Salonikios30, fue, 1900 grafts, 17-05-2016

aeratos28

Just aeratos
ρε τασο λέει ο salonikios ότι απλά γέμισμα των κροταφων ηθελε και αντί αυτού,έδωσε 5000€ και του έκαναν ένα κατέβασμα στη hairline και ειναι και ασύμμετρο ..με το πρόβλημα που είχε ο salonikios ναι μπορούσε να γίνει (18)χρόνος ..norwood 1.5 μετα βίας 2 ήταν και αν αυτά τα grafts που έβαλε ,τα έβαζε όπως ζητούσε ,χωρίς δηλαδή κατέβασμα,απλά γέμισμα κροταφων μόνο θα το είχε πετυχει
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nikos chif

Active Member
ρε τασο λέει ο salonikios ότι απλά γέμισμα των κροταφων ηθελε και αντί αυτού,έδωσε 5000€ και του έκαναν ένα κατέβασμα στη hairline και ειναι και ασύμμετρο ..με το πρόβλημα που είχε ο salonikios ναι μπορούσε να γίνει (18)χρόνος ..norwood 1.5 μετα βίας 2 ήταν και αν αυτά τα grafts που έβαλε ,τα έβαζε όπως ζητούσε ,χωρίς δηλαδή κατέβασμα,απλά γέμισμα κροταφων μόνο θα το είχε πετυχει

Εμένα μου έδωσε ο γιατρός έναν καθρέφτη και με ρώτησε τι θέλω. Του είπα ότι δεν θέλω να κατεβάσω hairline. Θέλω να πυκνωση την υπαρχουσα hairline κ να ένωση με τα πίσω μαμά μαλλιά. Τους λέω γίνεται ?? Μου λέει ο Μρς ναι γίνεται.
Δεν ξέρω γιατί στον σαλονικιο έγινε κάτι που δεν ήθελε...
 

salonikios30

Active Member
θα δουμε πως θα παει,εχει ακομα .Απλα κακα τα ψεματα περιμενω το τελειο λογω κ του nw που ημουν,ισως ειμαι υπερβολικος
 

nine

Active Member
Οταν λεμε πυκνοτητα και οχι να σου κλεισει τους κροταφους η κατεβασμα απλα βαζει οσα grafts σου πηρε (1900 στην περιπτωση) σου αναμεσα στους αραιους κροταφους; Περιμενε καλυτερα το 12μηνο να δεις το τελικο αποτελεσμα. Ισως το υπολοιπο μαλλι ηταν βουρτσα σε πυκνοτητα και στο κατεβασμα που εκανες δεν εχεις ιδια πυκνοτητα με το πισω
 

hater_of_baldness

Active Member
Έχεις ακόμα καιρό Σαλονικιέ! Μέχρι το 12ο μήνα θα βελτιωθεί η ποιότητα των μεταμοσχευμένων ως προς το πάχος και την φορά καθώς και θα έχει ολοκληρωθεί η φυτρωση! Είμαι σίγουρος ότι θα είσαι χαρούμενος σε μερικούς μήνες!!

ΥΓ: πετάω κι εγώ για Κύπρο αυτήν την εβδομάδα για 2500-3000 και το νήμα σου το παρακολουθώ με ευλάβεια. :)
 

Flosk

Well-Known Member
Σε αυτό έχει δίκιο ο @tropheus...
Και μιλάει λόγω πείρας , μιάς και μία απο τις μτχ του , πλησιάζει σε αυτό που θέλει ο σαλονικιός να υλοποιήσει...

Δυστηχώς οι μεγάλες πυκνότητες είναι ένα άφταστο όνειρο...για την ώρα έστω!.
 

Flosk

Well-Known Member
Σαλονικιέ, το προσχέδιό σου ναι μεν είναι αυτό που επιθυμείς αλλά κανένας σοβαρός γιατρός δε θα δεχτεί να στο υλοποιήσει ακόμα και αν έχεις δότρια 10000 grafts.
Ο λόγος είναι πολύ απλός : Τα μεταμοσχευμένα μαλλάκια θα είναι πολύ πιο αραιά από τα φυσικά σου και από τη στιγμή που θα ξεφύγεις τόσο πολύ από τη φυσική σου hairline το αποτέλεσμα θα είναι πολύ άσχημο. Είναι με μαθηματική ακρίβεια βέβαιο ότι η hairline σου θα φαίνεται πολύ αραιή και τελικά θα το μετανιώσεις...
Για μένα ακόμα και το προσχέδιο που σου έφτιαξε ο Stripar είναι πολύ τολμηρό...
 

