Pantel, fue, 2838 grafts, 13-14/07/2017

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

pantel

Active Member
Φίλε δεν μπορώ να είμαι ήρεμος. Οπότε βάλω μινοξιδιλη βλέπω 20 -30 τριχες στον νεροχύτη.
Παντελη σε αυτη τη φαση, που ειναι ακομη σε εξελιξη η διαδικασια της φυτρωσης, η κακη ψυχολογια, καταστροφολογια, εχουν μονο αρνητικη επιδραση, μια διορθωτικη επεμβαση προηγουμενης κακης μεταμοσχευσης δεν ειναι ποτε ευκολο περιστατικο, οπως πολυ σωστα γραφεται εδω, διοτι ο ιστος του δερματος ειναι επιβαρυμενος κ το ποσοστο φυτρωσης ειναι μειωμενο, ο δε αριθμος των γκραφτς που τοποθετηθηκαν απλως θα καλυτερευαν την κακη εικονα με τα αγκαθια που σου αφησε η προηγουμενη επεμβαση, οχι πολλα πραγματα δηλαδη...ειχες κ μια αποτυχια στο παρελθον με αλλο γιατρο οπως γραφεις κ αυτο προφανως σε εχει επιρεασει, ελπιζω οπως ολοι να αλλαξει η κατασταση κ να δεις βελτιωση στους επομενους μηνες!
Αν δεν ήμουν εύκολο περιστατικό ας μην με αναλάμβαναν
 

pantel

Active Member
Καταρχην για να μπορεσουμε να καταλαβουμε τι γινεται ως τωρα πρεπει να δουμε φωτογραφιες κανονικες τραβηγμενες απο τον ιδιο που να εστιαζουν εκει που θελει και οχι δυο επιλεγμενες απο την κλινικη με τροπο που τους βολευει ωστε να ωραιοποιουν το αποτελεσμα ,αυτες τις περισσοτερες φορες πιο πολυ παραπλανουν παρα βοηθανε για συμπερασματα.
Πιο πολλές μου έστειλε απλά οι άλλες δεν δείχνουν ότι έχω κάποιο πρόβλημα. Επέλεξα τις δύο που φαίνεται κατι
 

pantel

Active Member
Σε όλη την διάρκεια της μμ σου, απο την πρώτη μέρα ως και τώρα τι σχήμα θεραπείας έκανες, πες μου λεπτομερώς, οτιδήποτε αλλαγή έκανες κτλ. Φίνα σταθερές δόσεις ? 1 έτος όπως λες οπότε την έπαιρνες και πριν και μετά, σωστά? Μινοξ πότε έβαλες και τι ποσοστό, πες μου λεπτομερώς.
Από τον περασμένο Φεβρουάριο όταν και επισκέφτηκα την εταιρία μου είχαν πει ότι πρέπει να ξεκινήσω μινοξ και φίνα για να ενδυνάμωσω τη δοτρια μου όπως και έκανα. Σταθερές δόσεις μινοξ 5% 2 φορες τη μερα και φίνα 1 gr Κάθε βραδυ και από τότε τα συνεχίζω έως τωρα
 
Τελευταία επεξεργασία:

pantel

Active Member
O Μαρας σου εκανε μονο τις οπες στη δοτρια η και στη hairline?H αλλη γιατρος τι ακριβως εκανε?
Και στα δύο.η άλλη η γιατρός μου έβαζε τα μοσχευματα μαζι με τους δυο νοσηλευτες και ακομα ενα τεχνικο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

pantel

Active Member
εσυ πληρωσες για να σε κανει ο Μαρ*ς ή η Χριστινα? αν πληρωσεις 2,50 το graft για να σε κανει ο ιδιος επρεπε να το πεις εκεινη τη στιγμη.
αν δεν υπερβαλεις οτι πεφτουν 20 τριχες καθε φορα απο τη ληπτρια πρεπει να σε δουν. δεν ειναι φυσιολογικο ειδικα με τοσο δυνατη θεραπεια που κανεις.
βαλε καμια φωτο να δουμε την κατασταση πως ειναι και υπομονη.
Εγώ πήγα εκεί χωρίς να ρωτήσω ποιος θα με κάνει. Δεν γνώριζα καν πριν τη μμ ότι υπάρχει και άλλη γιατρός. Κατά τη μέρα της μμ μου γνώρισαν και τη Χριστίνα. Δεν μου είπαν όμως ότι θα με έκανε σχεδόν εξ ολοκλήρου η Χριστίνα. Όπως προανέφερα ο Μάρας έκανε τις οπές και έκανε και μια μικρή εξαγωγή μοσχευμάτων. Πολύ μικρή όμως
 

