Hdc vs γεωργιου

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Tsek

Well-Known Member
Άσε ρε μάθατε τώρα όλοι την καραμελα.
Έχεις δει την δικιά μου hairline και άλλων αποτελεσματων .
Που πάει ρε Τζον Τζον το γατάκι? Τόλμησε να κάνει αναλυση με επιχειρήματα. Ριξτου ένα ακομα "Ρε" να τον ισοπεδώσεις να μάθει! :D
 

tasos33

Well-Known Member
Aγορια ειρηνη, προσωπικα εχω κρινει και εχω κατακρινει ουκ ολιγες φορες την hdc, στον ελλαδικο χωρο
ομως αποδεδειγμενα και με δεκαδες παραδειγματα κανουν την καλυτερη δουλεια. Ειναι η safe επιλογη.
 

tasos33

Well-Known Member
Ειμαι πολυ συγκεκριμενος σε αυτο που γραφω. Εγραψα στον Ελλαδικο χωρο. Και σε δυσκολες
πειπτωσεις ειναι safe,οχι παντα, αλλωστε ολοι εχουν κακιες στιγμες. Μη βγαζεις συμπερασματα
μονο απο τις παρουσιασεις στο φορουμ.

Την καλυτερη δουλεια σε σχεση με Ελλαδα ενοεις!
Oσο για το safe που ειπες και οι μεν και ο δε, εχουν πολλα κενα.
Μονο safe δεν ειναι σε δυσκολες περιπτωσεις!
 

ttilits

Member
ok σεβαστοι οι λογοι που λες αν και δε συμφωνω γιατι πιστευω αξιζει αυτη η παραπανω ταλαιπωρια για κατι που θα κουβαλας πανω σου μια ζωη και θα σε στιγματισει.
Τωρα αναμεσα στους κυπριους αν και πλεον δε νομιζω να πηγαινα σε κανεναν απο τους δυο ,οπως ειχα δει εγω τα θετικα και τα αρνητικα σε μενα αλλα και αλλους για να μη μπω σε πολλες λεπτομερειες θα σου πω οτι απο γεωργιου ειδα καλυτερο σχεδιασμο hairline με μεγαλυτερη φυσικοτητα και πιο συμπαγες αποτελεσμα χωρις κενα,σε σχεση με τις εντονες γωνιες που κανει ο μαρας στην εμπροσθια γραμμη και την ανασφαλεια του να μπει μεσα σε μαμα μαλλια κανοντας ετσι τα μεταμοσχευμενα να μην εχουν καλη συνδεση με τα υπολοιπα.Παραδειγμα salonikiou που σχεδον του ειπαν οτι εινα αναγκαιο κακο να εχει τετοια κενα αφου δε μπορει να μπει εκει .Αλλο ενα θετικο ειναι οτι τα consultation στη μια περιπτωση γινονται με τον ιδιο τον γιατρο ενω στην αλλη οχι με οτι αυτο συνεπαγεται.Τελος βασικο για μενα ειναι οτι ο γεωργιου χρησιμοποιει 0.9 Punch ενω ο μαρας 1.0.
Εκει που υστερει ο Γεωργιου ειναι οτι εχει πολυ λιγο προσωπικο και γενικα ειναι λιγο χυμαριο η κατασταση στην κλινικη του,δε γινεται δηλαδη ενα ατομο να τα κανει ολα να κουρευει δοτρια να κανει την αναισθησια να κανει εξαγωγη-τοποθετηση κτλ,αυτος μπορει να ειναι και ενας λογος που εχει παρουσιασει ασταθεια σε καποια αποτελεσματα σε σχεση με μαρα που οτι εχει να δωσει θα στο δωσει τις πιο πολλες φορες.Επισης ο Γεωργιου ειναι ανοργανωτος και κουραζει πολλες φορες πχ μπορει να του στειλεις μηνυμα και να απαντησει μετα απο μια βδομαδα κτλ
Φιλε μπορεις να μου εξηγησεις τι εννοεις καλυτερο σχεδιασμο hairline? Και τι ενοεις οτι ο μαρας αφηνει εντονες γραμμες? Αν μπορει καποιος να μου ποσταρει καποιο παραδειγμα για να καταλαβω.
Φυσικα που πηγα στον γεωργιου δεν μου εκανε και την καλυτερη εντυπωση οταν κτυπησα το κουδουνι και μου ανοιξε ο ιδιος την πορτα της κλινικης και φορουσε χειρουργικα ρουχα και καπελακι χειρουργιου( προφανως πρεπει να ηταν σε ωρα μεταμοσχευσης) και οσο για consultation αν μιλησαμε max 15 λεπτα ενω ο φιουρης μου αφιερωσε μινιμουν 45 λεπτο και μου εξετασε και καλυτερα το κεφαλι
 