dimitris50423

Well-Known Member
Το κατεβασμα της hairline στο σαλονικιο δεν το φοβαμαι για την πυκνοτητα αλλα για αλλο λογο.
αν υποχωρησουν εστω και λιγο τα μαμα μαλλια του στη hairline θα φαινεται ασχημα και θα πρεπει να ξαναμπει για μμ για διορθωση. Ουτε εγω θα ηθελα κατεβασμα για αυτο το λογο.
Παντως προς το παρον παει καλα και εχεις μηνες μπροστα σου.
Ο σαλονικιος ειχε πολυ μικρο προβλημα και πηγε για το τελειο. Τα μοσχευματα που εβαλε για την περιοχη δεν ειναι λιγα. Αυτο που λες για την ενωση με τα μαμα μαλλια δεν θα επρεπε να εχει κενα. Θα τα πουμε και απο κοντα καποια στιγμη. Καλη συνεχεια. Περιμενουμε φωτο.
 

Flosk

Well-Known Member
Σαλονικιε σου ανέβασα αυτά προηγουμένως γιατι πιστευω ότι αυτό που σου έλεγε ο Τροφεας αυτό συνέβη. Είσαι μπομπα πισω απο τα μεταμοσχευμένα και σου κανει διαφορά στα μαμάτα με αυτά. Δεν νομιζω ότι ειχες χαμηλή φυτρωση. Εγώ αυτό που δεν καταλαβαίνω ειναι αν τελικά αυτό που ακολουθήθηκε ήταν και αυτό που συμφωνήσατε (όχι αυτό που ήθελες). Επισης εχεις λίγους μήνες ακόμη για να βελτιωθεί και άλλο η εικόνα. Με το Φιουρη μίλησες;
 

salonikios30

Active Member
δεν μπορω να πω οτι δεν εχω φυτρωση αλλωστε η πυκνοτητα μιας μ.μ δεν ειναι ποτε οπως τα μαμα αρα δε μπορω να μιλησω για μη φυρτρωση.Το κακο για μενα ειναι οτι στο μυαλο μου ειχα να κλεισω κροταφους κ να μπουν μεσα στα μαμα για πυκνωση οσο ηταν δυνατον για να υπαρχει κ ομοιομορφια κ αυτο ειχαμε πει πριν παω κυπρο και αυτο αλλωστε ηθελα.Οταν βρεθεις στην καρεκλα με τον γιατρο οφειλεις να πεις αυτο που θες κ το επισημανα οτι δε θελω να κατεβει η hairline αλλα οτι σου πει ο γιατρος υποχρεουσε να κανεις κ να τον εμπιστευτεις.Επισημανα οτι δε θελω να κατεβει η hairline αλλωστε δεν ειχε υποχωρησει παρα μονο κροταφοι κ ειχε αραιωσει . Το μαλλι απο τα φρυδια κατεληξε να ειναι 5-6 ποντους ενω η φυσικη hairline μου ειναι στους 7 ποντους ( ηδη χαληλη - μικρο κουτελο) .To αποτελεσμα ειναι η ενωση των μαμα με τα μ/μ να εχει κενα οι κροταφοι δεν εχουν το ιδιο σχημα μεταξυ τους κ να κατεβει η hairline πραγμα που δεν ηθελα αλλα ηταν προτροπη της κληνικης (αυτοι ξερουν καλυτερα) αλλα αυτο που εως τωρα βλεπω δε μου αρεσει.Εννοειται δε υπαρχει λογος να ενοχλησω τον Θοδωρη .Οταν ερθει παλι θεσσαλονικη θα εχουν περασει κ καποιοι μηνες ακομα για να δω πως θα παει και να πουμε τις παρατηρησεις μας .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

salonikios30

Active Member
παρεπιπτωντος δε μπορω να πω για αποτυχες αποτελεσμα δεν ειμαι καν ακομα στο 7 μηνο κ οι προσδοκιες μου υψηλες συμφωνα κ με την προ μ.μ εικονα μου γιατι μπορει να ακουγομαι υπερβολικος :) .
 