dimitris50423

Well-Known Member
Εγώ πήγα εκεί χωρίς να ρωτήσω ποιος θα με κάνει. Δεν γνώριζα καν πριν τη μμ ότι υπάρχει και άλλη γιατρός. Κατά τη μέρα της μμ μου γνώρισαν και τη Χριστίνα. Δεν μου είπαν όμως ότι θα με έκανε σχεδόν εξ ολοκλήρου η Χριστίνα. Όπως προανέφερα ο Μάρας έκανε τις οπές και έκανε και μια μικρή εξαγωγή μοσχευμάτων. Πολύ μικρή όμως

βαλε σωστες δικες σου φωτο να δουμε τι εχει γινει. και πως ησουν τον προηγουμενο μηνα που λες οτι ησουν καλυτερος και πως εισαι τωρα.
 

pantel

Active Member
Οι φωτογραφίες που θα βάλω τώρα είναι φωτογραφίες σημερινές με μινοξ πάνω που το μινοξ κάνει το μαλλί να φαίνεται πιο πυκνό. Επίσης δεν είναι βγαλμενες σε φως του ήλιου. Καλυτερες φωτογραφίες θα βάλω μετά γιατί τώρα έκανα μπάνιο τα μαλλιά μου. Να φύγει και η μινοξ από πάνω.
 

Συνημμένα

  • 20180124_160919.jpg
    20180124_160919.jpg
    2.3 MB · Προβολές: 672
  • 20180124_160940.jpg
    20180124_160940.jpg
    2.3 MB · Προβολές: 448
  • 20180124_161042.jpg
    20180124_161042.jpg
    2.2 MB · Προβολές: 471
  • 20180124_161049.jpg
    20180124_161049.jpg
    2.3 MB · Προβολές: 389
  • 20180124_161042.jpg
    20180124_161042.jpg
    2.2 MB · Προβολές: 379
  • 20180124_160940.jpg
    20180124_160940.jpg
    2.3 MB · Προβολές: 437

pantel

Active Member
εσυ πληρωσες για να σε κανει ο Μαρ*ς ή η Χριστινα? αν πληρωσεις 2,50 το graft για να σε κανει ο ιδιος επρεπε να το πεις εκεινη τη στιγμη.
αν δεν υπερβαλεις οτι πεφτουν 20 τριχες καθε φορα απο τη ληπτρια πρεπει να σε δουν. δεν ειναι φυσιολογικο ειδικα με τοσο δυνατη θεραπεια που κανεις.
βαλε καμια φωτο να δουμε την κατασταση πως ειναι και υπομονη.
Επίσης χθες το βράδυ μέτρησα 49 τριχες όταν έβαλα το μινοξ. Το ιδιο ηταν και σημερα το πρωι, παρά πολλές που πριν τη μμ δεν έπεφτε ούτε τρίχα. Εξάλλου γι αυτό πήγα Επειδή άδειασε το κεφάλι μου από τη τριχόπτωση Έτσι και επέλεξα να πάω τη περίοδο που δεν υπήρχαν άλλες για να πεσουν
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

pantel

Active Member
Και αυτές είναι μετά το μπάνιο,με στεγνό μαλλί. Βγάλτε με τρελό τώρα. Για αυτό το αποτέλεσμα που μόνο χειρότερο θα γίνει τους επόμενους μήνες γιατί δεν θα μου μείνει τρίχα έδωσα σχεδόν 7μιση χιλιάδες για μμ και Αλλά 1000 εύρο για μινοξ και φίνα.
 

