Μεταμοσχευση γκ**ας

Flosk

Well-Known Member
Φιλε δεν καταπιαν ολοι τη γλωσσα τους..πρεπει να βρεις φωτο προ μμ για να συζητησουμε κατι. Καλημερα.
Φιλε μου δεν καταλαβες καλα και με παρεξηγησες. Σου ζητω συγνωμη. Αυτο που εννοουσα ειναι πως δεν μπορουμε να κανουμε σχολια για τη μμ σου μονο απο τις φωτο που εχεις ανεβασει μετα την μμ. Δεν μπορουμε και δεν ειναι δικαιο να πουμε κατι εμεις στηριζομενοι μονο σε φωτο που κατα γενικη ομολογια φαινεται ενα κεφαλι γεματο μαλλια. Thats all..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
σιγουρα θα βρεις καμια φωτογραφια πως ησουν πριν τη μεταμοσχευση.. δεν μπορεις καν να σχολιασεις ενα αποτελεσμα αν δεν δεις που ελειπαν μαλλια και που μπηκαν. εχεις ικανοποιητικη καλυψη αλλα αυτα που λες με τα πολυτριχα μπροστα ειναι τραγικα λαθη και χαζα θα μπορουσα να πω.

συμβουλη: το μαλλι μη το κρατας τοσο μακρυ. ειναι και σπαστο και δεν δειχνει πολυ ωραιο. δοκιμασε ενα πιο κοντο κουρεμα.
 

tasos33

Well-Known Member
Σαν πρωτη εικόνα αυτό που βλέπω είναι αποδεκτό, ναι μεν έχει λάθη κυρίως στην hairline αλλα.σε.ενα άπειρο ματο δε δείχνει κακο πιστεύω..

Πάντως έχει πολύ καλη τριχα ,μαύρη χοντρή σπαστη και δοτρια επίσης ,είσαι σε προχωρημένη ηλικία για μμ και αν πηγαίνεις σε εναν γιατρο της προκοπής θα μπορούσες να πετύχεις ενα πολύ καλό αποτέλεσμα εξαρχης,..

Σε κάθε περιπτωση πάντως και για να είμαστε δίκαιοι χωρίς να έχουμε προ μμ εικόνα δε μπορουμε να κρίνουμε τον γκούρα για την περιπτωση σου παντα, έχουμε.μονο το μετα και όχι το πριν...
 

βαγγελης

Active Member
Σίγουρα χρειαζόμαστε και φωτό απο πριν.
Αλλά το αποτελεσμα δε μου φαινεται και τόσο φτωχό όπως αναφέρουν κάποιοι..
Αναλόγως φυσικά το προβλημα που είχες πριν..
 

andy.k

Active member
Φιλε, η εικονα σου εμενα μου φαινεται ικανοποιητικη, αλλα εχω μια απορια...εχεις ενα προβλημα, θες να το λυσεις...δε μπαινεις σε φορουμ να δεις κριτικες? Εγω κ καφετιερα να θελω σε φορουμ θα μπω να δω γνωμες κ κριτικες...επιπλεον, δε σε δελεασε καθολου η fue και πηγες καρφωτος στον γιατρακλα με τη χατζαρα? Για ποιο λογο προτιμησες strip? Παντως οπως σου ειπα η εικονα σου ειναι ικανοποιητικη, χωρις φυσικα να μπορω να κρινω αποτελεσμα αφου δεν υπαρχει εικονα πριν τη μμ. Απλα εμενα θα με χαλαγε να ξερω πως μου εχουν κανει ολοκληρη ουλη. Παλαιοτερα εκανε strip πολυς κοσμος αλλα δεν ειχε εξελιχθει ιδιαιτερα η fue. Τωρα το θεωρω αδιανοητο, βλεπω συνεχεια παλικαρια με καραφλα πανω κ γυρω γυρω 1 ποντο κ σκεφτομαι"γιατι δε τα ξυριζουν να φαινονται αλανια?" και μετα διακρινω την ουληηηηη...για εμενα πρεπει να μην εφαρμοζεται καν η μεθοδος...τεσπα γενικα περι strip το σχολιο, αλλα με χαλαει που ο συγκεκριμενος γιατρος εχει 5-6 διασημα "θυματα" και τραβαει κ αλλα ανυποψιαστα. Γιατι οκ για εμενα, τη σημερον ημερα, οποιος κανει 1η μμ strip( εννοω πως δεν αναφερομαι σε ατομα που εχουν ηδη κανει αρκετα παλαιοτερα), ειναι θυματα.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
εγω για το στριπ μου δε μετανιωσα παντως και δε προκειτε να φτασω σε επιπεδο γουλι γιατι μελλοντικα θα κανω και το μπιφτεκι και εαν χρειαστει πουθενα καμια πυκνωσουλα.οποτε εως 9 χιλιοστα ξυρισμενα στην δοτρια μπορω να τα εχω.
Αν πας για μεγαλο nw εκει αλλαζει το πραμα με το στριπ.
 