aeratos28

Just aeratos
Salonikios κανείς δεν μιλάει για αποτυχία..θεωρώ απόλυτα σωστό αυτό που λες για μη κατέβασμα και απλά γέμισμα κροταφων..αν ζητησες αυτό και σου έκαναν κατέβασμα είναι λάθος..πάντως αν δεν έκαναν κατέβασμα και απλά γέμιζαν τους κροτάφους μιλάμε η πυκνότητα θα ήταν σχεδόν παρόμοια με τα υπόλοιπα και θα ήσουν τσιμέντο μπροστά..
 

naruto

Well-Known Member
Η ασσυμετρια των κροταφων δεν ειναι αρνητικο.
Εμενα η μαμισια hairline χωριζετε στα δυο,η αριστερη πλευρα ειναι μισο ποντο πιο μεσα,με λιγοτερη πυκνοτητα αλλα κ με διαφορετικη φορα τριχων σε σχεση με τη δεξια.Κ οι κροταφοι ακομα και τα temple points εχουν διαφορετικο σχημα μεταξυ τους.Κανενας δεν το καταλαβαινει,εγω το βλεπω ομως,ιδιαιτερα με κοντο κουρεμα.Who cares...
Το θεμα ειναι η ενωση μεταμοσχευμενων-μαμα μαλλιων και το αχρειαστο κατεβασμα που εγινε στη hairline.
Τα αρνητικα του να συναντας τον γιατρο την μερα της επεμβασης κ τα συμφωνηθεντα με τον αντιπροσωπο να πηγαινουν περιπατο
Καλη συνεχεια
 

billaros

Active Member
salonikie ειναι νωρις ακομα.μεγαλο ρολο πιστευω παιζει κ η παχυνση τησ τριχας.εδω εγω με serioxyl οταν το χρησιμοποιουσα ηταν πολυ καλυτερο το μαλλι μου κ κανει αυτην την δουλεια να σκεφτεις.εκτος κ αν εχεις πολυ δυνατη πυκνοτητα κ προσπαθεις να συγκρινεις τα μ.μ. με τα μαμα μαλλια.εκει οπου κ να πηγαινες 100% ομοιομορφια δεν θα πετυχαινες.τεσπα υπομονη ακομα κ καλη συνεχεια
 

salonikios30

Active Member
κακα τα ψεματα απο την αρχη με ξενισε ο σχεδιασμος ισως κ για αυτο μου κακοφαινεται τεσπα θα δειξει,ενδεχομενως δωσει λιγο ακομα κ στρωσουν καλυτερα :)
 

salonikios30

Active Member
Ειμαι μελος στο φορουμ 2,5 χρονια.Ο λογος για να ενημερωθω κ να να βοηθηθω ποσο μαλλον απο εμπειρα μελη και οσο μπορω κ εγω απο πλευρας μου να βοηθησω απο την ολη εμπειρια μου.Στελνω φωτο με την παρουσα κατασταση μετα απο 7,5 μηνες απο την μ.μ .Ο λογος που κουρευτηκα πολυ κοντα εδω και δεκα μερες περιπου ηταν οτι γιατι δε μου αρεσει το στρωσιμο παρατηρω κενα ασυμμετρια κ ηθελα να δω την ενωση με τα μαμα μαλλια .Θα ηθελα την γνωμη σας ,για αυτο αλλωστε ειμαστε μελη σε αυτο το φορουμ , θα με βοηθουσε γιατι μπορει να ειμαι υπερβολικος. Οι φωτο ξερω δεν ειναι οτι καλυτερο αλλα βγαινουν καποια συμπερασματα.
 

salonikios30

Active Member
20161212_221921_Ink_Ink_LI.jpg
 

salonikios30

Active Member
εχει κυκλωσει με κοκκινο τα κενα που κανουν μπαμ κ με ποιο μακρυ μαλλι (ενωση με τα μαμα) οπως επισης εχω χαραξει με κοκκινη γραμμη που ηταν η φυσικη μου hairline .Eννοειται δε εστιαζω σε κενα αναμεσα στα graft ,φυτρωση 100% ποτε δεν γινετε,ουτε στο οτι οι κροταφοι εχουν διαφορετικο κλεισιμο (αυτο σε καποιος μπορει να αρεσει)
 
Μπλουζα