Συνημμένα

  • 20180124_171525.jpg
    20180124_171525.jpg
    2.8 MB · Προβολές: 501
  • 20180124_171521.jpg
    20180124_171521.jpg
    2.5 MB · Προβολές: 398
  • 20180124_171511.jpg
    20180124_171511.jpg
    2.5 MB · Προβολές: 380
  • 20180124_171508.jpg
    20180124_171508.jpg
    2.6 MB · Προβολές: 332
  • 20180124_171501.jpg
    20180124_171501.jpg
    2.4 MB · Προβολές: 337
  • 20180124_171457.jpg
    20180124_171457.jpg
    2.3 MB · Προβολές: 337
  • 20180124_171453.jpg
    20180124_171453.jpg
    2.6 MB · Προβολές: 387

danceworld_2001

Well-Known Member
Καλησπέρα, έχω τον λόγο μου σε ρωτάω ώστε να δω αν έκανες κάτι λάθος εσύ από πλευράς θεραπείας και να αποκλείσω το shed. Να υποθέσω πως πριν το χειρουργείο είχες διακόψει την μινοξ και την άρχισες με 2% μετά την 15η μέρα και πήγες με 2% για τους πρώτους 2-3 μήνες; Αυτές ηταν άλλωστε και οι μετεγχειρητικές οδηγίες. Επαλήθευσε μου.

Στα άλλα κομμάτια των οδηγιών, τραυμάτισες το κεφάλι πουθενά, ξεκίνησες αθλήματα πριν τον 1 μήνα, έχεις τηρήσει τα πάντα κατά γράμμα;

Δεν στα ρωτάω για να υπεραπιστώ την κλινική, το αντίθετο, μαζί σου είμαστε όλοι, να εξετάσουμε απλά όλες τις παραμέτρους.

Ψυχραιμία για την ώρα, η φύτρωση σου δεν έχει τελειώσει έχεις άλλους 2-4 μήνες. Βέβαια από τον 4ο ως και τώρα έπρεπε να βλέπεις γραμμική βελτίωση και όχι το αντίθετο, αυτό είναι όντως ανησυχητικό αλλά ας μην προδικάζουμε την ιστορία. Έχουν υπάρξει αναφορές στο φόρουμ και από άλλους για πτώση μεταμοσχευμένων αλλά μετά από ολοκληρωμένη φύτρωση και μετά το 8μηνο, και δυνατή φύτρωση μάλιστα. Επίσης έχουμε δει πολλές φορές για μη φύτρωση, κάτι τέτοιο δεν το έχω δει προσωπικά αλλά πρέπει να κυλήσει λίγος χρόνος ακόμη.

Στα τις επέμβασης τώρα, χωρίς και πάλι να θίξω την διαδικασία, προφανώς η γυναίκα γιατρός λειτουργούσε υπο την καθοδήγηση του Μάρα, στα πλαίσια εκπαίδευσης.

Η φύτρωση για 6μηνο είναι κακή, αλλά δεν θα έλεγα πως έχεις τελειώσει, αν όμως 2-3 μήνες πριν ήσουν καλύτερος και εκεί μαμά μαλλιά δεν είχες, σίγουρα καλό δεν είναι, και αφού δεν έχεις κάνει πειράματα με θεραπειες και είσαι σταθερός στην θεραπεια, μια άκρως δυνατή και αποτελεσματική θεραπεία μάλιστα που θα έπρεπε να σου κρατάει τα μαμά μαλλιά, πόσο μάλλον τα μεταμοσχευμένα που υποτίθεται δεν πέφτουν ποτέ.

Από τον περασμένο Φεβρουάριο όταν και επισκέφτηκα την εταιρία μου είχαν πει ότι πρέπει να ξεκινήσω μινοξ και φίνα για να ενδυνάμωσω τη δοτρια μου όπως και έκανα. Σταθερές δόσεις μινοξ 5% 2 φορες τη μερα και φίνα 1 gr Κάθε βραδυ και από τότε τα συνεχίζω έως τωρα
 

koumparos

Well-Known Member
Μια φωτο με το πριν εχουμε?
Για 6 μηνα ειναι μετρια η εξελιξη.
Περιμενε στο επομενο 2 μηνο μηπως μπουσταρει το αποτελεσμα.
 

pantel

Active Member
Καλησπέρα, έχω τον λόγο μου σε ρωτάω ώστε να δω αν έκανες κάτι λάθος εσύ από πλευράς θεραπείας και να αποκλείσω το shed. Να υποθέσω πως πριν το χειρουργείο είχες διακόψει την μινοξ και την άρχισες με 2% μετά την 15η μέρα και πήγες με 2% για τους πρώτους 2-3 μήνες; Αυτές ηταν άλλωστε και οι μετεγχειρητικές οδηγίες. Επαλήθευσε μου.

