Salonikios30, fue, 1900 grafts, 17-05-2016

koumparos

Well-Known Member
Φιλε σαλονικιε τα σημεια που δειχνεις οτι εχουν θεμα αν δεν κανω λαθος ειναι μεσα στα μαμα μαλια.Δουλεψατε μεσα σε προυπαρχοντα μαλια??Με βαση τις φωτο που ειδα στην αρχη του νηματος νομιζω θα ηταν εγκλημα να μπειτε εκει μεσα για πυκνωση χωρις μαλιστα και φινα.Εκτος εαν κανω εγω καποιο λαθος.Επισης φιλε με τις φωτο που ανεβασες εγω δεν μπορω να διακρινω καν σε τι πυκνοτητα εφτασες.Για λεπτομερειες κτλπ καληνυχτα δε βγαζω ακρη.
Χωρις να ειμαι μετα χριστον προφητης ηθελα καποια στιγμη να πω οτι μου φανηκαν λιγα τα μοσχευματα γιαυτο που σχεδιασατε με το γιατρο αλλα δεν ειπα τιποτα διοτι προφανως ο μαρας που θεωρειται ενας απο τους 5 τοπ γιατρους στην ευρωπη θα ηξερε καλυτερα ...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

salonikios30

Active Member
20161222_145152.jpg
 

koumparos

Well-Known Member
Σαλονικιε στα σημεια που δουλεψατε ειχες πολυ καλη φυτρωση φενεται αρκετα καθαρα.
Εκει πισω οντως κατι φενεται να μην πηγαινει καλα αλλα ρε φιλε τι δουλεια εχουν αυτα τα σημεια με την μμ???Μπηκατε εκει μεσα??
 

mikegad

Well-Known Member
ρε salonikios σύμφωνα με τις εικόνες της τοποθέτησης έχω την εντύπωση πως δεν μπήκαν μοσχεύματα εκεί που φαίνεται λίγο πιο αραιό.
Δεν νομίζω να είναι shock loss.Ίσως θα έπρεπε να μπουν μερικά και εκεί για να δέσει πιο όμορφα
 

salonikios30

Active Member
το κουρεψα ετσι γιατι οταν ηταν ποιο μακρια εκανε ποιο μπαμ ενω τοσο κοντα κρυβονται οι ατελειες .Δεκτο οτι δεν μπηκαν τοσο μεσα.Πως το εξηγειτε? Να προχωρησε η τριχοπτωση σε 7 μηνες (που εχω προσεξει τα μεγιστα) οσο δεν προχωρησε μεχρι τα 36 μου?Δες φωτο πριν και αμεσως μετα την μ.μ , εκτος αν ειναι συνηθες
 

salonikios30

Active Member
Πλεον δε τα ξανακουρευω μεχρι την τελικη τροπη :) .K μη με παραξηγειτε αν φαινομαι ξεροκεφαλος απλα επιδιωκω τα μεγιστα σε συναρτηση παντα της παρελθουσας καταστασης μου κ της ρεαλιστικοτητας μιας μ.μ αν οχι σε τοπ σε μια απο τις πολυ καλες κλινηκες .
 

koumparos

Well-Known Member
Σαλονικιε αφου δεν δουλεψατε εκει μεσα δε παιζει shockloss.H τριχοπτωση παιζει που το βλεπω χλωμο η μπερδευεσαι με το κουρεμα.Αστα τα μαλακια μακρυα και πιστευω θα εισαι κομπλε
 

nine

Active Member
Πλεον δε τα ξανακουρευω μεχρι την τελικη τροπη :) .K μη με παραξηγειτε αν φαινομαι ξεροκεφαλος απλα επιδιωκω τα μεγιστα σε συναρτηση παντα της παρελθουσας καταστασης μου κ της ρεαλιστικοτητας μιας μ.μ αν οχι σε τοπ σε μια απο τις πολυ καλες κλινηκες .

Μην τα ξανακουρεψεις. Θα ηθελα να δω το αποτελεσμα με μακρυ μαλλι ολα πισω οπως την φωτο.
Στο κοντο εχεις ωραια συμμετρια στους κροταφους. Ετσι ακριβως ηταν και εμενα στα 22 ο ενας ειχε αλλο ανοιγμα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
salononikie αστα τα μαλλακια σου ανακατωμενα αστα να ανεμιζουνε στην τρελη νοτια... χαχαχα
βαλε καμια με περισσοτερο φως και πανοραμικη να δουμε τι εννοεις. φαινονται που ειναι τα μεταμοσχευμενα εχουν διαφορετικη ποιοτητα ακομη
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Σε αυτο τον μηνα που ειναι λογικο να μην του αρεσουν μακρια.Ειναι σαν να ξεχωριζουν τα μεταμοσχευμενα με τα μαμα επηδει ισως ειναι κατσαρα και αυτο ειναι ενοχλητικο για οσους ξερουν.
Οταν στρωσουν στο 12μηνο αστα μακρια οπως τα ειχες για να δεις τελικα τι γινεται στο θεμα στρωσιμο και αν σαρεσουν.
 

tasos33

Well-Known Member
Όπως το βλέπω σε αυτήν την φωτο ,στο κυκλο το έχω επισημάνει, το κενό μάλλον υπήρχε απο τοτε για τον πολύ απλό λογο οτι η κλινική δεν μπήκε λίγο πιο μέσα ώστε να το κλείσει ,πιθανόν να φοβήθηκαν το shock loss
 