John1924

Active Member
Φιλε μπορεις να μου εξηγησεις τι εννοεις καλυτερο σχεδιασμο hairline? Και τι ενοεις οτι ο μαρας αφηνει εντονες γραμμες? Αν μπορει καποιος να μου ποσταρει καποιο παραδειγμα για να καταλαβω.
Φυσικα που πηγα στον γεωργιου δεν μου εκανε και την καλυτερη εντυπωση οταν κτυπησα το κουδουνι και μου ανοιξε ο ιδιος την πορτα της κλινικης και φορουσε χειρουργικα ρουχα και καπελακι χειρουργιου( προφανως πρεπει να ηταν σε ωρα μεταμοσχευσης) και οσο για consultation αν μιλησαμε max 15 λεπτα ενω ο φιουρης μου αφιερωσε μινιμουν 45 λεπτο και μου εξετασε και καλυτερα το κεφαλι
Χωρίς να παίρνω θέση γιατί δεν έχω προσωπική εμπειρία ούτε από τη μία ουτε από την άλλη κλινική, θεωρείς ότι 45 λεπτά consultation με εναν salesman (διόρθωσέ με αν κάνω λάθος) ειναι προτιμότερα απ'ότι 15 λεπτα consultation με το γιατρο?
 

ttilits

Member
Χωρίς να παίρνω θέση γιατί δεν έχω προσωπική εμπειρία ούτε από τη μία ουτε από την άλλη κλινική, θεωρείς ότι 45 λεπτά consultation με εναν salesman (διόρθωσέ με αν κάνω λάθος) ειναι προτιμότερα απ'ότι 15 λεπτα consultation με το γιατρο?
Συμφωνο οτι ειναι καλυτερο να σε βλεπει ο γιατρος αλλα σε ενα λεπτο μπορει και λιγοτερο που ειδε την δοτρια μου δεν νομιζω να την αξιολογησε και ιδιατερα και την χαρακτηρισε μετρια ενω ο φιουρης μετρησε ποσα τριχοθυλακια εχω ανα τετραγωνικο με ηλεκτρονικο μικροσκοπιο. Νταξει δεν μπορουμε να τον βγαλουμε και ασχετο σιγουρα παρακολουθει σεμιναρια και ηταν υπευθυνος για τοσες χιλιαδες περιστατικα και αν δεν εκανε σωστη διαγνωση δεν θα ηταν εκει.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Kαλα ο φιουρης ειχε μετρησει στον σαλονικιο 8000 graft, με το ηλεκτρονικο μικροσκοπιο. Τι να λεμε τωρα?