Στα άλλα κομμάτια των οδηγιών, τραυμάτισες το κεφάλι πουθενά, ξεκίνησες αθλήματα πριν τον 1 μήνα, έχεις τηρήσει τα πάντα κατά γράμμα;

Δεν στα ρωτάω για να υπεραπιστώ την κλινική, το αντίθετο, μαζί σου είμαστε όλοι, να εξετάσουμε απλά όλες τις παραμέτρους.

Ψυχραιμία για την ώρα, η φύτρωση σου δεν έχει τελειώσει έχεις άλλους 2-4 μήνες. Βέβαια από τον 4ο ως και τώρα έπρεπε να βλέπεις γραμμική βελτίωση και όχι το αντίθετο, αυτό είναι όντως ανησυχητικό αλλά ας μην προδικάζουμε την ιστορία. Έχουν υπάρξει αναφορές στο φόρουμ και από άλλους για πτώση μεταμοσχευμένων αλλά μετά από ολοκληρωμένη φύτρωση και μετά το 8μηνο, και δυνατή φύτρωση μάλιστα. Επίσης έχουμε δει πολλές φορές για μη φύτρωση, κάτι τέτοιο δεν το έχω δει προσωπικά αλλά πρέπει να κυλήσει λίγος χρόνος ακόμη.

Στα τις επέμβασης τώρα, χωρίς και πάλι να θίξω την διαδικασία, προφανώς η γυναίκα γιατρός λειτουργούσε υπο την καθοδήγηση του Μάρα, στα πλαίσια εκπαίδευσης.

Η φύτρωση για 6μηνο είναι κακή, αλλά δεν θα έλεγα πως έχεις τελειώσει, αν όμως 2-3 μήνες πριν ήσουν καλύτερος και εκεί μαμά μαλλιά δεν είχες, σίγουρα καλό δεν είναι, και αφού δεν έχεις κάνει πειράματα με θεραπειες και είσαι σταθερός στην θεραπεια, μια άκρως δυνατή και αποτελεσματική θεραπεία μάλιστα που θα έπρεπε να σου κρατάει τα μαμά μαλλιά, πόσο μάλλον τα μεταμοσχευμένα που υποτίθεται δεν πέφτουν ποτέ.
Σταματησα τη μινοξ μια εβδομαδα πριν τη μμ και μετα τη Ξεκίνησα ένα μήνα μετά τη μμ σύμφωνα με οδηγίες από την εταιρία. Δεν τραυμάτισα το κεφάλι μου, δεν έκανα γυμναστική και πάντα φορούσα καπέλο για προστασία από τον ήλιο. Αν τα μοσχεύματα δεν πάρθηκαν από ασφαλείς ζώνη μπορεί να παίζει ρόλο?
 

Harris_G

Well-Known Member
Αν δεν ήμουν εύκολο περιστατικό ας μην με αναλάμβαναν

Μεγιστο λαθος το οτι εκανες consultation με εναν μη γιατρό τη στιγμη που στην Asmed (συγκρινω με αυτους λογω της ιδιας χρεωσης) σου κανουν consultation οχι απλα ο γιατρος αλλα συνολικα 7 ατομα. Ο τυπος εκλεισε τη δουλεια, σε κατεβασε Κυπρο με προκαταβολες κλπ, ο γιατρος και να πει δεν ειναι ιδανικος υποψηφιος δε νομιζω οτι θα περασει ο λογος του. Επισης καλα θα κανει ο συγκεκριμενος κυριος στα consultations να μην ασχολειται με τις αλλες κλινικες και να δειχνει ασχημα αποτελεσματα τους αλλα να κουβαλησει καμια φορα μαζι του εστω τη νεα γιατρο να κανει μια εκτιμηση της προκοπης.
 

tasos33

Well-Known Member
Ο φίλος είναι από Κύπρο, δεν το κατέβασε κάνεις, δε γνωρίζω βέβαια αν πας εκεί η αν είσαι από εκεί ο Μάρας μπορεί να σε δει από κοντά.

Το ότι ο μάνατζερ κάνει εκτιμήσεις είναι απαράδεκτο για μια κλινική που αυτοπροσδιοριζεται από τις καλύτερες παγκοσμιως
 

pantel

Active Member
Εμένα δεν με είδε ο Μάρας. Η πρώτη και τελευταία φορά ήταν οι δύο μέρες της μεταμόσχευσης. Αύριο έχω ραντεβού όμως με τον Θεόδωρο, τον μαρα και τον διευθυντή για να δουν το προβλημα μου.
 
Μπλουζα