπαρχει μεγαλη περιπτωση να κοψω και το ηλεκτρονικο
 

aeratos28

Just aeratos
Ακόμα καλύτερα θα είναι..όμως μη κανεις βιαστικές κινήσεις και γυρίσεις στο κανονικό πάλι..ήρεμα και δώσε λίγο χρόνο..συνήθως πολλοί την πατάνε έτσι και γυρνάνε αμέσως στο κανονικό..
βλεποντας και κανοντας,ειμαι αρχη ακομα.
υπαρχει μεγαλη περιπτωση να κοψω και το ηλεκτρονικο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Briner

Active Member
Εγώ ατμίζω 4 και πλέον χρόνια. Το έκοψα μαχαίρι από την πρώτη στιγμή. Ζορίστηκα λίγο μόνο τον πρώτο μήνα, που είχα συνηθίσει τον πρωινό καφέ με το τσιγάρο. Τα αποτελέσματα τα βλέπεις σύντομα. Τέλος ο τσιγαρόβηχας, καλύτερη αναπνοή, όσφρηση και δεν βρομάνε τα ρούχα σου.


Και προσοχή: Το σενάριο «ατμίζω, αλλά κάνω ένα τσιγάρο με τον καφέ κι ένα μετά το φαγητό», δεν παίζει. Ή το πετάς τελείως, ή αργά ή γρήγορα καταλήγεις και πάλι στο περίπτερο.

Στάλθηκε από το BL7000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
απο οτι βλεπω απο τα γραφομενα σας το κειμενο που εβαλα ησχυει,αυτος ηταν και ο σκοπος του νηματος.
υπαρχει τοσο παραπληροφορηση που το να βρεις την αληθεια ειναι γολγοθας.
χαιρομαι που υπαρχει συμμετοχη στο νημα.
και εγω το πιστευω οτι ουτε ενα τσιγαρο στην ημερα,ο λογος ειναι οτι το κανονικο τσιγαρο ειναι 3 φορες ποιο απολαυστικο απο το ατμισμα και θα γυρισεις στο πακετο αν δοκιμαζεις και τα 2.
προσωπικα ξερω 10 ατομα συναδελφους που το παλεψαν με ηλεκτρονικο και γυρισαν σε κανονικο μετα απο 1 με 3 μηνες
 

aeratos28

Just aeratos
Αν πάρεις kapa σωστό ηλεκτρονικό τσιγάρο από την αρχη,πίστεψέ με δεν θα σκεφτείς καν να γυρίσεις στο κανονικό..από χτύπημα,από γεύση που σου δίνει?δεν συγκρίνεται με τίποτα..μακράν ανώτερο το ηλεκτρονικό φίλε..αρκεί όπως είπαμε..ένα πολύ καλό ηλεκτρονικό τσιγάρο από την αρχή.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Αν πάρεις kapa σωστό ηλεκτρονικό τσιγάρο από την αρχη,πίστεψέ με δεν θα σκεφτείς καν να γυρίσεις στο κανονικό..από χτύπημα,από γεύση που σου δίνει?δεν συγκρίνεται με τίποτα..μακράν ανώτερο το ηλεκτρονικό φίλε..αρκεί όπως είπαμε..ένα πολύ καλό ηλεκτρονικό τσιγάρο από την αρχή.
πλεον το να γυρισω σε κανονικο τσιγαρο δεν ειναι επιλογη,αρχισαν να κλωτσανε οι πνευμονες
 
Μπλουζα