Συμφωνο οτι ειναι καλυτερο να σε βλεπει ο γιατρος αλλα σε ενα λεπτο μπορει και λιγοτερο που ειδε την δοτρια μου δεν νομιζω να την αξιολογησε και ιδιατερα και την χαρακτηρισε μετρια ενω ο φιουρης μετρησε ποσα τριχοθυλακια εχω ανα τετραγωνικο με ηλεκτρονικο μικροσκοπιο. Νταξει δεν μπορουμε να τον βγαλουμε και ασχετο σιγουρα παρακολουθει σεμιναρια και ηταν υπευθυνος για τοσες χιλιαδες περιστατικα και αν δεν εκανε σωστη διαγνωση δεν θα ηταν εκει.
 

ttilits

Member
Τι ενοεις εκανε λαθος στην μετρηση? Φιλε δεν θελω να υπερασπιστω τον φιουρη αλλα σας λεω τις εντυπωσεις μου
 

tasos33

Well-Known Member
Δεν λεω οτι θες να υπερασπιστεις καποιον, απλα ο φιουρης δεν ειναι γιατρος και καποια πραματα σε εναν ασθενη δεν
μπορει να τα δει. Η τριχοσκοπηση δεν λεει τιποτα και εγω κανω στον ευατο μου με ηλ. μικροσκοπιο και κανω πυκνομετρηση. Μπορω να κανω μμ ομως? ΟΧΙ, αλλο το ματι του γιατρου αλλα του μανατζερ.

Πιστευω πω μερος αποτυχημενων αποτελεσματων της hdc ωφειλεται σε αυτο, στην λαθος εκτιμηση, ο ασθενης κατεβαινει κυπρο και αφου κατεβηκε του κανουν με το ζορι.


Τι ενοεις εκανε λαθος στην μετρηση? Φιλε δεν θελω να υπερασπιστω τον φιουρη αλλα σας λεω τις εντυπωσεις μου
 

ttilits

Member
Δεν λεω οτι θες να υπερασπιστεις καποιον, απλα ο φιουρης δεν ειναι γιατρος και καποια πραματα σε εναν ασθενη δεν
μπορει να τα δει. Η τριχοσκοπηση δεν λεει τιποτα και εγω κανω στον ευατο μου με ηλ. μικροσκοπιο και κανω πυκνομετρηση. Μπορω να κανω μμ ομως? ΟΧΙ, αλλο το ματι του γιατρου αλλα του μανατζερ.

Πιστευω πω μερος αποτυχημενων αποτελεσματων της hdc ωφειλεται σε αυτο, στην λαθος εκτιμηση, ο ασθενης κατεβαινει κυπρο και αφου κατεβηκε του κανουν με το ζορι.
Στην γνωση μου το περιστατικο του salonikiiu δεν πηγε καλα . Υπαρχουν και αλλα περιστατικα που δεν πηγαν καλα?
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ίδια εκτίμησή έκανε ο Γεωργίου με τον φιουρη στα grafts.
Εκτιμάει από το 2003 κεφάλια έως τώρα και εάν η απόκλιση του ήταν τόσο τραγικά λάθος δεν θα καθόταν στην θέση που κάθετε γιατί δεν είναι και στο ηθος του γιατρού να πληρώνει μετά τις αμαρτίες και ούτε θα ρίσκαρε το όνομα του ο Μαρρας από τους top γιατρούς στο είδος του παγκόσμιος.
Άπλα θα μπορούσε να γίνει με πιο επαγγελματικο τρόπο.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Στην γνωση μου το περιστατικο του salonikiiu δεν πηγε καλα . Υπαρχουν και αλλα περιστατικα που δεν πηγαν καλα?

Από το 2011 που είμαι μέλος στο φόρουμ δεν θυμάμαι να έχει κανένα μάπα αποτέλεσμα.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ttillits πάντως πιστεύω δεν είσαι έτοιμος ακόμη για μεταμόσχευση καλά κανείς και την ψάχνεις άλλα το 6μηνο που σε είπε ο γεωργιου να ξέρεις δεν είναι λόγο πολύς δουλειάς που του έπεσε.
Πιστεύω ακόμη και λορετζο να πας ευχαριστημενος δεν θα είσαι.
 
Μπλουζα