Συνημμένα

  • IMG_20161222_165909.jpg
    IMG_20161222_165909.jpg
    354.9 KB · Προβολές: 327

ANAR

Well-Known Member
salonikios με την φωτογραφια που ανεβασε ο tasos ήσουν αραιός εκει και πριν την μεταμοσχευση και αποτι φαίνεται δεν την ακουμπήσατε καθολου την συγκεκριμένη περιοχη δεξια και αριστερα....οποτε ειναι λογικο αυτο που βλεπουμε...δεν ειναι σοκλος αυτο.....απο φυτρωση πας μια χαρα και θα εξελιχθεί κι αλλο νασε σιγουρος φιλε...πχ εγω ειχα πολυ αργει φυτρωση και εβλεπα νεα grafts τον 11 και 12 μηνα.
 

tasos33

Well-Known Member
Anar όπως φαίνεται όμως υπηρχε περιθώριο να μπουν μοσχεύματα εκεί,το σημειο δείχνει να έχει λιγα μαλλιά οποτε έπρεπε να επέμβουν με τοποθέτηση,πολύ κακώς δεν το έκαναν ,θα πρεπει ο φιουρης να μας γιατί δεν μπήκαν εκεί.....


...αναρ όσον αφορα εσένα σεια.φωτογραφία εννιαμηνου που είχε ανεβάσει πολύ καλής ανάλυσης ,μς αφορμή μια διαφωνία που ειχαμε τα μέλη για το αν είχες υψηλη φυτρωση έχω να σε πω τούτο...εκατσα και μετρησα στον υπολογιστη σε μεγάλη οθόνη οτι τρίχα είχες η οτι έμοιαζε με τρίχα η που θα γινόταν τρίχα,με πολύ σπρώξιμο πανω απο 2100 δεν μετρησα
salonikios με την φωτογραφια που ανεβασε ο tasos ήσουν αραιός εκει και πριν την μεταμοσχευση και αποτι φαίνεται δεν την ακουμπήσατε καθολου την συγκεκριμένη περιοχη δεξια και αριστερα....οποτε ειναι λογικο αυτο που βλεπουμε...δεν ειναι σοκλος αυτο.....απο φυτρωση πας μια χαρα και θα εξελιχθεί κι αλλο νασε σιγουρος φιλε...πχ εγω ειχα πολυ αργει φυτρωση και εβλεπα νεα grafts τον 11 και 12 μηνα.
 

ANAR

Well-Known Member
Anar όπως φαίνεται όμως υπηρχε περιθώριο να μπουν μοσχεύματα εκεί,το σημειο δείχνει να έχει λιγα μαλλιά οποτε έπρεπε να επέμβουν με τοποθέτηση,πολύ κακώς δεν το έκαναν ,θα πρεπει ο φιουρης να μας γιατί δεν μπήκαν εκεί.....


...αναρ όσον αφορα εσένα σεια.φωτογραφία εννιαμηνου που είχε ανεβάσει πολύ καλής ανάλυσης ,μς αφορμή μια διαφωνία που ειχαμε τα μέλη για το αν είχες υψηλη φυτρωση έχω να σε πω τούτο...εκατσα και μετρησα στον υπολογιστη σε μεγάλη οθόνη οτι τρίχα είχες η οτι έμοιαζε με τρίχα η που θα γινόταν τρίχα,με πολύ σπρώξιμο πανω απο 2100 δεν μετρησα

Καλα ρε τρελε καθησες και μετρησες τις τριχες μου μια μια στον υπολογιστη;;;;χαχαχαχαχαχα
Λες 2100 τοποθετημένα στην μεταμοσχευση ηηη 2100 ειχαν φυτρωση;;
 

aeratos28

Just aeratos
Όταν έλεγα στο νήμα του anar ανώτερο 80% φυτρωση άντε χαριστικά εντελώς, 85%,και αυτο το χαριστικα το εβαλα για να μην δεχθω την επιθεση-οργη ορισμενων συμφορουμιτων ,αλλα παρολα αυτα με έλεγαν περίεργο κτλ και μου την είπαν..με το μάτι φαινεται ότι η φυτρωση είναι εκεί..
 

mikegad

Well-Known Member
εκατσα και μετρησα στον υπολογιστη σε μεγάλη οθόνη οτι τρίχα είχες η οτι έμοιαζε με τρίχα η που θα γινόταν τρίχα,με πολύ σπρώξιμο πανω απο 2100 δεν μετρησα

χαχαχχαχαχα
Πρέπει να σαι από αυτούς που μετρούσαν προβατάκια μικροί για να κοιμηθούν :)

Salonikios έτσι πρέπει να είναι.
Δεν είναι από shock loss αυτό.Αλλά έπρεπε να μπουν μερικά graft λίγο πιο μέσα.Προφανώς ο γιατρός να φοβήθηκε το shock loss και να μην προχώρησε.Πάντως σε λίγο καιρό που θα στρώσει η τρίχα από τα μμ σίγουρα θα φαίνεται πιο όμορφο ,δεν θα κάνει τόσο αντίθεση
 
Μπλουζα