chrisk100

Member
Φιλε, η εικονα σου εμενα μου φαινεται ικανοποιητικη, αλλα εχω μια απορια...εχεις ενα προβλημα, θες να το λυσεις...δε μπαινεις σε φορουμ να δεις κριτικες? Εγω κ καφετιερα να θελω σε φορουμ θα μπω να δω γνωμες κ κριτικες...επιπλεον, δε σε δελεασε καθολου η fue και πηγες καρφωτος στον γιατρακλα με τη χατζαρα? Για ποιο λογο προτιμησες strip? Παντως οπως σου ειπα η εικονα σου ειναι ικανοποιητικη, χωρις φυσικα να μπορω να κρινω αποτελεσμα αφου δεν υπαρχει εικονα πριν τη μμ. Απλα εμενα θα με χαλαγε να ξερω πως μου εχουν κανει ολοκληρη ουλη. Παλαιοτερα εκανε strip πολυς κοσμος αλλα δεν ειχε εξελιχθει ιδιαιτερα η fue. Τωρα το θεωρω αδιανοητο, βλεπω συνεχεια παλικαρια με καραφλα πανω κ γυρω γυρω 1 ποντο κ σκεφτομαι"γιατι δε τα ξυριζουν να φαινονται αλανια?" και μετα διακρινω την ουληηηηη...για εμενα πρεπει να μην εφαρμοζεται καν η μεθοδος...τεσπα γενικα περι strip το σχολιο, αλλα με χαλαει που ο συγκεκριμενος γιατρος εχει 5-6 διασημα "θυματα" και τραβαει κ αλλα ανυποψιαστα. Γιατι οκ για εμενα, τη σημερον ημερα, οποιος κανει 1η μμ strip( εννοω πως δεν αναφερομαι σε ατομα που εχουν ηδη κανει αρκετα παλαιοτερα), ειναι θυματα.
Andy εγω σε 1 μηνα κλεινω τα 38. Μεχρι τα 35 δεν ειχα αραιωση και πιστευω πως εαν δεν ειχα αυτο το σοβαρο οικογενειακο προβλημα ουτε τωρα δεν θα ειχα προβλημα. Εγω δεν ημουν ποτε του κοντου μαλλιου. Μονο στο στρατο ειχα κοντο.
Το παρηγορο ειναι οτι η ουλη δεν φαινεται ουτε με κοντο μαλλι. Εβαλα την κοπελα μου να την βρει και δεν μπορουσε να την διακρινει. Εμενα η οικογενεια μου εχει max norwood 5. Ο πατερας μου αρχισε να χανει τα μαλλια του μετα τα 50(Ειναι nw5 με υψηλα τα πλαινα και τουφες διασπαρτες στο κεντρο στα 70 του). Οποτε το στριπ δεν με πολυαπασχολει αφου δεν διακρινεται η ουλη. Οταν πηγα βεβαια εκει του ειχα πει για fue αλλα δεν εκανε για την περιπτωση μου λεει.Καταλαβες αλλα λογια να αγαπιομαστε.
Επειδη εχω ψαξει αρκετα για fue και fut εχω δει σε youtube χειρουργους οπως ο hanson και ο feller να λενε οτι ειναι καλυτερη τεχνικη η strip. Τι να πω. Αντε βγαλε ακρη. Ειναι αυτο που λεει ο john αν δεν πας για μεγαλο nw πιστευω εισαι οκ. Ετσι και αλλιως εχω αλλους 3 μηνες ακομα. Δεν περιμενω και πολλα. Εχω ξεκινησει τις επαφες μου για Βελγιο πλευρα για πυκνωση που ειναι ολοι οι top μαζεμενοι
 

chrisk100

Member
εγω για το στριπ μου δε μετανιωσα παντως και δε προκειτε να φτασω σε επιπεδο γουλι γιατι μελλοντικα θα κανω και το μπιφτεκι και εαν χρειαστει πουθενα καμια πυκνωσουλα.οποτε εως 9 χιλιοστα ξυρισμενα στην δοτρια μπορω να τα εχω.
Αν πας για μεγαλο nw εκει αλλαζει το πραμα με το στριπ.
Σωστός
 

chrisk100

Member
chrisk100 σκεφτεσαι να πας στον bisanga?
Σκεφτομαι να παω τον Νοεμβριο για μια εβδομαδα στο Βελγιο που θα εχω κλεισει τον χρονο και να δω απο κοντα Bisanga, Devroye, Feriduni, Mwamba και De reys. Βρηκα εαν τα κλεισω απο τωρα αεροπορικα 130 euro πηγαινε ελα.
Θελω να τους ρωτησω εαν μπορουν να βγαλουν τα μαλλια της κουκλας και να τα χωρισουν σε κανονικα grafts και να τα ξανατοποθετησουν και να συμπληρωσουν οτι χρειαζεται. Πιστευω ετσι να μην χρειαστουν πολλα grafts εφόσον χωριστουν τα ηδη υπαρχοντα. Μια ιδεα ειναι και θα δω τι θα προτεινουν αυτοι
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

chrisk100

Member
Το κοστος θα ξεφυγει πολυ.
Μπορω να τα συνδυασω και σε 3 ημερες να τους δω και τους 5.Θα δω.Να πω την αληθεια ειμαι μεταξυ 3 Bisanga, Feriduni, Mwamba. Πιστευω για ολα(2000 grafts) να παει 9000 με εισιτηρια τα παντα. Θα κανω την αναγνωριστικη μου και βλεποντας. Θα δω και τον Γεωργιου απο Κυπρο τον Σεπτεμβρη(μου ειχε πει οτι θα ειναι Αθηνα) να παρω μια πρωτη γνωμη. Θα δουμε. Με αυτα που εχω διαβασει εδω μεσα στο forum οχι στην Ελλαδα. Μονο ο Βεκρης εφοσον δουμε αρκετα ακομα περιστατικα και βελτιωσει τα θεματα που εχει αλλα και παλι δεν. Εδω ο cvial πηγε ισπανια.
 

tasos

Active Member
Το παρηγορο ειναι οτι η ουλη δεν φαινεται ουτε με κοντο μαλλι. Εβαλα την κοπελα μου να την βρει και δεν μπορουσε να την διακρινει.

Γεια σου Chris, ευτυχώς που δεν φαίνεται και η ουλή......αλλά βοηθάει και το μαλλί σου που εχεις δυνατή τρίχα πίσω. Δεν θέλω να σε στενοχωρήσω αλλά σίγουρα θα έχει τις ατέλειες του.

Οσο αναφορά τα μπροστά, χωρίς βέβαια να εχουμε δει φωτογραφίες του πρίν για να κρίνουμε πιο καλά.....φαίνονται ατέλειες στην hairline.

Τις ίδιες ατέλειες εχω και εγώ βέβαια στην hairline καθώς και λίγο πιο πίσω απο την δεξιά πλευρά της hairline μου. Μία μικρή λαίλαπα.

Με την σφραγίδα του Γκούρα βέβαια.

Α, όσο αναφορά το strip στην δότρια μου.......αν μιλήσω δεν το ξεπλαίνει ούτε ο νιαγάρας.

Ακόμα και τώρα αν βάλω το χέρι μου πίσω, νιώθω εκείνη την περιοχή μουδιασμένη - "βιασμένη" - οργωμένη (εχω κάνει δύο strip στον Γκούρα - τέτοιος ΜΑΛΑΚΑΣ είμαι).

Α,είχα και παράσημα.......τα strip ήταν τόσο κακοραμένα που πρέπει να είχε "αγγίξει" και νεύρα......

Είχα πάθει 3 δυνατές επιληπτικές κρίσεις και οι γιατροί δεν μου βρίσκαν επιληψία.
 

Flosk

Well-Known Member
Τι λες τωρα ρε Tasos; Τι πακετο εφαγες ρε παιδακι μου;;; Τι να πω.. Εχεις ανοιξει νημα;
 

koumparos

Well-Known Member
Ξεκαθαρες επιλογες νομιζω οτι εχεις.Αν πας ευρωπη πρωτα λορετζο που ειναι η ποιο σοφη αλλα και η ποιο ακριβη επιλογη και μετα feriduni.Για τον bisanga δεν ακουγoνται τωρα τελευταια καλα λογια.
Πολλα παραπονα στα φορουμ στο εξωτερικο.Μετα τριτη επιλογη κυπρος hdc.Aπο τους κυπριους της hdc εχουμε αρκετο feedback.Λορετζο με κλειστα ματια δεν χρειαζονται συστασεις.Αν αποφασισεις να περασεις τον ατλαντικο θα πας hasson and wong.Exoυν κανει 2 ξαδερφια μου εκει και απο norwood 3 τους κατεβασε 1 με απιστευτη πυκνοτητα σε ολλες τις συνθηκες.Βεβαια κανουν και αυτοι strip αλλα ειναι masters στην αμερικη(καναδας) και επαγγελματιες.Πλεον εισαι ευκολη περιπτωση και με εναν σοβαρο γιατρο θα αποκτησεις πολυ υψηλη πυκνοτητα.Πιστευω εμαθες οτι 9 στις 10 οτι πληρωνεις παιρνεις σε αυτη τη ζωη!!!!
 

Flosk

Well-Known Member
Koumparos για πες για Bisanga.. Εχω σταματησει να διαβαζω τα ξενα φορουμς και εχω μεινει πισω. Κατα τα αλλα συμφωνω απολυτως με αυτα που λες απο πανω στον Chrisk100
 

koumparos

Well-Known Member
Εμφανιστηκαν καποια πολυ μετρια αποτελεσματα στο ιντερνετ και γενικα ακουγονται πολλα παραπονα για μετριες φυτρωσεις.Πλεον προτιμουν τον feriduni οσοι πανε βελγιο.Προσωπικα πιστευω για ευρωπη οτι η πας στο νουμερο 1 και τα σκας η πας hdc .Προσωπικη αποψη.Ειδικα αμα εχεις και μια μετρια μμ απο πισω δεν ρισκαρεις πλεον με τιποτα.
 

tasos

Active Member
Τι λες τωρα ρε Tasos; Τι πακετο εφαγες ρε παιδακι μου;;; Τι να πω.. Εχεις ανοιξει νημα;

ναι και μη χειρότερα Flosk. Νήμα δεν εχω ανοίξει όχι. Σίγουρα υπάρχουν και χειρότεροι butcher απ'αυτόν αλλά ευτυχώς στον Chris το strip του πίσω δεν πρέπει να φαίνεται γιατί έχει και πολύ καλό μαλλί πίσω - πολύ καλή πυκνότητα.

Με τέτοια δότρια Chris, ενας καλός γιατρός θα σε πήγαινε norwood 0 - 1. Αλλά θέλει και λεφτά και μάλλον εξωτερικό.
 
Μπλουζα